Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

beisis
27. bře 2011

@mataharyy Aha a já ti to tak přála 🙂 No jak řikám můj syn ho má opravdu jenom doma na spaní jinak ho přes den vůbec nemá. Já ho to pomalu odnaučuju a jde to. Jen kdyby chlap to klasicky neničil, protože místo toho, aby se mu věnoval, tak mu toho dudlíka radši vrzne.

mataharyy
27. bře 2011

@beisis Já se snažila o pomalé odnaučování, ale pak jsme byli na návštěvě v praze a malej jak se tam ploužil kolem všeho dudlík v hubě a večer koukám a dudlík nikde a když jsme zapálili v kamnech, tak koukám a ejhle hořel dudlík 😀 Takže si ho malej "dobrovolně" spálil a měl po hehe a byla to pohoda ani nemrnčel nic, jen sem tam ze spaní, ale to po pár dnech přešlo 😎

beisis
27. bře 2011

@mataharyy Tak to je pohoda. U nás ho malej taky zahazuje všude možně, ale mě pak stejně večer donutí, abych ho šla najít protože spustí tak histerickej pláč, že mu ho radši dobrovolně najdu než abych ho nechala budit všechny sousedy.

eriana
27. bře 2011

@mataharyy Tak taková představa - myslím projímadlo a ta lesní stezka - by mě taky nelákala 😅 Ještě máš jednu noc, tak uvidíš, třeba bude dítko shovívavé a rozhodne se vylodit. A jak jsem psala, zase by třeba stačilo Tě jen maličko "pošťouchnout", když jsi připravená. Ne jako mě a ostatním, které jsme na porod nebyly absolutně připravené.
A já měla dudel do 4let, taky to mělo fatální následky na zuby 😒 🙄

@beisis No, bohužel sebou UM tahat všude musíš, jinak by bylo dítě o hladu. A peníze jsou kapitola sama pro sebe, kupuju UM v Polsku, vyjde o polovinu levněji.

mataharyy
27. bře 2011

@beisis No tak já měla tu kliku že se s tím nějak smířil 😀
@eriana Jo právě mě šlo o ty zuby, ono to není nic moc ani když ti rostou a dudlíkem si bortíš patro, natož když už je dítě má... Navíc kupovat co týden dudle, pač je rozkouše...? 😝 Jináč taky se těším tím že to třeba nebude tak strašné a že to půjde rychle 😵 A o UM ani nemluvím, nás to nekojení stálo cca kolem tří a půl, čtyř tisíc měsíčně 😲 jináč nevím já bych se asi toho polského bála, přeci jen tam mají jiné povolené složení... 😅

beisis
27. bře 2011

@mataharyy No malýho to taky postupně přejde.

@eriana v té době ovšem byli trošku jiné dudlíky a dělala je jedna firma. Dneska naštěstí už jsou lepší a ty ortodonický jsou lepší než i hrníček pro děti. Ale tim svého syna neomlouvám. Jen za každou cenu mu ho brát nebudu. Vim, že ho to pustí samo. A nemůžu ho to odnaučovat, když se nám teď narodí další páč by mohlo být to druhý taky pěknej chudák.

mataharyy
27. bře 2011

@beisis Hele zas pokud ho má jen na spaní tak je to taky úspěch 😉 navíc v roce to není nic hrozného 🙂

majdula
27. bře 2011

Hej holky, trochu respektu s tim kojenim 😎 Taky neodsuzuju nikoho, ze nekoji a dava UM... kazdej podle svyho nejlepsiho vedomi a svedomi, ne? Ono to hodne zamrzi, kdyz ctete, ze tim vlastne prckovi ublizujete... 😔 Ja si to nemyslim a jak pisu, prcek si dava jen pred nebo po spani, nikdo nas pritom nevidi a do vystrihu se mi na verejnosti nesape 😀

eriana
27. bře 2011

@beisis Osobně si nemyslím, že jsou teď kdovíjak lepší dudlíky než byly před pětadvaceti lety 😉

@mataharyy Polský UM má složení úplně stejný jako to český, vždyť to vyrábí jedna firma. A polský děti to pijou a neumíraj, tak proč by to mělo škodit českým dítkům 😕
Nic, přeju Ti, ať se Ti porod přes noc rozjede, nebo ať Tě zítra moc netrápí, ideálně aby tě ještě nechali 2v1. A pak až se vrátíš domů, tak poreferuj, jaké to bylo. 😉

beisis
27. bře 2011

@mataharyy Tohle zase tolik neřeším. Jsou horší neřesti které u svého syna musím řešit. Například jeho nutkání se vztekat 😀

beisis
27. bře 2011

@majdula Jé to nebyly narážky na tebe. Já mluvila o své paní dokonalé švagrové, kterou mám pořád na talíři a pak když se někde sejdeme jako "rodina", nebo někam jdeme její syn předvede tohle. Což třeba, když jsme někde v restauraci vypadá fakt blbě. Můj syn se dožaduje dobrot od nás z talíře a její vyndavá prso, aby se napil...........

mataharyy
27. bře 2011

@majdula nemyslela jsem to nějak zle, jen si právě nedovedu představit jak to pak funguje s dvěma dětma naráz 😅 Já prvního nekojila, nedalo se 😅 a bylo mi to dost líto 😢
@eriana Vím že jsem se o tom bavila s jednou paní co tomu rozumí a ona říkala že i když je to jedna firma, tak v každé zemi jsou jiné kritéria pro to co může daná strava obsahovat a právě říkala že poláci mají ten standard trochu jinde a že nejlépe na tom jsou tuším němci nebo rakušáci (nejsem si jistá kteří)... Jde hlavě o to čeho kolik může ta věc obsahovat a nemusí jít nutně o stravu, ale třeba i o hračky, dudlíky (kde se bere chemické složení atp.). 😉 Ale ono to je asi jedno, pač vím že na polskejch mlékách tu vyrůstá spoustu dětí 😉
@beisis Tak, tak dudílík v jeho věku je opravdu zanedbatelnej "problém" a jsou důležitější věci které člověk musí vyřešit 🙂

beisis
27. bře 2011

@mataharyy No ty už nám vlastně nedáš ani zítra vědět jak ti to dopadlo. Kde teď vlastně budeš rodit?

mataharyy
27. bře 2011

@beisis dám vám ještě vědět, protože tašku do porodky sebou nepotáhnu, máme ještě předtím běhání po úřadech a kdo by se s tím tahal, takže když řekne nástup hned, tak se doma budu ještě stavovat pro tašku tak vám písnu a možná mi milodárně řekne že nástup v úterý ráno 😎 Rodit budu na slovensku, nechtělo se mi cestovat do čech 😉

beisis
27. bře 2011

@mataharyy Tak jsem zvědavá jak ti to dopadne. Držím palečky.

mataharyy
27. bře 2011

@beisis Jo to já taky, každopádně moc děkuji 🙂

helcenka
28. bře 2011

@mataharyy - tak tě snad ještě stíhám, včera už jsem se nedostala na PC, jsem odpadla po vyžehlení šílené kopice prádla...
Držím palce a přeju bezproblémový porod, hlavně rychlý a žádné špatné zážitky. 😉

beisis
28. bře 2011

Tak to jsem zvědavá, jak to mataharyy dopadlo

mataharyy
28. bře 2011

@helcenka @beisis tak mám nástup zítra v osm ráno 😅 Ale možná prý v noci ještě stihnu porodit, tak jsem zvědavá 😀 Každopádně už se těším až to budu mít za sebou a dokonce i tu vyvolávačku už přijímám jako vysvobození 😎

beisis
28. bře 2011

@mataharyy Tak snad ti to klapne. Já jsem z tebe uplně natěšená na to, až bude moje druhý venku. To je hrozný.

mataharyy
28. bře 2011

@beisis No já jsem taky natěšená až to moje druhý bude venku, co ty máš ještě čas 😀

nedbalinka
28. bře 2011

@mataharyy Tak holka, drzim palecky i na nohou 🙂 at tak ci tak , preji Ti aby to bylo rychly, nebolestivy a Ty i Tvoje miminko jste byli v poradku. HODNE STESTI 😎

mataharyy
28. bře 2011

@nedbalinka díky moc 🙂

beisis
28. bře 2011

@mataharyy Mám no neni kam spěchat ale stejně. Kdybych aspoň už věděla jestli to bude holka nebo kluk.

mataharyy
28. bře 2011

@beisis aby jsi pak nedopadla jak já u prvního od nějakého čtvrtého měsíce mi doktor říkal "nevidím známky po chlapečkovi, tak to bude holčička" "hmm to bude holka, na kluka tam něco schází" atp. takže jsem šli s tím že si domů povezeme holčičku a na porodním sále koukám a fakt nechápajíc jsem dumala jak je možné že doktor něco tak velkého přehlédl 😀

beisis
28. bře 2011

@mataharyy Vzhledem k tomu, že tak moc toužím po holčičce, tak se bojím, že to bude kluk. Jako typický zákon schválnosti.

mataharyy
28. bře 2011

@beisis Tak mě to bylo celkem fuk a manžel teda chtěl holčičku, ale teď jsme oba rádi že čekáme druhého kluka, pač když pozorujem ty holčičky, tak si to nedovedeme představit 😀

beisis
28. bře 2011

@mataharyy Když já jsem strašně chtěla holčičku už předtím. Místo toho mám šimonka sice bych ho neměnila, ale tak mít holčičku tu princeznu to já bych chtěla no. Kluka jim v porodnici taky nenechám to je jasný. Ale tak přát si to můžu 🙂

meleri
28. bře 2011

@mataharyy tak jak? já sem porodila nakonec po víkendu, v úterý! mám za to že díky té masáži prsou, protože mi to spustilo pokaždé fakt silné kontrakce....

mataharyy
28. bře 2011

@beisis to je jasný, člověk má takovou podvědomou touhu, ale když pak vidíš to mimčo tak je ti vlastně naprosto jedno jestli je to kluk nebo holka 🙂
@meleri tak nic, zítra v osm nastupuji na vyvolání, teď je mi tak nějak všeljak, když chodím tak mám kontrakční stav 😀 ale moc chodit nemůžu po včerejší procházce jsem KO... Každopádně za chvíli to tu balím hodím lázeň a dnes půjdu brzo chrápat, ať jsem na zítra fit 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru