Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

pajusena
11. srp 2011

Ahojky,tak ja jdu dnes taky zkusit ten ricinovej zazrak, vypada to teda vselijak,ale udelam cokoli abych malemu ulehcila prichod 😀 termin mame sice az 14.9. jenze prcek je o mesic vetsi a dr. zacal hrozit,ze pokud porodim v terminu,tak to bude na 90% cisar ☹ .Vidim, ze to tady spouste holek pomohlo,tak doufam ze budu taky jednou s tech stastnych 😠

anelka001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kitina
12. srp 2011

Tak holky, já mám naplánováno zkusit první pokus v neděli a to v tomto sledu - riciňák, koupel, masáž bradavek a sexík. Pokud to nevyjde, další pokus za týden v sobotu 🙂 , Při prvním mimi jsem zkoušela 2x, ale jen samotný riciňák a nezabralo a vyvolávačka mě neminula. Teď jsem odhodlaná udělat maximum pro spontání porod, tak uvidíme. Olej už mám koupenej 😉

kitina
15. srp 2011

Tak pokus proběhl podle plánu, ještě byla navíc bouřka a výsledek: jen poslíčci cca 4hod. Už jsem si myslela, že se to povede. Další pokus v sobotu 😉

moravca
16. srp 2011

Ahoj těhulky, musím se podělit o svoji zkušenost ;)
Jelikož jsem měla první porod císařem a bylo to peklo (víc důvodů) přála jsem si druhý dítko porodit přirozeně, jenže doktoři mi rovnou řekli, že jestli budu po termínu, nebo bude mít malá ke 4kilům nenechají mě rodit a půjdu rovnou na císaře :( Termín jsem měla 31.7. jenže podle mě byla malá o týden starší (jako, že jsme si ji udělali o týden dřív) a na poslední kontrole 25.7 to na porod nevypadalo, měla jsem přijít za týden a to už bych přenášela 1 den = císař :( Rozhodla sem se udělat cokoliv abych porodila do neděle ;)) Projela internet a našla tuhle diskusi. Rozhodla sem se zkusit ten rycinový olej - a případně i ten čaj. Chvilku mi trvalo než sem sehnala všechny ty ingredience (místo meruňk. džusu sem si rozmixovala kompot a sporýš jsem sehnala v obchodě s bylinkami) - pak jsem se rozhodla počkat ještě jeden den = na 26.7 večer, protože se mi líbil datum 27.7 ;D)))) Říkala sem si, že to do sebe večír kopnu a než to na mě příjde bude po půlnoci - no a nebo nic ;)))
Takže nejdřív jsem si uvařila ten čaj - fuj teda ten zázvor v tom tomu dal říz ! No začala sem ho pít v 17h - do 18h sem pomalu vypila 250ml a pak mezi 18 - 19h dalších 250ml, pak sem si dala ten koktejl - no blbka sem si ten olej nalila do asi 300ml toho džusu - místo abych si udělal třeba jen 100ml hnusu a pak to zapila jen samotným ,,dobrým" džusem.. No každopádně sem to do sebe kopla asi v 19.30h a ještě teď se mi z toho popravdě zvedá žaludek když si na to vzpomenu.. Na ten čaj už sem se pak nepřemluvila - to bych vyhodila si všechno... Pak se nic moc nedělo, jen mi bylo trošku šoufl, nejsem zvyklá na mastný a měla sem pocit, že mi ten olej pořád leží v žaudku.. Takže sem si někdy kolem 22.30 musela najít Febichol a to mi fakt pomohlo... Manžel šel spát ve 23h - ale na sex sem už fakt neměla žaludek ani energii. Asi ve 23.30 sem ještě cvičila v posteli s Epinem, vysprchovala se a lehla si, že teda si nic.. Mnoooo a pak odbila půlnoc a s posledním úderem sem to sotva doběhla na WC ;D)))) a pak ještě asi 3x behem 10minut... No a do toho mi přesně ve stejnou chvíli začalo tvrdnout břicho... najednou sem si uvědomila, že to je pravidelný a že musím jinak dýchat - koukala sem na hodiny a bylo to každý 3 minuty! Takže sem usoudila, že to jsou asi poslíci a při každým dosednutí na WC - kdy sem nevěděla jestli mám křeče jako z průjmu nebo to jsou už ty kontrakce? sem se proklínala, že jestli to je k ničemu, je to NAPOSLEDY co sem něco takovýho zkusila ;D))))) No ale při asi třetí nebo čtvrté ,,návštěvě" WC sem si všimla krve na WC papíru a pak i cítila, jak ze mě kape.. To mě trošku rozhodilo, do tý doby sem si řikala, že se asi nic neděje - no ale pak sem se rohodla, že pro jistotu zajedu na ambulanci do nemocnice - prostě pro klid... Tak sem se osprchovala a šla vzbudit manžu - to vše se stalo během půl hodiny! Tzn, že bylo cca 00.30h a my dojeli do místní porodnice kolem 1h ráno - celou cestu sem myslela na to, že se nejspíš asi pos...u - ale donesla jsem to ještě za dveře porodnice na první WC ;)) Pak sme dorazili na příjem, sestra byla ostrá, neměla jsem tam sepsaný porodopis - no jooo, protože já chtěla jít rodit 30km jinam - ale přece nepojedu tak daleko kvůli vyšetření ! ;D)) To už sem měla silnější kontrakce - stále po 3 min. - takže i ona usoudila, že to bude planý poplach ale kvůli tomu krvácení - nic dramatického ale nešlo nevidět a byla to jasně červená krev - mě prý přijme (to jako, že tu zůstanu ? říkala sem si) to jsem seděla na monitoru a celou dobu myslela na to, jestli se pos..u nebo nee ;D))) takže pak když přišla doktorka, že mě vyšetří, sundali mě z monitoru - ona už měla rukavice a já místo toho abych lezla na kozu se ptala po WC ;D))) koukali na mě divně - prej to bude hlavička - jooo nebyla ;D)) takže pak po důkladném ošetření vlhkýma ubrosukama, který jsem si naštěstí přibalila, me Dr. vyšetřila a k mému úžasu mi zdělila, že jsem otevřená na 7 cm !!!!!!! A to bylo cca 01.30h - takže hodinu a půl od první kontrakce... No a pak manželovi řekli, že prý do hodiny to bude !!!! Byla sem v šoku, jo - přála sem si a věřila, že by to mohlo fungovat ale až takhle ? Neuvěřitelný !!! Pak jsme šli na box, tam mě napojili na monitor a píchli vodu - byla hodně zkalená! Což odpovídalo mojemu přesvědčení, že už přenáším - a to by v tom hnusu žlutým měla ta moje chudinka ještě týden být ?! Kontrakce přitvrdili - to bylo kolem 2h ráno, pak mě sundali z monitoru a že můžu jí do spršky - no já se hnala opět na WC - ale i když sem měla pocit, že to tam je, nešlo to !! Ve sprše sem byla ani ne 5minut a zažila asi 4-5 nebo kolik fakt hnusnejch kontrakcí, ty už mi podlamovali nohy a nutili mě tlačit, vrátila sem se teda na lůžko - dorazila asistentka, že už jsem otevřená a při další kontrakci můžu zatlačit - no tak sem to zkusila, byla děsně nadšená jak mi to jde - trénovala jsem s Epinem - vyhrkla a honem připojila ať mě hlavně nestříhají, že z toho (resp. z následků) mám fobii.. Ona, okamžitě volala doktroku a dětské a že honem, že už rodíme a že max. 3x zatlačím a je to ! Tak sem zavřela oči a zvládla to ;D)) Bez nástřihu a v pohodě, malá se narodila ve 2.32h. Celkem tedy všechno trvalo přesně ty 2 a půl hodiny ! Neuvěřitelný.. Celá moje rodina, která si ze mě ještě večer dělala srandu - co to dělám za lektvary a že TOHLE rozhodně nikdy nemůže fungovat byla ze mě na větvi, když si ráno přečetli sms, že máme mimi ;)) Ještě bych teda měla uvést, že sem asi 7-10dní před porodem brala 1x denně 5 granulí homeopatika Arnica montana 9ch - vyčetla sem tady na fóru, že by to mělo urychlit porod ;) a taky sem od 36tt trénovala s Epinem - takže nevim co přesně k čemu přispělo (otvírání apod) ale sem si na 10001% jistá, že můj porod spustil ten koktejl ;) Takže doporučuji všem !

petja
autor
18. srp 2011

@moravca Nelze napsat nic jiného než gratuluji!!! Trochu divočina 😀 ale se skvělým výsledkem!!!

petka152
20. srp 2011

ahoj holky som tu nova.
termin porodu mam sice az za dva tyzdne, ale rada by som vas poprosila o radu, kde sa da v prahe zohnat ricinovy olej. skusila som dve lekarne, v jednej nemali a v druhem ma odbyli ze ho nepredaju, ze nieje k vnutronemu uzitiu. napoj planujem uzit len ak mi bude hrozit vyvolanie. prvy porod mi vyvolavali a uz to nechcem zazit znova,urobim vsestko preto aby som porodila prirodzene

kitina
20. srp 2011

@petka152 V Praze tedy nevím, ale já jsem s tím v Plzni vůbec neměla problém, při prvním jsem zkoušela dvakrát, ve dvou lékárnách a v obou mi bez řečí riciňák prodali. Teď jsem už kupovala také a v první tedy neměli, ale v druhé - ještě jiné normálně prodali 😉 A co to zkusit přes nějakou internetovou lékárnu, když máš ještě čas?

beisis
20. srp 2011

@petka152 Já jsem ho zatim sehnala v jakékoliv lékárně a vždycky jsem řekla, že to je pro muže, že mu to doporučili na kožním na nějakou vyrážku. Na to mi to prodali vždycky. Oni to nechtěj prodávat, protože způsobuje průjmy. Akorát mi to vždycky museli namíchat. Nevim odkud jsi, ale dám ti příklad, kde jsem koupila na ČM v obchodáku, pak v NC eden a na IP pavlova u tramvaje. 🙂

petka152
20. srp 2011

@kitina
@beisis diky moc, dnes som prave bola v lekarni na ČM a pytala sa ma pani k cemu mi to je, tak som povedala ze pre manzela na prujem 😀 mohlo ma aj nieco rozumnejsie napadnut, pojdem to tam skusit este raz a skusim to s koznym ochorenim 😀

beisis
20. srp 2011

@petka152 jj nejlepší je se vymlouvat na chlapa nebo ho pro to rovnou poslat a že má tohle říct. 😉

petka152
20. srp 2011

@beisis mozem sa spytat ci mas s napojom skusenosti?

beisis
20. srp 2011

@petka152 Mám u syna jsem ho zkoušela třikrát a vyšlo to až na potřetí. Vedlejší účinky mimo průjmu vůbec žádný. Ale popravdě ani ten průjem mi nevadil, protože jsem musela brát ke konci železo a byl jsem strašně ucpaná.

petka152
20. srp 2011

@beisis a pila si to po termine?

beisis
20. srp 2011

@petka152 Jsem měla tři termíny, tak jsem to zkoušela na první, pak na druhý a pak když jsem přenášela. Syn se narodil den po třetím termínu, ale správný prý byl ten druhý.

myschka
20. srp 2011

já zkoušela 3x, nepomohl. Elinku nám vyvolávali a fakt se jí nechtělo, narodila se 18 dní po prvním termínu 😅
Po prvním vypití sice břicho trochu bolelo ale pak už nic a při dalších pokusech se nedostavil ani průjem 😝 🤐 🤐

xaverov
20. srp 2011

Na me ricinak fungoval az az 😀 a to hned, ale kazda jsme jina. Jinak zkuste krome lekaren jeste bio prodejny ci obchody se zdravou vyzivou nebo obchody se sypanyma bylinkama a cajema. Tam by mohly mit ricinak, ktery vyrabi po 50ml firma Saloos.
Petko a ja pila nekolik dni pred TP a zabralo to hned. Horsi stranka veci je, ze vic nez rok po experimentu by do me merunkovej dzus, natoz ricin oil nikdo nedostal. Leda bych se chtela vyblejt z podoby.

petja
autor
21. srp 2011

@xaverov takže necháš porod rozběhnout sám?

petka152
21. srp 2011

@xaverov som zvedava ci to zaberie, po skusenostiach s prvym porodom ani nepocitam ze by som mohla porodit v termine, kiezby sa tak stalo. nabuduci tyzden budem zhanat olej, potom si tyzden pockam a pojdem na to, bojim sa ze ked to budem mat doma ma to bude lakat to skusit 😅

petja
autor
21. srp 2011

@petka152 Co máš za předchozí zkušenosti? Jestli jsi minule spíše přenášela,o to později bys měla nápoj vyzkoušet,co nejblíž hrozící vyvolávačce,do té doby se ještě mimi může přihlásit o slovo samo a porodíš i bez nápoje.Zkusit to můžeš kdykoliv,to samože jo,ale všecko má svůj čas a tohle neuspíšíš

petka152
21. srp 2011

@petja mam v plane to vypit az ked mi bude hrozit vyvolavanie, pred terminom zacnem pit koreneny napoj. prvy porod mi vyvolavali a nechcem aby sa to opakovalo, porodila som az na treti den po prijati do porodnice, mala som od zaciatku velmi silne kontrakcie, Sara bola po narodeni nepokojne miminko, co davam za nasledok vyvolaniu. aj ked teraz mi uz poradni vravela doktorka, ze som krasne pripravena na porod, ze mam opotrebovany cipok a otvorena na prst , ale to este nemusi nic znamenat

petja
autor
21. srp 2011

@petka152 a po těch silných kontra jsi neporodila s vyvolávačkou proč?

petka152
21. srp 2011

@petja kontrakcie som dostala az na treti den po prijati, najprv mi robili oxytocinovy test, potom jedna tableta, druha a az potom prisli kontrakcie

petja
autor
21. srp 2011

@petka152 Jo takhle,chudinko.Tak to měla i jedna od nás z diskuze...pak už byla úplně vysílená...určitě ti nápoj pomůže...

lilianka77
22. srp 2011

Ahojky, kamarádka mi poslala na vás odkaz a jak čtu a čtu a čtu, tak mě to dost nadchlo. Můj první porod byl sice docela rychlý, ale co tomu předcházelo, bych nerada znovu zažila. Od pátku křížové bolesti, že jsem nemohla ležet, sedět, chodit, prostě hrůza, v noci jsem nespala. To trvalo do pondělí, kdy mi lékař sdělil, že porod vyvolají. Jenže já byla utahaná, nevyspalá a proto jsem na porodním sále omdlela. A i u samotného porodu byl horor ležet na zádech. Proto až se bude blížit termín, tak to asi vyzkouším, abych předešla tomu, co bylo poprvé. Díky moc za info a budu vás číst dál. Krásný den 😎

petka152
23. srp 2011

tak mam vsetky prisady na koreniny napoj aj na ricinovy koktejl. s korenenym zacnem v nedelu, a s ricinovym myslim 4.9 ak by sa mi nepodarilo dovtedy porodit, nechystate sa nahodou niektora dotoho v skrorej dobe? zeby sme si vymenili skusenosti? 🙂

kitina
23. srp 2011

@petka152 ahojky, já pokud neporodím, tak zkusím riciňák v sobotu, už jsem zkoušela před 9ti dny, ale bez úspěchu, dnes termín, zítra kontrola, tak uvidíme 😉

petka152
23. srp 2011

@kitina tak daj vediet ako to dopadlo, kolko to ricinaku su si dala? mne sa zda tych 50ml hrozne moc. pijes aj koreneny napoj?

kitina
23. srp 2011

@petka152 Kořeněný nápoj nepiju, ale piju už 2 měsíce maliník a asi měsíc lněné semínko. Já jsem si toho riciňáku koupila 1dcl a asi tak třetinu jsem použila na první pokus a zbytek chci do sebe dostat na druhý pokus, ale taky se mi toho zdá hodně, tak doufám, že to hned nevybleju 😀 , a doplňuju to rozmixovaným kompotem a přiměřeně slivovice, takže fakt "lektvar". A jestli nepomůže v sobotu tohle, tak už to nechám a nic jinýho zkoušet nebudu. Zatím mi to vždy působilo jen jako projímadlo, takže se toho nebojim, jen tolik oleje nevyhodit hned po pozření 😉

beisis
24. srp 2011

Já ho chci vyzkoušet v pátek. Mám už CS5 a vzhledem k tomu, že mám nadměrné množstvé plodové vody a pořád se doktoři nemůžou rozhoupat, kdy to těhotenství ukončit a já už opravdu nemůžu dál, tak to risknu. Vím, že ublížit nemůže maximálně prožene 🙂 . Pokud to neklapne už do toho nejdu. Nebudu ho schánět znova a počkám si na bouřku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru