Kdy se vám otočilo mimi hlavou dolů? Jsem ve 32tt

slegr71
9. zář 2013

Kdy se vám mimi otočilo hlavou dolů?Jsem v e 32t.t. a pořád nic. Mám pocit,že cítím tlačení hlavičky pod žebry a dole takový ťukání. Na kontrolu jdu za týden.

3cacorky
9. zář 2013

@slegr71 jj taky mám prý hlavičku pod,žebry a dole kope nožkama,ale zatím je čas,klidně se může otočit až v 36t 🙂

hehena
9. zář 2013

první syn myslím v 21tt a druhý ve 33tt .)

selverin
9. zář 2013

dneska mi doktor říkal, že už je malá otočená hlavičkou dolů (29.tt) ale pořád se může ještě podle mě otočit zase naopak a pak zase zpátky. místa a času tam ještě má

maxikjaroslava91
9. zář 2013

maminky budte radi ze mimi ma hlavicku dole moje 2dcerka ml.byla nejdrive dole hlavickou pak nahore a sla jsem cisarakem ale epiduralne a 2krat jsem rodila 1bez nastrihu a po 2rodila s nastrihem ja to asi mela vse prozit no muj osud ale syn byl 1mimi tak jsem ho rodila jen 15ct min maminky drzte se

stazina
10. zář 2013

Ahoj, kamarádce se otočil v den porodu a druhé v 35tttakže v 32 není ještě nic ztraceno🙂

majatob
10. zář 2013

první ve 38.tt, druhá ve 40.tt při porodu a třetí ve 32.tt 🙂 máš spoustu času, hlavně se tím zatím nenervuj 🙂

monivo
10. zář 2013

@slegr71 mě se syn neotočil, i přesto, že jsem cvičila doporučené cviky. Rodila jsem plánovaným císařem. Taky žádná tragedie 😉

lamontana
10. zář 2013

ahoj, v 37tt mě poslali na "zevní hmaty", odmítla jsem, v 38tt se syn otočil spontánně sám.. měla jsem velkou radost, že nemusím na císaře. Bohužel porod stejně císařem skončil, neb hlavička po 20 hodinách porodu ve 2. fázi naléhala špatně.

kamculenka
20. zář 2013

Na KO ve 29tt byl hlavičkou dole. Teď jsem 31tt a řekla bych, že se mi ale otočil zpět.
Mám placentu vepředu, takže nevím, semtam nějaký kopaneček po boku, ale nejvíc cítím pohyby dole v podbřišku. Moc se modlím, aby to byly ručičky tam dole a já necítím kopance jen proto, že mám vepředu placentu :( bojím se císaře a celkové anestezie (musím celkovou) úplně děsně, je mi až špatně jen na to pomyslím ☹

berynka
20. zář 2013

Starší dcera někdy kolem 33.-34.tt. Mladší ve 30.tt byla hlavičkou dolu a už se to nezměnilo 😉 .

slegr71
autor
20. zář 2013

V úterý jsem byla na kontrole a jsme pořád KP. Jsem 33+3tt .Doktor říkal, že vody tam má dost a pupečník taky není zamotaný. Takže žádná překážka tam není. Cvičím jak blázen. Tak si to snad rozmyslí. Doktor tomu nechává volný průběh. Prej záleží na tom jakou polohu bude mít, až mi začnou kontrakce. Klidně se může otočit těsně před porodem. Ale to čekání je hrozný. Syn byl už od 30tt. hlavou dolů a zůstal tak a naše holčička (kterou jsme moc chtěli ) je tvrdohlavá.

hhhanicka
26. únor 2014

@hehena prosim te ve kterem tydnu jsi rodila toho prvniho syna? Me se mala taky otocila brzo, tak jestli bude chtit i driv ven?

pe3ka
26. únor 2014

@slegr71 ve 32tt jsme byli hlavou dolů, ve 36tt hlavou nahoru 😉 a otočili jsme se zpátky až skoro ve 38tt 😉
Cvičila jsem a brala homeopatika a prcek se nakonec nechal přemluvit.

Ještě máte určitě dost času 🙂

evter
26. únor 2014

Ve 20 tt předčasně hlavou dolů a narvané v pánvi tak, že způsobovalo zkracování čípku, v 31 tt hlavou nahoru, v 34 tt hlavou dolů. Teď jsme v 35 tt a doufáme, že hlavou dolů. 🙂

hehena
26. únor 2014

@hhhanicka taky jsem si myslela, že bude venku dřív, ale čekal až na začátek 42tt a ještě šel ven císařem naplánovaným den předem. druhý syn byl narozený císařem už plánovaně (od začátku) ve 39tt a v den porodu, po klystýru, jsem si prostě začala rodit a zrovna nebyl volný sál na CS, takže to byla zas jiná sranda, ale nakonec se to stihlo v pohodě (a to se druhý otočil hlavou dolů až v tom 33tt).

martina_jemelkova
13. bře 2014

28. týden byl prcel hlavičkou dolů, 31.týden už zase dělá skotačiny a přetočil se. Můžete poslat nějaký odkaz na cviky, které pomohou na otočení hlavičkou dolů? Děkuji

mpavlinka
13. bře 2014

V 37tt a měl už 4 kila, takže rozhodně neplatí, že by miminko na konci už nemělo místo se otočit, i velké to zvládne 🙂 Měla jsem teda polyhydramnion - hodně plodové vody, takže se mu otáčí lépe.

zazana81
13. bře 2014

Nikdy. Také jsem cítila hlavičku pod žebry a dole kopání.
Prý se ale může otočit klidně v den porodu. Mě nepomohly ani cviky, ani babské rady. Asi to bylo tím, že jsem měla málo plodové vody a tedy žádné místo pro otáčení.

jennyska
17. bře 2014

Ahoj @slegr71 @zazana81 @mpavlinka @martina_jemelkova @hehena @evter @pe3ka @hhhanicka @berynka @kamculenka @lamontana @monivo @majatob @maxikjaroslava91 @selverin @3cacorky a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Polohy miminka v bříšku https://www.modrykonik.cz/poloha-plodu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Polohami miminka v bříška, pomůžete další spoustě těhulek, které například nemají miminko otočeno ještě hlavičkou dolů a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru