Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

handm
6. zář 2010

@petja díky moc!🙂

anieanne
7. zář 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat - je jedno, o jakou kořalku půjde ? Někde jsem slyšela, že vodka, my máme domácí slivku, šlo by to s ní ? Ve čtvrtek jdu na vyvolávání, zkusila jsem už snad všechno, ráda bych se rozrodila normálně... Díky

marinka
7. zář 2010

@anieanne Já jsem dala domácí slivku a zabral 😀 , je to jedno,jestli vodka nebo slivka 😉

anieanne
7. zář 2010

Tak že bych vyrazila ku lékárně 😀

barunka9
7. zář 2010

ahoj holky. Jen se chci poradit, ten ricinovy olej se da koupit v jakekoliv lekarne?

cudlinka22
7. zář 2010

@barunka9 ne v každé Ti ho prodají, obzvlášť když uvidí pupek. Spíš zkus zdravou výživu, tam jsem viděla ricinový olej od Saloosu.

barunka9
7. zář 2010

@cudlinka22 no prave, taky si rikam, ze s tim pupkem to jit kupovat neni uplne idealni 🙂

cudlinka22
7. zář 2010

@barunka9 buď do lékárny poslat manžela, ať nemusíš nic vysvětlovat a nebo zkusit tu zdravou výživu. Nebo to objednat přes net 😉

petja
autor
8. zář 2010

@anieanne měla jsem slivovici,zabralo to minule i teď... 😉

estrellita
8. zář 2010

ahoj holky, chtela bych se zeptat v jakem pomeru to michate? 🙂 opravdu v pomeru 1:1 olej, koralka, a dzus? 😕

eveluska
8. zář 2010

@estrellita ja ho mam pripravenej namichanej 1:1 velky panaky oleje a slivovice a dzusu zbytek asi do 4dcl, jdu se mrknout do knizky, co se pise tam 🙂

estrellita
8. zář 2010

@eveluska ty uz ho mas pripraveny? 🙂

eveluska
8. zář 2010

@estrellita jo, v lednicce, kdybych si ho nestihla namichat cerstvej, kdyby si me treba chteli nechat v porodce na vyvolavacku kvuli necemu nebo tak.... tak abych ho mohla jen capnout nebo mi ho muz prinest 🙂

estrellita
8. zář 2010

@eveluska ty jsi fikana 😀 to me nenapadlo 🙂
ja premyslim, jestli koupit ten olej 50 ml, nebo 100 ml. co myslis?

eveluska
8. zář 2010

@estrellita tak chytra knizka pise: 20-30ml oleje, sklenice merunk. dzusu a hlt koralky (nebo i sampus) - takze panak, panak a sklenice dzusu je myslim presne ok a clvk to teda nemusi vypit cely 🙂

eveluska
8. zář 2010

@estrellita ja mam z lekarny 200g - tam to pocitaji na gramy.... vzala bych asi tech 100ml, kdyby ti treba nezabral, tak abys mohla namichat jeste jeden nebo i dva dalsi....

estrellita
8. zář 2010

@eveluska super, dekuju 🙂

lendaw
8. zář 2010

Já si dovoluji připojit se do diskuze. Nápoj jsem zkusila v neděli, když jsem byla 38+6tt. Důkladně mi pročistil střeva cca 3 hodiny po požití, jinak bez kontrakcí. Z lékárny jsem měla 50ml (vychází mi to tak na 3 dávky) ricin.oleje. Poměry jsem měla (malý frťan meruňkovice, necelý malý frťan oleje, 5 rozmixovaných meruněk z kompotu, dolito 40% meruňkového džusu). Vypít se to dalo, ale vadila mi tam chuť té meruňkovice, protože pálenky normálně vůbec nepiju. Cítila jsem jí ještě dlouho poté. Asi hodinu po vypití se do mě pustila zimnice a usnula jsem. No a za š hodiny jsem sprintovala na záchod. A potom ještě 2 x 😅 Další kolo plánuji na neděli večer, to budu 39+6, tj. večer před termínem.
Pro názornost přikládám obrázek mého nápoje 😀

estrellita
8. zář 2010

@lendaw napoj vypada dobre 🙂 rika se, ze kdyz miminko jeste neni pripravene, tak te to jen prozene 🙂

lendaw
8. zář 2010

@estrellita jj, my to chtěli jen vyzkoušet, jestli náhodou už není vše připraveno. A hlavně - manželovi se ten den nechtlěo jet na zápas, tak hledal výmluvu 😀 Každopádně už vím, že ten olej v tom není vůbec cítit a že musím jen vydržet tu meruňkovici. JInak dobrý 😉

barunka9
8. zář 2010

tak hlasim, ze olej jsem normalne i s pupkem koupila v lekarne 😎
Vazi se to na gramy, koupila jsem 50g, rekla bych ze je to na 1-2 davky.
Hlavne me pani v lekarne upozornila, ze to nemam uzivat vnitrne! 😀
Na co se to normalne pouziva?

barunka9
8. zář 2010

za jak dlouho to ucinkuje, kdyz to ucinkuje jinak nez jen jako projimadlo? 😉

lendaw
8. zář 2010

@barunka9 mě ho prodali taky normálně, ale až v druhé lékárně, v první ho nevedli.NIjak mě neupozorňovali, že se nemá užívat vnitřně - našla jsem na entu, že se to běžně používá právě jako projímadlo 😅 K těm účinkům - co jsem tak pročítala zpětně tuhle diskuzi, tak holky začaly mít kontrakce i 1,5 po požítí. Ale i několik hodin po, takže je to asi dost individuální. Zkus projít začátek diskuze (já zvládla projet asi prvních 20 stránek) - jsou tam "on-line přenosy" 😉

bocinka
8. zář 2010

@lendaw malý frťan je 20 ml, což je asi málo, ještě když ho nedáš celý, ne??? nebo já nevím... 😕

@barunka9 normálně je to na mazání a lije se i do motorů... 😀 😀 😀

lendaw
8. zář 2010

@bocinka já to v tom popisu s těma frťanama obrátila 😅 Byl to malý frťan oleje a necelý malý meruňkovice.

bocinka
8. zář 2010

@lendaw já dala 50 ml, ale taky jsem měla 110 kg 😖 😅

marinka
9. zář 2010

Tak dneska ve 3:27 se narodil kamarádce Matyášek po riciňáku, který vypila včera odpoledne 😵 Byl to druhý pokus, první zkoušela před týdnem, myslím, že přesně na termín a měla hodinu nepřetržité bolesti, tak jela do porodky,ale poslali ji domů, že z toho nic nebude. Zítra měla jít na vyvolání, tak jsem ji překecala, ať ještě riciňák zkusí v kombinaci se sexem a ještě teda ani nevím, jestli na ten sex vůbec došlo, nebo jestli stačil riciňák 🙂

marinka
9. zář 2010

Teď jsem mluvila s tou kámoškou a nápoj dala o půl sedmé večer, bolesti jen slabé, tak dali sex a hodinu na to jí praskla voda 😀 Takže taky mega rychlovka 😵

estrellita
9. zář 2010

moj ezkusenosti s nakupem ricinoveho oleje:

jsem dneska kupovala ricinovy olej v lekarne a teda ve trech lekarnach mi ho nechteli prodat, koukli na bricho a rekli, ze ho nemaji a ani nejde objednat (coz je blbost, kazda vec jde v lekarne objednat, i blby teplomer a to do drueho dne) - a v jedne z tech lekaren se pani otocila, jako ze jde pro nej a pak najednou, ze ho vlastne nemaji, ze jim dosel a ze ho maji vzdy jen 1 litr a nerozlivaji ho (to je taky divny, ne? kdo by si kupoval litr oleje? 😅) no a v te ctvrte lekarne byli chlapi, tak rekli, ze OK, ale ze je jen na zevni pouziti, tak jsem delala blbou a rekla jsem, ze ja to pouzivam na suchou pokozku, ze by me nanapadlo to pit a tak mi 100 ml odlili

eveluska
9. zář 2010

zkouseli na me to samy, ale kdyz jsem rekla, ze si ho objednam z netu, kdyz mi ho neodlijou, tak mi ho odlili 🙂 - to jenom info pro ostatni, estrel uz to vi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru