Máte zkušenost s otočením miminka KP?

verumik
11. čer 2014

Ahoj,
jsem 36+1, první miminko, necelá 3 Kg, a bohužel jsme stále zadečkem dole.
V nemocnici jsem dostala možnost přijít na otočení miminka. Mělo by se to konat nejpozději do týdne s tím, že bych malého pak donosila a rodila bych přirozeně, až bude chtít na svět. Další varianta je plánovaný císařský řez (Rodit přirozeně KP si netroufám a ani mi to nebylo doporučeno)
Ráda bych rodila přirozeně, ale to otočení miminka se mi příčí, mám pořád pocit, že k tomu má nějaký důvod a z představy, že mi ho někdo přetáčí, se mi dělá šoufl.
Je tu někdo, kdo tento zákrok absolvoval a byl by schopný říct, jak to vypadalo?
Díky

teeerez
11. čer 2014

koukni na tento pribeh: https://www.modrykonik.cz/blog/petruska_rs/article/jak-se-rodi-kapecko-q10lvq/
a spoustu info bude mit autorka petruska_rs 🙂

koncita
11. čer 2014

@verumik mám to za sebou a upřímně - už nikdy! Hodně to bolelo, měla jsem o malého tak veliký, takový divný nepopsatelný strach, bylo mi potom hrozně špatně, málem jsem jim tam zkolabovala....a stejně se to nepovedlo ☹ Byla jsem hloupá....dělala jsem všechno možné proto, aby se otočil a já mohla rodit přirozeně, za nic na světě jsem nechtěla císaře...Teď už vím, že pokud je mimi otočené, má k tomu svůj důvod a podruhé už ho nechala tak. Možná, že kdybych čekala holčičku s malým váhovým odhadem troufla bych si na přirozený porod, ale prvorodička, kluk a ještě odhad přes 3500g - ani se mě neptali a já si akorát vybrala termín sekce...

luckakaja
12. čer 2014

Rozhodne neotacet!!!Mne to doktor vypravel jak se to dela a ze to neni ani nijak bezpecne.Myslim,ze mimco vi,proc je tam tak jak je.Cisare se neboj,nech se umrtvit jen lokalne a o nic neprijdes 🙂
Prvni dny PO to pak fakt boli-ta jizva,ale da se to zvladnout!

spes2009
12. čer 2014

Nech to na přírodě, ona ví, co dělá... To, že je KP, má nějaký svůj důvod. Jsou případy, kdy se miminko otočí krátce před TP. Já jsem si o tom četla, malá byla stále KP a na 37. tt se najednou otočila a já to ani nepocítila... Násilné otočení musí být pro miminko velký stres a nevíš, zda by nakonec porod, kvůli nějaké komplikaci, stejně neskončil císařem a ještě třeba v celkové narkóze, což je ta nejhorší varianta.

verumik
autor
12. čer 2014

Ahoj, děkuju za reakce, byla jsem rozhodnutá neotáčet, ale u doktora jsem si přišla jak slípka, že to nechci absolvovat. Tak mi vaše příspěvky moc pomohly.

luckakaja
12. čer 2014

Nemuze te do toho nutit, neboj!

mar17
15. čer 2014

Ahoj měla jsem mimčo hlavou dolů a v ponděli mě doktorka zdělila,že je KP zkouším ho přemluvit ☹ ale nevím jestli to do termínu zvládne a navíc nám hrozí císař kvůli placentě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru