Je šance, že poslíčci přestanou?

gnozka
24. pro 2017

Prosim o zkušenost , uz jsem vyčerpána . Jsem 39tt termín mam přesně za tyden . Je to me druhe tehu . První byl plánovaný CS. Od patku od pul 11 vecer mam bolesti , začalo to
Po 10 mim pak to šlo střídavě , po pul
Hodine a k ránu po hodine , vždy velmi silna bolest do podbrisku jako silný menzes . Celou sobotu to bylo po pul hodine , vcera v noci zase po 10 min . Od 3-5 do rana uz to bylo pravidelne tak jsme jeli do porodnice , kde mi pani Dr ale rekla ze dole jsem úplne uzavřena a křivka jeste zdaleka neni vysoká , ze se jedna o poslicky . Dneska přes den zase co pul
Hodinu a ted na noc zase po 10 min . Uz jsem úplne vyčerpána . Kdyz to prijde nemůžu se ani hnout . Dve noci uz jsem nespala :/ vana moc nepomáhá , spis bych rekla ze neni žádná zmena . Představa ze to takhle bude jeste tyden me úplne děsí :( je šance ze poslicci přestanou ? Nebo to bude az do porodu který jeste neni v dohlednu :/

luciebx
24. pro 2017

Já bych řekla ze až do porodu. Mě takhle poslicci zlobili dlouho a vždy navečer. Chodila sem dřív spát ať to zaspím což pomáhalo. Držím palce ať už porodíš. Vím jaký to čekání je

gnozka
autor
24. pro 2017

@luciebx kez by to bylo jen na vecer . Mam jemuž dva dny v kuse . A zaspat to nejde :/ je to velmi silna bolest :( a za těch 10 min se nestacim ani probrat z te bolesti natož usnout :( no uz at je to zamnou .

luciebx
24. pro 2017

@gnozka tak to je mi líto. A co něco na bolest.

penelope87
25. pro 2017

@gnozka Můj druhý se takhle chystal na svět 14 dní. Poslíčky jsem měla často, hodně bolestivé a bylo to i pravidelné. V den porodu nad ránem to ale začalo ještě víc, prostě jsem to poznala. Přesto to trvalo celý den, protože mi nepraskla voda a nechtěla jsem to urychlovat. Každá pociťujeme bolest jinak. Takhle blízko porodu bych se asi bála vzít si něco na bolest, když nejsem v porodnici. Já jsem ani u jednoho porodu neměla na bolest nic. U prvního jsem přijela do porodnice, když mi praskla voda, nechtěli mi věřit, že rodím, přitom jsem měla pocit, že se přece celá třesu. A když mě doktor vyšetřil, byla jsem na 6cm. Řekl mi, že nic na bolest už mi stejně nestihne zabrat. Podruhé jsem si říkala, že když jsem to zvládla poprvé, že to zvládnu zas. Celý den se to dalo rozdýchat a vydržet a nejhorší pro mě byla asi poslední hodina. To jsem fakt byla bez sebe, nepřetržitě kontrakce. Ale když už došlo na tlačeni - byl na tři kontrakce venku. Neskutečný, jak se mi ulevilo.
Radim dát si maliníkový čaj, ten pomáhá uvolňovat a pak co nejvíc relaxovat, hlavně vnitřně. Když bolest přijde, tak nejít proti ní, ale uvolnit se. Ta bolest je správná, je to pomoc, aby ten porod proběhl správně a co nejrychleji. Říkali mi v porodnici - my ani nevíme, že rodíte, ale to neznamená, že jsem netrpěla jak zvíře. Je třeba správně nasměrovat svou energii.

penelope87
25. pro 2017

@gnozka jak bolestivou míváš menstruaci? Pokud vnímáš poslíčky jako velice bolestivé, pravé kontrakce jsou ještě daleko silnější. Poslíčci jsou " jen" příprava.

penelope87
26. pro 2017

@gnozka hlavně při té bolesti nemá cenu křičet a trpět. Zvlášť ne při poslíčcích. Oni tě to učí, aby sis postupně zvykla na větší a větší bolest. Když to přijde, úplně se uvolni, dýchej zhluboka a tu bolest vnímej, nech ji přijít a odejít. Jako při józe.
Připravovala ses nějak na tenhle druhý porod, když to není císař? Přemýšlelas o tom?

gnozka
autor
29. pro 2017

Tak mala se v pondeli narodila 🙂 ve 3 rano jsem mela zase takove bolesti po 5 min ze jsme jeli . Zase mi rekli ze jsou to poslicci ale ze si me tam nechají . Ze jsem na jeden prst otevřená . K ránu to začalo zase ustupovat Ale mala sebou strasne vrtela a ja úplne cítila jak se dere ven . V 10:15 mi praskla voda a v 10:45 me vezli na sál ze opět císař . Neotvirala jsem se a ze mam strasne úzkou pánev tak tadsi opět sekce . Nic méně zjiszilimze mam dělohu jak toaletní papír :/ takže jsem cítila bolesti daleko intenzivněji i kdyz se mohlo jednat o poslicky . Mohla i prasknout s dalsi větší kontrakci :/ každopádně mala je na světe jsme v poradku a ja všem moc dekuju za vase zkušenosti 🙂

penelope87
29. pro 2017

@gnozka Moc gratuluji! Hlavně, že jste obě v pořádku!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru