Mlezivo ve 30. tt, jak má vypadat?

partyzanka91
21. bře 2014

ahojky, jsem 29 + 6 a podle UZ 30 + 6. Slyšela jsem že už by mi mělo z prsou vytékat mlezivo, nevím jak má přesně vypadat a jak by to mělo být časté. Asi před 4 dny při zmáčknutí mi pouze z levé bradavky vytekla taková průhledná sotva viditelná kapička, z pravé nic. Včera jsem se zaradovala, opět jsem si bradavky stiskla a z obou vytekla kapička žlutavě-bělavé barvy. Dneska jsem si zkoušela stisknout zase ale vůbec nic. Vím že se ty bradavky moc mačkat nemají i gyn. mi řek ať je nemačkám, ale já jsem prostě zvědavá jestli se tam mlíčko tvoří nebo ne a bez zmáčknutí to nezjistím. dneska jsem trochu ve stresu že nic neteklo a včera ano. Nevím zda je to špatné, zda nejsem vyschlejší že jsem míň pila nebo zda to nemá týct pokaždý. A v ten včerejšek jak vytekla ta kapička tak nevím jestli by toho bylo víc kdybych dál mačkala nebo ne, jakmile se vyronila tak jsem to otřela a přestala jsem. Moc děkuji za rady o kojení toho zatím moc nevím ani o tom jak by to mělo vypadat předem. Gyn. by mi o tom nic neřekl kdybych se na to sama nezeptala (říkal jen, na můj dotaz, že něco vytékat má a že to nemám mačkat ani odstříkávat).
Jinak jedno prso mám o dost větší jak to druhé, je také nateklejší a bradavka tmavší - je tedy možné že v něm bude o něco víc mlíka?

lv
21. bře 2014

Neres, nic to není, nejaky ukazkovy nástup laktace si tim stejné nezarucis, me mlezivo neteklo před porodem, nebo spis jsem to nezkoumala.

mamkamarketa
21. bře 2014

Neres to. Mlezivo s nastupem laktace nema vubec nic spolecnyho.

rioko
21. bře 2014

U prvního mi neteklo a mlíka jsem měla hodně, teď mi teče od 18 tt z jednoho a hodně tak uvídme jak to bude potom, rozhodně nic nemačkej

gosa22
21. bře 2014

zbytečně se nestresuj, jestli bude nebo nebude mlíko, uvidíš po porodu...jak to mimi roztahá...buď v klidu 😉

fykyska
21. bře 2014

Tvorba mleziva/kolostra s následnou laktací nesouvisí některým ženám se neprodukuje mlezivo do porodu jiným se spouší po porodu.Jedny ženy nekojí i když měly mleziva hromady a druhé kojí jako kojné i přes to že neměly ani kapku 🙂 INDIVIDUÁLNÍ .Mlezivo je počáteční mléko než nastoupí opravdová laktace 🙂 bývá průhledné poté do žluta - oranžova..Některé ženy ho mají krátce jiným vytéká i několik dnů po porodu..Mlezivo může vytekat při ruzných impulzech když se třeba zamyslíš nad porodem, vidíš/slyšíš plačicí dítě, pomyslíš na své budoucí dítě, atp atp těch spouštěčů je spouta a nikde není psáno kolik ho má vytékat kolik ne - někdo zpozoruje pár kapek do porodu a některé z nás mají přes noc mokré fleky na pyžamu v oblasti bradavek .....Rozhodně není možné že TEĎ je v prsou o něco víc mléka protože ted tam mléko nemáš žádné 😉 a k tomu mačkání nemá se to mačkat z pár duvodu a to je zanícení prsu a taky stimulace prsních bradavek způsobuje tvorbu oxytocinu což je hormon podporujicí vyvolání porodu - což by Ti v menší míře mohlo způsobit třebanepříjemné poslíčky kdyby sis po večerech žmoulala prsa 😀
zvětšená prsa jsou spíše vlivem hormonů v těle a tělem připravujicím se na porod

takže asi tak 😉

elastiq
23. bře 2014

Pokud v době těhotenství se ti mlezivo netvoří, tak to nemá žádný vliv na laktaci po porodu. Jak píše paní výše, někomu se spustí až po porodu a někomu už během těhotenství. Rozhodně to nemá ani vliv na množství mateřského mléka. Takže se hoď do pohody a užívej si břuška 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru