Kontrola čípku 36+3. Je to obvyklé?

karol1996
11. kvě 2022

Zdravim, uz 14 dni mi doktorka nevysetruje cipek, je to obvykle? Ctyri roky zpet si pamatuji kontrolu vipku az do porodu 🙂
Ne, ze by mi to vadilo, to neee. Ale jen se ptam 🙂

tasimia
11. kvě 2022

@karol1996 a dělá ti utz?

karol1996
autor
11. kvě 2022

@tasimia ano, dela 🙂

tasimia
11. kvě 2022

@karol1996 čípek se dá kontrolovat i ultrazvukem.

jjasmina
11. kvě 2022

@karol1996 mě kontroloval i čípek

karol1996
autor
11. kvě 2022

@tasimia rika, ze kouka jen na mimco. Nevim :D
Jsem lehce zmatena, od nejakeho 30tt jsem se zacala otevirat. Tak nevim, jestlo to treba uz nema smysl?

tasimia
11. kvě 2022

@karol1996 to je těžko říct, protože u dr můžeš byt v pohodě a za 30min bum :D. Každopádně příště řekni a budeš v klidu.

v_anilka
11. kvě 2022

@karol1996 já četla na IG @mojeporodniasistentka že vnitřní vyšetření se nedoporučují při nekomplikovaném těhotenství, takže jsem ráda, že moje dr mi je nedělá, jsem v 34.tt a kdy mě vyšetřovala naposledy vnitřně už ani nevím, je to dost dlouho... Někdo má krátký čípek a nakonec přenáší, někdo vše ok a den po kontrole na gym může rodit... Pro mě by to byl zbytečný stres.... Až to přijde, tak to přijde.

martulka88
11. kvě 2022

@karol1996 Byla jsem u toho, když můj mudr (vedoucí op.sálů) proškoloval budoucí doktorky (zkoušely si na mne UZ - fajn vidět malého tak dlouho ☺️). A řekl jim, že do 38tt se nedělá vnitřní, ale vnější UZ - samozřejmě vnitřní vyšetření udělat, když je nějaký problém - a tak jsem to i měla. Vše kontroloval, včetně čípku, přes břicho a to nejsem tintítko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru