Mám panickou hrůzu z druhého porodu

konik88
22. pro 2012

První porod jsem nijak neřešila. Věděla jsem, že prostě porodit musím. Navíc ženy rodí každý den, ne? Tak bolest nemůže být zas tak hrozná.
Bohužel byla! Nechci tady rozepisovat celý porod. Jen ve stručnosti: 10.7. ráno jsem začala rodit. V 16 hodin začali silné bolesti a v 18 hodin byli už kontrakce po 5-ti minutách, proto jsme jeli do porodnice. Ve 20 hodin jsem už škemrala o epidural, který mi dali až v 21 hodin. Bohužel se očekávaná úleva nedostavila! Kvůli píchlému epiduralu jsem se nemohla ani hnout, jen jsem se svíjela v bolestech. Nemohla jem vstát ani jinak změnit polohu, abych si od bolesti trochu ulevila. Manžel tam byl se mnou. Abych si aspoň trošku pomohla, kousala jsem ho vší silou do paží, takže byl celý pokousaný, chudák! Epidural vůbec nepomohl. Bolesti byli velice silné. Nejvíc mě bolely kyčle. Zdálo se mi, že se mi rvou z kloubů a já se snad rozthám vejpůl. Zbytek porodu si už moc nepamatuju. Byla jsem tou bolestí úplně odrovnaná, chtělo se mi hrozně spát. Malá se nakonec narodila druhý den v 0:30 hod s mírami 3700g a 54cm. Pro mě to byl ten nejtraumatizující zážitek. Euforie z miminka se bohužel po porodu nedostavila. Ztratila jsem hodně krve, proto jsem neměla malou dva dny u sebe a dostávala jsem transfůzi. Až konečně třetí den, kdy jsem se z porodu trochu vzpamatovala jsem začala mít o malou zájem a byla jsem nesmírně šťastná, že ji mám.
O porodu jsem nedokázala s nikým mluvit. Okamžitě se mi hrnuly slzy do očí a já si byla jistá, že toto už nechci nikdy zažít!
Ale po dvou letech jsem znovu otěhotněla, porod je za dveřmi a já nevím, jak se s tím hrozným strachem z porodu poprat!

paaavca
5. led 2013

@konik88 To muselo být peklo, hlavně když ti proti té bolesti vůbec nezabral ☹ Ale teď už jsi připravenější, horší než poprvé to být nemůže, tak neboj 🙂 Důležité je myslet pozitivně a hlavně se těšit na miminko 😵

konik88
autor
5. led 2013

@cervenec tak dneska jsem zabrala a dostala se na 25cm. Budu muset asi trošičku posunout hranice, kam až s bolestí zajít, abych to stihla nacvičit. Sice to trochu bolí, ale není to nic hroznýho!

ustarana
8. únor 2013

@konik88 Ahoj, tak pozerám, že dieťatko už máš na svete. Aký bol porod? Ako si to zvládla?

remanova
10. únor 2013

Ahoj jsme na tom skoro stejně. První porod jsem začala vnímat v 5 ráno, od 3 odpo.byly kontrakce po 5 min. a malý se narodil až druhý den v 5 ráno přesně!! První epidurál jsem dostala až v deset večer a před tím mi dali jen nějkou oblbovačku abych ty bolesti vydržela, praskaly mi záda a o zbytku těla ani nemluvím. Bolesti byly šílené ale malý spal a nikam se nehnal takže jsem se ani neotevírala. Samotný porod byl horor jelikož jsme měli krátkou pupeční šňůru, malý ji měl ještě okolo krku, takže se nedotočil šel obličejem nahoru a ještě byl udušený. NArodil se a bylo ticho.. Nikdy jsem nevěřila jak je minuta dlouhá... Naše AP skore je 0-8-8 ale je zdravý a žádné následky nemá. Narozdíl ode mě. Já byla nastřižená, malý šel kleštěmi a chlap mi ještě držel kyslíkovou masku, jelikož jsem byla už tak vyčerpaná bolestmi, že jsem omdlévala při porodu. Dvě sestry mi tlačily na břicho, já už nebyla schopná ani tlačit. A ted za dva měsíce si to dáme znovu!!! Taky jsem šílená strachy až to přijde ale rodit musím a jen doufám, že to bude lepší než poprvé :/ Císaře nechci jelikož je ten přirozený porod lepší jak pro dítě, tak kvůli kojení a všemu co se v těle nastartuje právě díky porodu. Jo a to podotýkám, že malý nebyl žádné obr dítě, měl 50cm a 2800g, což podlě mě není nic komplikovaného. Já si spíš myslím, že v nemocnici podcenili utz při příjmu a neviděli tu omotanou a krátkou pupeční šňůru. :( Ale jsme oba živí a zdraví a tak doufáme, že tentokrát to bude lepší 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru