Kolik jste přibraly ve 28. týdnu těhotenství?

martinka24
5. bře 2013

Chci se zeptat, jak jste na tom s přibíráním na začátku třetího trimestru a jestli se cítíte unavené jako na začátku těhotenství?

baraka1
8. lis 2013

Tak u mě 27tt a nahoře 3-4 kg. Pořád to bylo stejné a potom jsem dva týdny na váhu nevlezla a hups - 4 kg na nahoře. Jedno jsem zase shodila, protože jsem onemocněla a doma se necpu tolik jako v práci, ale od pondělí se tam vracím a myslím, že to půjde zase hezky nahoru. Už mi zase chutná a i když jsem si říkala jak se budu ovládat, je to těžké 😖

kettm
8. lis 2013

Ahoj já jsem 28+1, oblečená u dr mám + 8 kg, a doma +7 kg, u syna jsem měla v této době už kolem +15 kg, celkově skoro 30, ale předtím jsem dost radikálně zhubla (přes 20 kg) a pak to šlo rychle nahoru. Doufám, že se do nějakých 15 vejdu.
Jinak malej měl skoro 4 kila, z porodnice jsem šla o nějakých cca 15 kg lehčí a první dny doma další kg, zůstalo mi 10 a ty byly dole do roka.

mullerovaj
8. lis 2013

Jsme v 27 a dělá to asi 5 kg navíc. Je fakt , že poslední měsíc to jde výrazně nahoru a pupkem dopředu 🙂
Uvidím , co bude dál. ale snad se tempo přibírání sníží. Nijak zvlášť se nepřejídám, řekla bych, akorát s pohybem už to není jako dřív. Jinak únava zatim není, jen se mi občas dělá černo před očima.

pavlajezkova
9. lis 2013

Ahoj,jsem 28tt a mam 6kg nahore 🙂 a mam pocit,ze mam strasne velky pupik 🙂

caboonek
11. lis 2013

Ahoj, já mám ve 28tt. +2 těhu kilča... V prvním trimestru mě potrápily nevolnosti, teď mám gestační diabetes. Tak uvidíme. Ale bříško mi roste krásně a miminku se daří. Krásné těhulkování 🙂

21288
29. lis 2013

Ahojki,jsem teď ve 32.TT,nahoře mám jen 6kg,ale spala bych možná i víc než na začátku 🙂

luu87
1. pro 2013

Ahoj, jsem ve 28tt a mám nahoře 10kg.. teď za poslední 3týdny +3kg..

apfele
2. pro 2013

Ahoj, zítra budu 28+0tt a mám + 7kg nahoře 😉

prcekverunka
2. pro 2013

ve 28tt +9 kg. Ale už to nejde tak rychle, 16-25tt to byl mazec, přibírala jsem strašně rychle, teď už je to lepší 😉 A únava...ani nevím, už jsem doma na neschopence, tak to tak neposoudím, jako když jsem chodila do práce. Ale asi jo, unavenější jsem 🙂

janefales
8. led 2014

Tak já pomalu budu začínat 28. týden a mám 6 kilo nahoře a přijde mi, že vše jde do bříška. A od poslední návštěvy u pana doktora 9. prosince, jsem k dnešku přibrala jen 2 kila a to byly Vánoce

sajuse16
12. led 2014

Tak já jsem ve 28 týdnu a za celý těhotenství jsem přibrala 10kg (taky jsem vážila pouhých 44kg), ono je to u každé jinak 🙂

pawlushca
10. únor 2014

já jsem 28tt a mám 9 kg hore..(teď 70 kg, startovala jsem na 61 kg.) V prvním těhu jsem celkem nabrala 16 kg (z 65 na 81kg), při opouštění porodnice jsem měla 69 kg..tak jsem zvědavá jak to bude teď...váhově ani tak ne ale opticky kynu nějak rychle. Bříško vyvalené a i podle věcí a fotek, už teď na zač. 3.trimestru mám asi tak podobný obvod, jako minule pár dní před porodem..jojoj

sluneccnicee
29. zář 2014

28 tt + 0,5 kg

marcelinad
29. zář 2014

28 tt a + 5,5 - 6 kg, u první dcerky jsem přibrala za celé těhu cca 10 kg a vše nechala v porodnici, tak bych to brala i teď, ale pochybuju 🙂

luciene1
29. zář 2014

Já jsem v 29tt a mám nahoře 4kg 🙂

maminka92
15. říj 2014

já jsem 32+5, a od toho 28tt jsem zatím nepřibrala ani deko, nevím proč, jinak mám +14kg. Pro mě byl nejhorší 1.trimest, to jsem byla unavená pořád, spala bych celé dny. Teď úplně v pohodě, akorát mi už delší procházky nedělají dobře 🙂

soda365
3. črc 2015

ahoj, tak já začínám dnes 28. týden těhu a mám nahoře 8kg nad svou původní váhu (58kg) (ovšem jen za poslední dva týdny jsem přibrala 2 kg :( já se děsím příliš velkého přibírání už od začátku těhotenství - a všichni mi ještě přidávají na náladě tím, že ve třetím trimestru přiberu nejvíc :( pořád doufám, že se vejdu do celkového přírůstku 12-13kg, ale trošku tomu už přestávám věřit :(

hanik73
21. črc 2015

28+2 a 15 kg nahoře.Kde je mých původních 60kg ? 🙂Jen doufám,že díky dlouhému kojení nabraná kila půjdou stejně rychle dolů...

tegilb
31. črc 2016

Ahojte ženy, dnes začínám 28tyden a zatím 3kg, taky se bojím váhy, u syna jsem nabrala 13kg, ale otěhotněla jsem když mu bylo cca půl roku, tak i když jsem po porodu cvičila kila jsem nestihla dát dolů, no uvidíme na kolika skončím a kolik půjde dolů, vždy mi to šlo super dolů ať jsem jedla vše, teď budu běhat kolem dvou mimi a když bude čas tak zacvicim, ale už ať porodim malá až bolestivě kope a tlačí se, mám zkrácený čípek tak to vypadá prý i dřív...

lenilenca
10. srp 2016

@zrzzynka jsem na tom podobně 😄 mám 28tt a z 53kg sem se dostala na 65kg😊 a neřeším to vůbec máme se krásně 😉

bielanevesta
10. srp 2016

28 tt a oproti pôvodnej váhe mám zatiaľ +4 kg. Začínala som na 66, spadla som na 61 a od 14 tt opäť pomaly priberám. Obávam sa však, že posledný trimester bude v tomto najhorší.😕

lenilenca
11. srp 2016

jj ono se říká ,že někdo začne nabírat hned na samém začátku.já nabírám od začátku co 14dní tak kilo nahoru a kamarádka to má tak, že nic nic a teď sou to skoky 🙂 ale i tak sme na tom přibližně stejně.Pak je taky pravda že štíhlé ženy přibírají rapidně víc než ženy které už mají nějaký základ 🙂Tak i tak já si myslím že koukat v tomhle období na ručičku na váze je zbytečné po porodu to určitě půjde dolů o váhu miminka o plodovou vodu určitě :D a zbytek půjde taky až budeme mít honičky kolem miminek budeme nervozní nevyspalé to nastartuje spalování jako blázen 🙂

prostejina
11. srp 2016

11kg.. :/ není to vidět, naštěstí :D

littleluu9
11. srp 2016

Ja jsem 29tt a zatim mam 61 z puvodnich 57 🙂 brisko mam trochu mensi nez vetsina tady na fotkach, ale mimco je pry vahou o tyden napred, tak nevim 🙂

lenka.han82
11. srp 2016

@soda365 Někde jsem četla, že nejvíce se přibírá v 2. a na začátku 3. trimestru, ve třetím už je to prý méně, "jen pár kilo". Ale moc tomu nevěřím 🙂 Sama jsem teprve 23. týden a mám +7kg, ale teď jsme teprve začala pořádně přibírat a kila jdou nahoru snad skokově. Včera jsem byla poprvé na první hodině předporodního kurzu a i když jsem měla pocit, že máme s holkama hodně podobné bříško, tak já jsem tam nejčerstvější těhule 🙂 Ostatní jsou kolem 28tt i po 30.týdnu, tak mám asi dost velké bříško 🙂

jepice1
5. zář 2016

Ahoj,ja mam zatim navrchu kilo,ale nadsena z toho nejsem. Do kazdy kontroli se klepu jak ratlik,zda mala dobre pribira,pac ji jeste v pupecniku chybi jedna ceva. Takze radsi bych byla za par kil navic bez stresu,ze neni neco ok. Jim teda spis vic,nez predtim,ale pomerne dost se hybu. A pred tehu jsem teda zadny hubenour nebyla,takze telo ma z ceho brat.

lenilenca
6. zář 2016

Tak ja sem do 28tt nabrala z 53kg na 65kg ve 31tt sem mela 65,7kg a dnes ve 33tt mam 66 uz moc nenabírám a za 45dni mam konec 😊

hanysek_cz
9. led 2017

5mesicu jsem jedla snad jen jogurty,zeleninu a ovoce,pac nic jineho neproslo a co je li lip,tak jdu o kilo tydne. Takze mam 28.tt 8kg nahoru a v poradne se na me mraci,jak se precpavam(asi by sestry mely prestat prudit a maminy by toto nemusely resit) tak jelikoz nejim ani moc sladke,ani nic nezdraveho(fast,chipsy..) tak uz to neresim. S prvnim jsem nabrala 20kg(pak uz jsem se nevazila🙂 abylo to do 4m vsechno dole kojenim a unavou😉

nadla
24. led 2017

Ahoj, já mám nahoře 6kg, ale musím krotit chutě na sladké :D teď mi hrozně chutnaj ty "nezdravý" čokoládový jogurty nahoře s tou pěnou z lidlu, tak to bych snědla klidně vagon :D

markulinek84
24. led 2017

Ahoj holky. Já jsem 28+5 a vážila jsem se před týdnem (nemáme váhu, naštěstí) a měla jsem nahoře 12 kg. Začínala jsem na 66 kg (175 cm, takže normál), ale doktor mě na minulé kontrole nepochválil. To víte, Vánoce a já za prosinec nabrala 4 kg. Prý bych měla mít 12 kg za celé těhotenství a ne v 7 měsíci. Jenže já 3 kg přibrala už za první 3 měsíce těhu, ani jednou jsem nezvracela a chutě byly veliké. Teď pro změnu řeším neustálý hlad 🙂. Nemá smysl se asi moc srovnávat, každá ženská to má jinak. Tohle je mé první těhu a nemám páru, kde se váha nakonec zastaví. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru