Komentování těhotenství. Jak to máte vy?

nikkigingerbread
23. kvě 2022

Ahojte. Nechci radu ani nic podobného, jen si prostě potřebuju postěžovat :D Dneškem začínám 8. měsíc a je sotva poledne a já už jsem 4x slyšela jak se hezky zakulacuju. Nevím jestli to má být lichotka nebo co to je za poznámku ale já už se u tady těch komentářů úplně ježím a nejradši bych těm lidem jednu vrazila. Komentuju snad já, že se zakulacují? Je mi to prostě hrozně nepříjemné a těhotenství rozhodně nevnímám jako nějaké supr období a nemůžu se dočkat až to budu mít za sebou. Nic hrozného se mi neděje, nemám problémy, krom běžných těhu strastí (a i těch se mi vlastně většina vyhýbá) ale prostě mě ten stav celkově štve a beru to jako nutné zlo. Nepotřebuju slyšet, že se zakulacuju, vidím to sama. Jak to máte vy? Jak berete/braly jste poznámky na těhotenství? (asi hlavně co se vzhledu týče).

gbp
23. kvě 2022

@hibou 😂😂😂 me moje tchyne nuti, abych si povidala s jejich tehotnou sousedkou 😅 snazim se ji vysvetlit, ze to, ze sme obe tehotne z nas nedela gang nebo tajny spolek a nemusime se nutne oslovovat na ulici a sdelovat si, ve kterem sme tydnu a co cekame a jestli si budeme delat masaz hraze 🤣

izz76
23. kvě 2022

@nikkigingerbread Všechny těhotné se zakulacují,ta poznámka se týká břicha ně celé postavy.. Takže mě tyto poznámky nijak neurazely, ani žádné jiné týkající se těhotenství. Co mě občas nebavilo,že hovor většinou sklouzne k tomu,že dotyčná začne líčit jaká byla její těhotenství a někdy těch příběhu bylo až moc 😃 Následně mi ani nevadily otázky kolem kojení, co mě trochu překvapovalo byly dotazy na další těhotenství. V době kdy jsem ve 37 porodila naše třetí dítě, máme holky i kluka. Tak proč proboha další dítě😄

bonavoxa
23. kvě 2022

Nevadí mi při třetím těhotenství téměř nic. Taková nejbezpečnější rovina je dotaz, jak se cítím. Když mi chce někdo sáhnout na břicho, tak se vždy zeptali. Někomu se zdá velké, někomu malé...někomu neforemné. To mě na chvilku rozhodilo, kdy rodinný příslušník po nedělním obědě zkoumal, co je těhotenský pupík a co je na tom vypolstrované špekem😀 Tak ono to reálné těhotenství není to z časopisů, jsou dny, kdy se cítím a vypadám opravdu hrozně. Takže zaznělo i to o tom ubírání krásy. Ta krása je ale jiná, posvátná. Těhotenské břicho samo o sobě není přitažlivé, to je oxymóron. Prostě plní účel. Ale celkově je to takové tajemství stvoření 🙂

zuzkasim
23. kvě 2022

Cloumají s tebou hormony. Ti lidi to myslí dobře, nový život je vždycky naděje, každý (nebo skoro každý) se na ně těší, mláďata (i ta lidská) jsou roztomilá, všichni je mají rádi. Lidi to myslí jako lichotku, tak to tak ber.

ahyt
23. kvě 2022

@nikkigingerbread a nezakulacujes se opravdu? Nemaji pravdu? V tehotenstvi je to totiz normalni.Nenormalni by byl opak.Takze vlastne maji pravdu😅

drakenn
24. kvě 2022

Tahle diskuze mi připomněla, jak se mě jedna babka v 5 měsíci zeptala, kdy už jako konečně ty dvojčata porodím! Já se v tu chvíli rozbrečela takovým tím pomalým šklebem, a následoval hysterický záchvat pláče 😒. Hormony.
Jinak jsem si tu pozornost k mému těhotenství užívala!
Jak už tu bylo zmíněno, hodně lidí je na rozpacích a nevědí, jak s těhotnou ( nejlépe oteklou, s obličejem plným akné) hovořit. Tak používají zažité klišé. Někdo taktně, někdo méně taktně. Jak praví klasik, hlavně se z toho nepo*rat!

dianemash
24. kvě 2022

V těhotenství jsem se cítila jak pytel 💩 a nebyl mi ten stav příjemnej, do toho nevolnosti... Celkově mě ani nebavilo to těhotenství nějak s někým řešit. Ale nevadilo mi, že se ptají nebo něco mluví, většinou jsem reagovala s takovým nezájmem, že se sami přestali zajímat 😁 Co ale opravdu nenávidím jsou doteky celkově a nikdy jsem nepochopila potřebu lidí sáhnout si na cizí břicho 😳

felixfelicis
24. kvě 2022

To je takovy small talk - poustet jednim uchem tam, druhym ven. Nijak me to neurazelo. Me se nahodni kolemjdouci v parku ptali, co cekam, a komentovali, jestli to odpovida tvaru bricha😅 Tomu se maximalne zasmeju😀 Nikdo nemuze vedet, jak se citis, nekomu by zase prislo nezdvorile se o tehotenstvi nezminit, kdyz te treba vidi po delsi dobe a miminko je vetsinou radostna (a evidentne viditelna🙃) udalost...Ti lidi to na 99 % mysli dobre.

nicollbc
24. kvě 2022

Jste v těhotenství víc přecitlivělá, já byla taky a čím víc těhotná, tím víc mě tyhle kecy štvaly 😄
Jediný přípustný komentář vzhledu těhotné je podle mě buď "sluší ti to" a nebo "ty máš pěkné bříško".
Když mám kolem sebe těhotnou, snažím se těhle keců vyvarovat, vím jak to může být nepříjemné.

nicollbc
24. kvě 2022

A na co jsem fakt alergická, na kecy typu nesmíš mít doma kočárek nosí to smůlu, nebo máš špičatý břicho, bude to určitě kluk 🙄

chrystyanna
24. kvě 2022

@nicollbc tak u toho kočárku jde o to, že kdyby to nedopadlo, aby té ještě ty dětské věci víc nedeptali(ale mámy dvou a více dětí mívají plný sklep/půdu, pokud vědí, že druhé/třetí.... Je v blizkém budoucnu reálné)
Já mám menší bříško a nosím volnější oblečení, takže se diví, že za dva měsíce termín. A špičaté břicho jsem neměla ani u prvního syna ;)

amilu
25. kvě 2022

@nikkigingerbread ja te chapu. Ono taky ten posledni trimestr je asi nejnarocnejsi.obecne byvaji vsechny tehulky vice podrazdene a citlive.a ne kazdy se vyziva v tom ze se citi a vypada jako hroch. Ja mela s druhým vic plodove vody a velky mimino a k me drobne postave to bylo fakt extrem. Rada sem travila cas o samotě nebo v prirode a lidem sem se vyhybala. To je asi jediny co pomuze. Proste pryc od lidi.jediny koho jsem snasela byla moje porodni asistentka byla skvela a profesionalni chapala jak se citim a jen me povzbuzovala a rikala jak si vedu skvele a jak to zvladam.to je to co potrebujes slyset.a ty si podle vseho vedes skvele.tak se drz.za chvíli tohle skonci.uprimne pak prijde jeste obdobi po porodu kdy se citime take dost divne.cely ty zmeny jsou narocne.ale pak se to srovna a je velka sance ze se budes jednou zase citit skvele a jeste lepe nez pred tehotenstvim.preju pohodovy porod at z nej vyjdes jako silna a sebevedoma zena, co uzasneho jsi dokazala.matky proste projdou tolika situacema ze nakonec z toho vzdy vyjdou silnejsi a sebevedomejsi.

sarkoc
25. kvě 2022

@nikkigingerbread mám to stejně, úplně to nesnáším... říkala jswm už několikrát, že by bylo ideální, kdyby se dalo prostě trhu utajit až do konce a pak přijít s miminkem... Některé kamarádky už došly tak daleko, že mi už měsíc píšou obden smsku, jestli už... další na mě teď řvala přes půlku samosky, jee čau, takze ještě nerodis 🙈 dotazy z rodiny jak se cítím už zcela ignoruju... Oznámili jsme to díky malému bříšku až někde vám 24.tydnu, takže to aspoň netrvá tak dlouho, ale z tohohle důvodu už aby bylo venku 😅

vendelinka08
26. kvě 2022

@nikkigingerbread co se týče těhotenství, tam mi poznámky od lidí nevadily. Je to přechodné období, lidé ho vnímají jako krásné, berou, že se narodí miminko. Oni neřeší, jak to vnímáš ty. Oni to berou pozitivně a ty negativně. Co poradit? Vydržet, je to prechodne7 a skončí to. Pak zase prijde období ohledně dítěte a to te bude možná štvát jeste vic.

tehulinka91
26. kvě 2022

Mě taky říkali jak se zakulacuji a jestli tam nejsou dvě a že mi to těhotenství sluší 😃 žádné poznámky mi vysloveně nevadili, ale spíš jsem se za sebe styděla, stydím se za své tělo pořád a v těhotenství jsem věděla že jinak to nejde, ale i tak jsem se styděla. A byla jsem ráda, že se mnou o těhotenství někdo mluví a ty poznámky sice byly ke konci už otravné, ale pořád to nebylo takové, abych někoho za to chtěla plesknout 😃 a u mě si nikdo nedovolil mi sáhnout bez zeptaní na břicho. Ale nejlepší byly naše sousedky, vy jste byla těhotná? No tak ne asi, ke konci jsem už měla břicho jak sud 😅

sherryel
26. kvě 2022

@nikkigingerbread : buď tě ráda, že nečekate dvojčátka. Těch blbých keců co jsem vyslechla : " to bych nedala, to musí být hrozné, nemáš strach z porodu dvojčat, sis zkazila život, dvouletak a dvojčata ? se poseres, co budete dělat atd" a mnohem i peprnejsi... Moje odpověď byla vždy "akce 1+1 nesla odmítnout " nebo " ten kdo děti rozdává, ví co dělá, nedá je těm, co to nezvládnou " 🤣 ... Neříkám že to nebyl šok a chvilku jsem byla zoufalá, hlavně když posloucháš furt ty blbý kecy ... Holky mi zničili postavu, břicho jak po útoku hráběmi, až přestanu kojit - budu mít prsa až ke kolenům . Ale co už , budu mít je ... Můj Dr. Mi řekl že nebudu mít nikdy děti a muž má velmi málo aktivní spermie. A teď mám doma 2,5letaka a dvojčata. Musím se smát 🤪. Těhotenství trvá 9m prostě si to uzij. Já si užívám i blbost druhých. Třeba když mi někdo řekne " nebyla jste těhotná ? " A já v jedné ruce držím syna a v druhé tlačím dvojkocarek s 4m holkami. A když se nakloní do kočárku ,tak většinou řeknou " to jsou dvojčátka ? " Neee, vozím cizí děti když se nudím " 😅 nebo obě v růžovém, jen pro orientaci pro tatínka šedá a růžová čepička a všichni " jeee vy máte dvojčátka kluka a holku " 😭

holkaokomodra
26. kvě 2022

@nikkigingerbread úplně tě chápu, to jsou kydy protože snad nevědí co jinyho říct, na druhou stranu, největší kyd co jsme kdy slyšela bylo: ty si těhotná? to je roztomilý... wtf 🤦‍♀️😲😂 jak jako roztomilý? jako v mým věku, nebo jako v mém případě celkově? 😂😂😂 no nevim každopádně jako lichotka to fakt úplně neznělo 😂 a nechci malovat čerty na zeď, ale počkej na otázky, není mu zima? nemá hlad? nebolí ho bříško? nechce čepici? ne nechce babi! nechce!!! 😂😂😂

nikkigingerbread
autor
26. kvě 2022

Já si jenom myslím, že snad není potřeba komentovat "zakulacovaní" a podobné fyzické změny, všechny víme a vidíme, že se dějou, ano je to normální, ale nepřijde mi prostě normální to komentovat🙂 Očividně se těhotenství nabízí jako konverzační téma, ale asi by stačilo ,,Jak se cítíš?" nebo ,,Tak co, těšíš se?" .. nemám problém se bavit o těhotenství jako takovém, i když o tom jak mi to přijde vhodné by se i tak dalo diskutovat, nicméně budiž. A nemyslím si teda, že je to o hormonech a nějaké přecitlivělosti🙂:D

intonace
26. kvě 2022

@mysh_me Pro mě je to hrozný, že nemůžu zhubnout tak jak bych si přála,ale bohužel to tak je a jestli se to povede bude to trvat,ale po těchto otázkách se sice usmívám,ale uvnitř se hroutím. Jinak jak už tu někdo psal mluvení "na břicho" a nevyžádané doteky to mi vadilo hodně. Hlavně když někdo přiběhl a okamžitě osahával 🤦

pk8
30. kvě 2022

@nikkigingerbread naprosto souhlásím... Nevím jestli uz to neni trochu i mnou a hromony ale dokaze me vytocit sebemensi zminka o tom jake mam bricho.. paneboze.. ptam se snad ja na jejich postavu? nebo jako tehotna = muzu se ji ptat na vse co me napadne ? proc se me nekdo temer cizi pta zda si masiruju hraz a bradavky ? wtf kde to jsme :D nebo proc se mnou tchyne (ano opravdu neprehanim)chlubi pred cizimi lidmi ??? jdem kolem obchodu kde pracuje jeji kamardka a ona mi tam pred ni zacne hladit bricho a zacne vykladat jak co zvladam nebo ne ...ufffff neni to spatne se z toho tady trochu vypsat a ulevit si :D uz se tak tesim az bude maly venku a vim ze to tchyne a spol mysli dobre ale kdyz mi po 150nekdo rekne, neeeee jeste aspon 2-3-4tydny musis pockat a buh vi jestli nebudes prenaset.. to vis,vsechny prvorodicky prenasi. nebo =dokud se nevratim z dovci tak nemuzes porodit ,uffff,,. tak se omlouvam za nekonecny komentar ale museo to ven :D drzim nam holky pesti vsem

katulkaz
5. čer 2022

@nikkigingerbread ahoj, mě teda nikdo neříká, že se hezky zakulacuji, většinou slyším, že jsem strašně krásná nastávající maminka, nebo ze úplně zářím. Ale možná je to tím, že si to opravdu užívám a cítím se krásná i s bříškem. Asi bych komentáře, co ti nejsou příjemný pouštěla jedním uchem tam, druhým ven 👍🏻❤️

katulkaz
5. čer 2022

@gbp haha tak to je dobrý 😂

volnapet
14. čer 2022

@marimanta jakoze tehotna ma byt tolerantni, ale okoli muze ocividne vypnout mozek a podle toho se chovat? Aha 🙂

nikkigingerbread
autor
15. čer 2022

mám nový zážitek! :D zaučuju za sebe v práci náhradu a krom spousty nevyžádaných rad a neustálého komentování jak rostu a jak v těchto šatech mám větší bříško a v těch včerejších to skoro nešlo poznat a blablabla.. tak minulý týden, naprosto nečekaně, mi ta úplně cizí ženská, kterou znám sotva týden prostě z ničeho nic sáhla na břicho. Tak mě to zaskočilo, že jsem se nezmohla na slovo a jen hleděla na tu cizí paprču jak mi hladí břicho a šišlá u toho. Tohle se mi stalo poprvé a teda.. mazec. Druhý den se mi po břiše sápala znova, ale to už jsem řekla, že tohle teda neexistuje. A co se nestalo? Baba se normálně urazila a ještě se na mě oprskla, že to je normální a že se to prostě dělá :DDD

emillyhk
15. čer 2022

@nikkigingerbread Uááá, to bych taky nedala 🤦‍♀️. Mě se po břiše neustále sápala máma, nedala si říct (hlavně mi hladila žaludek, dítě bylo o 20cm níž 😂). Jinak ségra se zeptala, jestli mi to nevadí. Nadšená jsem nebyla, ale pro ni to znamenalo hodně, takže jsem to vydržela (vidět ji dojatou mi za tu trochu nepohodlí stálo). Ale úplně cizí ženskou bych nevydýchala. Mám ráda svůj osobní prostor 😉😂

lachtanice86
15. čer 2022

Všem jsem řekla ať to nekomentuji, že mi to vadí a byli ticho.

somalicats
15. čer 2022

@drep Já Ti rozumím. S poslední dcerou jsem skončila na akutním zákroku (ovariální torze s cystou, ta cysta měla dle USG objem kolem 1200 ml) ve 22. týdnu, takže ze začátku byly obavy z předčasného porodu, já se zhojila naštěstí rychle a Lůca se narodila jen 17 dnů před termínem, ale ten červíček hlodá pořád - je "opožděná" o cca 2 měsíce, absolutně zdravá, a i když objektivně nemám nic, tak pochopitelně občas přemýšlím, jestli nemůže být problém právě kvůli té operaci. Prostě s vlastními dětmi člověk moc racionálně nemyslí, hlavně když ten problém je.

pk8
17. čer 2022

@nikkigingerbread joooo to mě dokáže vždy zaskočit, naštěstí už jsem se naučila říkat ze mi to vadí. Jen tchyně mě neustále hladi a to ještě docela nízko jako😅 několikrát jsem ji to řekla já i partner ze to moc nemusím ale jen se zasmála a ze mě teda bude "hladit tady " a začala mě plácat po zadku 😅😂 no takže tak 😀 já nevím co to mají vseci za úchylku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru