Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
16. pro 2011

@veavera mě třeba kořeněný nevadí..... Ale ten riciňák byl humus.... Pokud můžu poradit - holky už to tady psaly, pokud jsi schopná lopnout ten hlt alkoholu jako první a zapít to džusem s olejem udělej to.... bude se ti to méně vracet.... 😅

@dadyk Tak jak???? U tebe by teda mohl zafungovat, tak po termínu.... 😅

veavera
17. pro 2011

Tak jsem to před hodinou vypila... Zatím se cítím pořád OK, uvidíme co se bude dít dál.. Už se těším 🙂

rebelie
18. pro 2011

Tak jsem na vylepšení receptury přidala ještě pár kapek pupalkového oleje (na ovtírání čípku) a čtvrtku banánu, všechno pomixovala s meruňkovým kompotem a vkládám do toho své poslední naděje na přirozený porod...

bocinka
18. pro 2011

@veavera tak jak to dopadlo???

@rebelie a jak to vypadá s Tebou??? 😅

rebelie
19. pro 2011

@bocinka Hlásím, že zatím nic - respektive ani mě to neprotáhlo, jen mám větry... nějak to nechápu, protože mi přijde nemožné, že bych se potom ani nepos.... 😀

colin
19. pro 2011

tak ja hlasim, ze ja zkousela vypit v sobotu...napoj me hezky prohnal - pila jsem okolo osme - v jedenact jsem uz sedela na zachode, a zustala tam docela dlouho 🙂 potom zhruba mezi prvni a treti po pulnoci jsem dostala nepravidelne kontrakce vystrelujici az do krize, ale "bohuzel" pak ustaly....Anicce se ven proste nechtelo ☹ takze dnes rano kontrola - odhad 3500g, prostupna na 2 prsty, za sebou Hamiltonuv hmat a pokud se Anicka nerozmysli, tak ve stredu rano bohuzel vyvolani ☹ (kvuli astmatu a onemocneni krve me nenechaji prenaset ☹ ) takze jdu za chvili vypit druhy pokus a dam vedet jak jsme dopadly 🙂

marinka
19. pro 2011

@colin Zkus si dát na druhý pokus trochu míň toho oleje, jestli tě to prohnalo, bude větší šance, že to zabere 😉

colin
19. pro 2011

@marinka minule jsem dala presne tech 20ml, tak myslis, ze mam dat jeste min?

marinka
19. pro 2011

@colin Klidně dej míň, aby tě to neprohnalo a pak sexík, kdyby to šlo, to je nejlepší kombinace a zatím to zabralo takto všem kamarádkám (mně taky). Ono když tě to prohnalo napoprvé, tak je velká pravděpodobnost, že to při stejném množství prožene i napodruhé, takže fakt radši trochu míň a nejlépe k tomu ten sex 😉

marinka
19. pro 2011

@colin Jo, a jak jsi psala, že jsi minule měla ty nepravidelné kontrakce a pak přestaly, tak to byla přesně ta chvíle, kdy jste měli vlítnout na sexík a na 99% by z toho byl porod, já jsem to měla taky tak, riciňák mi rozjel kontrakce, ale postupně slábly, až téměř ustaly, už jsem to vzdala, ale manžel ještě chtěl zkusit sexík, tak jsme ho daly a hned nato silné kontra po třech minutách a za tři hoďky byla malá na světě 🙂 Přitom sex bez riciňáku nezabíral vůbec. Tak držím palce!!

colin
19. pro 2011

no jo, jenze toho naseho k tomu nepremluvim ☹ ma jakysi blok posledni mesic, mel to tak i u Jonase ☹(( tak musim doufat, ze to tentokrat zvladne napoj sam....blby je, ze jeste ani neprenasim, tak mozna se ji proste nechce.... ☹ chjo chjo, ale z vyvolavacky mam strach....

colin
19. pro 2011

@marinka no jo, jenze toho naseho k tomu nepremluvim ma jakysi blok posledni mesic, mel to tak i u Jonase (( tak musim doufat, ze to tentokrat zvladne napoj sam....blby je, ze jeste ani neprenasim, tak mozna se ji proste nechce.... chjo chjo, ale z vyvolavacky mam strach....

marinka
19. pro 2011

@colin Mně ten nápoj se sexem zabral 14 dní před termínem, ale malá měla už špatnou placentu, tak to bylo i kvůli tomu..To je škoda, že se mu nechce, věřím, že by ti to porod rozjelo, když jsi ty nepravidelné kontra po nápoji měla, jde vidět, že na tebe působí, ale chce to ještě mu trochu pomoct těma spermijkama. Tak neva, zkus samotný nápoj a třeba to tentokrát už bude stačit. Nebo tomu zkus pomoct masáží bradavek, kdyby se kontra zase objevily..

colin
19. pro 2011

@marinka ted se rochni muzik s Jonasem, a pak se jdu vyrochnit do vany ja 🙂 na druhou davku mi stejne zbylo asi jenom nejakych 15ml, tak snad to bude stacit, ted jsem to vyzunkla 🙂 takze si dam vanu s masazi a uz to necham osudu - dalsi olej asi shanet nebudu, bud se to povede ted, nebo uz si holt pockam na stredu ☹ do toho me jeste boli spodek z toho Hamiltona 🙂 uz bych to chtela mit za sebou - asi jako kazda 🙂))))

marinka
19. pro 2011

@colin Držím palce, třeba to vyjde!! 😉

colin
19. pro 2011

@marinka dam vedet 🙂 jdu uspavat a nechame se prekvapit 🙂

colin
20. pro 2011

no tak bohuzel nic ☹ tentokrat me to teda neprohnalo, brisko bolelo jak cert celou noc, vubec jsem se nevyspala ☹ jinak dopoledne celkem klid a kolem obidka nam to trochu zacalo...zatim po 10 minutach, tak uvidime....jdu dat vanu 😀 ale leze mi to zas do krize, tak doufam, ze uz to je tentokrat ono a ja to budu mit rychle za sebou....tak drzte palecky 😵

marinka
20. pro 2011

@colin Jé, to vypadá už nadějně! 😵

bocinka
20. pro 2011

@colin držím pěsti.... 🙂

petja
autor
20. pro 2011

@colin To dáš! 😉

kaleilah
23. pro 2011

@colin že by to vyšlo? 🙂

veavera
23. pro 2011

@bocinka Tak hlásím, že v pondělí ve 2:40 v noci se nám narodila Simonka. 3400g a 50cm. Porod trval 40 min. Dneska nás propustily domů, budeme mít krásné Vánoce. Starší syn je z malé nadšený a to je mu 16. měsíců. Jestli ovšem pomohl koktejl, nevím. Vypila jsem ho v sobotu kolem třetí, nic to se mnou neudělalo, ani na velkou jsem nešla. No ale první kontrakce začly v neděli v šest ráno, trvaly do devíti, pak celý den nic. Šli jsme s manželem nakupovat a večer mě začlo pobolívat břicho, jakoby se mi chtělo na velkou. No a po půlnoci (po hezkém milování 😎 ) jsem šla na do koupelny a už se nevrátila, po hodině a půl pravidelných a zesilujících se kontrakcích jsme jeli směr porodnice. Málem jsem porodila na chodbě 🙂 Takže porod buď přišel sám, ten den jsem měla termín, nebo to bylo jedno s druhým: dva dny úklid celého domu, sklenka vínečka, ricínový koktejl, nákupy a sexík 🙂 Těžko říct, hlavně že to dobře dopadlo 🙂

bbn
23. pro 2011

Tak já se taky přidám se zkušeností - ač se to nemá, tak ricinový nápoj jsem vypila 3 dny před termínem. Důvodů bylo více a v konečném důsledku jsem moc ráda, že jsem to tak brzo riskla. Já měla nějaké vnitřní tušení, že prcek prostě musí ven a už mi bylo i jedno, že ve "své" porodnici rodit nebudu, páč ta bude ještě týden uzavřena. Ten den jsem byla ráno u dr., kde byl nález otevřená na 2, hlavička naléhá. Takže večer, kolem 20té, jsem si udělala nápoj, v 0:30 mi začala dost prosakovat voda (já v té chvíli myslela, že prostě praskla), před 6 ráno pak praskla opravdu (jako by mi někdo kopnul do břicha) a synátor byl venku v 9 hod. Ač mi ještě 14 dní před TP dělali odhad váhy podle uzv a tehdy měl necelé 3kg, tak se nám narodil 4kg obřík. Nedovedu si představit, že bych ještě cca 10 dní přenášela, to už by asi fakt na normální porod nebylo.

bocinka
23. pro 2011

@veavera mooooooooc gratuluju.... 😵 😵 😵 😵 to byl super porod a budete mít perfektní Vánoce, tak šťastné a veselé a gratuluju....

bocinka
23. pro 2011

@bbn holky to tady pily i týden před TP.... 🙂 🙂 🙂 moc gratulujem a krásné Vánoce přejeme.... 😵

slim6
24. pro 2011

Ahojte holky...tak jsem se trochu prolouskala Vašemi diskuzemi je toho vážně hodně....tak nám se termín porodu pomalu blíží..ale zatím to vůbec nevypadá na porod....pro jistotu už si do zásoby chystám všechni ingredience na kořeněný nápoj, jen se mi nikde nedaří sehnat sporýš lékařský..v lékárně na mě všude čuměli jak na blázna..tak prosím poraraďte kde jste ho koupili nebo zda lze nahradit něčím jiným....díky za info a přeji Štastné a Veselé

ivicek1
25. pro 2011

@slim6 Zkus ve zdravé výživě 😉

colin
27. pro 2011

tak hlásím porod 🙂 ve středu 21.12 0:40 se nám narodila holčička Anička (3600g/52cm). Krásná, zdravá, vše tak jak má být. Naposledy jsem tu byla v jednu, pak dala vanu a pak sla na dlouhou prochazku s Jonaskem, kde se krasne rozjely kontra po 5 minutach. tak jsme vyrazili do poro. Prijali nas v osm, ale dlouho se nic nedelo a ja se neotvirala ☹ pak napichli epidural - asi 22:30 - a jak se ten spodek uvolnil, tak se to krasne rozjelo a 40min. po pulnoci byla mala venku 🙂 takze ja myslim, ze napoj dohromady s Hamiltonem zabral nadherne 🙂))))))))))))) vsem preji krasne a rychle porody .-)

petja
autor
27. pro 2011

@colin Gratulka!To už ste byli na Štědrý doma? Super načasování!!! Akorát teda toho Hamiltona a epi bych si nechala ráda ujít. Dobře že tobě to pomohlo

colin
27. pro 2011

@petja na Stedry den nas pousteli, takze ideal 🙂 🙂 a jeste je Anicka moc hodnoucka 🙂 druhe ditko za odmenu 🙂 no ja si zase rikala, ze otevrene uz to tam bylo a radeji to, nez vyvolavany porod....Epidural jsem chtela po domluve s PA, protoze u prvniho porodu to bylo stejne - kontrakce jak blazen, ale ja se neotvirala a neotvirala....a kdyz uz jsem po 26 hodinach byla otevrena - delozni branka byla i presto tuha, a maleho mi lomcovali ven vacuextraktorem a klestema, byl priduseny a vubec...apgar 2,6,8....druhy porod vypadal stejne, kontrakce jak blazen, ale ja se neotvirala a neotvirala, zadny zmeny..pak PA navrhla epidural, a od toho okamziku presne za 2apul hodiny byla mala na svete...apgar 10,10,10...tak jsem nakonec rada hlavne ze vse probehlo a Anicka je v poradku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru