Nahmatáte si hlavičku plodu v 35+5 týdnu uvnitř?

sparka
21. dub 2009

holky je to sice intimní a asi trapný ale chci se zeptat taky cítíte hlavičku plodu když si sáhnete dovnitř?je to tvrdý utvar a když to pohladím hýbe se to...je mi to fakt trapný a jaké ste měli cs na poslední kontrole?

markiza
23. dub 2009

az na to, ze sparka si od vas nepyta povolenie 😵 myslim, ze jej otazka bola smerovana tym, ktore taketo samovysetrovanie skusili.

vladkaz1
23. dub 2009

So mnou ties tato tema nema nic sponocne 😉 ale nedalo mi nereagovat , hlavne to stou spinou za nechtami to akoze ked sa sprchuju ,mi chcu povedat ze si neumyju pohlavne organy? ved aj tak mozes dostat nejake bacili , ja som cele tehu mala problemi s tymto ,tak viem ze mozes byt cistotna ako chces ,staci ked si das krajkove nohavicky a dostanes zapal do mi potvrdil aj doki... Inak budem sa snazit najst nejaky clanok o takomto samovysetreni , aky je nazor lekarov lebo velmi ma to zaujima... 😉

vladkaz1
23. dub 2009

spolocne pardon , pisem rychlo a mam tam dost chyb, lebo odbieham aj k sporaku 😉

aponchie
23. dub 2009

Samovyšetření - změna děložního čípku
Některé ženy v den své ovulace bezpečně pociťují určitou bolest v podbřišku, u jiných se zase v termínu ovulace objevuje slabý náznak krvácení (viz růžové zbarvení ovulačního hlenu). Někdy je ještě možno všechny tyto úkazy doplnit vyhmatáním děložního čípku. Je sice pravda, že některé ženy mají zábrany sahat si prsty hluboko do pochvy, nicméně v poloze v podřepu je většina žen schopna si svůj děložní čípek nahmatat. Toto vyšetření je možno provádět prsty pravé ruky s levou nohou pokrčenou na židli (u těch, které píší a vyšetřují se levou rukou, bude pochopitelně pokrčena noha pravá). Bezprostředně po menstruaci je děložní čípek tuhý asi jako nosní chrupavka, uprostřed jeho vyklenutí je důlek nebo štěrbina - to je otvor vedoucí do dělohy). Čtyři až pět dní po ovulaci čípek měkne, místo charakteru nosní chrupavky má pohmatový charakter dolního rtu a současně se špičkou prstu může žena přesvědčit o tom, že se otvor vedoucí do dělohy mírně pootevírá. V období ovulace je čípek také obtížněji dosažitelný.

vladkaz1
23. dub 2009

Aponchie super !!!!! 😉

lentilka11
23. dub 2009

v 36. t. t. (i dřív, ale není to obvyklé) může být miminko sestouplé velkou částí do malé pánve - z dolního děložního segmentu se vyvíjejí tzv. klenby poševní, obyčejně dříve přední, pak i zadní (vyklenutí v rovině před a za čípkem), velká část (hlavička nebo konec pánevní) je tak hmatná při vag. vyšetření..

vyvinutí poševní klenby je součástí hodnocení CS (nevyvinutá - 0, naznačená - 1, vyvinutá - 2)

bertica.h
23. dub 2009

Baby je normálne že v 35tt mám stále CS 0?? 😒

laska.nezna.hranic
23. dub 2009

myslím, že samovyšetření v době ovu a v pokročilém stádiu těhu je docela rozdíl. stejně jako nemůžete penis srovnávat s rukou.
jinak je možné, že mimi vespod cítí (i když hlazení v pravém slova smyslu si nějak neumím představit 🙂), stejně, jako jsou jeho pohyby cítit přes břicho, však je to pořád jenom tkáň. ale holky, které ji tu oponují se asi spíš pozastavují nad tím, proč něco takového vůbec dělat. však i mnozí doktoři vnitřní vyšetření provádí minimálně a asi ví proč (viz třeba http://www.porodnice.cz/node/36290). nic špatného na tom nevidím, ale osobně bych to nedělala.
a pokud má obavy, jestli mimi není moc nízko nebo tak, tak by spíš měla mazat k doktorovi. když mě bolí zub, taky jdu k zubaři a nesahám po vrtačce, abych pak zjišťovala, kolik dalších lidí by to tak udělalo stejně.

z autorčita příspěvku není znát, že se jedná o anketu pro ty, které to taky dělají a z které si vybere jen to, co chce. chtěla znát názor všech holek a odpovědí jí bylo, že normálně to ženský nedělají (myslím ty, co přispěly). kvůli tomu se přeci nemusí zlobit nebo se my ostatní hádat, co je a není správné.

nikdo nikoho za nic neodsuzuje, ale pokud si někdo zahrává nebo dělá zbytečnosti a pak je z toho vyjukaný, tak se nemusí urážet, pokud ho někdo upozorní, že nejedná úplně ok. jinak ať si každý sahá čím chce kam chce, jen musí být opatrný a počítat s případnými následky.

docela mi tahle diskuse připomíná tu o zklamání nad pohlavím nenarozeného miminka. autor se vytratí jako první, ostatní se jen rozhádají a výsledek nula.

bertica - ahoj kočko, je to úplně normální. normální je to tak mít až do porodu. ale každá mamina je jiná, tak někomu bodíky naskakují už dřív.

pajinka23
23. dub 2009

BABULE JA NEVIEM CO TU STALE RIESITE 😉 😉 😉 KED SA NIEKTORYM ZAKOMPLEXOVANYM ZIENKAM NEPACI TATOTEMA TAK NECHAPEM PRECO SA ZAPAJAJU DO DEBATY?????? ☹ ☹ ☹ ODSUDZOVAT VIE KAZDY ALE TAO TEMA NIEJE OTOM 😝 😝

janab78
23. dub 2009

Já nevím, co tu pořád řešíte.Samovyšetření je úplně normální, doporučuje ho i PA tady na koníku. Já osobně to nedělám, ale před porodem ano. Před porodem žena zjistí, co a jak. Jestli už má jet nebo je totálně zavřená. Komu vydí hygiena, tak ať si koupí v lékarně chirurg. rukavice. 😀
JInak hlavička se asi nahmatat dá, jestli je mimčo dole a čípek je zkrácený, měkký.

vladkaz1
23. dub 2009

😀 😀 tak pozeram, ze este pokacujete v debate ,ja som myslela , ze uz je to uravrete 😉
100 ludi ,sto chuti kazda si vyberte stoho, co chcete a je to 😅
Janab treba si kupit tie rukavice 😀 😀 😀 , ale vies tusim rozmyslam ,ze by ich mali pouzivat aj pri moceni kupani a aj pri inych potrebach 😀 , troska zabrdam ,ale neberte to osobne je mi to strasne smiesne 😀

aponchie
23. dub 2009

stejne ty rukavice nejsou az tak sterilni 😎 musis si koupit plne chirurgicke sterilni a ne ty obyc.100ks za 100kc co mam ja na zahradu na pleni 😀 a jeste pred tim musis vydesinfikovat ruce nemocnici desinfekci nejlepe a mel by ti natahnout na ruce taktey vydesinfikovany clovek 😀 😀 😀 tady jde presne videt jak se kazda zenska sama sebe boji ..ba dokonce se i koukat yrcatkem tam dole 😎

vladkaz1
23. dub 2009

Ja uz sa nepripojim do debaty, lebo v tom nevidim zmysel pa 😉 uz tocime od danej temi....

jaspina
24. dub 2009

Nechápu proč tato debata je víc o tom, jak jedna strana jede do druhé a né o názorech.. Každý se snaží jenom rýpnout aby byl vtipný. Proboha, tak napíšu názor a nemusím mít pindy o ruchavicích na WC a o zamindrákovaných holkách, které se sebe bojí! Kdo nechce, tak ať to nedělá - asi má svůj důvod myslet si že je to špatné a kdo chce, tak ať si spodem nahmatá klidně i krční mandle. Ale proč se odsuzovat navzájem?

vladkaz1
24. dub 2009

Jaspina , ja neviem preco to komentujes , aj ty si napisala nazor s ktorym nesuhlasim 😉 Samozrejme ze sa kazda kocka boji, aj ja som napisala, ze by som isla dokimu .
A v podstate ,co ta je dotoho co ja napisem ,ked sa ti nepaci tak to necitaj 😉 ja ties nekomentujem tvoje prispevky , ale ked chces pokracovat mozem zacat , tak ako ja respektujem tvoj nazor tak by si mohla aj ty moj .
Prejednavali sa aj bakterie aj rukavice tak ja v tom nevidim problem preco nie... 😉

jaspina
24. dub 2009

Vladkaz, já jsem nekomentovala konkrétně tebe, ale celé téma a jeho průběh. Pokud ses v tom našla a vzala to na sebe za to už nemůžu 🙂

vladkaz1
24. dub 2009

😉 jasmina aj tebe prajem pekny den 😀

jaspina
24. dub 2009

vladkaz - taky tak 😉

plami
24. dub 2009

Holky, a co takhle masáž hráze toliko diskutovaná, zda pomáhá nebo ne. Taky si při do pochvy strkáte prstíky nebo manžel a není na tom nic špatnýho 🙂 samozřejmě se musí dodržet nějaká hygiena že jo🙂 ale taky přece nebudete odsuzovat ženský, který si jí masírujou ne?🙂

vladkaz1
24. dub 2009

😉 Palmi 😉 ja som to uz ties pisala....

pajinka23
25. dub 2009

babulky a ta masaz hradze pomaha a zabranuje natrhnutiu ci vas aj tak pri porode musia nastrihnut??? 🙂

babalala
25. dub 2009

Pajinko - mně masáž hráze sice nezabránila nástřihu, protože jsem měla celkem velké miminko, ale stačily jenom čtyři stehy a hlavně - všichni žasli, jak rychle se rána hojí. Dodávám, že kromě masáží olivovým olejem jsem ještě popíjela odvar z lněného semínka. Teď jsem ještě přidala cvičení s EPI NO, takže doufám v naprosto hladký průběh.. 😉

kaleilah
25. dub 2009

Ahojky, zajímavý téma 🙂 Jsem na začátku těhu a na hlavičku bych si šála ráda- teda později 😀 ale jsem 7 měsíců po porodu a ještě jsem si tam nešáhla a ani se neodvážila kouknout zrcátkem, byla jsem hrozně šitá venku i vevnitř-přes 130 stehů a mám i odtržený oba pysky, takže to vypadá že jsem na zip 🙂 takže mám šíleně ztuhlou hrá-mám jí obšitou kolem dokola tak mám strach i ted z vyšetření na gyndě, hrozně to bolí a představa že se to bude poměrně často opakovat mě dost děsí 😝 tak nevím nevím jak bych si šahala nějak hloub 😅

babalala
25. dub 2009

Kaleilah -to je šílené.. Jak k tomu došlu, pokud o tom tedy chceš mluvit..? Obdivuju tě, žes šla takhle brzo do dalšího dítěte, vlastně obdivuju i to, žes šla do jeho výroby.. 😕

animatua
25. dub 2009

kaleilah 130 stehu, ufff.. ja mela 4 (vnitrni) a siti bylo des bes, tobe to ale predpokladam (doufam) sili v narkoze..

animatua
25. dub 2009

a taky te obdivuju, ze jsi sla tak rychle do druhyho ditete, drzim palce, aby pristi porod byl podle tvych predstav a obesel se uz pokud mozno bez siti 😵

jeudi
26. dub 2009

jako spodkem jo?? 😕 ja myslela ,kdyz jsem si precetla nadpis ,ze mysli pres brisko..tak to jsem nevedela ,to taky zkusim az budu vic tehu 🙂 teda jestli to nemuze nak ublizit

jeudi
26. dub 2009

a holky cetla jsem tady o tom ze si ze spiny za nehty muzete zanest infekci,kdyz si dobre umyjete ruce tak snad ne ,ne??a nebo kdyz to tak reknu a jdete se s manzelem milovat ,tak jdete rovnou na vec??ani na vas nesahne??to je to same ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru