Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
25. pro 2010

@kacetka0304 Skvělé,gratuluji!Kolik malá vážila?

aaajaaanina
25. pro 2010

holky chtěla jsem se zeptat,musí se nápoj pít až když odešla hlenová zátka a sestouplo bříško????Nebo na to nemá žádný vliv???

shermen
25. pro 2010

@kacetka0304 Velká gratulace 🙂 .

shermen
25. pro 2010

Tak já riciňák nemůžu nikde sehnat ☹ .Ještě zkusím zítřejší lékárny po cestě z návštěv,tak snad budu úspěšná 🙂 .

shermen
25. pro 2010

@aaajaaanina Ahojky,myslím že to nemá žádnej vliv.Můžeš si ho dát a nemusí to s tebou udělat vůbec nic.Některý to tady jen pěkně vyprázdnilo a nedělo se nic,jiný jeli směr porodnice.Záleží jestli je tělo připraveno na porod.

aaajaaanina
25. pro 2010

@shermen díky🙂mě to právě zajímalo,jestli se to má zkoušet,když se ještě nic takovýho nestalo....nikde jsem se to tady nedočetla....

mlsdlisaci
25. pro 2010

@kacetka0304 VELIKÁ GRATULACE A TROCHU ZÁVISTI 😀 hlavně ať jste obě zdravé toje to nejduležítější 😉 podej podrobnosti
a já hlásím že nic jen jsem se luxusně vyčistila ale to je také potřeba 😀 😀 😀

petja
autor
25. pro 2010

@aaajaaanina Nee,zátka rozhodně nemá vliv! Mě odešla až v den porodu ve sprše,po vypití nápoje teda 😅

kacetka0304
26. pro 2010

@petja malá měla 3570g a 49 cm,ale byli jsme v nemocnici trochu déle,protože měla malá žloutenu tak se musela slunit ..... ale mám takové obavy že se jí to moc nespravilo, když nás propouštěli v pátek tak byla hezky růžovoučká a teď se mi zdá,že je zase žlutější .... uvidíme co zítra řekne dr. .....

kacetka0304
26. pro 2010

@shermen děkuji ... jsem ráda,že už mám malou doma, je to zlatíčko,je hodná,pláče jen když se dožaduje jídla a tatínek je skvělí,hodně mi pomáhá, někdy mi příjde,že má více mateřského pudu než já :D a jak to vipadá s tebou??Pořád nic??

kacetka0304
26. pro 2010

@aaajaaanina jestli můžu na to říct svůj názor .... poprvé jak jsem to zkusila,tak to se mnou neudělalo nic,podruhé mi to vyvolalo jen poslíčky a po třetí jsem se jen kvalitně vyprázdnila a až na počtvrté se mi to povedlo .... buď to můžeš zkoušet a nebo to nech náhodě .... já jsem porodila a byla jsem 38+6 .... držím pěstičky,aby se povedlo 🙂

kacetka0304
26. pro 2010

@mlsdlisaci děkuji .... podrobnosti? Tak v sobotu jsem si dala riciňák asi kolem půl 10 večer,pak jsem se naložila do vany a stimulovala u toho bradavky a šla si lehnout.Ve 4 ráno jsem měla stahy,ale moc jsem tomu nedávala velkou váhu,myslela jsem si,že mám poslíčky,ale od 5 rána jsem je měla pravidelné cca co 3 min,pak jsem šla na záchod vyčůrat se a jak jsem se zvedla,tak jsem měla v míse trochu krve....dost mě to vyděsilo,tak jsem hned volala příteli do práce,že asi rodíme,hned přijel a zavolal mi sanitku.Do nemocnice jsem se dostla kolem půl 7 a rovnou si mě tam nechali.Kolem půl 8 jsme se dostala na porodní sál,kde mi dali antibiotika (měla jsem streptokoka) a měla jsem stahy co 5min .... dali mi klistýr,ten byl docela nepříjemný,ale kvalitně jsem se vyprázdnila :D pak mě přišla zkontrolovat dr. a řekla mi,že jsem otevřená jen na 1 prst,tak musíme počkat,po 3hodinách kolem 2 odpol jsem byla otevřená na 3 prsty a stahy jsem měla co minutku a trvaly cca 60s,tak mi sestra píchla proti bolesti,ale to asi neměla,stahy se mi posunuly a měla jsem je co 7 - 10 min ..... v 8 večer se na mě přišla zase podívat dr a řekla,že jsem otevřená na 5 prstů,tak mi praskla plodovku,od té doby jsem měla stahy co 2 min a byly docela bolestivé,pomalu jsem se otevírala,tak mi píchly vyvolání stahů a od té doby už jsem nepozorovala kolik je hodin,byly silné a dost bolely,pak mě v 11 v noci začali rodit a malá byla za 15 min na světě 🙂 Samotné tlačení nebolí,spíše vysiluje,ale stahy jsou boletivé a nepříjemné,ale to je asi u každé rodičky jiné ... já mám nízký práh bolesti,tak asi proto jsem si je odtrpěla ..... ale jak se malá narodila,tak se na veškerou bolest zapomělo ..... jen mě pak bolelo šití,ale to je normální ..... držím mooooc pěstičky,aby se ti taky zadařilo a hlavně,aby jsi to měla rychlé a nemusela trpět přes 19 hodin jako já,ale myslím si,že i těch 19 hodin za to stálo 🙂

petja
autor
26. pro 2010

@kacetka0304 zkus homeopatika na tu žloutenku?A jak pije,usíná u toho moc?

kacetka0304
26. pro 2010

@petja no tak jak kdy ale u toho usíná asi každé mimčo ....no uvidíme co zítra dr na to ...

silerovav
26. pro 2010

Ahoj holky, pročítám to tady...nejdřív mi hrozil předčasný porod a teď přenáším...hrůza! Už jsem se rozhodla pro nápoj, no ale riciňák ne a ne sehnat....tak vaříme aspoň hodně kořeněný svařák.
@shermen - jsem ze Slavkova, prosím kdybys ho někde sehnala, napiš mi kde....děkuju moc 🙂

Jinak všem přeji brzké a rychlé porody! 😉

marmla
26. pro 2010

My scháněli ricin ve čtvrtek snad ve všech lékárnách, šel tam vždy manžel že to má pro babičku, ale nikde mu ho neprodali, zítra nám ho známá sestřička musí napsat, aby nám ho vydali.

kinsli
26. pro 2010

U nás nebyl problém ho koupit. Poslala jsem pro něj mamku a za 3 dny byl hotový 🙂
Nápoj jsem zkusila dnes, chtěla jsem sice původně až 30.12. ale mám pryč dceru tak jsem si říkala, že toho musíme využít. Vypít ten hnus bylo pro mě peklo, zapíjela jsem to vodou jinak bych to vůbec nedala. Zatím jen lítám na záchod čůrat a ztvrdlo mi břicho, nic jiného se neděje. Ale ještě je asi brzy dopíjela jsem v 15:30h.

marmla
26. pro 2010

Koukám, že většina rodičů by rádi měli porozené dítko, dokud se má kdo o starší dítka postarat, nám by se to taky hodilo v týdnu, ale pokud se malímu nebude chtít ven, tak se můžu stavět na hlavu jak chci ☹

shermen
26. pro 2010

@kacetka0304 No to se máte 🙂 .My jsme stále 2v1,tak snad už taky brzy pojedem 🙂 .

shermen
26. pro 2010

@silerovav Ahojky,byla jsi ve Slavkově na Zlaté hoře?Našla jsem to na internetu že to tam mají,tak zítra tam jedu,doufám že pochodím 😉 .Jestli jo určitě dám vědět.Snad budou mít otevřeno,jen aby neměli dovču až do novýho roku ☹ .

shermen
26. pro 2010

@marmla Přesně tak.Já si pořád říkala 3 dítě to půjde rychleji,to bude aspoň o týden dřív a stále jsem 2v1 ☹ .Už se sotva vleču,odpočítávám každou minutu a pořád nic ☹ ,tak snad to brzy příjde 😒 🙂 .

marmla
26. pro 2010

@shermen Mně taky plno lidí říká, že třetí jde rychleji, hahaha.... já to tak nevydim. No každopádně vyzkouším nápoj, pokud nepomůže tak si aspoň pročistim střeva. Budu se řídit tím co mi řekne doktor na poradně. Minule naznačoval, že by to mohlo být brzy, tak se ho otevřeně zeptám jak to vydí. Samozřejmně mi nic neřekne na tuty, ale aspoň zda se to o kousek pohnulo

petja
autor
26. pro 2010

@kinsli No,tak ty máš hlavně termín za 14 dní,dle mě není vůbec na místě nápoj pít a pokud jo,mimčo ti dá vědět,neboj

silerovav
26. pro 2010

@shermen Kde na Zlaté Hoře? V nějakém tom "zdravotním obchodě" Dr. jonáše? Nebo myslíš normálně lékárnu u polikliniky? Já jsem dnes prolítla jen pár lékáren v Brně, když jsem byla na kontrole...

shermen
27. pro 2010

@silerovav To ti přesně neřenu,já nevím kde to přesně je.Provozovatel je na netu napsaný Konečný Radek,Zlatá hora 1241,tak já vůbec nevím.Dáme to do navigace a uvidíme kam nás to zavede 😉 .No dnes tam zajedem,tak snad pochodíme a můžu si dát odpo první dávku 😉 .

shermen
27. pro 2010

@marmla Mě taky před 14 dnama doktorka řekla,že to máme pěkně nachystaný,měkký čípek,že by to mohlo být do vánoc a vidíte,stále tu strašém pořád 2v1 ☹ .

marmla
27. pro 2010

@shermen A to si člověk myslí, že to bude co nevydět a ono prdlajs. Držím pěstičky po nápoji 😀
@aaajaaanina A kde jsi ty, že by miminko už bylo venku? 😉

shermen
27. pro 2010

@marmla Přesně tak.Máme termín na 30.12. tak jsem říkala,ještě můžu 10 dní přenášet ☹ ,pořád si říkám už pojedem už pojedem a pořád tady sedím ☹ .

kinsli
27. pro 2010

Holky tak z mé strany můžu jedině doporučit 😀 Kdybych nebyla srab tak jsem to mohla mít už za sebou 😔
Pila jsem 15-15:30h, v prvních 3 hodinách téměř nic. Dokonce jsem se ani nepročistila a na to jsem se docela i těšila to semínko mě nějak betonuje. Šla jsem si pak lehnout a v 20:45h to začalo 😀
Začaly kontrakce v 21:30h už byly hodně silné, pořád jsem čekala jestli nepraskne voda, ale nepraskla. Byla jsem strašně unavená, tak jsem si řekla, že to zkusím zaspat a, že když se to ještě vystupňuje tak mě to vzbudí. Vzbudila jsem se, ale až v 00:30h a to už kontrakce ustávaly ☹

Mám tu ještě jednu dávku tak počkám na středeční kontrolu a když tak pak vypiju.

@petja vím, že má ještě 14 dní čas, ale je přerostlý o víc než 3 týdny, teď už by měl mít okolo 4000g.
Já bych ho na termín fakt asi neporodila. Kačenka měla na 37tt taky 4000g a porod byl peklo, nebo porod ne
až to zranění po něm.

marmla
27. pro 2010

@kinsli teda na 37 tt 4 kg, no to je síla, to já měla u obou kluků a to jsem je deset dní přenášela, ale porod tak hroznej nebyl, myslím, že jsou ženský který by se hádali, že rodit 2,5 kilové dítě je těžší. Já si myslím, že každý první dítko je nic moc, ty cesty to zažijí poprvé. Druhé dítko je malinko lepší. Ale samozřejmě záleží na průběhu porodu. Teda taky se zeptám doktora jestli se podívá na prcka jak je na tom. Ráda bych zažila mít doma malé miminko a ne obříka hihihi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru