Mám panickou hrůzu z druhého porodu

konik88
22. pro 2012

První porod jsem nijak neřešila. Věděla jsem, že prostě porodit musím. Navíc ženy rodí každý den, ne? Tak bolest nemůže být zas tak hrozná.
Bohužel byla! Nechci tady rozepisovat celý porod. Jen ve stručnosti: 10.7. ráno jsem začala rodit. V 16 hodin začali silné bolesti a v 18 hodin byli už kontrakce po 5-ti minutách, proto jsme jeli do porodnice. Ve 20 hodin jsem už škemrala o epidural, který mi dali až v 21 hodin. Bohužel se očekávaná úleva nedostavila! Kvůli píchlému epiduralu jsem se nemohla ani hnout, jen jsem se svíjela v bolestech. Nemohla jem vstát ani jinak změnit polohu, abych si od bolesti trochu ulevila. Manžel tam byl se mnou. Abych si aspoň trošku pomohla, kousala jsem ho vší silou do paží, takže byl celý pokousaný, chudák! Epidural vůbec nepomohl. Bolesti byli velice silné. Nejvíc mě bolely kyčle. Zdálo se mi, že se mi rvou z kloubů a já se snad rozthám vejpůl. Zbytek porodu si už moc nepamatuju. Byla jsem tou bolestí úplně odrovnaná, chtělo se mi hrozně spát. Malá se nakonec narodila druhý den v 0:30 hod s mírami 3700g a 54cm. Pro mě to byl ten nejtraumatizující zážitek. Euforie z miminka se bohužel po porodu nedostavila. Ztratila jsem hodně krve, proto jsem neměla malou dva dny u sebe a dostávala jsem transfůzi. Až konečně třetí den, kdy jsem se z porodu trochu vzpamatovala jsem začala mít o malou zájem a byla jsem nesmírně šťastná, že ji mám.
O porodu jsem nedokázala s nikým mluvit. Okamžitě se mi hrnuly slzy do očí a já si byla jistá, že toto už nechci nikdy zažít!
Ale po dvou letech jsem znovu otěhotněla, porod je za dveřmi a já nevím, jak se s tím hrozným strachem z porodu poprat!

ivapo
22. pro 2012

@konik88 ahoj.... ňo já mám ted taky strach fakt.. prvni císař , takze ted mě čeká klasika por o d? ještě se dr. nevyjádřil..ke komu ted dělají posledni mesic ultrazvuk po tydnu .. třeba rorry... ale jjestli je na tebe mimi moc velke... tak to by snad ťi měli naplánovat císaře ne? dr nic neříkal že by byl v plánu?

gabadan
22. pro 2012

nezbývá než doufat, že druhý porod bude mnohem lepší než ten první...hodně maminek to tak má.
Já vůbec děti kvůli strachu z porodu nechtěla mít.

konik88
autor
22. pro 2012

@ivapo ne, v papírech mám, že jsem porodila přirozeně, takže o císaři se ani nezmínila.

majatob
22. pro 2012

snad te trochu povzbudim 🙂 ja jsem na tom byla uplne stejne, prvni porod nebyl zrovna ukazkovej, sice netrval dlouho, ale prubeh nebyl uplne hladkej. Z druhyho jsem mela hruzu, fakt strasnou a neovladatelnou ☹ rozhodla jsem se, ze nic neponecham nahode a zacala se akticne pripravovat-malinik, lneny seminko, homeopatika, masaz hraze, epino... do toho mi hrozil porod KP, protoze mala se nechtela otocit a primar rekl, ze me nechaji rodit normalne... no, nebudu to natahovat, mala se otocila par hodin pred porodem pote co mi praskla voda a ja jsem diky priprave, kterou jsem za sebou mela, byla uplne v pohode, niceho jsem se nebala, nehystercila...nevim jestli to bylo tou psychikou, ale porod byl uplne super, bez komplikaci, hned po nem jsem byla fit a hned za rok si to strihla jeste jednou 🙂
hlavne se nesmis bat, udelej vsechno pro to abys byla v pohode a ono to pujde! moc drzim palce 🙂

ivapo
22. pro 2012

@konik88 ale třeba ji to vse nastínit a uvidíš co ťi rekne!! rikejme si d to půjde lepe a třeba to tak bude!! 😉 co jiného nám přece zbývá!!

konik88
autor
22. pro 2012

@ivapo já si říkám, že teď to třeba bude jiné. Ale je to prostě 50 na 50. Co když to bude stejné peklo? Myslela jsem si, že je to můj konec.
Uvidíme, třeba se s doktorkou na císaři domluvíme. Ale do té doby mě to bude strašit každý den!

ivapo
22. pro 2012

přesně tak!!! a začala si masírovat hráz??? já ještě ne.ostuda.. dnes to prubnu! 😉

ivapo
22. pro 2012

@konik88 věř že to půjde hladce a půjde to a basta!!! 😉 😝

konik88
autor
22. pro 2012

@ivapo ne, mě to minule vůbec k ničemu nebylo!

amallie
22. pro 2012

@konik88 možná by chtělo dopředu s porodníkem probrat možnosti úplevy od bolestí, jsou i jiné metody, než epidurál, nebo se domluvit, že ti dají vyšší dávku, abys to měla posichrovaný a nebyla nervozní
nakonec to třeba půjde rychle a hladce, uvidíš 🙂 stejně ven nějak musí, když už je v břiše, tak se spíš zkus připravit na to, že porod je sice bolestivej, ale dá se přežít, což sis ostatně už jednou vyzkoušela 🙂

mercedesse
22. pro 2012

@konik88 moje máma rodila ségru 28 hodin a skoro ji nechali umřít a já byla za rok a půl po ní za 2 hodinky venku, takže s tím zlepšením u druhýho to nemusí být jen pověra 😉

konik88
autor
22. pro 2012

@amallie dávali mi nejvyšší možnou dávku epiduralu, ale nepůsobil. Říkali, že mi víc už dát nemůžou.
Přežít se dá, ale s dalším traumatem. Myslím, že bych si raději nechala uříznout ruku za živa, než zase rodit!

konik88
autor
22. pro 2012

@mercedesse no co jsem četla, tak druhý porod bývá lepší. Ale já mám na takové věci smůlu, takže tomu moc nevěřím ☹

mjanca
22. pro 2012

@konik88 taky jsem mela bolestivy prvni porod, primo hrozny to bylo. Druhy porod byl tak super, ze bych hned z fleku sla rodit znovu 🙂. Urcite to bude tak i u Tebe! 🙂. Hlavne nebud pesimista, at si to neprivolas a vim, ze existujou i homeopatika na strach z porodu a taky, aby to slo lip, jukni na net, u nekoho jsem to videla i v albu. Drzim palce a neboj, zvladnes to 🙂. 😵

zuzi82
22. pro 2012

@konik88 Zkus se pozitivně naladit. Já měla první porod s epiduralem bez bolesti a trvalo to asi 4 hodiny, ale tlačila jsem snad půl hodiny a myslela si, že ho ven nedostanu, vůbec to nepostupovalo, museli mi ho vytlačovat z břicha a nokonec byl lehce přidušený. A jak ho rychle tahali ven, tak jsem byla potrhaná málem i za ušima. 😀 Druhý porod, to se ani epidural nestihl, celkem to trvalo půl hodinky a na první zatlačení byl venku. Neboj, druhý porod je fakt pohoda. Sice mě to bolelo "trochu" víc, ale těch dvacet minut se dalo přežít. 😀 A už druhý den po porodu jsem ani nevěděla, že jsem rodila. Pořád jsem měla pocit, že jsem si malého spíš koupila v hračkářství. Po prvním jsem se hojila šest týdnů, nemohla jsem sedět, všechno mě bolelo a ještě tři měsíce jsem citila bolavou kostrč. Tak hlavu vzhůru a doufám, že za měsíc napíšeš, že půjdeš rodit klidně potřetí, když to zase bude pohoda, jako podruhé. 😉
Každý porod je jiný, stejně jako každé dítě je originál 😉

blahova_andrea
22. pro 2012

já slyšela, že u maminek, které mají opravdu panickou hrůzu z porodu se dá domluvit císař z psychických důvodů. fakt si zkus promluvit pořádně na gyndě nebo v porodnici, kde chceš rodit 😉

amallie
22. pro 2012

@konik88 covece ale cisar taky boli jak prase, si nevyberes 😲 A pokud jsi mela takove bolesti, tak mas asi nizky prah bolesti a i cisar te bude silene bolet 😖 Spis bych zkusila teda nejakou psychopomoc? Abys to trauma vyhnala driv, nez pijde druhy porod?

ofelieee
22. pro 2012

mě napadá přečíst se některou z těch knížek, co jsem četla nadšeně já, který porod líčej jako prima zážitek - hovory s porodní bábou, znovuzrozený porod, aby porod nebolel... mě to hodně pomohlo tomu pozitivnímu naladění...

konik88
autor
22. pro 2012

@mjanca
@zuzi82
díky holky, trošku jste mě uklidnili. Moje mamča měla první porod taky bolestivý a já šla žeprý za čtvrt hodiny. Ale ona taky měla děti do tří kil. Já mám buřtíky. Malý je zatím taky docela velký a asi bude mít ke čtyř kilům 😖 Kdybych aspoň porodila dřív, aby nebyl tak veliký, tak bych byla hned klidnější.

konik88
autor
22. pro 2012

@ofelieee no mě už asi zážitky z ostatních porodů nepomůžou, když už jsem si zažila svůj porod a vím, jak to bolí a že já si to teda neužiju!

konik88
autor
22. pro 2012

@amallie já bych neřekla, že mám nízký prách bolesti. Ostatních bolestí se nebojím. Spíš bych řekla, že mám úzkou pánev a z toho vznikla ta nesnesitelná bolest v bocích, jak se musela hodně roztáhnout.

zuzi82
22. pro 2012

@konik88 Taky jsem si říkala, že by bylo super porodit dřív. První byl čtyři dny po termínu a měl 3650 g, tak jsem toužila po tříkilovém dítku, že to bude pohoda. Nakonec jsem rodila týden před termínem a měl 3740 g a pohoda to byla. 😀 Hlavu vzhůru, porodní cesty jsou stále ještě připravené. První dítko už zvládlo, druhé má umetenou cestičku, vyklouzne, ani nebudeš vědět jak. 😉

konik88
autor
22. pro 2012

@zuzi82 budu v to doufat! Už to chci mít za sebou. Kéž bych zažila pohodový porod a zažila to štěstí, když přijde miminko na svět. U Nelinky jsem si užívala jen to, že už to mám za sebou a díky ztrátě krve jsem byla tak nějak oblblá a Nelinku jsem moc nevnímala ☹

taniik
22. pro 2012

@konik88 Ahoj, zkus si promluvil s Dr., já mám rodit každým dnem (pokud se rozhodne sama, když ne 27.12 je plánovaná sekce), první porod jsem měla vyvolávaný, 26hod bolesti, a nakonec skončil akutním císařem. Kolem 30tt jsem si promluvila s Dr. že začínám mít panickou hrůzu, a že bych nechtěla prožít znovu to co při prvním porodu, a tak se naplánovala sekce. Neboj, určitě vše dobře dopadne 🙂

naomi6
22. pro 2012

@konik88 Ahoj, zkus ten maliník a těhotenskou jogu. Mně to myslím hodně pomohlo. Měla jsem úžasný porod, byl to pro mě ten nejkrásnější zážitek, co jsem kdy prožila a chci určitě znovu rodit. Rodila jsem 3 hodiny, ani jsme skoro nestihli dojet do porodnice, z příjmu hned na sál, párkrát jsem zatlačila a bylo to. Je ale fakt, že malá měla jen 2,90 kg a 48 cm. Tak nevím, zda má velikost mimča na to takový vliv. Moc moc držím palce. Uvidíš, že to dobře dopadne.

konik88
autor
22. pro 2012

@naomi6 minule jsem pila maliník, jedla lněné semínko a masírovala hráz a nic nepomohlo ☹ a tu těhu jógu seženu kde?

amallie
22. pro 2012

@konik88 tak hraz ti na kycle nepomuze, nicmene panev se pri porodu roztahne a uz se zpet nevrati, takze nelinka druhoskovi umetla cesticku a uz to pujde hladce 😉 Nesmis se bat, strach zpusobuje ztuhlost a mimco pak nesestupuje
Na kilech nezalezi, dulezita je velikost hlavicky 😉 Tluste dite s malou hlavou porodis snaz jak hubene s velikou hlavou a to ti bohuzel nikdo nerekne, neb vsechno jsou jen odhady a v zaverecny fazi tehu je to uz hodne spatne videt
Mne jeste pri porodu rikala mudra, jak sahala na hlavicku, jake bude mimco macek a pak mela 3kg..... Krve taky vsude mraky (600ml), ale to bylo zas tim, jak rychle vyklouzla a potrhala me, coz ti taky nikdo dopredu nenaplanuje
Neboj, to das, mysli na to, jakou radost ti dela dcerka a to za tu bolest stoji! Kdyby to byla jedina bolest v zivote, tak je to parada, neb to trva par hodin a slus 😉

ustarana
22. pro 2012

@konik88 až prídeš na nejaký recept ako sa zbaviť strachu, tak mi ho napíš. Ja umieram strachom už teraz. Moj prvý porod skončil akútnym císarom, keď syna vyberali za 5 minút 12. Bolesti som mala tiež príšerné, ale pripadá mi, že polku porodu som musela byť v bezvedomí, lebo si absolútne nič nepamatám, ale to na čo si spomínam je fakt hnus. Pre manžela to tiež bola silná káva a u ďalšieho porodu rozhodne byť nechce. Teraz neviem, či sa viac bojím tej hroznej bolesti alebo toho, že sa maličkej može niečo stať, že ju doktori nestihnú včas vytiahnuť.

konik88
autor
22. pro 2012

@amallie no snad máš pravdu s těma kyčlema. Mě fakt nic tak hrozně nebolelo, jako ty kyčle. Vše ostatní se dalo vydržet. Malá měla 34,5cm obvod hlavičky, což není nějak moc. Snad ten náš chlapák nebude mít větší hlavu 😀

konik88
autor
22. pro 2012

@ustarana manžel byl taky z porodu mimo, nechce jít ani teď. Ale já to prostě bez něj nedám a souhlasil, že mi bude opět oporou. Malá vůbec žádné problémy neměla, takže o dítě ani strach nemám. Taky si většinu porodu nepamatuji, byla jsem úplně mimo. Vzpomínám si jen útržkově.
Ale když jsi měla prvního císaře, to by jsi mohla požádat o dalšího, ne? Ještě když bylo miminko v ohrožení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru