Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
8. kvě 2011

@helenka7 Čauky,to bych řešila ty bolesti zad,určo ne porod.Nápoj ke 36tt určitě nepatří

weberka
13. kvě 2011

Ahoj Holky.

Nikde jsem nečetla o tom čajíku z koření. Sporýš, skořice, hřebíček a zázvor.
všichni tu zkouší až ten ricinový olej?
Petja: ty máš určitě přehled nedočetla si se tu něco? Děkuji za odpověd.

Mimochodem ten výluh z těchto věcí je teda pěknej hnus !!!! 😖

karol84
13. kvě 2011

@weberka ja jsem caj zkousela - vypila jsem ho opravdu hodne, ale efekt zadny

weberka
13. kvě 2011

@karol84 - hm tak na tom budeme asi stejně ale uvidime ještě další den.
Na jiném fóru jsem četla, že to paní nastartovalo až po 4- 5 dnech ale pak to bylo rychlé.
Takže počkám.

helcenka
14. kvě 2011

@weberka - Já ten čaj pila, myslela jsem teda, že se pobleju - to je ještě slabé slovo, ale vypila jsem to a nic se nekonalo.Mělo by to mít efekt za 1 až 2 dny, pak už nic nečekej. Těch pět dní je moc, to na paní přišlo spíš přirozeně než aby to bylo tím čajem.
Jinak dává se lžíce sporýše, jeden stvol celé skořice, 12 hřebíčků a malý zázvor, to se přelije litrem vody, 15 minul louhuje a pak se popíjí celý den teplé.
A ty máš nějaký důvod, aby se ti rozběhl porod? Proč nepočkáš normálka do termínu?
😉

majatob
14. kvě 2011

@weberka ahoj, me ten zazvorovej humus pomohl 🙂 ale udelala jsem ho teda brutalne silnej, popijela necely dva dny a jeli jsme 🙂 a porod byl bajecnej 😵 😵 😵

weryss
24. kvě 2011

Ahoj, nechystá se někdo v nejblížší době na tenhle zázračný nápoj? čekáme už třetí mimi a pokaždé jsem musela na vyvolání- nějak se nechtělo holkám ven 😖 . Takže vyzkouším cokoliv! Ještě mám čas, zítra jdu na KO k dr., tak uvidím jestli už se něco málo nechystá.

helenka7
25. kvě 2011

Ahojte. Tak jak jsem tu před dvěma týdny psala, že bych chtěla zkusit ten koktejl, tak jsem ho ani požít nemusela, protože mě ještě ten den praskla voda a Helenka se narodila 9.5. ve 04:04 hod. Vážila 2180gr a měřila 44 cm. Ted už má 2350gr a krásně prospívá. Po týdnu nás pustili domů. 🙂

beisis
25. kvě 2011

@helenka7 Gratuluji 🙂

saminomimino
27. kvě 2011

@weryss no já o tom uvažuji ale mám furt pochybnosti 😅 na jednu stranu bych ho kopla hned ale nadruhou,nevím nevím,ty do toho jdeš??Já syna přenášela 10 dní a už bych to teda nemusle zažít 😒

weryss
27. kvě 2011

@saminomimino Já se toho nebojím, říkám si že se max po..... 🙂 Ale zqa zkoušku to stojí, lepší než vyvolávání a to dlouhý čekání. Tya máš termín brzo, říkala ti něco dr. jestli se to už aspoň chystá? U mě se trochu zkrátil čípek.

dropsy
27. kvě 2011

Ahoj holky, tuto debatu čtu už hoodně dlouho a dneska jsem se odhodlala jít do toho zázračného nápoje. Přítel právě shání ricinový olej a po obědě si ho namíchám. Jsem ve 39. tt a už přes týden mám dost silné bolesti v zádech a podbřšku. Na kontrole mi bylo řečeno, že jsem otevřená na jeden prst. Už je to dost náročné a ty bolesti v zádech mě docela zmáhají. Tak uvidíme, jestli se malému bude chtít na svět...upřímně doufám, že ano 🙂

weryss
27. kvě 2011

@dropsy Budu držet palce ať to zabere a piš prosím průběhjestli se něco bude dít 😉

saminomimino
27. kvě 2011

@weryss no mě jen měkne a mírně zaniká čípek ale jinak prd,furt je dost vysoko takže malá neklesla a CS stále 2 takže se ani neotevírám,já bych to asi zkusila příští týden KO mám pondělí tak podle monitoru a nálezu se rozhodnu,já se toho trošku bojím že u někoho to vyvolalo silné bolesti ale né na porod a do toho se připosr....a poblili tak abych pak toho nelitovala 😖 😖
a ty máš olej doma nebo musíš koupit,já se bojím aby mi ho prodali 😒

weryss
27. kvě 2011

@saminomimino Já jsu docela odvážná, mě zase hrozně zajíma co to se mnou udělá 😀, nejraději bych ho vypila hned, ale to je ještě brzy 😝 . Koupila jsem si ho normálně ve Vaňkovce v nějaké čajovně s darkovým zbožím. Já chodím pořád pro nějaký sypaný čajíky do různých obchůdků a vždycky se dívám a mají ho všude jsou to olejíčky a biokosmetika od saloosu. Takže to šupneš do košíka a u pokladny zaplatíš.

weryss
27. kvě 2011

@dropsy tak co už to máš v sobě? jsem hrozně nedočkavá!!! 🙂 🙂 🙂

saminomimino
27. kvě 2011

@weryss no bacha na to ,prý jsou nějaký ty olejíčky,nepřevařené nebo co,a to se nesmí vnitřně,právě že v té lékárně když řekneš že to chceš vnitřně tak ti mají dát ten správný,no já tam vyšlu muže a uvidíme,když nic,tak říkáš ve vaňkovce,no do Brna se nechystám ale kdyby náhodou,díky za tip

no ve mě se to právě mele,nejraději bych to lupla hned teď a děj se vůle boží 😀 ale ale...ještě ke všemu tu dnes nemám muže ani syna,jsou ve špitále,tak jsem sama,nevím jestli to riskovat 😒 😒 počkám po pondělní KO 😉

saminomimino
27. kvě 2011

@dropsy beztak už rodí,že jo??

saminomimino
27. kvě 2011

@weryss tak ten saloos se může i vnitřně,snad ho u nás seženu 😉

weryss
27. kvě 2011

No hlavně dejte kočky vědět, že jste ho luply do sebe a co to děla! 😉

vakre
27. kvě 2011

Ahoj holky a mamky,
koktejl funguje! Dlužím zprávu, tady je: Já, skoro 43, prvorodička, 40 tt (dle TM 42), už pomalu 3 týdny mi gynekoložka říkala, že to může být každou chvíli a pak pořád nic, před termínem bych do toho asi nešla, ono by si dítě řeklo, dle ultrazvuku mimi mělo mít 3,8 kg (s panem doktorem jsme se bavili o tom, že statistická odchylka měření je +-půl kg!), na císaře se mi nechtělo, tak jsem to do sebe lupla přesně před měsícem v 17 hod, poměr cca 50ml oleje (vážila jsem 85 kg, tak jsem chtěla mít jistotu), 3 dcl meruňkového džusu, malý panáček meruňkovice, vyprázdnění poprvé ve 20 hod, chvíli po půlnoci praskla voda a jeli jsme, protože jsem musela stihnout antibiotika na streptokoka.

Řekla jsem na příjmu, že jsem měla projímadlo, klystýr už mi nedávali, mysleli, že si v noci ještě lehnu a že mi to jako prvorodičce nějaký čas potrvá, haha, ale já tušila, že už jsme v akci. Stihli jsme 2 dávky ATB, postupně se otvírala, počkala, až personál obslouží komplikovanější případ na vedlejším sálku a před 6 ráno byl Matýsek na světě, 51 cm, 3,79 kg, takže se pan doktor téměř trefil. Malý nástřih - 3 cm jsem ani necítila, 5 zatlačení, horší a rychlé byly stahy už od prasknutí vody, ale dalo se to přežít. Porodní asistentka si libovala, že to šlo krásně.

Bulovka byla v pohodě, personál prima, mají šikovné vozíčky na miminka místo postýlek, jsem ráda, že jsem tam byla, byť jsem původně kvůli riziku - věk a pod. chtěla být v Podolí. V zimě na nestandardu ale možná bývá zima...
Děkuji za rady na fóru, pilně jsem přečetla vše a s odvahou šla do toho - tatínek se totiž trochu bál jet po koktejlu přes den, protože to od nás nějakou dobu z Prahy-východ trvá a přes den jsou velké zácpy a další týden neměl být
s autem k dispozici!
Zdraví Helen
PS: Tatínkovi ukázala Policie pěkné foto, jak se mnou upaloval půlnoční Prahou...

dropsy
27. kvě 2011

@weryss Tak koktejl jsem vypila přesně v jednu a ve tři se dostavil dost šílený průjem, ale nemůžu říct, že by to byla hrůza, bylo to docela ulevující 🙂 Kolem čtvrté se dostavily dost silné bolesti v zádech, podbřišku a hodně mi tvrdlo břicho. Ještě musím dodat, že jsem si po vypití musela zdřímnout, nebo mě ten panák docela položil 😉 Teď už jsem úplně v pohodě, bolesti odešly a nic se neděje. Budu to zkoušet zase za týden a snad to vyjde. Jinak to není žádná hrůza, vypít se to dá a ani mě z toho "nenatáhlo". Přítel ricinový olej sháněl po celém městě a když ho sehnal, tak se ho ptali, jestli to náhodou nechce na sestavování výbušniny 😀 Docela se pobavil a ani z toho neměl strach. Jen měl srandu z toho, jak mi bublá ve střevech 😀 Tak doufám, že vaše pokusy budou úspěšnější a požití tohoto nápoje u vás povede k porodu vysněného miminka. Přeji všem, kteří se pro ricinový koktejl rozhodnou, aby to vyšlo.

dropsy
27. kvě 2011

@saminomimino Bohužel neeeee ☹ Ale za týden to určitě výjde 🙂

luuciee83
27. kvě 2011

Ahojky! Tak já jsem onen "zázračný" nápoj vyzkoušela loni a povedlo se 😉 nebylo to tedy jako u některých tady, že by mi praskla voda a jelo se, ale večer mě ten nápoj pěkně pročistil a druhý den se malá narodila 😉 a byla to rychlovka na jednu kontrakci byla venku a bylo to bez nástřihu i šití 😉

saminomimino
27. kvě 2011

@dropsy škoda,asi není mimi připravené,ale má čas,já to také zkusím vydržet co nejdýl,nechci to lámat přes koleno,ale přenášet teda nebudu 😀 😀 😀

weryss
28. kvě 2011

@dropsy Některý holky tady psaly, že jim to zabralo až na potřetí, určitě to bude tím, jak se miminkovi chce a jestli je vše připravený. Třeba ti to pomohlo a kousek jsi se otevřela a mimi se bude lépe cpát tam kam má 🙂 a příští týden to zabere. 😉

weryss
28. kvě 2011

@vakre
@luuciee83 Takhle bych si to taky přála, abych nemusela na vyvolání! Já tomu fakt věřím, že to zabírá. Už se nemůžu dočkat co to udělá se mnou a jestli se to nějak pohne.

dropsy
28. kvě 2011

@weryss Uvidíme, co ve středu na kontrole, jestli jsem se víc otevřela, tak do toho jdu v pátek znovu a uvidíme. Trošku jsem se bála, ale není čeho. Tak do toho maminy 🙂

weryss
28. kvě 2011

@dropsy Já jdu taky ve středu, jestli řekne, že už se to chysta, tak to možná taky zkusím. Ty máš termínkdy přesně?

dropsy
28. kvě 2011

@weryss První termín mám 4.6., ale poslíčky už mám přes týden a často jsou dost silné. Myslím, že to nebude dlouho trvat. Pokud bude potřeba tomu trošku pomoct, tak do toho půjdu ještě jednou. Nechci přenášet a taky nechci rodit čtyřkilové miminko. Mám hodně malé bříško, takže je v něm prďolka napasovaný a každý jeho pohyb je dost bolestivý. Budu doufat, že se ve středu dozvím dobré zprávy a že se to do konce příštího týdne podaří 🙂 Kdy čekáš svého mimíska ty?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru