Kojení a pití piva. Je to dobré?

jandalinka
15. pro 2007

Ahoj všichni!!! Mám takové dilema 😕 Dostala jsem doporučení od známé, že na kojení je dobré pití piva, sice neví zda alkohol. či nealko. Někdo zase má názor, že je lepší černé pivo a někdo má názor vůbec žádný pivo, hm.
Hned při příchodu z porodnice (jednou i v porodnici) 😉 jsem začala vždy večer si dávat tak skleničku pivečka alkoh., manžílek mi vždy i "povinně" přichystá skleničku k večeři 😅 Ale nevím, zda dělám pro mimi dobře?!
Sice vidím krásné účinky, že když vynechám tak 2dny, tak je večer neklidná a nemůžem ji utišit, ale pivečko se mi zdá ji uspává. Možná je to jen náhoda, ale je prostě klidnější. Nemáte někdo s tím zkušenost a pijete též při kojení pivečko? 😔

gabca1
15. pro 2007

Taky si dám občas večer sklenku, ale, že by byla malá klidnější to ne...

honzina
15. pro 2007

No, spíš se říká, že by kojící mamky neměly pít nic s bublinkama, že to děti nadýmá... Proto to neriskuju a nepiju ani pivo ani žádný sycený minerálky a sodovky.

denousek
15. pro 2007

jandalinka ja jsem slysela neco podobneho....pouzival se to spis driv ze matka si dala na vecer pred kojenim malilinkatyho frtana a miminko pak lepe spalo....ale je to pradavna metoda tak si rikam pivecko...proc ne....asi teda nevim jestli bych ho dala cele ale male pivko jiste neuskodi,telo prospiva...i v tehu se to rika sem tam pivko nebo vinecko...tak muj nazor je .proc ne....

janica..
15. pro 2007

Nedávno jsem slyšela v sama doma, byla tam odbornice přes kojení, že je dobré si dát skleničku piva 😉 JO a jinak pivečko si taky někdy dávám na večer, hlavně se mi po něm líp spí 😅

many
15. pro 2007

já si semtam dám dvojku červenýho vína do půllitru s kofolou 😀 když se to může,tak proč ne,a mimi bude mít víc krvinek 😀 😀 😀

denousek
15. pro 2007

jojo many.....to je v pohode...si vemte ze nektery maminy chlastaji jak dogy,kouri a miminka maji zdravoucke..obcasne alkoholove uvolneni jiste neuskodi..

niega
15. pro 2007

Myslím, že vliv pití piva na tvorbu MM je pověra. Ale domnívám se, že sklenička desítky (t.j. 2 deci) denně miminku obsahem alkoholu neuškodí. Víc bych ale neriskovala. A co se bublinek týče - je pravda, že to miminkům vadí, ale po pár měsících kojení se mi zdá, že se Edíkova citlivost na můj jídelníček poněkud snížila 😀 .

januskaababoo
15. pro 2007

nevim jak na uklidneni miminka, ale na uklidneni maminky to vliv ma 😀 , pokud se dodrzi ritual...alkohol se do mlika dostava po pul hodine po vypiti...s odstupem casu, telo alkohol zpracuje, takze pokud nakojis a das mimco spat, a kojis az treba za dalsi 2 hodky, pivo 10st si dat muzes...pomaha to i na zazivani...pokud nepijes vylozene sycene SYCENE! sodovky, pivo s bublinkama male/mu neublizi...myslim tim nenadyma...
...takze chmelu zdar a k veceru zvlaste! 🙂

lenycka
15. pro 2007

Mne muj deda dokonce chtel vzit pivo do porodnice 😀 Vecer, kdyz mala usne, tak si sklenicku klidne dam, nenadyma ji to, spi klidne (s pivem i bez piva), tak proc ne 😉

jandalinka
autor
15. pro 2007

Tak to jsem ráda,že nedělám nic špatného a mimi to nemůže tedy ublížit.Opravdu si dám tak 2dcl na večer a jak tu psala januskaababoo,tak na uklidnění maminky to má hlavně vliv. 😅

luucia
15. pro 2007

Tak já měla na pivo děsnou chuť, ale bihužel sem si ho mohla dát jen jednou, malá po něm měla děsný prdíky 😒 Ale vínko si občas dám, to jí chutná 😵

bihan
15. pro 2007

Ja si občas pivečeko večer doprajem, keď už malá spí (to viem, že 8 hodín dojčiť nebudem 😀) a tiež som začala piť aj sýtené nápoje a na malú to žiadny špeciálny vplyv nemá (teda myslím na nadúvanie).

makelka
15. pro 2007

ahoj, nám bylo přímo v porodnici doporučeno, ať nám drahé polovičky donesou pivo přímo do porodnice, takže to tam pak vypadalo jak v hospodě, každá jsme měli na stolku skleničku s pivem 😀 😀 😀 myslím, že na mlíčko to určitě pomáhá a jestliže je malá klidnější tak jenom dobře ne? 😉 Neviděla bych v tom velkej problém a pokud tě to opravdu tak trápí, tak bych se obrátila na Mudru 😉

kristi
15. pro 2007

bez piva ani ranu....v klidku si dej obcas maly

elucinka
15. pro 2007

Holky, mně taky pivo doporučila přímo Mudra - prý nejlíp černé, že budu mít víc mlíčka a bude lepší, takže úplně v pohodě 🙂

anatanka
15. pro 2007

Fakt, jo? Tak to muzu pit legalne... 😉
Ja si vzdycky dala pivo nebo vinko a mela jsem kvuli maly trochu vycitky.

kalo
18. pro 2007

Taky ucucávám manželovi 🙂 denně si dávám po večeři víno, ale tak 2 cm na dno skleničky...

lucitko
24. pro 2007

Já si taky občas to malé pivečko dám a v pohodě,nikde jsem neslyšela pivo jako doporučení,ale četla jsem že to neškodí 😀 tak proč ne? a na stránkách kojeni.cz dokonce Jiřinka (laktační poradkyně) píše že pokud si chcete užít silvestra trošku víc a v noci nekojíte, tak můžete, ale tak aby to organismus do rána stihnul odbourat, ráno odsajete a je to :o)))

ivula1992
17. lis 2012

No já taky měla strach pít pivo protože jsem si říkala jsou tam bublinky tak nic, ale to nejsou bublinky jako v minerálkách je to kvasinkové to je dobré na kojení. Hlavně na mléko. Dám si ob den jednu 10ku večer . Malému je dobře a mě taky. Tak si myslím, že když to mamina nepřehání tak proč si nedat. Něco jiného je když mamina pije tvrdé a nebo vypije 2-3 alko piva 😉