Je bolest při poslíčcích normální?

tumovamisa88
15. lis 2013

Zdravím všechny maminky,

dneškem jsem začala 36. tt. a přepadli mě náhlé bolesti břicha a zad. Nemohla jsem sedět, ležet ani stát. Bolest trvala necelou hodinu v kuse, ovšem než jsme dorazili do nemocnice, přestalo to jako kdyby někdo zmáčkl vypínač. Sestra mi řekla, že jde o poslíčky a poslali nás zase domů, ovšem po pár hodinách se bolest vrátila, sice ne tak velká ale stejně nepříjemná. Moc se mi to nezdá a nevím, jestli jet do nemocnice zase. Je vůbec taková bolest, kdy se skoro nemůžete hnout, ani ležet nebo sedět, normální?

Děkuji moc za odpovědi.

dorinek
15. lis 2013

@tumovamisa88 - při prvním těhu jsem zažívala poslíčky v posledním měsíci docela pravidelně a pokaždé jsem si myslela, že už rodím. Byly to bolestivé kontrakce po 3 - 20 minutách. Někdy to trvalo i 3 hodiny. Byla jsem vážně vykulená 😅 Pak mi por. asistentka poradila, ať si dám teplou vanu, nebo sprchu. Pokud jsou to poslíčci, tak bolesti ustoupí. Pokud je to porod, tak to neustoupí a porod se tím může rozjet a uspíšit... 😉 Pokud ti neodtekla voda, tak bych asi ještě počkala a zkusila tu vanu. Ale pokud máš vážné obavy, tak klidně do té nemocnice jeď, maximálně tě zase pošlou domů....nemůže se na tebe nikdo zlobit, i kdyby jsi čekala pátý dítě, radši jet zbytečně, než pozdě 😕

tumovamisa88
autor
16. lis 2013

@dorinek - No já měla ty bolesti v kuse asi tak tu hodinu. Pak to najednou začalo ustupovat, až to přestalo úplně a byl klid. Dívala jsem se ještě různě po netu, ale veskrze to má každá jinak a čert se v tom pak vyznej. Ale zatím v pohodě, voda mi neodtekla ani nekrvácím a miminko se v bříšku dál vesele vrtí, tak snad je vše v pořádku. Uff, už aby to bylo za mnou...

monasek84
16. lis 2013

@tumovamisa88 me prepadly prvni poslicci ted v utery vecer a mely takovy grady, ze jsem myslela ze prasknu, horka vana je rozehnala. Byla jsem taky dost sokovana intenzitou. Jak pise dorinek, kdyz to prijde, zkusila bych rozehnat vanou nebo sprchou. Pokud to nepovoli, pravdepodobne bude cas jet (zalezi na intervalech atd)

tumovamisa88
autor
16. lis 2013

@monasek84 - Vím že to nebude znít hezky, ale jsem ráda že nejsem jediná, kdo měl takové bolesti. Mě když to přepadlo tak už se mi v hlavě přehrávali různý katastrofický scénáře, čekáme první dítě a nenapadlo by mě, že to může být takový. No, každopádně příště zkusím tu vanu nebo sprchu. Díky. 🙂

monasek84
16. lis 2013

@tumovamisa88 mi povidej... ja z toho byla v utery fakt uplne v soku 🙂 tak hlavne at uz to dotahneme do zdarneho konce a mam prcky brzo zdrave u sebe 😵

blahova_andrea
16. lis 2013

tak já nevím. já tak ohromné bolesti měla až při porodu a je fakt, že jsem rodila 36+1, takže tě moc neuklidním. nechtěla jsem zbytečně plašit, takže jsem si to skoro celé odrodila doma a do porodnice jela až ve chvíli, kdy už porod jasný. do té doby jsem také stále doufala v poslíčky.

elielizabeth
16. lis 2013

Hezký den, chtěla bych se zeptat, jaká je to bolest při poslíčcích? Kde a jak to bolí? Čekám sice druhé dítě, ale toto těhu je úplně jiné, u dcerky jsem žádné poslíčky neměla a ven šla císařem, takže vůbec nevím o co jde.
Sem tam mě totiž chytne taková bolest břicha, která mi břicho jakoby svírá z venku dovnitr a bolí záda a taky mám pocit jako by mi mělo mimčo každou chvilku vypadnout, divný pocit dolů a nemůžu moc chodit. Výsledky krve jsou v pořádku a vše kolem prý taky. To můžu mít poslíčky takhle brzy?

blahova_andrea
16. lis 2013

@elielizabeth to, co popisuješ mi přijde jako tvrdnutí dělohy. řekni o tom na gyndě, možná ti naordinuje více magnesia 😉

elielizabeth
16. lis 2013

@blahova_andrea Na gyndě jsme byli v pondělí, brali mi i tu krev a všechno je prý v pořádku. Jsem u tohodle těhu možná až moc vyplašená, protože jsme o druhé mimčo přišli v 10. týdnu a u tohoto třetího se mi šileně zhoršilo astma, tak mám ze všeho i strach. A ještě, když se objeví něco, co jsem u malé neměla. Může ten tlak dole být třeba i tím, že je teď mimi otočené hlavou dolů? Dcerka byla totiž KP.

blahova_andrea
16. lis 2013

@elielizabeth já nevím, já mám celkově nízký tlak celý život. že máš strach se ti nedivím, asi bych měla taky. a dr. ti teda po tvém popisuje bolestí jen vzal krev?

elielizabeth
16. lis 2013

@blahova_andrea Zkontrolovala čípek, jestli není zkrácený a prohlídla mimčo, řekla, že krásně roste, už má kilo a vzala mi tu krev. Kdyby se tam něco objevilo, tak bych přišla, ale vše je prý ok, tak jdu na normální kontrolu za 3 týdny.

blahova_andrea
16. lis 2013

@elielizabeth tak dr. jistě ví, co dělá 😉 u mě to bylo tak, že jsem šla na první monitor, děloha vykazovala už dost velkou činnost a dost tvrdla, tak mi řekl, ať přidám magnesium, ale do týdne byl syn venku, takže to asi nestihlo zabrat 😀

dorinek
16. lis 2013

@elielizabeth - to opravdu vypadá spíš na tvrdnutí dělohy.. Jinak poslíčky může mít každá jinak...Někdo trvalou bolest, někdo pravidelné kontrakce. Já měla klasický křížový bolesti a do podbřišku...

vercaflorinda
23. lis 2013

@elielizabeth Co je to KP?

elielizabeth
23. lis 2013

@vercaflorinda Konec Pánevní, že se miminko neotočilo hlavičkou dolů, tak jak by mělo.

21288
30. lis 2013

Maminy,máte některá v těhu problémy se žlučníkovými záchvaty a jak je řešíte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru