Jen slabé pohyby dítěte ve 36. tt. Je to normální?

janab78
29. říj 2007

Ráda bych zjistila, jestli máte každá silné pohyby dítěte anebo něco jako já-tzn., že mě malá rozhodně v noci pohyby nebudí a nejsou mi vůbec nepříjemné. Prostě ji cítím jako takové velké bubliny v břiše.Dnes mi v poradně mamči říkaly, že je mimi kopou tak, že nemůžou vůbec spát a nic dělat.Tak nevím, jestli je normální cítit pohyby jen slabě, i když pravidelně.Mírně jsem z toho znervozněla.Asi zbytečně. Máte to některá taky tak?

monaberuska1
29. říj 2007

Ahojky 🙂
já jako pohyby cítím hodně, 🙂 ale chci ti říct že moje známá, necítila taky vůbec pohyby no přesně jak popisuješ 🙂 a doktorka jí říkala že je vše v pohodě, jenom že nemá moc aktivní miminko 🙂 😵 takže si nedělej starosti🙂

evi3
29. říj 2007

Netrap sa tym, kazde mimco je ine, mna v noci este nezobudila ani raz. Cez den je to hlavne take natahovanie, tiez to nie je nic neprijemne.

doriska
29. říj 2007

Ahoj Jano, různá miminka kopou různě. Například moje dcerka kopala tak decentně, že se mi spalo krásně, teď čekáme chlapečka a ten je tedy dost razantní. Někdy mě kopne dost bolestivě (taky jsem 36tt). Podle mě je důležité, že mimi cítíš a že jsou pohyby pravidelné. Zkus se příště v poradně zeptat na Doplera, to jsou průtoky krve pupečníkem. Mě uklidnilo, když mně doktor ukázal, že jsou úplně ukázkové. To je znamení, že miminku nic nechybí, že má dostatek živin i kyslíku.

janab78
autor
29. říj 2007

Tak to jsi mě potěšila. Já už začínala panikařit, že doktor něco přehlédnul. 🙂

zusma
29. říj 2007

AHoj,já jsem teda už v 39tt a pohyby cítím docela dost,ale neřekla bych,že se jedná o kopání. Spíš se ve mě mimčo všelijak kroutí a vlní,občas se mi kolem pupku udělá boule. Takhle to mám už celkem dlouho.
V noci mě to teda určitě nebudí a když si zajdu na záchod a prcek se zase začne vlnit,tak mi to je příjemné-jsem ráda,že ho cítím.

monaberuska1
29. říj 2007

zusma:jojo ty bubliny znám:-¨)je to sranda pozorovat a mě se přitom dobře usíná 🙂
janab78:ale netrap se tímhle, taky vždycky mě hned napadá jestli něco doktorka nepřehlédla 🙂 😵

janab78
autor
29. říj 2007

Člověk by se asi neměl moc srovnávat s druhými. 😀 Pořád všude píšou o kopání a já furt nic, a to se mi to blíží. Kdybych dnes neposlouchala maminy v poradně, tak jsem asi v klidu.Holky, moc díky za info a zkušenosti.

zusma
29. říj 2007

V jedné odborné knize jsem četla,že ke konci mimčo nemusíme moc cítit, že tam má málo místa. Prý není důležitá intenzita a síla pohybů,ale to,zda ho cítíme.

denousek
29. říj 2007

holky dobry napad na tohle tema....ja taky pohyby nemam nejak extra silne v noci sem se probudila asi jednou skrz pohyby mela jsem ruku na brise a ta se mi zavlnila no.... 🙂 jinak me spis vzbudi čůrání ...no ale taky to proste nemam ze by to bolelo nebo tak...no a ve 36tt uz tam mimi nema tolik mista tak bud v pohode ...ted to budes citit stale mene,nema prostor no...ja si taky ale myslim ze hlavni je pravidelnost pohybu jak intenzita.... snad... 😉

monaberuska1
29. říj 2007

🙂 jojo taky jsem četla, že ke konci už se pohyby cítí míň, že tam nemá už moc místa 🙂 jo a přesně jak říká janab78 člověk se nemá moc srovnávat s ostatníma pak se mu hlavičkou honí nesmysly, ale já jsem to samý, zajímá mě co a jak měli opstatní a když je to pozitivní tak si řeknu tak bych to taky chtěla 🙂 ale to dělá asi každý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru