Máme to za pár. Jak prožíváte poslední dny?

28marci
10. lis 2011

Ahoj holky, mám 19 dní do termínu, podle dr. vše v pořádku, jsem pořád uzavřená, tlak dobrý, streptokok negativní.... prostě fajn, ale já mám pocit, že už mi to leze na mozek 😠
Vážně, jak prožíváte ty poslední dny, kdy už to vlastně může ale taky nemusí být každou chvíli? Cítím se jako invalidní velryba, nic mě nebaví, pořád bych spala, ale popravdě už ani ten spánek mě nebaví, v noci čumím do zdi.. Jinak jsem normální, ale teď se nepoznávám 😀 😝 Tak povídejte, cítíte se taky tak nějak mimo?? 😵

dukie
12. lis 2011

@28marci Mám to dost podbně. Je to maličko jiné tím, že už doma jednoho prcka mám, takže holt musím mobilizovat všechny duševní i fyzické síly a nemám tolik času myslet na to, jak si připadám... ale když se na chvíli zastavím, tak mi věř, že je to stejné. Před 14 dny mi dost začaly otoky (během týdne jsem nabrala 4 kila, když zatnu pěst, úplně mě táhne kůže, tvář mám kulatou...), takže je každý pohyb obtížnější a obtížnější. Oproti Tobě mám naopak tolik představ, co bych ráda udělala (rozhodně se nenudím), ale prostě na to nemám sílu. Vždycky udělám jednu věc a pak musím odpočívat, jak kdybych týden dřela. Fakt.

Ono se to srovná. Časem. Ještě je otázkou, jak s člověkem zamávají hormony po porodu - se mnou docela dost, začala jsem se zase poznávat až v době, kdy měl Toníček rok pryč... čímž Tě nechci strašit, každá to máme jinak. Každopádně já se toho teď díky své předchozí zkušenosti děsím docela dost.

28marci
autor
12. lis 2011

@dukie Ahoj, děkuji za útěchu 😉 Já jsem to s tou nudou nemyslela tak, že bych neměla co dělat, zvláště měsíc před Vánocemi 😉 Ale umýt okna v celém domě mi už nepřijde jako bezpečný nápad, když mě odrovná i uvaření oběda. Takže když odečtu ty činnosti, do kterých se už nemám odvahu pouštět, zůstane ta nuda 😀 😀 😀 😀 Já se nikdy v životě nenudila a vždycky jsem říkala, že bych to chtěla jednou zažít, tak to mám teď se vším všudy, taková úžasná programovaná nuda 😀 Ale naštěstí to brzo skončí a myslím, že dalších dvacet let si na nudu určitě stěžovat nebudu!
O otocích mi ani nemluv, taky mi začaly až teď, celé těhotenství jsem měla relativně klid. Nohy katastrofa (a ať mi už nikdo neradí odpočívat s nohama nahoře, za prvé to nepomáhá, za druhé se to nedá celý den), ruce škoda mluvit, ještěže nevyšívám, jehlu bych neudržela. Jediné, co mi ještě zůstalo je obličej, snad to tak zůstane 😀
Co bude po porodu, raději neřeším, hlavně abychom byly s malou obě zdravé a že se hned nepoznám, s tím tak trochu počítám. Každopádně to bude lepší o ten malý soudek, který teď vláčím na břiše 😉
Takže odpočívejme v rámci možností a ať nám vše dobře dopadne 🙂

lucccy
12. lis 2011

@28marci já mám termín (plánovaný císař) za 6 dní a zdá se mi to nekonečné... 😠 jsem šíleně unavená, ael v noci naštěstí spím, vzbudím se jen tvrdnutím břicha nebo bolavými kyčlemi nebo plným močákem 😀 ale přes den mi to docela utíká, protože mi všechno trvá a dělám vše hrozně pomalu a odpočívám 😀 dneska jsem pověsila ven prádlo a uvařím oběd a tím skončím 😝

juannitka
12. lis 2011

Ahoj holky, ráda se k vám přidám. 🙂 Nevím, jestli měsíc a půl je za pár, ale příští týden jdu na mateřskou a pomalu si plánuju nějaké nenáročné domácí činnosti a návštěvy. 🙂 Na tu programovou nudu se celkem těším, bude to jen chvíle a tak říkajíc do zásoby, ale nějak si občas neumím představit, že by se ještě měsíc a půl zhoršovalo to příšerné pálení žáhy, otoky, přes které nezatnu ruku v pěst, že mám dýchání jak bronchitický pes a hlavně to, že vůbec nemůžu spát. 🙂 Ale to se zvládne. 🙂

luckavivi
22. led 2015

Ja mam termin za 2 dny, ale vubec neverim, ze se vyklube, nejspis budu cekat dele. Cele dny jsem sama, uz mi to leze na mozek, pritel je od nevidim do nevidim v praci, jen vikendy mame spolu a noc....Zvladam to jak kdy. Bydlim v cizine, bez rodiny, pratele pracuji a ty casto nevidam. Uz se nemuzu dockat az porodim. To bude hned shon. Trpim ulcerozni kolitidou, ted jsem i na kortikosteroidech, ale po porodu nebudu brat zadne prasky vubec nic ( na doporuceni gastroenterologa) a tak jsem zvedava, jak to bude probihat.

simirek1
22. led 2015

@luckavivi Milá neznámá, chci tě utišit a uklidnit a říct ti, že je to zcela normální a potkává to pravděpodobně každou maminku 🙂 Máš to o to těžší, že bydlíš v zahraničí. Krat si čas procházkami, čtením knih, nebo uvař něco dobrého, nebo si třeba maluj to, co tě právě napadne. Vím, že člověka už v posledním měsíci nic nebaví a je nedočkavý, kdy ten okamžik přijde🙂 Já jsem to měla taky tak, přenášela jsem 14 dní a pak jsem šla nakonec na vyvolání porodu. V noci jsem nemohla spát, tak jsem šla sledovat filmy...ale říkej si v duchu větu, je to jen dočasně a vše se změní! Brzy se vám s manželem narodí krásné miminko a vy si ho budete hýčkat a nabízet mu pocit jistoty a bezpečí! To děti potřebují a od malinka velmi rbzy zjistí, zda jí rodiče nabízí dostatek🙂

Držím ti pěsti a at je u vás vše dobré a porod proběhne rychle a příjemně🙂

luckavivi
23. led 2015

@simirek1 Dekuji moc za podporu!!!!!

mennfiss
23. led 2015

Ja mam termin porodu za 26 dni, taky uz se moc moc tesim. I pres unavu se snazim fungovat - varim, peru, zehlim, chystam posledni veci pro miminko atp. Ale unava je taky markantni, skoro po kazde cinnosti si musim jit na chvili lehnout a odpocivat, ale to k zaveru tehotenstvi proste patri. Preju vam vsem mnoho sil do poslednich dnu a at je ten vad den D co nejhezci! 🙂

luckavivi
27. led 2015

Ja jsem stale v ocekavani...Dnes 40tt 2 dny, stale zadne kontrakce, nic nic....Dnes jsem byla s kamaradkou na prochazce, bylo to psychicky velmi positivni...Mala se mi v brise stale hybe, ale citim, ze ma mene mista chudera...Snad uz brzo porodim...Hlavu vzhuru si rikam...

monare
30. led 2015

@mennfiss mám to tak nějak podobně. Si říkám, že chodím brzo spát, někdy ještě před 21h, ale prostě nevydržím déle. Únava , únava...Ale pak spím celou noc, až do rána do 7, 7:30.

monare
30. led 2015

@luckavivi zatím pořád nic? Jak je to v Itálii ? Tady když jste ve 42 tt, tak už se musí porod vyvolat, ze zákona..takže za chvilku by jste to měla dát..držím pěstičky ať to dobře dopadne. Já v r. 2011 přenášela 11 dnů, pak porod museli vyvolat.

luckavivi
31. led 2015

@monare Dnes jsem byla na monitorovani, opet jen 2 slabe kontrakce, ted musim chodit kazdy den, zitra koncim 41.tyden a nejdele ve stredu mi porod chteji vyvolat. Tj. 11 dni po terminu. V utery mi tez udelaji ultrazvuk...ale premyslim, ze uz se zeptam zitra jestli mi porod nevyvolaji jiz v pondeli,,,neverim, ze se vyklube sama...Dnes jsem unavena, ale chodim, uklizim, stale neco delam jeste v nadeji, ze se to spusti...Vam tez drzim pesti.Lucka

monare
1. únor 2015

@luckavivi prý uklízet, vysávat, nějakou aktivitu. Pít malinikovy čaj, nebo nějaký predporodni.

opifka
1. únor 2015

Říká se, že tělo se na porod připravuje několik dní předem a je to fakt. Zpětně jsem si to uvědomila, protože jsem byla hrozně líná, nic mě nebavilo a jen jsem se chtěla válet. Pak ale jsem začala být aktivnější, chtěla jsem někam zajít, podívat se po krámech. Taky už jsem necurala po kapkach, ale hotove hektolitry. Předchozí zácpa zmizela a začala jsem chodit normálně. To bylo asi týden před porodem a nakonec to přišlo o 11 dní dříve, než byl termín. Neměla jsem vůbec poslíčky, takže jsem pořád žila s tím, že mám čas. Dva dny před porodem jsem jela na víkend 250km do Prahy za rodinou, pak dva dny jsme prošíleli s mužem na koupáku. No když si vzpomenu, co mohlo být za průser (plodovka prasklá v bazéně, což bych ani nepoznala nejspíš, v autobuse), měla jsem štěstí, že sem se v den D chystala jen na nákup 😀

mennfiss
2. únor 2015

monare: Tak to já jsem mívala s tím brzkým spaním ještě před otěhotněním. Jak udeřila 22. hodina, už jsem byla v pelechu :D. A teď? Kolikrát je půlnoc a mně se ještě vůbec nechce spát 🙂. Pak ale ráno zas většinou vylehávám do osmi, půl deváté, ale někdy jsem vzhůru už v 6, je to fakt strašlivě individuální.

luckavivi
24. únor 2015

@monare Omlouvam se za prodlevu, 4.2 jsem v 42tt a 3 dnu porodila ctyrkilovou zdravou dcerku. Po komplikacich nakonec doslo k cisarskemu rezu....coz sem vubec nechtela, ale budiz, jiz se tak stalo....

monare
24. únor 2015

@luckavivi tak to moc gratuluji!!! Cisarak v Itálii? A je to holka nebo kluk? Všechno v pořádku? Tady nechávají jen do 41tydne, díl ze zákona ne.

luckavivi
24. únor 2015

dekuji.mame Maddalenku.

luckavivi
24. únor 2015

@monare a vse v poradku.je to super.A od narozeni umi drzet hlavicku, je silna.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru