Miminko ve 30. tt je menší. Měla jste to tak některá?

deniskakubicek
19. pro 2011

Ahoj maminky...Náš druhý syn Matyasek je cile miminko, ktere ma uz 1140g, ale bohuzel je o 14 dni mensi a porad se zmensuje, doktor rikal, ze je to zatim v norme, ale 1.12 byl termin dle mereni 7.3 a nyni je 13.3 ☹ pry Maty bude pripraven k porodu 2.3, ze bude plne vyvinuty, ale bude malinke miminko...pry mam jist vic nez ted, ze se o vanocich nemam hlidat, ale ja mam nejaky blby pocit ☹ vzali mi krev na protilatky, cukr byl v poradku... prvni syn mel vahu pomalu 4kg a 51cm... jinak vim presne datum poceti a terminek tudiz vychazi podle MS i podle 1.creeningu a to na 2.3... mam jen obavu o to, ze za 19 dni se "zmensil" o 7 dni, jako kdyby prestal rust...mela jsem to nektera taky tak? Doktor rikal, ze to nechame do ledna a pak se uvidi...jinak jsem 30.tt a Maty ma hrudnicek na 26.tt ☹ a zbytek telicka mu odpovida na 28.tt Diky vsem za odpovedi, asi potrebuju jen uklidnit, je toho na me moc......

pajiskazemlyna
19. pro 2011

Ahojda 🙂
Já tedy žádné zkušenosti nemám, teprve se o miminko snažíme, ale přišla jsem ti popřát hodně štěstí a síly do příští kontroly. Doufám, že bude s tvým broučkem vše v pořádku 😵
Neměj strach, určitě to prďolka zvládne a třeba se budeš ještě divit, jak vyroste do příště ! 😵
Hodně sil! 😵

katzi
19. pro 2011

@deniskakubicek : já jsem to měla s první dcerou podobně. Taky kolem toho zhruba 30tt přestala odpovídat tabulkám, napřed byla menší o 2 týdny, pak už o 3 týdny... Byla jsem z toho taky na nervy 😖 Musela jsem často chodit na kontroly - měřili mi průtoky pupečníkem, dělali ultrazvuk,...prostě malou hlídali, ale jinak se mnou nic nedělali. Nakonec na kontrole ve 39tt rozhodli, že vyvolají porod, protože od minulé kontroly nic nepřibrala. Porod proběhl v pořádku, dcera je taky úplně v pořádku. Jen byla drobnější miminko - 2700g a 47cm. Takže myslím, že u tebe to udělají taky tak - budou miminko hlídat jestli je vyživované a kdyby se jim to nezdálo tak pro jistotu vyvolají porod. Držím palce,ať je všechno dobré.

deniskakubicek
autor
19. pro 2011

@katzi dekuju moc za odpoved...me prave prutoky doktor nedelal a kontrolu mam az za 4 tydny ☹ ale pak se uvidi...nam se Maty "zmensuje" cca od 24.tt, ale jinak krasne odpovidal...mame toho uz tolik za sebou, ze se fakt bojim, navic s prvnim synem e chystame jeste pred porodem na operaci a mam nervy, tak si zase rikam, jestli to neni i z toho, chudacka ho trapim v brisku...ale byla by to prijemna zmena rodit male miminko 🙂 a jinak ti mala do 39.tt nabirala pekne vahu?

deniskakubicek
autor
19. pro 2011

@pajiskazemlyna dekuju moc za podporu 🙂 ted ji potrebuju...vanoce jsou sice svatky klidu a miru, ale zatim mi to tak nepripada...preju hodne stesticka, aby se miminko co nejdrive podarilo 😵

pajiskazemlyna
19. pro 2011

@deniskakubicek
Dobře to dopadne, uvidíš! 😵 Užívej si vánoční atmosféru, dávej na sebe pozor a pokud to půjde, zkus se víc radovat než stresovat ! Držím pěstičky a také moc děkuji ! 😵

deniskakubicek
autor
19. pro 2011

@pajiskazemlyna snad si vanoce uzijeme...bohuzel s prvnim synem jedeme ve stredu an chirurgii, protoze se mu zvetsila kyla a hrozi operace, tak snad to bude po vanocich..ale jooo, musim si vic uzivat, mas pravdu 🙂 krasne svatky!

ladybuggie
19. pro 2011

Zdravím tě. Chce to hlavně klid a pozitivní mysl. I mě u druhého miminka kolem 30.týdne diagnostikovali, že je malá menší než má být, o 14 dní, pak se přidaly další problémy atd.. Jednou od měření k dalšímu vůbec nevyrostla, podruhé zase hodně skokově. Důležité je ale vědět, že měření miminek není nikdy přesné. Malé se obvod hlavičky zmenšoval, jindy zvětšoval, prostě velmi často to bývá nepřesností měření. Nakonec se to kolem 36.týdne upravilo a malá se narodila s por.váhou 3,5kg, zdaleka největší miminko na pokoji (a to se vystřídalo několik maminek). Prvního syna jsem přenášela 10 dní a měl necelé 3kg. U každého miminka je to prostě jiné, hlavně tedy nestresovat, miminko to určitě dožene!

frami
19. pro 2011

@deniskakubicek Nevím, jestli jsme měli něco podobného, ale na UTZ ve 31+5 měl prďolka 1,590 kg. Ale nikdo mi neříkal, že by byl nějak menší, ani mě nehlídali. Narodili jsme se 38+0 a vážili jsme 2,790 a měřili 46 cm. Takže si myslím, že na tom 30 tt jsme mohli být s váhou tak nějak podobně. Malej byl naprosto zdravej a je pořád, nikdy jsme neměli žádné problémy. Jen kamarádky se mě občas ptají, jestli jsem rodila nějak dřív, že byl kluk tak malej, protože všichni, co rodily v termínu, tak měli ty děti větší. Přeji hodně štěstíčka a věřím, že bude všechno v pořádku.

deniskakubicek
autor
19. pro 2011

@frami mne prave doktor na vahu nic nerikal, spis mu bylo divne, ze je brisko o 4 tydny mensi, ale jinak telicko jen o 2 tydny mensi...i kdyz je fakt, ze jedna mamina je 29.tt a jeji prcek uz ma 1400g, ale nas prvni syn, mel ve 30.tt taky jen kilco a narodil se s vahou 3870g a 51cm po 17 dnech prenaseni, ale on odpovidal co se tyce obvodu briska, hlavicky a tak... a moc dekuju za podporu 🙂

frami
19. pro 2011

@deniskakubicek já mám před sebou sice tu zprávu z UTZ, ale všechno je to ve zkratkách, takže nepoznám, která míra je co. Na druhou stranu je fajn, že se jim něco nezdá, aspoň Tě budou hlídat. Horší by bylo, kdyby něco přehlídli.

jop
19. pro 2011

@deniskakubicek Já s tím zkušenosti nemám, ale chtěla jsem popřát pevné nervy. To nejdůležitější teď je, abys byla v klidu. Ono to měření miminka v bříšku je dost "orientační", mně předpovídali porodní váhu u syna 3,50 a narodil se 3,19 - naprosto zdravý. Navíc miminka v bříšku i po narození rostou dost skokově - pár týdnů nic a pak několik cm. Hlavně klid!!!

katzi
19. pro 2011

@deniskakubicek : mě poprvé zjistili že je menší v 29tt (byla menší o 2 týdny a bříško měla menší o 3 týdny). Po té kontrole ve 29tt jsem musela chodit na přeměřování každých 14dní a přibírala vždycky za těch 14dní tak cca 200g. A pak jsem přišla na kontrolu ve 39tt, podle ultrazvuku byl odhad 2600g, což byla stejná váha jako na kontrole ve 37tt, tak proto rozhodli, že to ukončí.Určitě to i u tebe bude dobrý, jen budeš mít prostě drobnější miminko. A s tím porodem - druhá dcera měla 3450g a 50cm a byl to oproti první dceři fakt rozdíl 😉 Takže alespoň půjde prcek pěkně ven 🙂

deniskakubicek
autor
19. pro 2011

@frami AC je prave hrudnicek a ten mame na 26.tt...jj, jsem rada, ze jsme hlidani...uz po odberu plodove vody a genetickem utz musime byt co 14 dni u doktora, nekdy je to otrava, kdyz mam doma rok a pul stareho chlapecka, ale za to miminko se to vyplati 🙂
@jop taky mi prijde, ze je to hodne orientacni...kazdopadne se vic dozvime v lednu, bude to mesic dlouheho cekani 🙂 a pri tom jim normalne, zdrave, i vitaminy bastim...

crca
19. pro 2011

@deniskakubicek zažila jsem to samé,taky mě na UTZ ve 30tt vystrašil,že jedno mimi)čekala jsem dvojky)se od druhého "zmenšuje"myslím v tt,v 25tt bylo o 4 dny mladší a ve 30tt už o 8dní,ale uklidnil mě,že je to normální a že se uvidí ve 32tt na UTZ,ale jinak vše bylo v naprostém pořádku,tak jsem mu důvěřovala a ujišťovala,že kdyby to bylo nějak zlé,tak mě to řekne 😉 Světe div se..ve 32tt si mě nechali v porodnici pro kontrakce po 6 min-já to vůbec nevěděla 😀 a dle UTZ vše v pořádku-když jsem jim řekla,že prý je jedno mimi o 8 dní pomalejší,tak na mě koukali jak jojo,že kde jsem to vzala 😅 Prý je vše tak jak má mám ukázkové těhu do medických knížek 😀 Narodili se v ukončeném 38tt s váhou 2,74kg a 2,80kg a 48cm oba 😉 Takže záleží i na UTZ jaký má dr. Neboj vše bude v pořádku a přeju nestresové Vánoce 😉 a s tou kýlou se taky neboj,já byla s klukem letos v květnu a já z toho na prášky a mladej by už po 4 hodinách lezl po houpačce 😀 Nebyli jsme teda v nemocnici..prostě nás odoperovali a za hodinu po probuzení jsme jeli domů 😉 Děcka to snášejí o hooodně líp než my 😉 Jen jsem mu dala na noc Nurofen sirup a dvakrát jen zakňoural"auiko 😀 "když se přetočil na bříško a druhý den už zase blbli,ale to jsem ho musela samozřejmě krotit 😠 😉 a to jsme tu kýlu měli velkou 😉 Hodně štěstí a držím palečky všem 😉

karmenta
19. pro 2011

Ahoj, mě zjistili náhodně na kontrole ve 30tt že malá má jen 730g a jsou opačné průtoky v placentě, ven šla prakticky okamžitě. Byla plně vyvinutá, nepotřebovala dýchací přístroj 🙂 Ted je z ní roční miminko a kromě váhy bys na ní nepoznala že byla takové nedonošenátko.

Každopáně přeji at vše dopadne dobře a mimčo krásně roste 🙂

katzi
19. pro 2011

a ještě k těm váhovým odhadům - v tom 29tt měla první dcera odhad cca 1000g, v 30tt 1200g

frami
19. pro 2011

@deniskakubicek tak AC jsme měli 270,5 mm.

deniskakubicek
autor
19. pro 2011

@frami my mame AC 223mm a to jste meli v jakem tydnu?
@karmenta tak to je krasne...uplne jsi mi zvedla naladu 🙂
@crca my mame taky prave rozdil v tydnech ani ne ve vaze, tu mame dobrou bych rekla, jen to brisko je o 4 tydny mensi, coz bych rekla, ze je docela dost...a tu kylu by nam taky delali ambulantne v HK a taky ji uz mame velikou a dokonce nam fialovy varlatko kde ji ma, tak mam strach, ze z vodni kyly bude triselna, ale to se dozvime ted ve stredu..ony to ty deti opravdu nesou lepe nez my, ja stresuju a prcek je v klidu 😀
@katzi taky si myslim, ze rodit mensi dite je rozdil 🙂 ale zase ta manipulace, uz takhle jsem se bala na Kubu sahnout a mit mensi mimi, tak nevim 😀 jinak my ted nabrali taky 200g, tak jsem si prave rikala, ze je to v poradku, ze normalne pribira na vaze, jen je tam rozdil v tydnech...

drobcix
19. pro 2011

@deniskakubicek zdravím Denisko...vím, že jste vystrašená, uzlík nervů... jsem dětská sestřička a starala jsem se deset let o ty nejmenší předčasně narozené děti... ve 30. t.g. s váhou 1140 g máte malého dorostence a těmto dětem jsme říkaly "střední vrstva" 😉 i kdyby to nevypadalo a vy měla porodit dříve, to nejkritičtější období máte za sebou, opravdu. V tomto týdnu se dětičky rodí v dobré kondici a jsou šikulky. Jsou věci a situace, které maminky nikdy neovlivní, ale co mám vyzkoušené a opravdu to funguje, řekněte tomu svému cvrčkovi, že se o něj bojíte, že moc neroste, že ho máte ráda a že mu věříte, že to všechno dožene... 🙂 Hodně štěstí a nebojte, všechno dobře dopadne...věřte tomu a prostě se to tak stane... Opatrujte se 🙂

frami
20. pro 2011

@deniskakubicek my to měli na 31+5, takže mě to zase až tak velký rozdíl nepřijde. Ale pokud ještě koukám na ty hodnoty, tak vedle mám takovou úsečku, kde jsou naznačeny 3 body, pokud si to tedy dobře vysvětluju, tak by to mělo být max., min. a ideál. A to AC se nám blíží nejvíce ideálu, ale například HC jsme měli 274,7 a to by byla ta nižší hranice. A pak BPD 72,8 a to mám naznačeno úplně mimo tu úsečku daleko před minimální hodnotou. Ale nevím, co znamenají ty zkratky a oni ty 2 týdny taky dělají dost. Takže klid, ono to bude v pohodě.

deniskakubicek
autor
20. pro 2011

@frami HC mame 258mm a BPD 70,3mm, ale tyhle hodnoty nam docela sedi, jsou posunute jen o 14 dni, ale i tak moc dekuju za podporu!!!

deniskakubicek
autor
20. pro 2011

@drobcix Dekuju moc, tak hezky vzkaz jsem ani necekala a strasne mi pomohl 🙂 asi jen zbytecne plasim, kdyby se opravdu neco delo, tak to doktor pozna a neceka do ledna, to je mi jasne, jen je toho na me asi hodne a popravde si neumim predstavit tak malinke miminko, mela bych strach ho jen pohladit a tak, ale je fakt, ze se zachranuji jeste mensi deticky a ze Maty je mimo nebezpeci 🙂 jen bych byla rada, kdyby se narodil v terminu, vubec netusim cim to je, ze nam neroste, doktor mi rekne, abych jedla, ale na vaze je to videt u me, ale ne u synka...

Ale dekuju moc!!! Vazne me vas vzkaz neskutecne mile potesil 🙂

crca
20. pro 2011

@deniskakubicek aha vy jdete s tříselnou 😅 my byli s pupeční 😀 ,ale ono je to jedno 😀 člověk má strach jenom z očkování natož s operace,prostě se o ty naše sviště bojíme jak jsou jednou na světě 😉 Já jich mám někdy fakt plnou hlavu,ale když se něco stane,tak zlatě když jsou jak motorové myši s atomovkou v zadku 😀 Držím palce a ať to dobře dopadne s oběma a hezké Vánoce 😉

veruska007
20. pro 2011

@deniskakubicek Buď v klidu, prostě je menší, než děti v daném období. Za prvé to neznamená, že to nemůže dohnat. Děti mohou přibírat skokově.

Něco podobného jsem zažila. U prvního chlapečka bylo všechno v pohodě, ale na poslední prohlídce mě taky dr. vyděsila, že je hrozně droboučký, měl odhad 2,2kg, nakonec měl 2,65 kg a 48cm. A nijak mu to neublížilo, je velmi šikovný, v 5 měs. sám seděl, v 6 měs. za prst sám chodil... prostě některé děti jsou větší, některé menší. Pokud má průtoky v pohodě, tak se vůbec neboj.

deniskakubicek
autor
20. pro 2011

@veruska007 AHoj, dekuju za odpoved...jak uz jsem psala, nejde tady o vahu jako o tydny, vahove je sice mensi, ale odpovida, protoze prvni syn mel ve 30.tt jen 1kg a narodil se se 4kg a 51cm, ale taky vsude odpovidal, nemel mensi brisko, hlavicku ani nozicku, prave to se doktorovi nelibilo, protoze Maty ma mensi vsechno o 14 dni a brisko o 28 dni, ale rikal, ze to ted resit nebudeme, ze pockame do ledna a kdyby nahodou nepribral nebo se nejak nezvetsil, tak to budeme resit az pak 🙂 jinak, ja bych klidne rodila mensi mimi, jeee, to by byla uleva 😀 jo a jinak prutoky nevime jake jsou, to se pry taky bude resit v lednu 🙂

deniskakubicek
autor
20. pro 2011

@crca ono je to fakt jedno jaka kyla 😀 Kuba ma ted pytlik strasne veliky, jak kdyby mel 4 kulicky, ale zatim si nijak nestezuje, treba nas ani operovat nebudou, kdyz to bude jen vodni, ptz u te nehrozi uskrinuti, ale dozvim se to az zitra 🙂 ale jak pises, clovek je pak rad, ze radi a hraji si, nez aby lezeli a my se trapili s nima 🙂 taky prejeme krasne Vanoce!

veruska007
20. pro 2011

@deniskakubicek No, právě ty průtoky jsou klíčové. Miminko může být malé, že je to dáno genetickou výbavou nebo proto, že je špatně vyživováno - a to se zjistí těmi průtoky. Orientační je kopání miminka - kdyby začalo slábnout, tak bych zvážila kontrolu v porodnici.

elana
20. pro 2011

@deniskakubicek taky se přikláním k tomu, že rozhodně průtoky udělat měl...propána krále, vždyť je to pár minut uzv navíc a měli byste jistotu 😝 Jak píše @veruska007 , hooodně moc sleduj pohyby a pokud by se Ti cokoli nezdálo, tak na pohotovost, klidně na Štědrý den o půlnoci, od toho tam jsou a ve 30.tt by opravdu byla škoda kvůli tomuhle něco fatálně zanedbat, když teoreticky už by dítě mimo dělohu přežilo pravděpodobně bez následků, i kdyby se narodilo teď. Tak sice nestresuj, je možné, že je menší geneticky (taky ta odhadová schopnost uzv není žádná sláva, to víme asi všechny), ale to, že neroste rovnoměrně, může ukazovat problém, a proto buď fakt hodně obezřetná, to malé teď musíš ohlídat jen a jen Ty 😉

deniskakubicek
autor
20. pro 2011

@veruska007
@elana

Holky dekuju, asi se tim nechtel zaobirat pred vanocema ebo nevim :-/ ja si ani neuvedomila, ze by ty prutoky byly dobre udelat, ja si i musela rict o test na protilatky 😀 ale miminko vypada v poradku, Maty kope neskutecne moc, az to neni mozne, tak jsem to radeji taky rekla doktorovi, jestli se mu tam vubec libi, ale vsechno je pry v poradku, proste je jen cilejsi, ale kdyby nemel byt, tak je jasne, ze hned jedu, sam doktor me na to upozornil, ze kdyby neco, at jedu primo do porodnice...

veruska007
20. pro 2011

Jj, přesně.. akorát místo na pohotovost bych raději jela do porodnice. Na pohotovosti Ti moc neporadí, citlivý utz. taky zpravidla nemají.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru