Miminko se otáčí zleva doprava v 38. tt

jancachot
21. únor 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda se vám některé stávalo, nebo stává, že mimčo méně jak měsíc do porodu je natolik aktivní, že se přetáčí z levé na pravou stranu? Naše malá to dokáže i dvakrát za den. Ráno kope na levé straně a odpoledne už zase na pravé. Navíc vždy, když se otáčí dělají se mi úplné hrby na břiše. Říkala jsem to doktorce a ta říkala , že v tomto týdnu už to není běžné, protože miminko už má v břiše málo místa. Mám strach aby se neotočila úplně a nebo nějak nezamotala do pupeční šňůry. Zatím je prý hlavou dolů. Tak doufám, že to tak zůstane. Zajímavé je , že mám poměrně malé bříško, takže nevím , jak je to možné, že tam na to má tolik místa. Doufám, že mi pak ještě těsně před porodem udělají ultrazvuk a zjistí, jak tam skutečně leží a zda není zamotaná do šňůry. Předem moc děkuju za Vaše postřehy.

jitule77
21. únor 2014

@jancachot já jsem ve 40tt, porod za dveřmi a dítě se mi takhle v břiše převaluje ze strany na stranu jako beton v míchačce neustále, několikrát za den/noc...když se přetočím z jednoho boku na druhý, téměř stoprocentně to udělá taky, aby leželo na zádech🙂 Navíc hlavou dolů se obrátilo až někdy koncem 37tt, už jsem mu hrozila přetočením přes břicho v nemocnici, ale dostalo rozum🙂 Hrby na břiše se mi tedy dělají děsivé, fakt to bolí, jak se vždycky zapře, někdy mám pocit, že prostě rupne kůže na břiše a vyleze tudy..ale že by to měl být problém, to se nikdo z doktorů nezmínil, i když jsem o tom mluvila..jen teď doktorka říkala, že by se to měla zmírnit...ovšem do těch správných oušek to asi nedoletělo, vrtí se pořád🙂 A není to žádný drobeček, podle odhadu má 3300g...

luciebx
21. únor 2014

ja tohle mela taky... nic prijemnyho.. ale probehlo to diky bohu jen snad 2x.... jinak vim ze by miminko melo kopat do prave strany tvyho bricha tim padem je poloha plodu nejlepsi kvuli porodu... ja mela taky malinky brisko a taky sem nechapala kde se tam vzalo misto jeste na to pretoceni...

mamkamarketa
21. únor 2014

Jj pretaci se nekolikrat denne. Haze zada kam se mu libi

jancachot
autor
21. únor 2014

Holky moc děkuju za postřehy. Jsem ráda, že nejsem jediná komu se to děje 🙂
jitule77 taky mám někdy pocit, že chce jít ven snad klidně břichem, máš pravdu je to dost nepříjemné až bolestivé. Snažím se malé domluvit, ale míjí se to účinkem 😉

jennyska
17. bře 2014

Ahoj @jancachot @luciebx @jitule77 a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Polohy miminka v bříšku https://www.modrykonik.cz/poloha-plodu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Polohami miminka v bříška, pomůžete další spoustě těhulek, které například nemají miminko otočeno ještě hlavičkou dolů a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru