Mnoho plodové vody, máte zkušenost?

gwendelina
14. říj 2015

Ahoj holky chci se zeptat, dnes jsem byla na první kontrole v porodnici a tam mi lékařka řekla, že mám hraniční množství plodové vody (hodně), když jsem se jí zeptala co to znamená řekla, že nic. Tak nevím co si myslet, jelikož po zkouknuti netu píši, že to může souviset s cukrovkou tu nemám či to může být nějaká vrozená vada nebo taky nic. Nemáte některá zkušenost?

ireniq
14. říj 2015

Mne taky v porodnici na ultrazvuku řekli polyhydramnion a dal to nikdo neresil, stejně jako ty jsem hledala na netu, co to muže znamenat, a neznamenalo to nakonec vůbec nic, prcek v pořádku 🙂

loc
14. říj 2015

Mne zas minule v tehu rekli, ze mam hranicni mnozstvi PV - naopak malo. Trochu jsem se vydesila, ale az tak jsem to neresila, priste me kontroloval primar, vyzadala jsem si to a rikal, ze v pohode 🙂 . Neboj, urcite to bude ok. Jinak obecne polyhydramnion byva u plodu s VVV travici trubice, tu vodu nemohou pit a je ji proto vic. Ale to jiste nebude tvuj pripad, pokud je to hranicni, navic by se to jiste zjistilo pri ultrazvucich 🙂

lucka199
14. říj 2015

Hlavne si nic negoogluj. Ja mela dokonce vyrazny polyhydramnion, kdyz jsem to nasla ve zprave, tak jsem zacala googlit a pak az do porodu byla v panice. Uplne zbytecne, nic to nebylo a detatko bylo v uplnem poradku. Takze ver tomu, co ti rekl lekar a bud v klidku.

gwendelina
autor
14. říj 2015

Díky. No já právě hodně zadržuju vodu tvoří se mi otoky nohy mám jak sloupy. Doufám, že bude vše v pořádku 🙂

nniikkiinnaa1
18. říj 2015

Ahoj,taky me v patek na screen.rekli mnoho plodove vody.Jsem 30+5
Pokud predch.UZ byly.v poradku,me mudr rikal,ze VVV za tim nehleda,cukrovku nemam.Jeste me bral krev,ze muze byt nekdy pricina,ze se prodelala nejaka infekce (napr.herpes vir..)ale taky to pry nemusi znamenat vubec nic.Ze se to stava bez priciny..tak snad je to i nas pripad😉kdy mas TP?

gwendelina
autor
18. říj 2015

No já volala pro jistotu na gyndu a tam mě ujistili, že jsem měla plodovou vodu v pořádku všechny vyšetření taky, cukr mám oka tak nevím no. Termín mám 10.11. už aby jelikož teď mě chytly záda střílí mě to až do zadku jak chodím do ze schodů masakr bolest až se mi chce brečet :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru