Máte zkušenosti s braním Neurolu na konci těhotenství?

benesovm
8. dub 2017

Ahoj holky, žádná podobná diskuze tady není tak jsem se jen chtěla zeptat, jestli je mezi Vámi některá těhulka - která na úplném konci těhotenství brala Neurol nebo podobné anxiolytikum a v jakém dávkování a jestli to neublížilo miminku? Mně psychiatrička řekla, že již ve 3. trimestru se brát může, ale ne moc dlouho a maximální dávka je 0,25 mg 2x denně. Tak si to chci ověřit jestli to náhodou není moc a kdo s tím má zkušenost. Jsem již na konci 38. týdne a trápí mě obrovská nervozita a s tím i spojený vyšší tlak a tento lék mi pomáhá na to, aby se mi tlak tolik nezvyšoval.

Díky za odpověď
Martina

berenikova
8. dub 2017

Dobry vecer, mela jsem jako zdravotni sesta na psychiatrii praxi a tez tam jedna tehulka brala 0,25 , ale tedy xanax- mam za to, ze je to skoro to same...rano a vecer.. takze uzivejte dal, kdyz vam to dela dobre 🙂

benesovm
autor
8. dub 2017

@berenikova děkuji za info - nejraději bych to vůbec nebrala, ale mám teď takový problém, že nejspíš hormony mi lítá strašně psychika a nejde mi to moc ovlivnit a potom jak trpím na vyšší tlak mi ten spodní diastolický nekontrolovatelně vyleze někdy i ke 100 a když si večer vezmu jeden neurol - tak mi prostě ten tlak sleze a přes noc je to obvykle v pohodě - už bych měla za pár dní porodit jsem již 37/5 a myslím si, že je pro miminko lepší když mi ten tlak zbytečně nelítá. Zatím si ho beru jen večer 0,25, ale přemýšlím o tom, že si ho teď pár dní vezmu i ráno ale jen půlku. Takže říkáte, že bych tím mimču teď už neměla uškodit - samozřejmě po porodu už ho brát nechci (dělám to jen kvůli tomu tlaku.

kacireksro
8. dub 2017

@benesovm ja mela problemy z tlakem taky,ale brala jsem dopegyt ktery tehotne muzou,a porodnici mi ho davali taky.tedka uz mam tlak ok a nic neberu.

benesovm
autor
8. dub 2017

@kacireksro jj, já beru dopegyt také - už před těhu jsem brala prášky na tlak, ale teď mi poslední dny zlobí ta psychika a tlak se zvedá i přes to braní dopegytu.

kacireksro
8. dub 2017

@benesovm Hlavne ten vysoky tlak neni zadna sranda,me treba s tim tlakem hlidali a ne malo,lezela jsem kvuli tomu v porodnici a nakonec mi porod radeji vyvolali kvuli tlaku.nechci te strasit ale precti si neco o preeklamsii,moje doktorka taky nic neresila a jak jsem zacala chodit na ozvy jinam,tak se divili ze mi nikdo tlak nehlida. jednou jsem prisla k doktorce a mela tlak 180/100 a pomalu me chteli volat sanitku.Ten tlak je nebezpecny jak pro tebe tak pro malou.proto jsem brala dopegyt a zapisovalla tlak a na ozvy jsem chodila co tri dny 🙂

kacireksro
8. dub 2017

@benesovm a kolik ho beres?

benesovm
autor
8. dub 2017

@kacireksro tohle já všechno vím, mám doma i papírky na moč a kontroluji si bílkovinu, ale mně prostě ten tlak lítá jen od psychiky - vyletí mi někdy kolem 100, ale třeba za 30 min. už mám jen 92 když se trochu zklidním. Já chodím na internu normálně a už o mě vědí, že mi ten tlak lítá hlavně v souvislosti s psychikou - mně se ten vrchní přes 140 obvykle nikdy nedostane - jen při návalu stresu roste ten spodní - ale vždy po třeba hodině sleze - takže se mi nedrží stabilně zase tolik vysoko a vzhledem k tomu, že mám vyšší tlak už před těhu, tak to u mě zase až tolik neřeší - říkali mi, že by se mi musel dlouhodobě držet třeba mezi 95 až 100 a to už by si myslím mi porod taky vyvolávali - a kdy jsi rodila ty? a normálně nebo císařem?

benesovm
autor
8. dub 2017

@kacireksro jinak jsem brala 4x denně dopegyt a 2x půlku egiloku a teď jsem volala do nemocnice a mám brát ten dopegyt 2x2x2 a když se to nezlepší tak zajít co nejdříve na kontrolu na gyndu - já už jsem přesvědčená, že když by to nechtělo klesat, tak si zajedu do porodky - stejně už bych mohla rodit

kacireksro
8. dub 2017

@benesovm ja jsem rodila normalne a vyvolavali mi ho 39+2.tak to pak jo,To jestli nejde omezit pricinu toho nervovani,tak ti asi nezbyva nez ten neurol jist.kdysi davno jsem ho byla nucena brat taky,ale prijdou mi to hrozny oblbovadla,bala bych se jestli to nejde az mimcu a nejak by mu to neublizilo.

kacireksro
8. dub 2017

@benesovm to mas teda docela koňsky davky dopegytu ja ho brala po pulce 2x denne a tlak mi to pekne snizilo

benesovm
autor
8. dub 2017

@kacireksro já brala nejdříve taky jen půl 3x denně, ale teď ke konci se ten tlak prostě začal zhoršovat - prý se může brát až 4x2 denně - ale to už bych nerada

kacireksro
8. dub 2017

@benesovm a jinak zadne jine potize nemas jo,jak oni rikaji bolest hlavy,rozostrene videni apod.?

benesovm
autor
8. dub 2017

nn, to zatím ne - jen se mi občas zvedá žaludek - ono mi to vždy docela rychle klesne a hlavní je ta bílkovina v moči a tu nemám

kacireksro
8. dub 2017

@benesovm asi bych mazala zitra k doktorovi,at se na tebe podiva byt tebou.I pro tvuj klid

benesovm
autor
8. dub 2017

@kacireksro zítra je ale víkend a mně v nemocnici řekli, že si mám dojít v pondělí k mému gynekologovi, že od stresu a tím, že mám vyšší tlak a už bych mohla rodit, tak to prostě ke konci těhu může zlobit

kacireksro
8. dub 2017

@benesovm ja mela pondeli,jasne v pondeli jsem myslela.tak drzim palce tak vsechno dobre dopadne,a s novym prirostkem opadne stres a prijde jen stesti a radost 🙂

benesovm
autor
8. dub 2017

@kacireksro díky moc, už jsem tyto výkyvy měla několikrát a vždy to bylo v pořádku - kdyby se mi něco nezdálo tak mohu do porodky zajet kdykoliv, ale tam mi řekli, že by to nemělo být nic závažného když to občas vyletí a pak sleze - horší je když se to drží vysoko a pořád se to zvyšuje

anatanka
9. dub 2017

@benesovm Z tehu zkusenosti nemam, ale mela jsem prvni rok velmi drazdive a plactive miminko a pamatuju si, ze mi tenkrat doktorka doporucila male sem tam dat kousek neurolu. Nikdy jsem ji ho nedala, to jsem to s ni radsi vydrzela. Ale kdyz to doporucila malemu mimcu, tak by to nemelo tim padem udelat skodu ani v tehotenstvi...

diiia
5. zář 2017

Ahoj žienky brala ste niektorá celé tehu neurol ? Alebo nejaké AD ? ĎAKUJEM a pekný deň prajem 🙂

benesovm
autor
5. zář 2017

Já brala ke konci těhu tu nejnižší dávku neurolu a teď po porodu beru AD

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru