Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

mitcha
28. říj 2011

@petja To je v pohodě. Dozvěděla jsem se to dnes a už jsem to s tou paní řešila. Taky se jí to nezdálo. Upřesnily jsme si to a sama našla, že to má být pul panáka. ;)

petja
autor
28. říj 2011

@mitcha tak to je fajn,jednou jsem četla i panák alko,to je další scestná info!

zdeniii
28. říj 2011

Ahoj holky, přidávám sem přesný recept na koktejl Přeju hodně stěstí!!!

RICINOVÝ KOKTEJL (recept z knihy Zdravé těhotenství přirozený porod od I.S.)
ricinový olej 20-30ml
sklenice meruňkového džusu
hlt čiré hořalky nebo malý panák, možno použít whisky nebo šampaňské
- všechno smíchat dohromady a vypít

Cituji přímo Ingeborg Stadelmann:
Je důležité aby tam ten alkohol byl, protože jinak se olej v džusu nerozpustí. Meruňkový džus je důležitý, jinak totiž hrozí ztráta draslíku, která by mohla způsobit protržení amniového vaku. Vypije-li se dostatečné množství džusu a nepřekročí se dávka ricinového oleje, má koktejl spíše mírný projímací efekt. Během tří až šesti hodin se téměř vždy dostaví porodní bolesti.
Koktejl působí zejména večer, protože v noci pracuje parasympatikus, který podporuje stahy.
Pokud ricinový koktejl nezabírá, musí vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.

kacisek84
3. lis 2011

Ahoj holky. tak ja mam termin za 9 dni,ale nalez uz mam k porodu a cs6. Tak ted popijim svarakovy caj a premyslim o stimulaci bradavek. Tak jsem zvedava zda to bude k necemu. 🙂 🙂

kacisek84
3. lis 2011

tak stimulace bradavek nepomohla,tak uvidime jak ten varakovy caj 🙂 Zitra si ho udelam znova,kdyby nic

leticie
3. lis 2011

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda nevíte něco víc o porodu doma jak to probíhá kde sehnat porodní asistentku z libereckého kraje nejlepe Lbc,kolik to stojí atd.Moc děkuji pokud někdo odpoví.Děkuji

kacisek84
6. lis 2011

tak jdu zkusi ten slavny napoj 🙂))

chlebenka
9. pro 2011

@petja Ahojky, dnes jsem 41+0, v pondělí už mám nástup do porodky na vyvolávačku ☹ . Celé těhu sním o přirozeném porodu bez zásahů, i jsem si u manžela vybojovala porodnici vzdálenou od našeho města 52 km, protože tam přirozené porody upřednostňují, ne jako v té naší, sice moderní a hezké, ale za to továrny na děti a neosobní. První porod mě právě kvůli přenášení vyvolávali a už nikdy víc ☹
Dnes chci vyzkoušet ricinový nápoj, vyzkoušela jsem už vše možné, ale stále nic a ric. nápoj je moje poslední záchrana. Manžel mě dnes přiveze ricinový olej, mám i meruňkový kompot, který rozmixuji. Poměry znám, jen potřebuji prosím poradit, jestli můžu místo slivovice, kterou nemám a ani vodku nemám, použít čistou Whiskey? Písni prosím, moc díky 😉

petja
autor
9. pro 2011

@chlebenka já myslim,že určitě můžeš,myslim na tebe i mimi

chlebenka
9. pro 2011

@petja Už ho mám v sobě, právě jsem to vypila 😉 . Jsem zvědavá co se bude dít 😉 Děkuju

petja
autor
10. pro 2011

@chlebenka tak doufám,že dnes už s mimi v náručí 😉

myskin3
12. pro 2011

Ahoj maminky, tak jsem se snažila pročítat tuto diskuzi, celá opravdu pročíst nejde🙂 ale vesměs tu zaznívají pochvalné ódy na ten ricinový nápoj, takže doufám, že dnes někde seženu ricinový olej. Termín porodu jsem měla v sobotu a zítra mám narozeniny, takže by bylo krásné, kdyby se mi malá narodila zítra🙂 Pak dám určitě vědět, jak to dopadlo 🙂 už se na ní tak těšíme, že to fakt nejde vydržet-po fyzické stránce se jinak cítím dobře 🙂

myskin3
14. pro 2011

Tak nápoj nezabral. Včera jsem byla 40+3, nález dobrý, děložní hrdlo měkké, připravené na 2 prsty, hlavička naléhá na hrdlo. Vypila jsem to a nic, jen mě to prohnalo, což mi teda zas až tak nevadilo. V pátek jdu na indukci-ach jo! 😝

helcas
14. pro 2011

@myskin3 pátek je naštěstí ještě daleko 🙂

chlebenka
14. pro 2011

@petja Ahoj, někdy po 20.hod jsem si nápoj dala a asi tři hodiny na to nastaly lehké bolesti, asi tak jako při bolestivější MS a v nepravidelných intervalech. Ani jsem nešla na velkou 😉 , jen se mi chvilkama chtělo, ale nic výraznýho 😉 . No a cca ve 3 hod ráno- RUP- praskla voda a už se jelo 😀 . Porod docela pohoda, akorát jsem měla úplně těsně před koncem problém se dostatečně otevřít, takže holt proběhla malinká kapička oxytocinu ☹ , nicméně mě ale opravdu v tu chvilku opravdu pomohl. Maličká měla skoro 4kg, to je při mé 159cm výšce docela dost 😀 . Jsme za ní moc šťastní, je krásná a hlavně zdravá a to je to nejkrásnější 😉
Moc děkuju 🙂

petja
autor
14. pro 2011

@chlebenka Mám husí kůži štěstí,MOC jsem na vás myslela,zvládla jsi to skvěle,oxytocin může být pomocník,sama ses o tom přesvědčila,že to nezklouzlo k císaři,mohla ses potrhat apod,nyní měl u tvého porodu své zastoupení,to se přeci s umělou vyvolávačkou nedá srovnat.
Jsem opravdu moc ráda,že to takhle dopadlo. U takových zkušeností jsem úplně nejradši!!! 😉

@myskin3 zkus vypít ve čtvrtek

dadyk
14. pro 2011

Ahoj, taky už přenáším 10tý den od termínu, v pátek mě čeká vyvolávání.. Zítra chci zkusit ten nápoj, tak snad se něco pohne.. Zkouším jinak všechno - sex, masáž bradavek, horké koupele, kořeněné nápoje... Vždycky to jen podráždím, ale skutečné kontrakce nepřicházejí. Čípek je připravený prý tak napůl.. Nejvíc se bojím císaře, už mám jeden za sebou a nechci to znovu zažít - odloučení od miminka, deprese.., nemožnost se plně starat o mimi a problémy s kojením... Udělala jsem si dnes alespoň klystýr (ricin.olej budu mít až zítra), cítím sice trochu bolesti v podbřišku, ale pořád je to nic moc... Třeba se to dnes v noci rozběhne..

wosk
15. pro 2011

ahoj holky, kde se dá sehnat ten ricinový olej? Když jsem se včera ptala v lékárně, tak mi paní říkala, že by mi ho museli odvážit a to jsem fakt nevěděla kolik nebo co... díky

aemmi
15. pro 2011

@wosk já si koupila od Saalosu ve zdravé výživě, kdybys ho nemohla sehnat v lékárně...

wosk
15. pro 2011

@aemmi díky za tip. Ještě se na něj nechystám, ale kdyby na něj nakonec přece jen došlo...

myskin3
15. pro 2011

Tak teď jsem si udělala drink ještě jeden, fakt tu vyvolávačku zítra nechci☹ tak snad to dopadne. Snažím se na to moc nemyslet, ale mám z toho docela depku ☹

colin
15. pro 2011

ahojky holky,

tak jsem to vsechno procetla a taky vyzkousime, ale az v patek, manzel ma dovolenou az pondelka, tak kvuli malemu, nemel by ho kdo hlidat....tak snad se to podari, rada bych byla na Stedry den doma s rodinkou - prvni Vanoce co si Jonas uzije.....🙂

chlebenka
15. pro 2011

@petja Jo, jo, snažila jsem se a i mě hodně pomohl manžel, byl opravdu zlatej a pak i PA mě dost pomohla 😉 . Jsem ráda, že už je to za mnou, ale i tak můžu říct, že jsem zažila hezký porod, hlavně když ho srovnám s tím prvním 😉
Takže ricinový nápoj s kombinací s úplňkem je super pomocník 😀

veavera
15. pro 2011

Ahoj holky, všechny vás zdravím. Snažila jsem se tady přečíst pár stránek, ale je jich tolik... No já bych chtěla ten ricínový koktejl vyzkoušet. Dneska jsem si udělala ten kořeněný nápoj, pěkný hnus teda.. 😝 Ale tak jestli mi to pomůže vyvolat porod, budu jen ráda. Termín mám sice v pondělí, každopádně bych to už uvítala teď o víkendu. Taky kvůli tomu, abych byla na štědrý den doma s mým kloučkem a manželem (i s miminkem🙂 ). Je to mé druhé těhu, prvního jsem přenášela 7 dní, nakonec mě kloučka museli vyvolat. Tak bych chtěla mít tenhle porod přirozený, ale vypadá to, že vyvolávačka mě opět nemine ☹ Nic nenasvědčuje to mu, že bych rodila spontánně, i dr. to říkala ☹ ( žádné poslíčky ani nic takového, jen tvrdnutí břicha, co mám celé těhu) No tak jsem celkem nervózní, co se mnou udělá ten kořeněný nápoj. Myslíte, že si ho mám udělat i zítra? Abych to zase nepřehnala.. Každopádně v sobotu nebo v něděli jdu do toho ricínového zázraku a doufám, že budu patřit mezi ty šťastlivky 🙂 Ikdyž obavy mám, musím se přiznat. Hlavně aby to neublížilo miminku.. Tak snad to výjde 🙂

bocinka
15. pro 2011

@veavera maximálně se pose.eš 😅 😅 😅 😅 nemyslím si, že by to ublížilo tobě, nebo miminku, to se tady ještě nestalo a to mám poctivě přelouskanou celou diskuzi.... 😉 😉 😉 a na své kůži odskoušeno.... 😀 Zkus to, nic za to nedáš....

veavera
15. pro 2011

@bocinka Asi to o víkendu přece jen vyzkouším. Je sice fakt, že s vyprazdňováním nemám problém, právě naopak 😉 Tak budu aspoň pročištěná na 14 dní dopředu 😀 Manžel se mi sice vysmívá, ale co on ví jak se my těhule cítíme.. Všechny ingredience jsou doma v lednici tak je tam přece nenechám, že 🙂
No a co ten kořeněný nápoj? Myslíž, že můžu i zítra? asi jo, viď?

bocinka
15. pro 2011

@veavera asi jo, někde jsem četla, že se by se měl pít po doušcích celý den po nějakou dobu, takže asi ne jeden.... Dokonce i ten riciňák se může pít i třikrát myslím.... ale na to už jsem neměla.... 😕

veavera
16. pro 2011

@bocinka Tak jsem si ho udělala i dnes, bléééé 🤐 No a zítra jdu do toho ricínového 🙂

dadyk
16. pro 2011

tak dneska jsem si teprve udělala ten koktejl, asi před 2 hodinami a už myslím začíná působit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru