Miminko mladší o dva týdny, měly jste to podobně?

lrg
9. led 2013

Ahoj holky,

dnes jsem byla na velkém UV, jsem 31+1 a doktorka mi řekla, že je naše malá dost malá. Že váží asi 1300 gramů a odpovídá rozměry tak miminku o dva týdny mladší. Jinak je vše ok. Mám z toho takový divný pocit, že je malá zanedbaná, že jsem možná málo a špatně jedla a tak ☹ Pozvala si mě za dva týdny, že se podíváme jak roste. Zatím mám brát vitamíny a jíst hodně bílkovin.

Co si o tom myslíte, měla jste to některá podobně?

aneta0707
9. led 2013

jidlem to urcite neni, neobvinuj se. u prvni sem mela hrozny problemy s prijimanim jidla, vsechno slo ven (az 2 mesice po porodu) a na malou to nemelo vliv. dite si vezme vsechno potrebny z matky. ja zhubla 18kg (celkem) a mala mela 3,25. muze to byt spatne spocitany uz od zacatku nebo se ji ted nechce a pak vyroste zase rychlejc 🙂 neboj, pokud je vsechno ostatni v poradku, tak bych se nebala.

veruska007
9. led 2013

@lrg Špatně spočítaný termín to podle mne není, pokud v prvních týdnech mimčo odpovídalo. Neviděla bych to nijak zvlášť tragicky, za prvé utz. určuje váhu +/- půl kila, za druhé dítě přibírá skokově, takže to může dohnat. Můj starší měl podobnou váhu, nakonec se narodil o dva týdny dřív (praskla mi voda při zátěžovém testu. V porodnici hrozně plašili, že je moc hubený a že nepřibírá, měl odhad 2 kg... nakonec se narodil se 2,65 a podle mého plašili naprosto zbytečně (moje porodní váha v termínu byla 2,2kg, měřím 158, .... tak nemůžu mít obra, že jo).

Zato u druhého plašili přesně naopak, ve 32.tt měl přes 2 kg, ve 36.tt mi nabízeli vyvolání porodu, že malý bude mít okolo 4 kg... a narodil se přirozeně o dva týdny dřív a měl 3kg, takže normál.

Zkus se uklidnit. Pokud mimčo přibere, bude to ok. Kdyby ne, budou Tě víc sledovat, kontrolovat průtoky pupečníkem a placentou a kdyby bylo nejhůř, mimčo se narodí dřív. Takhle veliké už bez problémů přežije. Neboj.

katka_mel
9. led 2013

Měření utz je +/- 500g. Mě v těhotenství dr. neřešil, jestli je mimčo malé, nebo velké. Až když jsem se byla hlásit v porodnici, jestli půjdu normálně nebo CS, tak si mě tam zrovna nechali (39tt), že se jim zdálo že je mimi malé a dávali mi týden kapačky. V podstatě to byla cukrová voda. A malá se narodila a měla 2900g Takže bych se nebála. Kdyby s mimčem bylo něco špatně, určitě by tě okamžitě odeslali do nemocnice. A zatím má ještě čas to dohnat. 🙂

lrg
autor
9. led 2013

Díky za uklidnění, chci aby to byla pořádná zdravá holka 🙂 S manželem jsme oba subtilní, já jsem měla 170/50 kg a manžel asi 175/63 kg. Na začátku těhu mi doktor řekl, že se mu zdá, že je tam zpoždění tak 4, 5 dní a vysvětloval mi, že vaíčko sestoupilo později atd, ale pak už se o tom celé těhotenství nezmiňoval.

lenka1707
10. led 2013

@lrg ahoj,nemusíš se bat.Mi jsme měli ten sami problém.Ja jsem čekala chlapečka. Cely čas jsem se bala,vúbec jsem neměla ani bricho,nik mi nevěřil že du rodit. Maly se narodil v osmim měsici,mal 2700g a 43cm,takže malinkej. A tetko ma 2 roky a 4 mesice je velkéj a važi skoro 20kg,je úplne zdravej,živej od narozeni vúbec nebyl chory. Tak se neboj a hlavne bud v klidu.pa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru