Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

helcenka
29. únor 2012

@tyrisa - asi jak kterých doktorů... Můj dr. se mě ptal, jestli budu chtít rodit normálně nebo císařem, rozhodla jsem se pro normální porod, takže jsme si domluvili, za jakých podmínek budu moci rodit normálka a bylo to super. Druhý porod si nemůžu vynachválit. 😉
Žádná zvláštní opatření se nekonala, jo a jizvu mi taky nikdo nekontroval, protože dr. říkal, že nezáleží na tom, jak je tenká, jak se bojí většina doktorů, ale na tom, jak je pružná a to se moc změřit nedá. Spíš se to sleduje tím, jestli máš v těhu s jizvou nějaké problémy. A svému dr. věřím na 100%, je to vyhledávaný lékař, je nejen gynekolog, ale i porodník, vykonává i gynekologické operace, jezdí k němu i pacientky ze zahraničí. Škoda, že jsem k němu nechodila i při prvním těhu, možná by dopadlo všechno jinak...
Jinak mi říkal, že pokud se rozhodnu pro druhého císaře, tak nebude žádný problém napsat indikaci k císaři, ale samotný první císař není indikací k dalšímu císaři...

A kamarádka je taky po císaři, a teď má za pár dní termín druhého porodu a také ji nenutí k císaři, bude rodit přirozeně, teda samozřejmě, pokud všechno půjde, jak má. A to je po prvním porodu teprve 1 měsíců.

Nenech se do ničeho tlačit a vyber si doktora, kterému věříš...

helcenka
2. bře 2012

@tyrisa - tak ta kamarádka, co jsem o ní výše psala včera porodila přirozenou cestou chlapečka - 4kg. Po císaři je 18 měsíců...

tyrisa
2. bře 2012

@helcenka To je super Heli....taky bych chtěla,ale jestli tady neseženu doktora,co mě nechá porodit normálně,mám smůlu.Zatím mám ještě čas,chystám se do Fakultky na výzvědy.Snad tam bude někdo normální.

ajina17
2. bře 2012

@tyrisa Co je to za blbost...Proč by jsi nemohla rodit normálně? Znám plno lidí co rodily císařem a za 12 měsíců rodily normálně přirozenou cestou... a ty už máš pětiletou holčičku tak vtom nevidím problém...Zkus hledat porodnici kde jsou hlavně pro přirozené porody..

tyrisa
2. bře 2012

@ajina17 No,já si taky myslím,že je to blbost....ale vysvětli to těm doktorům,kteří mi tvrděj,že se to tak dělá 😠 Já doufám,že fakt v Porubě mi řeknou,že je to oki a rodit budu normálně...na fifkách mi hrozí kudlou 😖

ajina17
2. bře 2012

@tyrisa Tak si dupni a napiš si to do porodního plánu...Jako je to kravina, aby jsi po pěti letech musela na císaře...A kde že ti to řekli, že musíš na císaře??

hrosicci
5. bře 2012

Ahojky @petja 🙂 Myslíš, že už můžu vyzkoušet nápoj když jsem 3.3. měla TP dle ultrazvuku? Nebo mám čekat na TP dle menstruace 🙂 ? Já už bych straaaašně chtěla rodit! 😀 Už je to fakt strašný 😀

petja
autor
5. bře 2012

@hrosicci zkusit můžeš kdykoliv ale rozdíly tvých TP jsou dost divný,ne?

denousek
5. bře 2012

ja jsem to chtela zkusit ale prej ricinovy olej muze miminku ublizit a neni to pravda kde oc vyčtu na netu...tak nevim..nechci prenaset ptz mam cukrovku tak me ani nenechaji tak jsem o tom premyslela ale v lekarne me sjeli jak malou holku kdyz se me zeptali ze doufaji ze to nemam na uzivani vnitrne... rikam jo na zacpu prej nejsem normalni ze muzu mimcu i sobe ublizit strasne me to sere ..kde je teda pravda netuším..

hrosicci
5. bře 2012

@petja To jsou... já jsem z toho úplně mimo... Prý to může být tím, že byla ještě jedna MS už v těhu... ale nevim nu... Můj mudr chtěl dokonce vyvolávat už tenhle týden... ale vyvolávačku fakt neci :( tak jsem si dupla, že ne a nechala se odeslat do porodky... tak uvidíme co mi poví ta 😀 Jsem ráda, že nejsem jediná komu se ty termíny nezdají... Děkuju 🙂

hrosicci
5. bře 2012

@denousek Dřív se riciňák používal jako běžné projímadlo... ale upustilo se od toho páč každej jsme jinej a některý střeva můžou reagovat docela silnýma křečema a velkou ztrátou vody... to je to "nebezpečný" 🙂 Takže se musí opatrně... Dá se předávkovat a dehydratovat... ale ne půlkou paňáku 🙂

petja
autor
5. bře 2012

@denousek a jak mu můžeš ublížit ti řekli,když se to tebe tak pustili? Nesetkala sem se s jeedinným případem a to tady nápoj zkoušelo maminek hafol! Ale nemuzsíš být odkázána na lékárnu a olej si koupit třeba od |Salosu sama 😉

@hrosicci a podle utz jim stáří odpovídá?

denousek
5. bře 2012

@petja jo ja vim ze si ho muzu koupit sama ... ale kdyz ti nekdo rekne ze tim muzes i ublizit tak pak si to kup ze 🙂 no uvidime v zaveru treba porodim sama...

petja
autor
5. bře 2012

@denousek no to by mě asi nerozhodilo,kdyby mi řekli pouze tu formulku a ne pořádný argument,pak bych četla a hledala,určo bych nedala jen na jeden názor od někoho co ani nevi proč to říká.Takových lidí sem opravdu potkala už spousty a nakonec se ukázalo že jedna paní povídala... 🙄

denousek
5. bře 2012

@petja no jooo jenze to je to same ze si to prectu tadyze jedna pani povidala vis... taky jsou to jen slova ... nekomu to stejne zabere a nekomu ne ..

denousek
5. bře 2012

@petja a tejne se to nedoporucuje pred terminem ne?a po terminu to nema cenu prenaset me asi nenechaji... mam cukrovku

bocinka
5. bře 2012

@hrosicci ten termín dle UTZ máš už od toho 13tt, nebo až teď??? Já měla taky velký rozdíl mezi termíny a to proto, že byla malá veliká, ale směrodatný termín byl ze screeningu 😕

hrosicci
5. bře 2012

@petja To prej na toho 3.3. Já to nechápu 😀 Ale už mě Ti Mudři štvou 😝
@bocinka Od 21tt ... já nevim... v Genetu na scriningu neřikali nic... až pak můj Mudr

petja
autor
5. bře 2012

@denousek no tady když sedneš k diskuzi a pročteš nenejadeš jeden takový případ a tady to není jedna baba povídala bych řekla

angetha
5. bře 2012

Mě se podařilo sehnat ricinový olej bez receptu, ale i tak mě lékárnice varovala, že jestli to mám pro sebe, tak opravdu opatrně, jen trošinku..

denousek
5. bře 2012

@petja ja uz si to tady čtu docela dlouho tak se porad rozhoduju...kdybych mela zarucený že se z toho jen neposeru 😀 neb ze to nekomu aspon pomohlo uz pred terminem ☹

denousek
5. bře 2012

takjsem si ho tady vzala a uvidime pozdeji no 🙂 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25615974

denousek
5. bře 2012

myslim ze kdyz to nevypiju celyy nic mi to nemuze udelat...

@petja muzes mi objasnit to davkovani?a musi byt merunkovy dzus?mame treba zavarene merunky tak staci ta stava z nich?

petja
autor
5. bře 2012

@denousek před termínem určo pomohlo,často v zajímavých případech,kdy maminka chtěla intuitivně porodit jinak než doktoři kázali apod.nezaručí ti nikdo nic,já měla díky nápoji úžasný porod,který by mi vyvvolání nemohlo zaručit ani zbla.Prostě jsem přírodní člověk,věřím svému tělu,intuici,daleko více než zásahům doktorů.
Jinak můžou být i mix meruňky,či cokoli co obsahuje K. Co já vím tak broskve,banány dokonce i meloun
Je to půl panáku oleje,hlt čiré kořalky a dolít do 3dcl džusem.Samože nejdřív můžeš kopnout kořku,pokud ti to nedělá dobře,jako mě,nebo přidat džusu apod.Nepřekračovala bych 3/4 panáku oleje

luciferinka
5. bře 2012

Zítra mám TP a vyčetla jsem tady na koníkovi recept na vypuzovací koktejl,který se skládá s 2dc silného vývaru s hřebíčku a skořice,jednou štamprli palenky,a litru hruškového džusu a lžičkou olivového oleje,který jsem zapoměla koupit,tak jsem tak cvrnkla trochu slunečnicového oleje a trochu dýnového oleje...zatím mám dva hrníčky vypité,břicho tvrdé jak kámen a nějak to ve mě vrčí...zdřejmně jsem to přehnala s tím olejem 😀 ...Nemáte někdo s tímto typem koktejlu zkušenost,kolik toho mužu vypít 😝 ..děkuji 😉

denousek
5. bře 2012

@petja jak velky panak?0,2 neb O,4

petja
autor
5. bře 2012

@denousek půlka velkýho panáka

denousek
5. bře 2012

@petja no tak uvidime... 🙂 ale nejlip je to stejne zkouset az v denterminu ne,??no zalezi jestli me budou hnat na vyvolani... tak uvidime

petja
autor
5. bře 2012

@denousek přesně tak,já ho řešila až mě strašili že půjdu druhý den na vyvolání apod.Vypila sem ho den předtim

bocinka
5. bře 2012

@hrosicci tak pokud je to z 21 tt je to normální u velkýho miminka, mě se TP posunul až skoro na listopad, jakoby, jinak platí ten kolem 11 - 13 tt, jestliže máš ještě cukrovku, tak je jasný, že je mimi větší, já třeba porodila 39+6 vyvolávaně kvůli váze malé a podle posledního UTZ dva dny před porodem mi to psalo, že jsem 44+3tt 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru