Málo plodové vody ve 38tt, Dr. mě neposlala na vyšetření

ajurka
21. únor 2014

Prosim Vas dnes sem byla u gyn. Kde mi rekla, ze mam malo plodove vody, ale nikam me neposlala na zadne dalsi vysetreni... je to tedy normalni? Setkal se s tim nekdo a jsou vase deticky v poradku? Dekuji

ajurka
autor
21. únor 2014

😕

kamino
21. únor 2014

Ja ji pry mela take o neco mene,porod sice skoncil cisarem,ale pro nepostupujici porod,prcek byl zamotany,ale je naprosto v poradku..kazdopadne me take nikdo nikam neposilal..

pampeliska1
21. únor 2014

@ajurka myslím, že na konci těhotenství je to docela běžný nález..

holkaholka
21. únor 2014

No mně to taky říkal gyn.a ve 39.tt mi porod kůli tomu vyvolali..malá je v pořádku 🙂

ajurka
autor
22. únor 2014

@holkaholka tak uvidim na kontrolu jdu ve stredu... tak se na to zeptam... nekdy mam pocit, ze na to doktorka prdi... ale to se asi nemuze stat... 😨

ajurka
autor
22. únor 2014

@kamino
@pampeliska1
@holkaholka doktorka by mela poznat jestli te plodove vody staci.. ze jo ?

luciksima
22. únor 2014

já měla taky málo plodové vody podle dr.hned mě poslala do nemocnice a tam mi řekli,že je jí málo,ale,že je to ještě dobrý a to bylo okolo 37tt...

anit_001
22. únor 2014

@ajurka Oni vidí na UTZ kolik máš plodové vody, jestli stačí nebo ne. Pokud by ji bylo opravdu málo, tak tě pošle do nemocnice, což neudělala. Tam by ti pravděpodobně vyvolali porod. Každopádně ke konci těhu té vody ubývá, nelam si s tím hlavu 😉 Mně říkali, že mám málo plodové vody už od 33tt, špatné průtoky, hypotrofie plodu... nakonec mě chtěli vyvolat porod v 37tt (dva dny před vyvoláním jsem porodila spontánně, přirozeně). Malý je naprosto zdravý 😉

zuza01
22. únor 2014

@ajurka Já měla u první dcery podle paní dr. málo plodovky, napsala mi to do papírů a já jsem si samozřejmě hledala, co je to za problém a akorát se zbytečně děsila. Za týden jsem šla na kontrolu, už tam byla jiná dr. a nechápala, proč bych měla mít málo vody... Takže když to nijak neřeší, nebude to takový problém. A prý je to jen na individuálním posouzení doktora... Žádný problém jsem neměla, rodila jsem 41+0.

deenyska
23. únor 2014

@ajurka Já jsem porodila s ukončeným 37. týdnem právě kvůli malému množství vody, což se projevilo už 14 dní před porodem. Doktor mi řekl, že mám plodové vody málo, nicméně je to ještě hraniční, pozval si mě na kontrolu za týden, ale to už mě poslal do špitálu s tím, že vody ubylo a že miminko cítí, že není něco v pořádku, takže hospitalizace a pokud neporodím spontánně do úterý, tj. do ukončeného 37. týdne, přistoupí se k vyvolávání. V nemocnici jsem byla pozorovaná, jak se daří miminku, pokud by bylo něco v nepořádku, přistoupili by k ukončení těhotenství ještě před oným ukončeným 37. týden. Myslím, že kdyby byl takový problém, tak by tě doktorka určitě někam poslala, možná ti to jen špatně podala a myslela tím, že je vody míň, než by mělo, ale pořád ještě přijatelný stav.

holkaholka
24. únor 2014

@ajurka Jo určitě to pozná,kdy to je ješte v poho,neboj 🙂 Pak dej vědět jak si dopadla

ajurka
autor
25. únor 2014

@holkaholka
@deenyska
@zuza01
@anit_001
@luciksima tak asi pred dvema dny sem si zajela do porodnice protoze sem myslela, ze mi vytejka plodovka....nastesti se to neprokazalo.. mimino je v poradku... na monitoru kontrakce nepravidelne, 1a pul cm otevrena... tak kdy by to mohlo prijit? Dnes 10 dnu do TP.... 🙂 jinak porodu sem se nebala, ale kdyz sem byla v porodce a slysite jak tam nejaka zenska rve docela me to vydesilo :D

anit_001
25. únor 2014

@ajurka 😀 a teď si představ, že já jsem ležela 2 týdny před porodem na JIP porodního sálu (ve vedlejších místnostech se rodilo, řvalo...) a já čekala až to přijde 🙂 Postupně jsem si zvykla, ale zezačátku to byl šok 😀
Ono je určitě lepší jet, když máš pocit, že se něco děje. Aspon tě prohlídnou a ty se uklidníš, že je všechno v pořádku. Myslím, že do 5 dnů máš hotovo. Cítíš i nějaké příznaky ? - častější stahy, mně týden před porodem prudili poslíčci, ale neustále a stupňovalo se to. A v den kdy jsem rodila mě hrozně pálila žáha. Otevřená jsem byla na tři prsty, když mě brali na sál.

ajurka
autor
25. únor 2014

@anit_001 tak poslicci jsou ... tlak v konecniku a podbrisku.... ale citim se opravdu lip, ze jsem si tam zajela... jsem klidnejsi, kdyz vim ze je vse ok

deenyska
25. únor 2014

@ajurka Těžko říct, třeba dnes 😀.... taky mám zážitek, kdy jsem seděla na chodbě a od sálu se až k jídelně neslo ... áááááááááá. Já jen vyvalila oči a říkám svýmu chlapovi, že rodit nejdu, ten se tím vesel bavil. Člověk si říká, no, třebas jim ten křik pomůže, no. Ale z loňského léta mám za sebou jednu smutnou zkušenost s potratem dvojčat v 17. týdnu, takže jsem si musela projít porodem bez happy endu a ta bolest, co jsem prožívala při porodu svého syna byla procházka růžovým sadem proti tomu, co jsem si prožila v létě a od té doby nechápu, kde na ten křik berou ty ženské sílu. Závěr? Řev fakt není nutný, takže hlavu vzhůru, žádný strach a s úsměvem na porodní sál 😎

ajurka
autor
25. únor 2014

@deenyska dekuji a je mi lito co se ti stalo

holkaholka
25. únor 2014

@ajurka No myslim ze to prijde kdyz to budes nejmin cekat 😀 vetsinou na to cele dny cekame,namlouvame si ze uz to je ono a porad nic,ale vydrz dlouho uz to trvat urcite nebude 😅 a desit se nemusis,verim ze to zvladnes v pohode,,,,,ach jo je to tak krasnej pocit,kdybych zila v jine dobe urcite bych mela tak 5-6 deti 😀

ajurka
autor
25. únor 2014

@holkaholka jj bojim se porodu, ale vim, ze to bude i to nejkrasnejsi co zaziju... uvidim a uslysim poprve sve miminko <3

holkaholka
25. únor 2014

@ajurka presne tak nemas se ceho bat ,stejne par vterin po porodu zapomenes na vsechno,i na tu bolest,je to krasnej pocit...a co budete mit?mate vybrane jmeno? 🙂

holkaholka
25. únor 2014

jo chlapecka 🙂

ajurka
autor
26. únor 2014

@holkaholka chlapecka..bude se jmenovat patrik

lenkalenulka
13. bře 2014

Segre to rekli nejak kolem 33. Tydne neobnovovala se ji ta voda a chodila casteji na kontroly. Vse bylo dobre mala rostla, vse v poradku a rodila v terminu.. tak asi zalezi jak malo/moc ji je....kdyby to bylo nejak hranicni asi by vas pozorovali v nemocnici nebo vyvolali porod, coz ve vasem tt je uz v pohode😉

volodka162
23. dub 2014

Mě minulej týden taky doktor (před manželem) řekl, že mám málo plodové vody, ale nikam mne neposlal....akorát od té doby manžel po mě chce, abych více pila vody a že nechce, aby bylo díky tomu mrně postižené a další kecy. Mno - kecy...měla bych teda víc pít nebo je to holt na přírodě a já s tím nic nezmůžu??? 😒 Jsem ve 33tt. Díky za případné odpovědi. PS: Nejsem zrovna ta, co pije 2-3litry denně...

ajurka
autor
23. dub 2014

@volodka162 já měla málo plodové vody a miminko je v pořádku... vlbec nezáleží na tom jeslti pijete či nepijete vodu... prostě se objem vody mění... jinak kdyby to bylo opravdu málo určitě vás někam pošle

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru