Nahmatáte si hlavičku plodu v 35+5 týdnu uvnitř?

sparka
21. dub 2009

holky je to sice intimní a asi trapný ale chci se zeptat taky cítíte hlavičku plodu když si sáhnete dovnitř?je to tvrdý utvar a když to pohladím hýbe se to...je mi to fakt trapný a jaké ste měli cs na poslední kontrole?

petra1985
21. dub 2009

je to mozne, ze je to hlavicka, ale sama by som sa na tvojom mieste takto nevysetrovala.. davaj pozor aby si si takto nedopatrenim nejako nezaviedla infekciu..

katka1981
21. dub 2009

Ahoj Petulka, uz mas fotecku s babatkom 😀

petra1985
21. dub 2009

ahoj kati🙂 no sa patri nie 😝 sa tesim na tvoju 😝

betyna8
21. dub 2009

sparka,podla mna je ta hlavicka krcok maternice 😉

nika251
21. dub 2009

Sparka- myslim, ze nie je moc dobry napad sahat si dnu. Mozes si tam zaniest infekciu a to nie je sranda. Navyse si myslim, ze taketo samovysetrenia su poriadna blbost a nezodpovednost 😖 . Naco si tam sahas???? Hlavicku budes moct citit jedine pri porode. Ak by si ju citila uz teraz tak by si musela byt riadne otvorena! A to by si tam uz vobec nemala sahat v takom pripade. Staci ak ta vysetruje tvoj Dr. Ten pouziva sterilne rukavice. Nehnevaj sa za trosku razne slova, ale mala by si mat trosku viac rozumu. 😉

lili03
21. dub 2009

A na kontrole ti dr. řekla, že už jsi otevřená? Já jsem byla otevřená asi 3 týdny před porodem na 1 prst, ale sahat jsem si tam nezkoušela🙂

flyangel
21. dub 2009

sparka to co maximalne citis je krcek maternice az za krckom je hlavicka babätka...takze nahmatat si hlavku nemozes citi to len lekar ak zena rodi...a kontroluje stav zajdenie krcka maternice...

katynaa
21. dub 2009

sparka,
jak to delas, ze mas vzdycky takova temata s nadechem hororove mediciny. Nikdy nezapomenu tve tema ohledne ohluchnuti, jak ses dlabala uchu a odsavala sis hnis. 😖
ach, ja se chlamu az doted. Nicmene ti preju pohodovy porod a hodne ditko. a dolu si moc nesahej 😔

babalala
21. dub 2009

Sparka - samozřejmě, že hlavičku můžeš cítit, pokud ji už máš sestouplou v porodních cestách, děložní stěna už je ztenčená. To ti potvrdí, nebo vyvrátí gyn. při kontrole. Infekci si teoreticky samozřejmě můžeš zanést, ale nepředpokládám, že si tam saháš špinavýma rukama.. Nebezpečné to je opravdu až po odtoku plodové vody.

Těch, kteří tě tady straší infekcí, bych se ráda zeptala, jestli před každým stykem sterilizují partnerův pohlavní orgán..? 😉

sparka
autor
21. dub 2009

babalala:děkuju ti asi jako jediná si pochopila že jsem myslela že jí cítím přes stěnu a ne že si tam šahám do děložního čípku,a navíc manžel tam po dlouhé době sáhnul a říkal že je to tam jiný,tak sem se lekla umyla si ruce a ze sexu bylo samovyšetření... 🙂

vy ostatní se na mě nezlobte ale myslím si že to není tak nic hrozného,a když se vám toto téma nezdá tak nemusíte psát 😠

pajinka23
21. dub 2009

sparka vobec sa netrap tu sa niektore temy strasne zvelicuju 😀 😀 😀 😀 ved ked doktor predpise napriklad cipky ktore sa zavadzaju dnu co najhlbsie tak su zeny nutene ci chcu alebo nechcu si dnu vopchat prst,a vobec to nieje tebu 😀 😀 😀 no nie nemam pravdu????? 😀 😀 😀

kristi
21. dub 2009

muj gynekolog mi pri vysetreni rikal, ze vi, ze ma mala vlasy,takz se to asi nahmatat nejak da...

sparka
autor
21. dub 2009

pajinka:děkuju myslím si to samé jako nedělám nic špatného,většinou ten kdo říká že nedělá to a to a odsuzujeto tak je většinou opak pravdou,

katynaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andara
21. dub 2009

Mne ted na kontrole rekla DR, ze hlavicku nedosahuje a vysetrovala me zespodu, takze se to nahmatat da 😉 A CS jsem nekdy ve 32tt mela 3 a ted napsala jen, ze otevrena nejsem a cipek je polotuhy 🙂

scandya
21. dub 2009

sparka-ked si si umyla poriadne ruky, tak by to nemal byt taky problem, lebo ved ked mame sex s partnerom tiez si nenatahuje kondom, len sa poriadne umyje. Ale jedno mi je teraz smiesne, spomenula som si na jeden vtip - dieta sa narodi a pyta sa, ktory je otec a ked ho najde tak mu zacne prstom stuchat do hlavy, ze akoby sa to jemu pacilo chi chi. Inac si fakt s priatelom robime srandu aby jej nevypchol oko, sakra teraz nebudem spat cha cha
toto som nemyslela ako ze sa ti smejem, ja sa smejem teraz sama sebe

aponchie
22. dub 2009

teda to je strasna capina,ze si zaneses infekci a nesahej si tam a blablabla.. 😖 to verim,ze takove zenske se tam dole sobe ani radsi nepodivaji a pritom je to prirozene ne?ja se tam dole vcera divala zrcatkem pac mi prislo ,ze mam taky neco velkeho silneho dole v utrobach a mela sem pocit,ze hlavicka,ale jen sem kukla a ja se v tom houbelec vyznam jako spis sem videla delohu bych rekla pac zadne vlasky nic videt nebylo to jsem kukala pri porodu jak to de festovne videt,ale to uz je zasla branka proto jde hlavicka zretelne videt..jako myslim si,ze zena by mela znat sve organy a mela by se neli samovysetrovat ,ale aspon kontrolovat prece kdo jinej?a to je pravda s tim sexem a jeste by me zajimalo kolik holek si v tehu klidne sedne na wc prkynko na verejnosti a ne jen v tehu ..ja bych nesedla ani za mak a znam ze zivota,ze se to jen otre lapne a jede se...fuj mnohem horsi zalezitost nez si umytejma rukama hrabat ve vlastnim tele 😎

wsmoulinkaa
22. dub 2009

taky se s klidem juknu.....nemám s tím problém, ale spíš teda nevím že by se dala nahmatat hlavička...bála bych se že by protrh blánu na plod vodu. 😒

sparka
autor
22. dub 2009

teda na c bych si taky nikde nesedla a na tom že si šáhnu na vlastní tělo nevidím vůbec nic špatného...nevím no holt se asi stydí nebo nevím...

wsmoulinka:já nešahala do čípku...sahla sem tak 4-5cm daleko a cítila sem utvar přes stěnu a tak sem tam chvilku nechala prst a ono se to pohnulo a pak zase tak sem to osahala víc a zjistila sem že je to zakulacené tak sem usoudila že to bude hlavička no...

ale nikdo mě za to hatit nemusí...

scandya
22. dub 2009

sparka- ja si tam uz nedociahnem 😀

aponchie
22. dub 2009

ja treba vubec nevim jak daleko ta hlavicka bejt muze 😎 kdyz me vysetroval pokazde do me narval prsty az nekam do pryc a bolelo to a posledne jakoby jen kousek a uz v pohode,ale nerikal nic

jaspina
22. dub 2009

Já myslím, že holky co tady psaly to nemyslely tak, že by to mělo být něco špatného nebo tabu, ale spíš tak, že by to nedělaly teď v těhu.. Vždyť skoro každá si někdy zaváděla čípky apod. Ale já jsem třeba takový strašpytel, že kdybych byla těhule a dostala čípky, tak bych se asi trochu bála, jestli je zavádím dost opatrně, abych tam něco neudělala jak je pak všecko víc prokrvené.. Kamarádka byla už ve vyšším stupni těhu na kontrole u doktorky, která nebyla zrovna citlivá při vyšetření a ona pak špinila 2 dny.. Tak spíš toho bych se bála, ale samozřejmě to neberu tak, že by na tom bylo něco nepatřičného 😀

wsmoulinkaa
22. dub 2009

sparka 😀 aha- to dyk to říkám že dovnitř néééé 🙂

ale já taky v podbřišku těsně nad pipkou jsem tak v 5-6měsíci nahmatala hlavičku a úplně jsem se lekla. Když jsem to řekla dr, tak říkal, že to je možný. Ataky když mi ztvrdlo břicho tak jsem ji tam cítila. Ted už ne-ted mě s ní cvrnká do konečníku koza jedna!!

apo - taky mi ty prsty rve daleko 😝

pajinka23
22. dub 2009

fuha ako sa ta debata rozbehla 😅 😅 😅 Sparka a kedy ides k dokimu na kontrolu??? 😉

aponchie
22. dub 2009

jaspina"to neni nic nenormalniho spinit po vysetreni v tehu pac je to cele enormne prokrvene 😎 ..ja bych se teda cipky nebala pouzivat pac kdyz uz je dostanu na nejakej problem tak by byl problem si je teda nezavest 😅 a sexuje se v tehu taky..

pointka
22. dub 2009

sparka, kludne to mohla byt hlavicka, mne ju doki citi tiez uz par tyzdnov ked ma vysetruje, aj sama mi to vravela, ze ju citi. Ja mam serklaz a cervikalny kanal len 2,6 cm, takze tam ta hlavicka naozaj je, lebo mi mal dost nalieha na ten kanal.

jankaw
22. dub 2009

Nechapem preco ju niektore odcudzujete ako keby to bolo nieco nenormalne, vsak ked si umyla ruky. To by potom nemala ani sexovat lebo aj vtedy moze dostat infekciu???

lienka79
22. dub 2009

no teda priznam sa..toto ma fakt nidky ennapadlo..a aj keby,neskusala by som to,naco aj?? 🙄 Bala by som sa,ze mu ublizim..nakolko ma este makke kosti

petra1985
22. dub 2009

no za nechtami mas spiny dost aj keby si umyla ruky hoci aj savom

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru