Krátké dlouhé kosti u plodu. Máte zkušenosti?

kleera
9. kvě 2022

Krátké dlouhé kosti od 12 tt
Dobrý den ženy,
prosím máte tu některá zkušenost s krátkými kostmi u plodu.. Od 12tt jsme je měli menší o 14 dní, nyní 32tt a už je to o 4 týdny jinak vše ostatní v pořádku. Z plodovky nic nezjištěno. Pokud máte někdo nějakou zkušenost budu moc vděčná. Z posledního ultrazvuku jsme odcházeli se slovy doktora..no uvidíte třeba to nic katastrofického nebude.

elizsebik
9. kvě 2022

@kleera dobrý den, my jsme to měli, spoustu nervů na genetice, krátké dolní končetiny, větší hlava z 2. screeningu. Ve správě jsme měli "velká pravděpodobnost skeletalni displasie".

Narodil se chlapeček 48,5 (pod průměrem, ale ještě v tabulkách, v roce už byl výškou 79,5 - nad průměrem) . Obrovská hlava, kratší horní končetiny, sledoval nás Genetik, delali spoustu vyšetření, panel na chromasomy, neurolog nás sleduje ještě furt kvuli větší hlavě.

Po narození byla vidět ta disproporce, ale potom se to srovnalo.
Ted už je Sebikovi rok a půl.

Ja se omlouvám že píšu hodně. Jak jsem četla váš příběh, vím jaké to jsou nervy. 🙏 Hodně sil.

kleera
autor
9. kvě 2022

@elizsebik Děkuji moc za Vaši odpověď. A mohu se zeptat jak jste na tom byli s měřením? My ve 30+1 Fl 50cm..jsem z toho zoufalá, nikdo mi nic neřekl, že se uvidí po porodu.

elizsebik
9. kvě 2022

@kleera teď jsem dohledal fotky screeningu

31+4 fl 52 mm...

Hodně se řeší ještě poměr průměru hlavy a fl (BPD/FL) . My jsme měli 1.6.

Pocity bohužel znám. Během těhotenství jsem znala tabulky na s paměť. To bylo šílený. Držím palce 🙏

Ja se myslím, že se to u vás kroutí zbytečně.

kleera
autor
9. kvě 2022

@elizsebik Děkuji moc🙏. A ještě se zeptám zda se to zhoršilo ještě do konce porodu, ci zůstalo stejné. My máme kratší i pažní kost o 4 týdny.

elizsebik
9. kvě 2022

@kleera
Premerovali to ještě v 33+6
Femur 55
Tibia 46
Fibula 45

Potom už měřili jenom Femur a hlavu, v 38+0 fl byl 65.
Na grafech to vypadalo děsivě. K tomu jsme ještě měli klenuté čelo, dilataci ledvin a úzký hrudník (aperturu) . Takže dost vysokou pravděpodobnost displasie.

Po narození udělali rentgen celého těla, a tam už bylo jenom mírně zkrácení horních končetin.
(Vyšetření plodovky v 22tt také dopadlo dobře) .
Potom jsme čekali ještě na panel 350 genů. Výsledky jsme dostali až v 10m, a byly vyloučeny už veškeré displasie.

Ještě hodně záleží jak vysoká jste Vy, popřípadě manžel.

denisa6920
25. črc 2023

@elizsebik ráda se připichnu ,taky nás Dr děsí co bude u porodu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru