Kdy začíná v těhotenství třetí trimestr?

varfa
5. lis 2007

Omlouvám se pokud tu někde je téma,kde se to dá zjistit,ale nenašla jsem nic.Jen by mě zajímalo kdy začíná třetí trimestr těhotenství?Pokaždé je totiž napsáno něco jiného.Dočetla jsem se,že začíná ve 25.týdnu,někde ve 29.týdnu a tak jsem z toho nějaká popletená.

nikitazak
5. lis 2007

treti trimestr zacina v 29.tt.

denousek
5. lis 2007

prvni 3 mesice jsou prvni tromestr druhe 3 mesice druhy trimestr a posledni tri mesice treti trimestr tak bych to rekla ze to je....

varfa
autor
5. lis 2007

Jenomže denoušku těhotná jsi 10měsíců.

r123
5. lis 2007

od začátku do konce třetího měsíce je to první od začátku čtvrtého do konce šestého je to druhý trimestr a od začátku sedmého a ž do konce je to třetí a začíná 29 týdnem. 🙂

nikitazak
5. lis 2007

vafra: spocitej si to v tomto teh. kalkulatoru. http://www.justmommies.com/pregnancy_calendar.php

denousek
5. lis 2007

vsak si to spocitej ze jeden mesic je 4,5 tydne ... a 4,5 krat 9 je 4:,5 tydne 😉

varfa
autor
5. lis 2007

r123 ale vždyť 29.týden je už osmý měsíc.

varfa
autor
5. lis 2007

denousku 28 dní tedy 4 týdny je jeden měsíc,lunární né kalendářní.

denousek
5. lis 2007

ty jo je to zmatek......to je fakt desny nemuzou to nekde uvest poradne...no....kazdopadne ja jsem to brala ze jsem ve 3 trimestru od zacatku 7 mesice no...tak nejak....od 26tt asi no....

varfa
autor
5. lis 2007

denoušku já si to taky myslela,ale né od 26.týdne,ale od 25.týdne,protože to podle mě začíná sedmý měsíc

denousek
5. lis 2007

no....sorry ja to mam totiz posunute mela jsem ovu pozdeji tak jsem to jen tak rychle zpocitala podle kalendare no....ale ja myslim ze to tak bude ze budes mit asi pravdu podle me to zacina tim 7 mesicem ...

varfa
autor
5. lis 2007

Jenomže co je nejdivnější,že mám dvě knížky o těhu a i tam je to rozdílně.Což je teda už hodně zvláštní.

denousek
5. lis 2007

no co mas z toho ja mam taky 2 knizky a chtela jsem vedet kolik ma vazit mrnous ve 24tt ptz jsem byla na genetice a vazil cca 712g a v jedne knice bylo 570g a ve druhe 650...je to individualni.....rekni si jo uz se prehoupavam do 3 trimestru a je to ...vzdyt na tom zase tak moc nezalezi rekni si jo uz sem tam a je to....ja jsem si to rekla na zacatku toho 7 mesice no...

tory001
12. črc 2012

vaše starosti bych chtela mit :D

sidbhi
12. črc 2014

No u spousty leku se pise nelze uzivat v prvnim trimestru, nelze uzivat ve tretim trimestru nebo naopak pouze v prvnim trimestru nebo pouze ve tretim a kdyz nikdo nevi kdy ty trimestry zacinaji a konci, tak to neni tak snadne potom a myslim teda ze 25 nebo 29 neni zrovna jedno, 4 tydny jsou ve vyvoji mimi veeeliky skok.

arnettacek
15. črc 2014

Tak sedmym mesicem zacina treti trimestr. Zasilam ti presne od kdy do kdy trvaji jednotlive mesice 😉

butterfly
15. črc 2014

Jojo, těhotenství má 3 trimestry, každý trvá 3 kalendářní měsíce, na týdny je to 40týdnů :3 = 13 týdnů + 2 a 1/3 dne, takže 3. trimestr začíná ve 26+5 tt jak je v tabulce od arnettacek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru