Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

vrana
14. říj 2011

@petja Termín mám v pondělí, tak to už snad takovej rozdíl není 😉

petja
autor
14. říj 2011

@vrana já myslim celkově,pít to,než mi někdo začne vyhrožovat vyvoláním atp.TP pro mě osobně nic zásadového neznamená.Oba porody se mi spontánně rozjely 3dny po TP,první byl limitován právě doktory

vrana
14. říj 2011

No tak mě už vyhrožují, malou jsem přenášela, narodila se 41+3 po vyvolání, kvůli vysokému tlaku, do té doby nález žádný. Ve středu dr. řekl že to vidí na přenášení a rovnou mi dal termín, že vyvolání 27.10., no tak to ani omylem. Ráda bych porodila do příští neděle, ha ha. Nápoj vyzkouším, když nezabere, tak nic. Lámat přes koleno to nebudu.

vrana
16. říj 2011

@lilianka77 Tak jak? Já jsem do něj ještě nešla, chytla jsem naprosto příšernou rýmu, je mi fakt hrozně, bolí mě v krku, takže představa, že do toho ještě rodím, to fakt ne. Takže nakonec si to příroda rozhodla za mě, tak uvidíme jak to přijde. Jestli se mi během pár dnů udělá líp, tak to testnu.

petja
autor
16. říj 2011

@vrana no asi je to dobře,mi zas 27.10 nepřijde tak hrozné konečné datum

sasulka12
16. říj 2011

ahojky, já mám termín za 2 dny a už mě to fakt neba. Stále čekám kdy už to přijde. Tak asi zítra zkusím koktejl. Kořeněný nápoj nějak nezabírá

lilianka77
16. říj 2011

@vrana tak jsem si včera večer udělala koktej, rozmixovala meruň.kompot, dala 20 ml riciňáku a půl malé štamprdličky slivovice. A vůbec nic, ani ten průjem se nekonal. Tak to nechám pár dnů ještě uležet.

tinuszka1
17. říj 2011

@lilianka77 pul male stamprlicky? to asi bylo malo 🙂

sasulka12
17. říj 2011

tak koktejlek vypitý a uvidíme co se bude dít. Zítra mám jít na kontrolu, tak jsem zvědavá 🙂

lilianka77
18. říj 2011

tak na dnešní kontrole dr.řekl, že je mimčo stále vysoko, tak já už vážně nevím, tak jsem dost na nohách, poskakuji na balonu, teplé koupele si dělám každý večer a nic. Chci si udělat znovu koktejl a uvidíme co se bude dít. Možná že dnes večer si ho namíchám znovu. Pak dám vědět.

leticie
18. říj 2011

Dobrý den chtěla jsem se zeptat co je pravdy na tom že prášky norethisteron dokáží vyvolat porod.Děkuji za odpověd

x142071
22. říj 2011

Dobrý večer, chtěla bych se podělit o mou zkušenost s uvedeným nápojem. Termín porodu jsem měla 23.5., nápoj jsem vypila 24.5. kolem 16hod., v podvečer jsem se "nějak necítila" a dala jsem si horkou vanu. Bolesti mi začaly kolem 20hod., doma jsem to vydržela do půlnoci než mi praskla voda a pak už jsme jeli. Do porodnice mě přijali kolem 1hod. a malá se narodila v 3:45, takže porod docela rychlý a musím říct, že celkem příjemný. Ráda na to vzpomínám🙂)) Těžko říct, jestli to bylo nápojem anebo by to tak bylo i bez něj, moje zkušenost je pozitivní. Při příštím těhu, pokud bych přenášela, tak určitě zase vyzkouším...🙂

lilianka77
23. říj 2011

Tak jsem si včera udělala zase nápoj, ale bohužel nic, v úterý jdu na kontrolu a pak ho chci udělat do třetice, snad se už zadaří. Blahopřeji, komu pomohl a doufám, že mě také pomůže k rychlému porodu.

sasulka12
24. říj 2011

17.10. v 18h vypitý koktejl. Celou noc se nic nědělo, tak jsem myslela že nic. Ale ráno ve 4:15 první bolesti, ve 4:30 mi praskla voda, tak jsem radši rychle jeli. Do porodnice jsem se dostala v 5:30 a malej se narodil v 7:12. Takže super rychlí. Jestli zato může koktejl nebo ne nevím, ale za 3 hodinky odrozeno. 🙂

chlebenka
24. říj 2011

@sasulka12 Tak to byla rychlost 😉 . Moc gratuluju k miminku. Já mám termín 2.12. tak mám ještě čas, první mimi jsem 14 dní přenášela, takže se bojím, že se bude historie opakovat, ale tentokrát to posychruju nápojem a čajíkem z malijníku 😎

vrana
24. říj 2011

Ahoj, tak já hlásím, že u nás na nápoj nedošlo a ještě že tak. TP 17.10. a ten den ve 22.30 mi začalo tvrdnout břicho, ve 22.45 mi praskla voda a malá se narodila ve 2:02, takže docela fofr i bez koktejlu 🙂

petja
autor
24. říj 2011

@vrana No supéér a už ste doma? Takže z rýmy přeci jen porod,ju? 😀

vrana
24. říj 2011

@petja jj pustili nás v pátek. No byl to mazec. Ještě teď tomu nemůžu věřit že to šlo tak hladce. Kdybych si dala koktejl rodila jsem asi v předsíni.

bublina88
25. říj 2011

ahoj, tak mě straší vyvoláním porodu v 38t. Poradíte jestli má cenu tento recept zkoušet, když porodní cesty asi nejspíš nachystané nebudou?

bocinka
25. říj 2011

@bublina88 myslím, že Marinka to zkoušela v 38tt a zabralo.... 😉

lilianka77
25. říj 2011

Ahoj holky, tak kterým koktejl pomohl, tak vám závidím, protože jsem si ho už dělala dvakrát a stále nic. Ve čtvrtek jdu na vyvolání, ale dnes večer si ho chci ještě namíchat, protože vyvolávání jako u prvního porodu už nechci. Tak prosím mi držte pěsti, aby to už vyšlo. Díky moc. 🙂

weryss
25. říj 2011

@lilianka77 Já jsem ho taky zkoušela celkem třikrát, hrozilo mě vyvolání a pak jsem k tomu přidala stimulaci bradavek a pupalku jsem jedla po hrstech, pak to přišlo a byl to fofr!!! 😉

lilianka77
26. říj 2011

@weryss tak včerejší koktejl neměl porodní účinek, jen jsem se pročistila, tak zítra jdu na kontorolu a nevím co dál, a ta pupalka je co ???

misa84
26. říj 2011

holky, zkuste jeste svarakove koreni, co se kupuje jako caj, v pytlicich, ja jsem si ho dala kolem 17h a v noci jsme jeli, maly byl na svete za 1hod 45 min od prvnich bolesti, i kdyz nevim, jak moc lze rychlost prisuzovat koreni. ale kazdopadne nic mi nepomahalo az tohle ano....takze kdo je zoufaly, muze zkusit....

petja
autor
26. říj 2011

@misa84 tam je hodně aromatickýho koření,to porodu svědčí,takže to mohlo být tím,super tip,týden před TP popíjet svařáček a s dobrou náladičkou hurá na to 😀 😉

misa84
26. říj 2011

🙂 ja to teda pila bez toho vinka, i po dvou hltech piva mi meknou kolena, ale jinak myslim, ze neni nic lepsiho, nez jit rodit dobre naladena 😀 😉

mitcha
28. říj 2011

Ahoj maminky. Co vím já, tak je to 2dcl oleje, malý panák bílý kořalky (vodka, slivovice) 3 dcl meruňkovýho juice, nejlépe 100% a nejsmí být jinej, než meruňkovej.
Čekám druhýho prcka,jsem ve 35tt a už od 28tt jsem byla 2x v nemocnici a údajně mi zastavovali porod. Zkrácenej čípek, na prst otevřenej. Takže těžko říct, zda bych s tímhle nálezem opravdu porodila. Narvali do mě xxx kapaček magnézka, gynipral a nevím co ještě a ted se hrozím, abych vubec porodila!
Rozhodla jsem se, že pokud vydržím do 38tt, tak nápoj požiju.
První porod byl ve 42tt a vyvolávanej. Nedbaje rad zkušenějších, at si ho vyvolávat nenechávám, udělala jsem to!
Jestli některá stojíte před stejným rozhodnutím, NEDOPORUČUJU!!!!!!!!!!!! nepravidelný, nelidský bolesti,v podstatě v tahu, několikahodinový muka a když už mi v 17h řekli, že rodíme, tak malej vylezl v 19:15, protože měl velkou hlavičku a já ho nemohla dostat 2 a čtvrt hodiny ven! A to nemluvím o tom, že to pro vás ani dítko není vubec přirozený!!!!! Takže já udělám vše proto, abych rodila přirozeně a nějaký tablety na vyvvolání nechci vidět ani na obrázku!!!! A děkuju moc ta tuhle diskuzi. ;)

petja
autor
28. říj 2011

@mitcha určitě to není 2dcl oleje! Půl až třičtvrtě panáka oleje,hlt kořalky a dolít do 3dcl meruň.džusem,nebo jiné ovoce co obsahuje K-draslík,banán,broskev,meloun...kliďo i kompot

mitcha
28. říj 2011

@petja No mě to přišlo dost, ale jak sem koupila, tak prodávám 🙂
Tím líp, přišlo mi to nechutný pít 2dcl oleje 🙂

petja
autor
28. říj 2011

@mitcha prosimtě napiš nebo řekni to i tam,kde ti tuhle blbost sdělili,tím by si maminka mohla přivodit zdravotní problém,vždyť to jsou 4plné saloos lahvičky ricinového oleje!Přitom recept uvádí půlku té jedné 50ml!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru