Kdy už porodím? Jsem otevřená na prst, 36+3

andela9
20. bře 2012

Zdravím vás dámy, chci se zeptat na zkušenosti.Včera jsem byla u dr a jsem prý otevřená na prst,hlenová zátka mi odešla už ve 31 tt.Teď jsem 36+3 a fakt by jsem to uvítala,kdyby přišel porod.Podle UTZ mám mimčo o 2 týdny větší a od 6 měsíce sotva chodím jak mě bolí celý spodek.

mamkamarketa
20. bře 2012

tak to je zase otazka 😀
odpoved vi max. tvoje dite

zdeniii
20. bře 2012

Tak na tohle se už taky docela dlouho ptám 🙂) jen vydž, času máš do teremnínu ještě dost a čím déle tím lépe pro mimi. 36tt je ještě hodně málo!!!!!

camelinka
20. bře 2012

zítra v 22:45

sebestka
20. bře 2012

Hm, holky mají pravdu. Odpověď ti nedá nikdo, ani dr. Já sama jsem byla otevřená na 2 cm 3 týdny a rodila jsem až po 2. termínu a dokonce už jsem byla domluvená na vyvolání.nakonec se mně ale porod spustil 2 dny před vyvoláním sám. Ale každá to máme jinak. Ale do toho 38 tt nespěchej, až potom se to bere za donošený a termín.
Vím, je to náročný a určo už to chceš mít za sebou, ale VYDRŽ.

pavlanatlinka
20. bře 2012

ahojky vím ¨jaký to je že sotva chodíš já to taky tak měla a mimčo taky bylo o něco větší než by mělo být. a nakonec jsem porodila 39+2 a mimčo mělo 3600g a 49cm. vydrž to už je to jen chvilka. držím palce at vše dobře dopadne

pelenka
20. bře 2012

Hele není třeba někde na googlu napsáno, že na Koňovi sídlej Sibyly? Poslední dobou tomu dotazy nasvědčují 😀

mates22
20. bře 2012

až bude miminko chtít, v posledních tejdnech před se tak cejtíme všechny........................

anetadr
20. bře 2012

Já měla UTZ odhad ve 35+1 3600g - tedy mimčo větší v podstatě o 5 týdnů!!! Když jsem to (s očekáváním, že mě nenechají přenášet a porod co nejdříve vyvolají) oznámila v porodnici při první kontrole ve 37.tt, dr. mi jen suše odpověděla, že donošené dítě je 38-42 týdnů a že nevidí důvod, proč by velké dítě nemělo být v pupku klidně těch 42 týdnů - má na to stejný nárok jako kterékoli jiné dítě. Takže velikost plodu (alespoň tedy podle mé dr.) není indikace k vyvolání porodu. Jiřík se nakonec narodil vyvolávaným porodem 39+2, ale kvůli preeklampsii, nikoli kvůli velikosti. Měl 4700g! Držím palce, aby to bylo co nejdřív, ale termín ti pochopitelně nikdo nezdělí, jak už píšou holky.

crca
20. bře 2012

Já rodila dvojčata v ukončeném 38tt,tak jak asi myslíš,že se chodilo mě???? 😀 Ale byla jsem ráda,že tam vydrželi tak dlouho-teda je pravda,že posledních 10dní už jsem sotva došla na hajzlík 😀 😀

terkaz
20. bře 2012

Az prijde cas 😉 🙂

alt
20. bře 2012

Buď ráda, že těch posledních pár dní jsi ještě sama, odpočívej a až přijde čas tak to přijde, pak už to nevrátíš, pak už dítě nikam neodložíš, bude s tebou spojené až do smrti.. to už se pak hoodně dlouho v noci nevyspíš, a přes den budeš ráda, že si na chvilku sedneš, když ti mimi usne.. 😀 já se s prvním taky nemohla ani unést 😅 (29kg jsem nabrala) syn se narodil v 38tt,byl vyvolávaný kvůli preeklamsii.

denousek
20. bře 2012

@camelinka ted si mě pobavila fakt 😀 😀

@andela9 to bych taky ráda věděla kdy porodim ve čtvrtek začínám 38týden a už bych to taky brala... ale to budem mit štěstí že to tak brzo nebude 😀 vydrž uteče to,, miminko ví kdy je jeho čas aby bylo po porodi v pořádku přece byss nechtěla aby muselo ležet v inkubátoru a nemohla si ho ani nakojit ..

kathy.skal
20. bře 2012

Já chodila otevřená na 2 prsty tři týdny, tahala se s dvojčaty a stejně to vydržela až do plánovaného porodu. Ale jinak dotaz teda skvělý 😀

slundo
20. bře 2012

pěkná otázka 🙂 spíš asi špatně položená, než špatně myšlená 🙂 Bohužel pro Tebe je to jen a jen na miminku . A buď ráda . Určitě tě tu všichni chápem, že už by sis přála, aby bylo mimčo na světě, ne každá maminka má totiž to štěstí, že si může těhotenství jen užívat, ale není kam spěchat. Každý den v bříšku je pro miminko k nezaplacení 🙂 Ale Tebe asi zajímalo jestli se porod blíží kvůli tomu, že už Ti odešla hlenová zátka a jsi trošku otevřená.... myslela jsem, že hlenová zátka odchází těsně před porodem, ale tobě už odešla před několika týdny, takže to asi tak nebude 🙂 .... A trošku otevřená být můžeš i několik týdnů, to roli nehraje 🙂 Tak hlavně trpělivost, dobrou náladu a neboj, už to uteče

crawler
20. bře 2012

odhady jsou na prd a tvému dítěti je minimálně do 38tt v bříšku nejlíp a kdo si počká, ten se dočká 😉

radun
20. bře 2012

Nevěš hlavu, venku je tak krásně - ani vedro, ani zima, ideální pro konec těhotenství. Já jsem v podobném týdnu a doufám, že si ještě chvilinku počká, musim ještě umýt okna 😀

boroovka
8. dub 2013

Ja jsem na tom uplne stejne jako Ty,akorat ja uz lezim v nemocnici a uz 3. den se mi snazi zastavit kontrakce... To je teprv namka... Malemu se uz asi chce, ale doktori nechtej a me to jenom boli... Radsi bych ty bolesti dostala az za tyden dva,aby mi to uz nikdo nezastavoval...🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru