Jely byste v 38. týdnu těhu 300km busem?

tricunici
26. lis 2013

ahoj holky musím jet 300km daleko a busem. Jsem v 38tt tak se uz bojim

sariss
26. lis 2013

Takze celkem 600km nebo 2x150?
pokud muzes jet radsi vlakem.je to daleko lepsi,ale na tvem miste bych si sjednala doprovod pokud teda skutecne musis. prinejhorsim te povze rychla do nejblizsi porodnice...
za sebe-nejela bych,ale.neznam tvuj duvod...

ivaflo
26. lis 2013

@tricunici muzu se zeptat, co je duvod ty cesty? jinak bych asi taky nejela🙂

kalo
26. lis 2013

@tricunici vem s sebou i tašku do porodnice a vyraž 🙂

ventilkova
26. lis 2013

Ja ne

hojda
26. lis 2013

Mě se tedy osobně lépe sedělo v buse než v autě, kde jsem zapadla do sedačky a to mi vůbec nevyhovovalo, ale zase jen na kratší trasu. Každopádně víc nepohodlí by mě stresovalo, jestli nezačnu rodit 😒

anetka1701
26. lis 2013

Jsem v tomto dost salámistka... U prvního těhu jsem takřka každý den jezdila jeepem, nezřídka kdy na celé dny do města cca. 80km daleko, nebo jsem se sama vozila do porodky na kontroly. U druhého jsem opět jeepem - malej komfort a velké otřesy - stěhovala koně!! dohromady 8 hodin v autě, včetně nakládání, tahání sedel (15kg) a tak... dva dny nato jsem rodila (doteďka si myslím, že ty koně byl jeden z důvodů). Upřímně co nejhoršího by se ti mohlo stát? by sis holt v půli cesty zavolala z busu sanitku a ta by tě odvezla do nejbližší porodky... No booože :o) Když musíš, tak musíš...

xveronikaxx
26. lis 2013

@tricunici vzhledem k tvojí situaci s partnerem a financemi je cesta 300 km teprv začátek nepříjemností, co tě teprv čekají...ale ač se to nezdá, nejet těch 300 km by bylo ještě rizikovějších... takže asi tak...

lenjii
26. lis 2013

Nejela bych. Hlavně kvůli wc. Jezdim ted obcas brno-Ostrava vlakem a je to des, protoze na tom wc mi nejde se vycurat jak to cloumá. .. 🙂

alisea
27. lis 2013

Ja v 38+1 tt rodila tak za me ne! 🙂 Mimochodem UH znam 🙂

berynka
27. lis 2013

nejela bych

sheeni123
27. lis 2013

Jela jsem asi tři týdny před porodem autem asi 100km dopo a večer zpět. Bylo to náročné, strašně nepohodlné a byla jsem z toho vyřízená

bonavoxa
27. lis 2013

Ne.

baris
27. lis 2013

ne - protože by chudák pak řidič/ka musel/a stavět co 5 minut, jinak bych jim počůrala sedačky 😀 😀 😀 😀

Auto je pro me lepší - můžu si sama regulovat zastávky. Když jsem byla těhu a jeli jsme za tchýni z Frýdku do Olomouce, tak jsme stavěli v Příboře, Novém Jičíně, Hranicích, před Olomoucem 😀 😀 😀 😀 😀

pavluska88
27. lis 2013

Já bych se asi bála a neriskovala to .. Nevím, asi jsem moc velkej bojánek ..

celaskon87
27. lis 2013

Dlouhá cesta je rizikovým faktorem pro trombozu, zvlášť ve vysokém stupni těhotentství... to jen tak naokraj

aspnet
11. pro 2014

NE... 300 km busem bych nejela ani kdybych těhotná nebyla...!

adrianka1712
11. pro 2014

@tricunici ja som musela cestovať 600 km tam a 600 km naspať , a bola som v 7. mesiaci. Nič sa nestalo ani mne ani miminku. Každý píše, žeby nejel, ale keď človek nemá na výber....Mala som navyše rizikové tehotenstvo kvoli tehot.cukrovke. Bála som sa, ale inú možnosť som nemala..

krasnydenvsem
12. pro 2014

Ne riskuj všechno se může stát co když se polame bus nebo ještě něco, já určité by ne jela

aklin
12. pro 2014

Ja bych rozhodně neriskovala, může se stát, že přijdou bolesti a budeš rodit.

ninanela
12. pro 2014

Nestihla by som to,rodila som 37+2tt 😅

tarra27
12. pro 2014

Nejela bych 🙂

kocicinka
12. pro 2014

No, já jsem jezdila až do 42. týdne vlakem 260 km tam a 260 km zpět každý týden v sobotu do školy 😀
S sebou jsem měla těhot. průkazku, kdyby něco s tím, že kdybych začala rodit někde po cestě, zavolám si sanitu. Neřešila jsem to tolik🙂

bonavoxa
12. pro 2014

Ne.

happylenulka
12. pro 2014

Ne.

marecekavendulka
12. pro 2014

klidně,aspon budou mít cestující a řidič nějakej zážitek,když začneš rodit. 😀

miruskapivonka
25. únor 2015

teeeeda, to bych rozhodně nejela...

alyssa18
25. únor 2015

Rozhodně ne. :-/

astra13
25. únor 2015

Ja jsem jela ke konci 38tt ctyri hodiny vlakem z Prahy do Ostravy. To byla pohoda, mohla jsem se projit a tak. Kdybych zacala naaahodou rodit, tak myslim, ze do konecne stanice bych to vydrzela :D

lucyp13
25. únor 2015

no když musíš tak je tato diskuze asi bezpředmětná a já bych spíš než busem jela vlakem, můžeš se projít, dojít si na záchod, natáhnout se...

aneta15
25. únor 2015

Já bych taky nejela první dítě se mi narodilo 38+2 a druhé 38+4, obě donošené (přes 3 kila) druhý porod byl tak rychlý, že bych pravděpodobně porodila v uličce mezi sedačkama 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru