Miminko ve 30. tt je menší. Měla jste to tak některá?

deniskakubicek
19. pro 2011

Ahoj maminky...Náš druhý syn Matyasek je cile miminko, ktere ma uz 1140g, ale bohuzel je o 14 dni mensi a porad se zmensuje, doktor rikal, ze je to zatim v norme, ale 1.12 byl termin dle mereni 7.3 a nyni je 13.3 ☹ pry Maty bude pripraven k porodu 2.3, ze bude plne vyvinuty, ale bude malinke miminko...pry mam jist vic nez ted, ze se o vanocich nemam hlidat, ale ja mam nejaky blby pocit ☹ vzali mi krev na protilatky, cukr byl v poradku... prvni syn mel vahu pomalu 4kg a 51cm... jinak vim presne datum poceti a terminek tudiz vychazi podle MS i podle 1.creeningu a to na 2.3... mam jen obavu o to, ze za 19 dni se "zmensil" o 7 dni, jako kdyby prestal rust...mela jsem to nektera taky tak? Doktor rikal, ze to nechame do ledna a pak se uvidi...jinak jsem 30.tt a Maty ma hrudnicek na 26.tt ☹ a zbytek telicka mu odpovida na 28.tt Diky vsem za odpovedi, asi potrebuju jen uklidnit, je toho na me moc......

elana
20. pro 2011

@veruska007 u nás je gynekologická pohotovost v rámci porodnice...jasněže jsem ji neposílala na praktickou pohotovost 😅 To jsme si jen nerozuměly.

prcekverunka
15. lis 2013

@deniskakubicek Ahoj, jak Ti to, prosím tenkrát dopadlo s mimčem? Já jsem teď na začátku 27tt a prý je mimčo menší tak o 2 týdny ☹

bora21
29. lis 2013

Ahojík,no jsem na tom trošičku podobně.Čekám první mimuško a včera v poradně mi doktorka řekla že zaprvé mi nařizuje klid a ležet že se malá moc tlačí dolů a pak jsem se zeptala kolik váží.Takže jsem 31+2 a malá má 1320 gramů.Takže taky menší i když všechno ostatní vyšetření bylo v pořádku říkala doktorka.No celkem mě to vyděsilo mám o malou strach,ale snad to do ledna kdy mám termín dožene a poroste.Takže tě naprosto chápu taky jsem nervozní,ale držím palce aby bylo vše v pohodě a bez komplikací a prcek rostl 🙂.

ckei
29. lis 2013

@prcekverunka
@bora21
já takový problém měla též,když mi ve 34tt řekli, že mimčo odpovídá 31-32tt, měli i podezření, že malej už neroste a bude muset jít ven, dali mi 10dní, pak jsem přišla znovu, to už se dorovnávalo, a za další týden už zase mimčo ukázkově odpovídalo, takže ono se to může stát. Mám zcela zdravého, téměř 14měsíčního chlapečka, s porodní váhou 3,16kg a narodil se ve 40tt (a to jsem od 27tt měla čípek 2,5cm). Určitě to mimča doženou 😉

vercaflorinda
30. lis 2013

@deniskakubicek Nebojte miminko to všechno dožene 🙂 mě ve 33 týdnu řekli doktoři, že malá má menší hlavičku a jednu nožičku než by měla mít a že je o týden a půl opožděná. Ve 38 týdnu mi řekli, že je naprosto vyvinutá a ještě větší než by měla být 🙂 nestresovala bych se a užívala si prozatím pohodu i když vím jak vám je taky jsem z toho byla vyhouklá 🙂

carolineg1
3. pro 2013

@prcekverunka mě už v první trimestru vychazelo menší o dva týdny a ted je to tak vícemene taky, ono je to treba i tím, že jsi menší ty a partner....to se dorovná, ony prý ted v tomhle týdnu ty hodnoty kolísají

barunkaw
18. led 2014

ahoj...jsem 27 tt a mimčo je menší o dva týdny. Hlídají mě všude možně a strašně se stresuji...hlídám pohyby a vůbec si neužívám těhotenství.
K tomu mám přídatnou placentu! Každá návštěva lékaře je pro mě utrpení... ☹

travnickova
16. únor 2014

@deniskakubicek Dobrý den, nyní mám stejné problémy, ale zatím poprvé to změřil tak,že je tělíčko o 3týdny menší jinak hlavička a stehenní k., je jak má být.Po týdnu tj.,ve středu jdu na 3D utz a zatím se nemám stresovat.Mělka jsem virózu a můj první syn je déle nemocný,tak třeba to je stresem,ale mám i vysoký tlak lékama tlumený.Tak snad poroste, jak jste dopadla vy?Děkuji za odpověď

travnickova
16. únor 2014

@katzi Dobrý den, tak také nyní máme hrudníček ve 30tt o 2-3tt menší.Od poslední kontroly s enezvětšil,tak jdu do týdne na velký utz.Jinak krev, dopler,mozek atd vše bylo v pořádku.Nemám se stresovat do středy,ale bojím se,že to ukončí.Můj první syn byl vyvolávaně ve 38tt kvůli tlaku a měl 2970g, jsme vysocí i syn a tak snad teda to malá dožene.Snad se bude vyživovat v bříšku a ne v inkubátoru☹

monihart
16. únor 2014

@travnickova Pokud jsou průtoky v pohodě, tak si myslím, že to bude dobré. Vždyť 2-3 týdny nic není! Měli jsme stejný problém. Pořád zmatkovali, že má větší hlavu a malé tělo a rodila jsem kvůli tomu o 3 týdny dřív. Narodil se úplně v pořádku. Je teda drobnější, ale to je tak vše. Hlavu vzhůru!

travnickova
16. únor 2014

@monihart Děkuji. Ono ty průtoky nejde řádně vyšteřit,ale doplera mám ok.Navíc se to stává kvůli tlaku.Ale třeba se jen špatně hla je aktivní hodně a neměl nejlepší utz ve středu se rozhodne.

monihart
16. únor 2014

@travnickova Určitě to bude dobré. Mně to právě taky úplně blbě měřili a to se tím zabývali 3 doktoři v nemocnici. V odhadu se hodně sekli a pak sami byli překvapení, že je docela veliký. Každopádně držím palce, ať to dobře dopadne!

travnickova
16. únor 2014

@monihart Děkuji.Mě to měřil jeden doktor,ale je to velká kapacita.Ale jak se hýbe a malá je aktivní hodně mohlo se stát proto mě chce vidět brzo.Tak hlavně,že Vám to dopadlo dobře dopadlo.ALe snad tělíčko doroste je divné,že jen tělo a ostatní je jak má,tak to snad dožene....

andreakusa
16. únor 2014

..pridam muj pribeh. Ve 30tt jsem byla v Genetu Liberec na velkem ultrazvuku, lekar mi jen rekl, ze je chlapecek mensi, ale ze se nemam znepokojovat, ze budu mit aspon lehci porod.. A ze uz na dalsi kontrolu nemusim. Vysledky z teto kontroly jsem donesla moji doktorce, ktera mi take rekla, ze je vse ok a at neplasim, ze ma miminko mesi brisko oproti hlavicce cca. o dva a pul tydne a nozicky o dva tydny.. Ale ze to dozene! Tak at relaxuju a uzivam si tehu! Nicmene v 34tt jsem se necitila moc dobre, tak jsem jela do nemocnice aby me zkontrolovali... Kdyz me lekar zkontroloval, tak mi zdelil, ze jsem uplne v poradku, no ale kdyz uz jsem tam, tak ze se podiva i na miminko. No a tim to vse zacalo.. Doktor nameril rozdil mezi hlavickou a telickem ctyr tydenni rustovy rozdil a mezi nozickama a hlavickou tri tydenni rust. rozdil.. Okamzite si me tam nechali na monitorovani.. Porod mi naplanovali na 38tt. Ve 37+5 uz melo miminko namale, stale horsi odezvy a podle mereni bylo telicko mensi oproti hlavicce o 6 tydnu!! Chlapecek se narodil za 5 minut 12!! O den dele a... Vubec nechci domyslet co by bylo!! Po narozeni ho museli rozdychavat a pres noc zustal v inkubatoru. Takze jsme meli oba kliku! Kdybych nejela do nemocnice s tim, ze mi neni dobre, tak tady asi ta moje mala ratolest ted neni. Na koho jsem ale jeste stale nastvana, tak to je doktor z libereckeho Genetu, vubec se nezabyval tim, ze by mohlo byt neco spatne!! Takze mile maminky, pokud mate sebemensi pochybnosti, tak se nenechte odbit s tim, ze bude vse ok! Nejspis je vse ok, ale co kdyby...

travnickova
18. únor 2014

@andreakusa Tak to je opravdu špatný doktor,že to nehlídal.ALe hlavně, že jste v pořádku.Když se mimi nevyživuje právě může umřít.Můj doktor mi to řekl na rovinu,co se může stát a že nikomu nic nazamlčuje.Jsem ráda, i když je to o nervy.Ale i mě řekl,že se uvidí za týden a ať jsem zatím v klidu.Snad se bude zvětšovat hrudníček.Můj doktor je opravdu kapacita a vše hlídá a dá hodně i na pocity a vše kontroluje.Musím ho chválit do nebe.U prvního těhotenství jsme hodně hlídali tlak a léčím se s ním i nyní a věřím,že kdyby nebyl tak poctivý, tak to také mohlo dopadnout špatně.

barunkaw
18. únor 2014

Zítra budu 32 tt. Jedu také zrovna do Gennetu do Liberce...
Na průtoky...opět strašný stres. A doufám,že jistý pan doktor bude mít lepší náladu než minule...

pisisvori
18. únor 2014

Byla jsem ve čtvrtek u své dr. tak řekla, že je vše OK, miminko měřila a odpovídalo...šla jsme do Gennetu na UTZ ve 20tt včera a tm dr. že má hlavičku protáhlou a malou až o 11 dní menší a celkově je taky menší než má amá málo plodové vody....prý možná špatně funguje placenta.....letěla jsem dnes na konziliární UTZ k Apolináři a podle nich je vše jak má a vše odpovídá stáří...jen té vody je na dolní hranici normy. Budu chodit častěji na kontrolu. Tak jak se v tom člověk má vyznat a komu věřit??? Někdy si fakt říkám, že by bylo lepší, kdyby nic nebylo🙂. Všem držím palce ať jsou všechna miminka zdravá a všichni doktoři dobří a pečlivý.

travnickova
19. únor 2014

@pisisvori I Vám držím palce,ať donosíte a ty nervy k tomu patří a když se mimi narodí pokračuje to při nemocech dětí.Holt mateřství má dvě strany.....Já jdu dneska na 3D ultrazvuk a také se dozvím, jak to bude dál zda roste nebo hrozí porod☹

adelinkkaa
25. únor 2014

@pisisvori
@travnickova Holky muj malí měl taky hlavičku větší jak tělíčko o cca 3 tydny .a nikdo to neřešil.narodil se jako zdraví kluk který ma doted větší hlavu 😀 určitě budete mit zdrava miminka.moc držím palečky

luisa28
29. zář 2015

Holky, prosím o radu. V pátek jsem byla na kontrole, to jsem byla 35+3 tt, dělali mi utz a dle utz mudr. říkala, že je malá o trochu menší, cca odpovídá 33+4tt a váží dle utz cca 2,3 kg. Za 14 dní jdu na velký utz na dopplera a mám strach. Za prvné mám strach, jestli se tedy malé u mě dobře daří a aby se za těch 14 dní něco nestalo, přijde mi to dlouhá doba a jsem jak na trní. Nechápu teda, proč mě tam neposlali rovnou:-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru