Kdy jste měly poprvé poslíčky?

lenus202
17. led 2014

Holky, jak dlouho před termínem se můžou objevit poslíčci? A když už se objeví...může přijít porod rychle nebo to je různý?

andelka
17. led 2014

Měla jsem oba porody bez poslíčků. Kamarádka poslíčkovala drsně od 35tt, 2x denně je zaháněla ve vaně, rodila v termínu. Možné je úplně všechno.

prcekverunka
17. led 2014

Tak to mě taky zajímá..

lenus202
autor
17. led 2014

@andelka aha myslela jsem si, že poslíčky má každá...

lenus202
autor
17. led 2014

@prcekverunka 🙂 to jsem ráda, já si připadám jak alenka v říši divů, kdo má poznat, že už je to ono...

carrie_b
17. led 2014

Já jsem měla poslíčky od začátku 7. měsíce každou noc, později i několikrát během dne, takže když to najednou v devátém měsíci (pět dní před TP) už nebyli poslíčci, ale kontrakce, došlo mi to až po několika hodinách bolestí a do porodnice jsem dojela s kontrakcemi po 4 minutách a za 4 hodiny byla malá venku🙂.

andelka
17. led 2014

@lenus202 rozhodně ně. Nemusí být poslíčci vůbec, maximálně tvrdnutí břicha, a to taky zas nemá každý..každé těhotenství je originál. Stejně jako někomu odejde hlenová zátka a někomu ne (mně ani jednou ne, vůbec ničeho jsem si nevšimla), někomu praskne na začátku voda a někomu ne..někdo má pálení žáhy, průjem, zácpu, tvrdnutí břicha, poslíčky..a někdo ne.
Já jsem si poprvé myslela že to jsou asi poslíčci, protože nic podobného předtím nebylo a byly to slabší nepravidelné kontrakce..a ono ejhle, to byl faktický začátek porodu, za 8h bylo mimi venku. U durhého porodu taky žádné poslíčky nebyly, zátka voda nic, rovnou slabší kontrakce a za 5h mimi na světě. Nepoznala jsem první porod, dokud mi na příjmu z otevřením na 8cm a kontarkcema po 2-3minutách neřekli že rodím, za 1,5h bylo hotovo. A nebyla jsem si jistá ani za dva roky při druhém porodu, volala jsem dule jestli je to ono, jestli mám jet 😀

lenus202
autor
17. led 2014

@andelka 😀 tak to jste měla krásný fofr porody...já jedu ještě 26.2. do školy, daleko, termín mám 19.3. tak mě to docela zajímá co a jak...děkuju moc za informace, jsem prvorodička, tak mám v hlavě plno věcí...

prcekverunka
17. led 2014

@lenus202 Já budu mít taky první miminko, takže taky tápu. Už jsem teda ve 36tt, takže se mi to dooost blíží 🙂

lenus202
autor
17. led 2014

@prcekverunka uteče to jako voda...už máš všechno nachystaný? Já teprve začínám...ještě mě čeká jedna zkouška, takže ještě nic hotovýho nemám 😀

pampeliska1
17. led 2014

@lenus202 neměla jsem je vůbec 🙂 Až když jsem jela rodit, ale to už asi poslíčky nebyly 😅 😀

prcekverunka
17. led 2014

@lenus202 Už mám snad všechno, ale já jsem to měla dost komplikované. Od 26tt mi hrozil předčasný porod, Takže jsem to chystala za poklusu v leže přes internet, kdyby náhodou, tak aby to bylo. Už nám snad chybí jen kočárek, máme ho objednaný, tak jen čekáme, kdy ho přivezou 🙂

andelka
17. led 2014

@lenus202 tak u zkoušky hodně štěstí 🙂 já dělala poslední ve 33tt..závěrečky mi nevyšly, byly zrovna ty dny kdy jsem byla v porodnici 😅 takže až za rok.

madormi
17. led 2014

Ja nemela jedineho poslicka...

lysak001
17. led 2014

taky jsem neměla poslíčky, rovnou bolesti..z kurzu jsem věděla, že když je budu muset rozchodit a nebudu moci pokračovat v činnosti, je to ono a ono to tak bylo🙂 takže jsem pak jen sledovala, jak se objevují často a bolesti se zintenzivňovaly, takže jsme usoudili s partnerem, že už je čas🙂 ale samozřejmě i tak jsme si nebyli jistí, vždyť jsme to ještě nezažili🙂

caboonek
18. led 2014

Od 30tt mi tvrdlo bříško a kolem 34.tt občas něco zazlobilo

anulilinkaaa
18. led 2014

Od 27tt jsem měla poslíčky. Tvrdlo mi bříško, bolesti v podbříšku. Byla jsem i v nemocnici, kde mi dávali kapačky a magnézium aby se to oddálilo. Teď jsem ve 37tt a poslíčci nezmizely. Jen jsou častější a častější.

mafeska
18. led 2014

Den před porodem, do té doby vůbec nic. Jela jsem do porodnice s pravidelnýma bolestma a byla jsem vyvedena z omylu.

verisek91
18. led 2014

já též ještě nemám poslíčky..vůbec nevím jestli to je dobře,nebo není 😀

pegynka
18. led 2014

@lenus202 Ja jsem taky zadny poslicky nemela....Jediny kontrakce jsem mela az cca hodinu pred pichnutim vody a to uz teda poslicci nebyly ani nahodou 🙂

ma_ia
18. led 2014

Nikdy jsem neměla, ano jednou🙂

pegynka
18. led 2014

@verisek91 jak pisu predtim a pisi i ostatni,nemusis mit poslicky vubec....Neni to ani spatne,ani dobre,proste nekdo je ma a nekdo ne....Jinak ja nemela poslicky,ackoli se rika,ze tim se telo pripravuje na porod,ale i bez nich jsem mela od zacatku bolesti (ktere bolely jako zarazene vetry) do porozeni prcka cca 3hodiny 🙂

kristynaklauzova
7. únor 2014

Já jednou a to týden před porodem a docela dost silné tak jsme jeli do porodnice a tam si mě nachali přes noc a ráno jsem jela domu a za týden znova ale to už byl opravdu porod...

janapavlik
7. únor 2014

U první dcery vůbec, u druhé od 34tt, několikrát v noci už jsem si říkala, že už snad pojedeme a vždycky to pak přešlo 😀 Nakonec jsem rodila plánovaným císařem v 39tt (podle mých výpočtů v 37tt)...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru