Kolik váží mimi ve 30. týdnu těhotenství?

petulka25
16. črc 2011

Ahojky holky mám dotaz kolik Vám miminko vážilo ve 30.týdnu? já byla na ultrzvuku 30+4 a miminko má 1700 g,dr říkala,že v porodní váha by mohla být mezí 3-4 kg....měly jste taky některá takovou hmotnost miminka? a myslíte,že můžu nějak váhu mimi ovlivnit-třeba že nebudu jíst sladké? děkuji a pěkný den

jennyska
4. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 30.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 30.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/30-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

marketamunyuova123
15. srp 2016

Ja dnes byla na ultrazvuku tez v 30tt a mali ma 1500g a rekli mi ze mam mali plod

janinkapusinka
18. srp 2016

Ahoj, u nás ve 30TT 1450gramů +-260ogramů, pry to bude bobánek, max. cca 3,5kg🙂

claudie1
13. zář 2016

Byla jsem včera ve 30tt na utz a váha 1320g. Doktor říkal, že odpovida tak 29tt. Ted by po tom 30.tt meli přibírat +- 200g tydne. Nepamatuji si už, kolik vazila před lety dcerka ve 30tt, nicmene ja jsem do 7.měsíce velmi silne zvracela, nejedla ani nepila nic. Živili me kapacky. V osmem měsíci se mi udělalo lip, ale mohla jsem jist pouze a jen ovoce. Po kilech. Hlavně mandarinky a kiwi. No a brzy mi ho doktori zakazali, že je v nem příliš velke množství přírodního cukru a vitamínů a ze mala bude hodně velka. No a je fakt, že mela 4kg. Ted ovoce moc nejim. Nemam na něj kromě grepu chuť a malý vypadá opravdu menší. Vahove.

natasa79
20. dub 2017

Tak mi měli ve 30tt 1650g, takže počítám že bude mít při porodu tak 4kg jako manžel 😂

marketa11112
25. dub 2017

Syn narozeny ve 30+ 5 mel 1760 g, pry pri donoseni by mel pres 4 kila....

andyskarsgard
9. říj 2020

@dasty79 a jakou měl prosím Tě pak porodní váhu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru