Křížové bolesti v těhu. Někdo něco, co by pomohlo?

andrejsp
16. srp 2012

Ahoj maminky a těhulky,mám už několik týdnů křížové bolesti vystřelující až do zadku a nevím, co s tím. Kolikrát je to tak hrozné, že se v noci nemůžu ani otočit z jednoho boku na druhý a nebo když něco dělám a jsem mírně v předklonu, tak se pak nemůžu narovnat. Trpíte tím taky některá? ☹

kacenka1111
16. srp 2012

Ahoj, ja to mam po porodu, pry je to bezne...Je na to tady i diskuze...Jen jsem si tea nestihla precist, co na to zabira😀 Ja obcas zobnu paralen, kdyz uz se neohnu ani nad postylku...Jinak nepomaha ani tepla vana, ani masaz, nic....Pry je to diky hormonum a jakmile se zklidni, ustane i ta bolest....Tak nam drzim palce🙂

sarinka123
16. srp 2012

Súhlasím s kacenkou a ja som to mala. Časom to prejde. Ja som si to striekala teplotu vodou a manzel mi to masiroval. Ale malo to krátky ucinok.

simour1
20. srp 2012

Ahojky,trpím tím samým v každém mém těhotenství,tentokrát teda obzvlášť.Nepomůže na to vůbec nic podle mě,zkoušela jsem všechno možný.Musíme jen vydržet!!! 😉

ckei
20. srp 2012

@andrejsp já už s tímto žiju 11let (těhotenstvím to jen občas vygraduje na maximální hranici) a opravdu se proti tomu nedá bránit.....vím, že já se toho ani po porodu nezbavím a budu s tím žít i nadále, ale ty vydrž, určitě se to potom zlepší 😉

andrejsp
autor
20. srp 2012

@ckei to doufám,protože to je čím dál horší, už mi to vystřeluje přez zadek až do nohy...nemůžu ani chodit ☹

ckei
20. srp 2012

@andrejsp jo, to přesně mám, přes zadek až do palce u nohy, přes celou nohu, otočení v posteli prakticky nemožné, chůze omezená..uvidíš, že po porodu se to zlepší ;) Ale je to nepříjemný, to chápu.

veruska007
20. srp 2012

Mam to od prvniho tehotenstvi. Manzel se smeje, ze mne boli zadek. V minulem tehotenstvi se mi to tak zhorsilo, ze jsem skoro nemohla chodit, tak jsem chodila na injekce na neurologii, trochu to pomohloů.

simour1
20. srp 2012

Já si pamatuju,že mě manžel bývalej v těhu nosil i na záchod,jaký jsem měla bolesti-tehdejší moje výchozí váha byla 48 kg,dneska jsem někde jinde s váhou a bolesti mám určitě horší než u prvního těhu 😒

xsenova
16. zář 2012

ja som mala teraz velke problemy v krizove oblasti a pomohlo mi nosit tehotensky pas. Musim mat chrbat stale v teple 😕

zvaskova
17. zář 2012

Ahoj, nevim jestli to teda pomůže ale mě moje mamka už ještě než jsem byla těhu varuje ať se snažim chodit co nejrovněji a hlavně tzn nevystrkovat břicho ale i když to láká tak zatáhnout a tlačit to do zad, že prý z toho pak jsou ty křížové bolesti a je to prý kolikrát horší jak pak samotný porod 😀 Možná nějaké cvičení a posílení zádových svalů by mohlo pomoct a určitě souhlasím s @xsenova a záda v teple.

annie11
26. srp 2013

Já skončila i na pohotovosti, protože mě ten zadek a záda bolely tak, že už jsem jen lezla po čtyřech 🙂 Doporučuju nic nezvedat, být v teple a ležet co to jde. Ono to samo přejde - nebo spíš nepřejde, ale není to aspoň tak hrozný 🙂

adusmamus
27. srp 2013

plavani a porodni pas-pomuze drzet brisko 🙂 http://www.detskyraj.cz/pro-maminky/farlin-mate...

rozareta
23. zář 2013

Ahojda,
já to mám též,od 23.tt.Byla jsem fakt zoufalá,protože jsem dost akční.Na bolest nic brát nechci,14 dní jsem trpěla jak pes,nevyspala se,nemohla ani chodit natož v práci sedět. 😒 Teď beru Biologický vápník od Tianshi,je to čínská medicína.Sice tě to na měsíc vyjde na 600-800.-,ale za to,že se zas můžu hýbat,mi to není líto. Jen to chce čas,mě to začínalo zabírat po 14 dnech. 😉 A od příštího týdne začínám Gravidjógu,tak snad mi bude hej 😎 Jen teď zas prozměnu bojuji s únavou,usínám nahned a přítel z toho má děsnou srandu 😀 Tak se držte všechny s bolavými zády!

lenni777
27. zář 2013

Křížové bolesti znám důvěrně už od puberty, nikdy jsem nevědela co s tím, jen čekala, až to samo přejde... Ale aspoň něco jsem už vychytala - jak tady už někdo psal, dávat si pozor na držení těla - v těhotenství máme tendenci vypoulit břicho a tím se vystrčí zadek a kříže se prohnou dopředu, a tam vzniká problém. Takže spíš se snažit podsadit pánev. Pomáhá si poležet na zádech s pokrčenýma nohama a křížovou oblast jakoby tlačit do podložky.
Dále teplo. Nosit těhot.pás, anebo prostě omotat napevno šátek. Pozor, musí to být SUCHÉ TEPLO, nikoliv tedy vana, teplá sprcha a pod, to bolesti jenom zhorší. Jsou taky různé nahřívací polštářky, třeba teď je budou mít/mají v Tchibu.
No a trochu mi pomáhá i ten tolik vysmívaný kosmodisk speciální na kříže, který jsem viděla u mámy a smála se jí, proč si tu blbost koupila, no a teď když bolesti začínají tak běžím a kradu jí ho. Ono to hezky masíruje a právě zahřívá a to mi hodně pomáhá...
No jó a cvičení 🙂 tomu já teda moc nedávám ale jistě neuškodí 🙂

fedorovapetra
21. pro 2013

Já osobně na křížové bolesti a bolesti pod lopatkama doporučuji někho kdo má energii v rukou paní mě chodí nahřívat a je to uplně bombastické...uplně cítím jak jí teplají ruce tam kde mě to nejvíce bolí nikdy jsem tomu nevěřila ale opravdu to funguje ...musí se teda každý druhý den ale bolest není tak velká....

valbarka
27. pro 2013

holky, já dnes sotva dýchám tou bolestí a už jsem i říkala manželovi, že porodní bolesti jsou proti těmto hadr! 😀 Ale co mi opravdu přináší úlevu, je suché rašelinové teplo. Koupila jsem si to pár dní před Vánoci a bez toho bych svátky asi nepřežila. Je to super věc, polštářek se nahřeje v mikrovlnce, vloží do bavlněného obalu s gumou , kterou si upnete kolem boků a vydrží až 3 hodiny hřát. Fakt přináší úlevu a není to až tak drahé : http://www.torf-ziegler.com/9009-raselinovy-led...
držím nám všem palce, manžel mi zrovinka ten teplý polštářek nese,.... jupí a snad i dobrou noc! Bára

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru