Mohu cviky nebo jinak pomoct otočit miminko v bříšku?

007kacabaja
5. zář 2013

Ahojky těhulky i maminky či čekatelky, chtěla jsem se zeptat zda-li mohu nějakým způsobem pomoct miminku aby se otočil hlavičkou dolů a já pak nemusela na císaře.
Jsem 31+5 a jsme hlavičkou nahoře, nevím kdy se otočí dolů a zda se otočí dolů, ale mohu mu nějak pomoct nějakýma cvikama či jinak?? Děkuji za rady.
Nebo kdy se vám otočilo miminko, já se bojím že tam pak nebude mít dost prostroru a už se neotočí. ☹

007kacabaja
autor
1. říj 2013

@3cacorky tak to jsi jako já furt něco odkládám atd........ 😀
no včera jsem se rozhodla konečně prorat a přetřídit věci na malého 🙂 a zjistila jsem že mám celkem dost věcí velkých takže musím dokoupit i ty prtavé na novorozeně 😉 no ještě že jsem to udělala, asi by to byl mazec pak nic nemít 😅
ale dá se vždy improvizovat 🙂

3cacorky
3. říj 2013

@007kacabaja -tak jestli to bude kluk a jak to vypadá asi ne malej,tak bych kupovala rovnou od 62,kor body ,ty malé možná ani neunosíte 😉

007kacabaja
autor
4. říj 2013

@3cacorky nestraš s tou velikostí, radši at se narodí prtavej a pak at si klidně roste 😅 ale roztrhat mě nemusí 😀 😅

3cacorky
4. říj 2013

@007kacabaja -to snad né 🙂,ale ty 4kg možná mít bude ne? 🙂Jsem zvědavá,to pak musíš písnout 😉,už balíš tašku,já to dávám pomalu dohromady,ale já mám ještě přeci jen o pár týdnu čas,začátkem listopadu si pojedeme vyzvednout kočárek,už se těším až budu jezdit,jen pořád straší jaká má být velká zima,tak to toho moc ze začátku asi nepochodíme ☹

007kacabaja
autor
4. říj 2013

@3cacorky no právě že ještě nebalím 😅
každý mi už píše comá stejný termín jak já 2.11 že už má zbaleno atd...... já tak nějak teprv začala chystat věci 😅
Kočárek sem naštěstí koupila dřív je úplně nový a jen za 1.000kč jakásik paní dostala 2 a tak ten jeden tak levně prodala což je super 😀 jak říkám internet je mocná čarodějka vše tu seženeš za pár kaček. Příští týden jdu už do porodnice, doktor mě odeslal na rizikovou porodnici ( měli jsme problémy s otěhotněním, mám těhu cukrovku a jsem baculka ) aby na mě tam byli připravený 😀 tak uvidíme co a jak to vše dopadne 🙂
Ale říkám si že bych už měla pomalinku balit je to jen přece už jen 29 dní 🙂
No s tím listopadem moc nestraš taky se těším na vození. A kdy že ty máš termín???

3cacorky
8. říj 2013

@007kacabaja já až na konci listopadu,taky jsem se do toho dali až teď pomalu začínám prát věcičky,vytahuji peřinky,skládáme košík a postýlku atd..ale u nás do toho děláme dřevo.a topení pak ještě děti škola,školka,tak je pořád co řešit,já se bojím ať to pak stihnu,kočárek jsi úplně super vyřešila,no my ho máme v Kolíně zamluvený i s autosedačkou,pojedeme pro něj nějak na začátku listopadu,..Jinak doufám,že nebudu muset taky do nemocnice,jinak to neudělám ☹,naštěstí mi cukrovka dopadla dobře,tak držím moc palečky snad bude vše ok -drž se 😉

3cacorky
15. říj 2013

@007kacabaja -Ahoj tak co je u Vás nového,mě nějak začíná častěji tvrdnout bříško a už fakt mám problém nalézt polohu v které si ulevit,no to nemluvím ani jak si mám lehnout,to jdu ještě za noc několikrát na záchod,tak toho opravdu moc nenaspím 😖

007kacabaja
autor
16. říj 2013

@3cacorky ahojjky no na kontrolu jdu zase ted v pátek, tak ti nevím co a jak jsem z toho celá zmatená 😖
můj doktor mě řekl že budu mít velké mimi v porodnici mi řekli že mám zase malé mimi 😝
nevím co a jak 😒 no hlavně aby byl zdravý jako řípa a naštěstí je to teda kluk ptala jsem se asi 3x pro ujištění 😀
jinak mě doktorka řekla že jsem otevřená na 2 cm a že už začínám rodit 😖 to mě řekla minulou středu, no včera jsem ryla zahradu a nijak sem nepociťovala rození 🙂 tak jsem zvědavá co mi řeknou ted v pátek 😅
Tašku mám už radši zbalenou.
Mě pomáhá poloha když ležím na boku, to se mi uleví nejvíce, tak musíš si najít nějakou taky svojí která ti bude vyhovovat 😵 a na ten záchod mě to taky vůbec nebaví, nejradši bych prospala ceeeeeeelou noc, ale bohužel skoro co 1,5 hod směr WC ☹
No hlavně že tak nějak pokračujete v poho 😉 já jsem zvědavá zda budu mít na termín a nebo přenášet 😉 doufám že na termín nebo aspoň kolem + - 3 dny 😀

3cacorky
16. říj 2013

@007kacabaja -no já zkouším i na boku,ale moc to nejde a přesně jak píšeš jdu co 2 h na záchod až nad ránem je to lepší,ale to zas už stávám s dětmi do školy,školky teď má naše nejmladší rýmu,tak ji mám doma a od včera začínám taky smrkat,to mi ještě scházelo ,tak piji litry čaje s medem,no to běhám dvakrát tolik.Na kontrolu jdu v úterý tak uvidím co je nového,jak se tam ten náš miláček točí 🙂.Jinak taky nemůžu nějak odpočívat,je pořád co dělat,vozila jsem dřevo,alespoň trochu,ťapu po zahradě úklid,prádlo,vaření,nákup atd..-pořád je co dělat,ale zas doufám,že budu mít lehčí porod 😒 .Přenášet taky určitě nechci,protože se těší až začnu hubnout a nebudu tak bříškem omezovaná 🙂

007kacabaja
autor
16. říj 2013

@3cacorky tož to já měla bříško už před tím bo jsem baculka, takže mi ani nevadí že ho budu mít i po té co porodím 😀
Jojo to já se taky snažím nějak ještě pomaloučku něco na té zahradě udělat, včera jsem ryla a dneska jen odpočívám, dala jsem si zabrat ☹
Jsem zvědavá co a jak vše dopade 😉

3cacorky
18. říj 2013

@007kacabaja -no už se ti to fakt blíží,to už je za pár 🙂,já už bych si také brala přinést miminko domu a mít vše za sebou a v pořádku,čím jsem starší tak se nějak víc bojím,tak doufám,že to proběhne dobře a hlavně bude prcek v pořádku 😉 ,jak dopadla kontrola?Jinak uvidíš po porodu já jsem s poslední Verunkou tak kojila,že jsem zhubla ještě víc než jsem nabrala do 3 měsíců jsem byla jak proutek,hodně maminek kojením zhubne 😉 🙂

007kacabaja
autor
20. říj 2013

@3cacorky Hoj tak kontrola dopadla tak že už ted v úterý tj 22.10. jdu rodit ☹ mám starch a bojím bojím bojím se musím jít na vyvolání bo jsem se jim už nelíbila ☹ ufff je to na mě moc rychle, uvidíme snad to bude ok.

3cacorky
22. říj 2013

@007kacabaja -jé tak moc ti držím palečky a neboj,bude to vše ok a už budeš mít mimčo doma,já byla dnes na kontrole a u mě ještě klid ,ale jinak vše ok,ještě mám prý alespoň dva týdny vydržet-já už se taky těším na miminko už bych drandila kočárkem 🙂,u nás to bude až za měsíc tak tfuj,tfuj pro štěstí 😉 😉 😉 😉 až budete doma tak písni 🙂

007kacabaja
autor
2. lis 2013

@3cacorky Ahoj tak jsem doma už v úterý si mě přivezli no děs jako rodila jsem 29 HODIN A ještě k tomu se mi nedaří kojit netvoří se mi mléko, nevím jak si pomoct aby se tvořilo. Co ty jaká?

3cacorky
3. lis 2013

@007kacabaja -ahoj,no tak hurá ,že už máš vše za sebou 🙂 😉 ...no mě také moc kojení poprvé nešlo,spíš tedy v leže,hlavně se nenervuj,když to fakt nepůjde je možnost krmení z lahvičky,lepší klidná maminka s miminkem na sunaru,než nervní a hladové mimčo,zkoušej přikládat mimi častěji ať máš víc mléka.Ale jak říkám nenervuj se.A co jinak,tak je to chlapeček a jméno-máte Patrika??Já už se taky těším,až to bude za mnou a budeme doma 🙂 v úterý jdu zas na kontrolu,tak uvidím.Mě se poprvé mléko srazilo,tak jsem kojila asi 3/4 měsíce,kačenka byla hladová tak jsem pak po těch nervech dala lahev,no a další dvě holky jsem kojila pomalu do 2 let 🙂 😉 ,musela jsem je odstavit,jinak bych kojila až do teď 🙂.Tak se držte až si zajedete režim už to bude lepší -je co váha kolik ti nakonec prcek vážil??

007kacabaja
autor
4. lis 2013

@3cacorky Ahojky jojo jméno máme Patrika a jinak měl 52 cm a 3960 kg a to mi doktor prohmatal břicho a říkal že bude malý 😀
No já se právě hodně nervuji a trápím kvůli tomu že nekojím taK MOŽNÁ PROTO SE TO mléko strácí, ale jsem hold taková furt vše obečím a dělám si s toho hlavu ☹ tobě držím pěstičky a dej pak vědět ju?

3cacorky
5. lis 2013

@007kacabaja -Ahoj,tak mě kontrola nepotěšila,zítra jdu do nemocnice mám vysoký tlak,už si mě tam chtěli dnes nechat,ale to jsem nemohla,protože manžel v Praze a děti neměl kdo vyzvednout,tak mě drž palce jsem s toho hotová ať tam nejsem dlouho ☹

007kacabaja
autor
6. lis 2013

@3cacorky budu na tebe myslet at ti vše dopadne dobře tak jak má, neboj bude to dobré lepší at tě sledují než aby se něco stalo

3cacorky
9. lis 2013

@007kacabaja -tak jsem po 3 dnech doma hafu prášků na snížení tlaku a mám být v klidu,miminko je zatím ok,už jsem to tam nemohla vydržet,pořád jen ležet ,všude se rodilo,miminka brečela,tak jsem tam klidu taky neužila,ale jinak ostatní testy ok,tak teď musím vydržet,už budu ráda až bude porod za mnou,co vy jak zvládáte?

007kacabaja
autor
10. lis 2013

@3cacorky já myslela že půjdeš na vyvolávačku když máš ten tlak a tak kolem. jo my celkem jakž takž furt bojujeme s ím kojením, ale pomalinku se to zlepšuje a já i dokrmuji takže už to tak nehrotím 😉 řekla jsem si že to nestojí za to, že je spousta ženských co vůbec nekojily jen dokrmovali a taky se dítko pěkně vyvinulo. To víš já malé mimi ještě neměla ty dva caparty co mám jsem si vzala v 3 a 2 letech takže žádný malý pindruše už to nebyli 😀 tak jsem ted tak trochu taková ze všeho posraná a mám strach aby vše bylo ok. 😉 no holka držím ti moc pěsti at ti porod proběhne tak jak má a hlavně klídek a klídek a klídek, dej určitě echo jak to s tebou dál vypadá. A kdy máš termín?

3cacorky
10. lis 2013

@007kacabaja ,-právě,že mě ještě nechali,mám termín na konci listopadu,tak ať ještě chvilku vydržím,ale myslím si,že jestli půjdu na kontrolu a bude to zas vysoko tak už asi půjdu a nebo mě nechají ležet již v nemocnici ☹,po práškách mi šel tlak dolu,ale musím je brát,je to divné brát tolik léků v těhu ☹ ☹ ,ještě mám železo na chudokrevnost ,se picnu,

007kacabaja
autor
10. lis 2013

@3cacorky no páni to zírám 😨
já měla akorát poslední týden vysoký tlak tak mi taky dali prášky a pak už jsem šla na vyvolávačku 😒
ale záviděla jsem těm co měli sponání porod jen tak z nenadání. No hlavně aby jste byli v pohodě oba dva 😉

verca84
10. lis 2013

ahoj holky,za chvili to budou 3roky co jsem po cisari;mala se od 32tt proste neotocila.cviky na otoceni mi poradila na kurzu -kocici hrbety,stojky z gauce(kolena na gauci;a na lokty dolu,svitit baterkou a jet smerem dolu-pry by to mihlo mimi zajimat a jit za tim,a pak davat si do kalhotek sluchatka s hudbou)vse vyzkouseno,jen se mi z orave strany dala hlavicka na levou a dnes jak si vzpomenu tak se tomu smeji.Dulezite je,aby byla maminka a miminko v poradku a nestresovat,zda to zvladnu prirozene.Ono asi miminko vi co dela a proto nechce dolu 🙂 Uzivejte si tehulkovani,strasne rychle to uleti,mi se po brisku styska, hned bych ho brala 😉

3cacorky
14. lis 2013

@007kacabaja no jsem po nich i pěkně ospalá furt bych chrněla 😒 a teď mi marodí i Verunka tak doufám,že bude do porodu ok

007kacabaja
autor
15. lis 2013

@verca84 děkujeme za rady 😉 já mám už mimčo venku ale kolegyňka ta na to čeká 😉 🙂 a v čem je problém? tak si znovu pořid bříško 😉 vem si nějaké erotické gaťky a šup a bude bříško 😀

007kacabaja
autor
15. lis 2013

@3cacorky no jo no to je to podzimní počasí....... 😖
už se ti to pomalinku blíží co? my příští týden už budeme mít měsíc, šílené jak to letí 😅

verca84
15. lis 2013

@007kacabaja moc gratuluji k miminku.. snad brzy bříško bude.. 😉

007kacabaja
autor
16. lis 2013

@verca84 děkuji moc zatím bojuji s kojením ☹

3cacorky
17. lis 2013

@007kacabaja -jo,jo počasí je děs.jezdíte kočárkem?No vy budete mít měsíc a my budem v té době cca rodit 😒 ,tak mi drž palečky ať to mám rychlé a je vše ok 😉

007kacabaja
autor
18. lis 2013

@3cacorky jo no ted ve středu to už bude měsíc celkem to letí už aby měl půl roku 🙂 bude to už jednoduší,budu ti držet palečky at to máš co nejrychlejší a nejkratší hlavně aby vše dopadlo tak jak má a oba jste byli zdravííííííí 😉 a určitě pak napiš jak to dopadlo, a kde budeš rodit??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru