Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
21. říj 2010

@veveruska0504 Ale to se pije hlavně v případě přenášení a následného vyhrožování umělým vyvoláním,pomoct dítěti přijít na svět přirozeně,rozhdně to není pomůcka,jak si porodit kdy chci.Alkoholik nebude neboj,je tam hlt kořalky,kvůli rozpuštění toho oleje,já jsem ale měla koktejl bez alkoholu,hlt sem kopla a pak vypila džus,ten alkohol by mi tam vadil,třeba vodku s džusem sem dycky nesnášela...

veveruska0504
21. říj 2010

@petja však já vím, nejdu to pít hned zítra 🙂 , chci to jako pomoc, kdyby něco, např. jak píšeš o tom umělém vyvolání, toho se děsně bojím 😖 . Kamarádka kvůli umělému měla zbytečně dvou násobné bolesti a rodila o polovinu déle než musela. To bych nerada. Uvidím, na nápoj je čas, ale dobré o něm vědět, kdyby něco.

Tam nemusím dávat alkohol???? Nesnáším lihoviny :S

petja
autor
21. říj 2010

@veveruska0504 Alkohol je součást,ale já ho neměla v džusu ale vypila napřed,,to se dalo.Měla jsem slivovici

dzahila
21. říj 2010

Tak já včera s ricinovým olejem nepochodila,v lékárně mi ho nedali,ještě zkusím zdravou výživu a nebo net.Napadlo mě,že když budu mít vše připravené doma,tak se třeba Madlenka rozhoupe sama a přeci jen vykoukne na svět 🙂

dzahila
21. říj 2010

Veveruško koukám,že bychom nápoj mohli pít stejně,máme TP dva dny od sebe.

veveruska0504
21. říj 2010

@dzahila jj dívala jsem se.
No já spíš doufám, že se malá rozhodne sama 🙂 , když ne tak uvidím 😠

lamarika
27. říj 2010

Holky mám několik otázek 🙂
1. je risk si vzít tenhle koktejlek když jsem měla první porod CR? Doktor by mě teď klidně napíchl na kapačky, ale nemám nic připravenýho a ani dítko dole. Taky jsem prý podle něj zahojená jak kdybych CR neprodělala
2. myslíte, že může tenhle koktejl alespoň uvolnit cesty kdyby nedošlo k samotnému porodu?

Můžu rodit klidně normálně i když jsem po CR. Dítko je malinký, všechno supr, jen se mu nechce ven a už mi kvůli tomu vyhrožují opět CR, tak bych se mu chtěla vyhnout ☹

zdeniii
27. říj 2010

@lamarika Ahojky jen to zkus, za to nic nedáš. Bud zafunguje a nebo se max poser.... 🙂
Mně ta zabralo na to mojí neposluchu co se v bříšku dloouho vyžívala 🙂

melis7
28. říj 2010

@lamarika já být tebou,tak to taky zkusím.Jestli to pomůže zaručeno není,ale může to pomoct.ať to všechno výjde tak,jak si představuješ.Mel

lamarika
28. říj 2010

Holky děkuju za povzbuzení. Zítra si ho chystám udělat a uvidím. Pořád lepší něco zkusit než čekat na CR jak ovečka na porážku 😔

@zdeniii a ty sis ten koktejlek připravila takhle: malej panák riciňáku, malej panák alkoholu a do 300 ml dolila meruňkovým džusem s rozmixovanejma meruňkama?

zdeniii
29. říj 2010

@lamarika Ahojky nu tak nějak jsem ho dělala, dala jsem malého panáka, pak asi dvě lžíce oleje a dolila džusem, měla jsem jen jablečný .-) ale ty merunky budou určitě lepší!!!
Moc držím palečky!!!

power700
29. říj 2010

@petja - ahoj, Péťo, jak dlouho po vypití nápoje na tebe přišly porodní bolesti? opravdu to zabírá? A jakou tu kořalku mám dát, jako vodku nebo co jiného? Fuj, mně to nechutná, já akorát tak dřív pila fernet. Co rum, to asi ne, co.. 😒
Nemám k tomu moc důvěru, ale kdyby to mělo pomoci, zatím přenáším jen 3 dny. Kristýnku jsem přenášela 10 dní, a to mi daly na vyvolání tabletu, ale šlo to rychle.

lamarika
30. říj 2010

Holky, tak jsem si včera dala riciňák. Po hodině zimnice, lehce nevolno a pěkně jsem se vyprázdnila 😀 Pak mi začly poměrně častý kontrakce, který trvaly až do půl dvanáctý. Na hodinu byl klid a pak se zase rozjely. Ustaly až v sedm ráno, ale za hodinu zase začly. Síla kontrakcí je asi jak při silný menstruaci nebo když vás prtě v břiše silně kopne. Teď zase ustávají. Začly okolo půl devátý večer, takže shruba trvají 14 hodin s přestávkama.

Taky jste měla některá takhle dlouhej průběh? A ustaly vám úplně a nebo se to rozjelo?

petja
autor
30. říj 2010

@lamarika No,dle mě nápoj dělal co mohl,ale mimi má ještě čas.Já to tak neměla,poprvé mi po 2h.praskla voda a nyní jsem si ho dala,jak začaly pravidelné kontra po10min a taky udělal skvělou službu 😉 Já to řešila vždy až v krajní situaci

petja
autor
30. říj 2010

@power700 Ahojky,Milenko,no nevim,co ti napsat,pokud nemáš důvěru,určitě nápoj nezkoušej,to je myslím stejně základ všeho.Není to nic nechutného a super zlepšovák je,kopnout nejdřív ten alkohol a pak je to chutí,jako džus,než to popíjet s alkoholem,ten tam slouží,jako k rozpuštění toho oleje,ale je jedno v jakém pořadí to přijde,když ostatní bude následovat 😉 potom je to chutí,jako meruňkovej džus,v mým případě,což je taky hodně důležitý,je nutné něco,co obsahuje K(draslík),Zdenii to sice měla s jablečným,ale prostě mělo by se to dodržet...
Já osobně vděčím i nápoji za dva nádherné porody

lamarika
30. říj 2010

@petja No, ta už je u mně pomalu taky. V pondělí mně nejspíš čeká domluva na termínu CR jestli se přes víkend nic nepohne ☹ Tak se snad alespoň něco pohlo 😝

petja
autor
30. říj 2010

@lamarika no,však furt máš ještě pondělí...jako může se stát cokoliv z hodiny na hodinu.Mě se tentokrát porod rozjel sám 5dní po termínu

lamarika
30. říj 2010

@petja no, snad se mi to taky nějakým zázračným způsobem rozjede a snad dostanu v pondělí ještě nějakej ten den k dobru 😔

power700
30. říj 2010

@petja - díky za radu, já doma stejně nemám potřebné ingredience, takže jestli, tak až v pondělí.
Třeba se to rozjede samo a když ne, tak v úterý nastupuju a tableta to jistí. 😖
Ale každopádně díky. 😉

dzahila
5. lis 2010

Ahoj všem,chtěla bych jen napsat,že jsem další,kdo vyzkoušel koktejl a vřele doporučuji,už máme doma Madlenku 🙂 Porod byl rychlý,ale intenzivní,co se bolestí týče.Ve 22 mi praskla voda a mimi se narodilo v 1:44.

lamarika
6. lis 2010

@dzahila tiše závidím a mooooooooc gratuluji!!!!! 😵
Já mám v pondělí nástup do nemocnice na CR, tak nevím jestli to ještě jednou zkusit 😒

medunka1
6. lis 2010

Trvalo mi cely tyden nez jsem tuhle diskusi precetla dukladne od zacatku do konce..
Musim rict, ze mazec!! 😀
Uz jen to, ze to Petja zalozila v roce 2008 a dodnes se tu diskutuje, to by zaslouzilo metal! 😉
Petjo, myslim, ze jsi timhle pomohla strasne spouste maminek! Dobra prace! 🙂

petja
autor
7. lis 2010

@medunka1 Díky,to byl záměr 😉 Ale,že je diskuze stále aktivní určo není jen moje zásluha!Taky mám obrovskou radost,když čtu o šťastných a přirozených porodech,na nichž má i nápoj určo veliký podíl.
Ještě jsem založila diskuzi o epinu a ta taky pořád jede,tam je taky spousta šťasných maminek

artee779
19. lis 2010

@petja Ahoj. Precetla jsem asi prvnich sedm stranek diskuze a pak tuhle posledni a jen se chci jeste doptat Petji: pochopila jsem to spravne, ze pri druhem porodu jsi pouzila napoj uz kdyz jsi mela kontrakce? Me ceka druhy porod, jeste mam cas, ale pri prvnim porodu jsem mela kontrakce po 10 minutach asi dva dny, do porodnice jsme jeli 2x a nakonec mi pichali vodu a do peti hodin po tom jsem porodila. Byla jsem celou dobu na kapackach a na porodnim stole (tech 5 hodin) a nic prijemnyho teda. Tak jsem jen chtela vedet, ze se to treba muze pouzit uz kdyz mas kontrakce a nic moc se nedeje. Doba mezi kontrakcemi se nezkacuje ani neprodluzuje a porad se to tak nejak tahne. Treba to bude tentokrat lepsi, ale radsi budu pripravena na vsechno 😅 vcetne zasoby ricinoveho oleje. diky

petja
autor
20. lis 2010

@artee779 Ahojky,ano v1.době porodní,když jsem měla kontra cca po 10min jsem nápoj vypila,aby mi pomohl kontrakce zesílit a připravit celkově na porod,moc mi pomohl při porodu prvním,nechtěla jsem jet do porodky zbytečně 😀
Toto se dá doplnit o homeopatikum actaea,když jsou kontra,ale nesesilují,připravují i hrdlo děložní.Já je měla v zásobě,ale nakonec nevyužila 😉 moje 1.doba porodní u druhého porodu trvala cca5h,pak byla malá do hodiny na světě.Sama mudra co mě rodila byla vyblikaná,jak to šlo od prvních bolestí šupem 😉

artee779
20. lis 2010

@petja Tak dekuji. Homeo jsem mela taky pri prvnim porodu, ale nevim, do jake miry pomohla nebo ne. Mela jsem je primo od homeopaticky namichane na miru, ale stejne to bylo na me moc zdlouhave. Ale jiste jsou i horsi porody 😎 chtela bych zazit nejakou rychlovku 😀

petja
autor
24. lis 2010

@artee779,rádo se stalo 😉

drakenn
26. lis 2010

Ahoj holky,
tak já jsem vypila nápoj před hodinou a čekám, co to se mnou udělá. 😖 Jsem po CŘ a čekám druhé dítko. Termín mám 1. 12. a můj dr. mě na poslední kontrole postrašil, že to ještě vůbec na porod nevypadá a pokud se opět potkáme na příští kontrole, což je v pondělí, tak mě už hodlá vyexpedovat do nemocnice. A moc dobře vím, co by mě tam čekalo.. Proto jsem do toho šla, tak mě držte palečky, ať se mimi umoudří a opustí dobrovolně mé tělo 😀

el267
26. lis 2010

@drakenn držím ti palce, aby se to rozjelo samo. Taky bedlivě sleduju tuhle diskuzi a jestli to nepůjde u mě v termínu normálně, tak to vyzkouším 🙂
Škoda, že jsem tohle neznala i u prvního těhu. Porod jsem měla vyvolávaný 11 dní po TP a nakonec jsem porodila sekcí 😔

drakenn
27. lis 2010

Takže ve 21 hod jsem navštívila záchod, parádně riciňák prohání. Poté jsem si dala vanu a vyvařila se. A pak to začalo, stahy po 10 minutách, velice intenzivní, tak jsem si už myslela, že to přichází a po 4 hodinách to přešlo. Tak jsem se vyspala. 😒
Dnes od rána mě bolí dost v podbřišku a začala jsem jemně krvácet, tudíž se opravdu něco konečně začíná dít. Beru to pozitivně, porod jsem si sice nevyvolala, ale každopádně věřím tomu, že jsem si připravila porodní cesty a vypukne to brzy. Jdu se projít, dám si pár výstupů do schodů a nechám se překvapit.
El, děkuji za držení palečků..oplatím..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru