Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

strihalka
18. dub 2012

@denousek co jsem cetla, tak neco ricinoveho, neco merhuloveho dzusu a sampanske....nekde ctu aj vodku....🙂
co doma najdu dam🙂
no idem do lekarny.... a pak jeste chcem zkusit toto...
tak Huhu koktejl je asi toto:
a jeden litr horke vody
1 ks skorice
10 hřebíčků
1 malý zázvor (kdyz neni cerstvy tak dat lzicku suseneho)
1 polevkova lzice sporyse lekarskeho (koupi se v prodejne kde prodavaj bylinky nebo v lekarne)
no nevim ci to dam do litru, asi si to udelma silnejsi a dam jen pullitr.-D

tak jedu do lekarny, snad mi vse v pohode prodaji 🙂, ted amanzelovi 😀
vecer se ozvu

denousek
18. dub 2012

@strihalka ricin nechteji tehulim prodavat tak to ti asi neprodaji kdyztak rekni ze to máš na masaže...

strihalka
18. dub 2012

@denousek no tak neprodali, ale ne z duvodu tehule, vsude jsem posilala manzela, ale je to jen na objednavku, nikde ho nemali ☹

sylvinka
18. dub 2012

@strihalka Já mám ještě šest dní do termínu, čípek drží - je poloměkký a má 2cm, hlavička vysoko ( i když třeba dnes mám pocit, že asi vypadne 😝)
Ricin jsem zkusila jen v pidi dávce a bolesti vyvolal. Větší dávku zkusím možná zítra, možná v pátek - ještě uvidím.
Ricin jsem jsem ho u nás v obchůdku nazvaném "zelená lékarna" - bylinky, čaje, oleje, přírodní kosmetika. V lékarně neměli.
A kořeněný nápoj nevyvolal ani tvrdnutí 😝

sylvinka
18. dub 2012

@denousek až dojde na další pokus - zítra nebo v pátek, tak už se šidit nebudu 😀

@strihalka Ale kamarádka mi říkala, že měla v průkazce X2 a na porod dle dr. nevypadlo a zabral v té kombinaci se sexem ukázkově. Takže asi (i já na to spoléhám), to zas tak zásadní není, jaký je nález od dr.

aknapets
19. dub 2012

@denousek tak mám prosbu! jak vidíš, jsem ještě tu, sice porod mi to nevyovlalo (ale asi tím, že jsem dala asi jenom 15 dcl oleje), ani nějakej průjem..prostě jsem šla asi dvakrát na záchod... pak v noci kontra pravidelný, jeli jsme do porodnice, ale cestou přešly. V porodnici mi řekli, že nalíhá hlavička a na prst prostupná a že můžu přijet kdykoliv zpátky..což myslím způsobil olej. Včera jsem si masírovala bradavky, což vyvolávalo silný kontrakce, ale jenom při masírování, samo nic a dneska odešla zátka (nebo odchází..nevím, jak je velká). Jo, a v noci mě vždycky probudila jedna kontrakce a pak nic a pak zase třeba za 2 hod. jenda a tak dokola....Takže...může zkusit ten olej znova? Asi si dám zase menší množství, protože to mi pomohlo a mělo by pomoct...ale jestli není brzo..

denousek
19. dub 2012

@aknapets jasne ze to zkus znova...ale dej si množství normálne...dej si vica at se ti to fakt rozjede...

aknapets
19. dub 2012

@denousek tak dobře, zkusím to co nejdřív 🙂 a děkuju!!!

denousek
19. dub 2012

@aknapets JJ ALE NEŠID TO.... 😝 a dej vedet 🙂

luckap123
19. dub 2012

holky jak se pije ten čaj? naráz nebo se popíjí celý den? oleje se ještě bojím,ale čaj bych si udělala..nevím sice jak to vypadá dole,ale poslíčky už mám tři dny....myslíte že čaj by pomohl pomoci?

radun
19. dub 2012

@strihalka Já jsem riciňák sehnala v obchodě s čajíky, olejíčky apod. Neřekli ani slovo, že jsem těhu, bylo jim asi úplně jedno, na co to mám 🙂

radun
19. dub 2012

Holky, kdy jste začaly s těmi vyvolávačkami? Já mám termín až příští středu, teď se spíš připravuju tak, že si víc kořenim jídla a občas si dám deci červenýho. Poslíčky mám už v noci silné, ale vůbec ne pravidelné. Zítra jdu na kontrolu (nejspíš poslední ke svýmu gyndaři), tak si nechci zatim nic dávat, aby mimi natočilo dobrej monitor. V sobotu je ale nov, ten by mohl posílit účinek, což? Já si musim porod vyvolat sama, jinak jdu po císaři automaticky na dalšího císaře a tomu se chci fakt vyhnout...

petja
autor
19. dub 2012

@radun začla jsem,až mi hrozili vyvoláním

aknapets
19. dub 2012

@petja ted jsem zase pročetla diskuzi a jedna maminka psala, že jí pomohl den a půl po...já ho měla v úterý někdy v půl druhý...můžu si ho ted dát znova? (od tý doby kontrakce, který přestaly a dneska odešla zátka...)

petja
autor
19. dub 2012

@aknapets určitě zkus 😉

aknapets
19. dub 2012

@petja tak jo!

strihalka
19. dub 2012

No tak ja jdu zitra rano uz na prijemn takze ricinak nepotrebuji,sice semnou neni zadna velka zmena, ale tim ze jsem po, tak me chce docent mit pod kontrolou a monitor delat rano a vecer radeji....navic mala je extremny spac, takze natocit monitor je umeni 😀

denousek
24. dub 2012

@sylvinka tak jsemted četla tvou zpravu co ricin?nic?nemáš odvahu?,

denousek
24. dub 2012

@radun ja jsem maliho vyhnala 8dni pred terminem..

sylvinka
24. dub 2012

@denousek Ricin jsem zkusila celkem třikrát 😝 - jednou jak jsem psala, slabou dávku - to byla sobota čtrnáctého. Další várka proběhla teď v sobotu, podpořena sexem 😀
Třetí včera večer.

První dva pokusy vyvolaly bolesti, které jsem myslela, že jsou velké. Ta dnešní vyvolala brutus kontra, ale po třech hodinách začaly slábnout - takže jsem dnes jen velmi nevyspaná 🙂
Ale i tak jsem ráda - za prvé, že jsem to zkusila a uděla tak vše; a za druhé si můžu říkat, že děloha hezky reaguje a trošku procvičila .-)

denousek
24. dub 2012

@sylvinka tak to je mi lito ze to nevyslo..jj a jak říkáš deložka se aspo pekne nachystala 🙂

radun
25. dub 2012

@denousek Tak to je dobrý, že to vyšlo 😉 Já zkouším 3. den ten kořeněnej nápoj (sporýš, skořice, hřebíček, zázvor), děloha pěkně cvičí, ale nic pravidelného nebo silného. Dneska si jdu koupit meruňkovej džus, riciňák už mám doma dlouho, tak do toho večer půjdu, jestli se to přes den nerozjede. Jsem po císaři, tak se bojim, že by mě dlouho přenášet nenechali ☹

denousek
25. dub 2012

@radun me ty kořeněný nápoje vubec nepomohly ☹ staci i zavarene merunky jestli máš 🙂

radun
25. dub 2012

@denousek Obávám se, že mám jenom meruňkovou přesnídávku 😀 Ale úkol jsem nakonec převelela na muže, tak snad bude úspěšný.

denousek
25. dub 2012

@radun tak co 🙂

radun
25. dub 2012

@denousek Manžel džus sehnal. Vypila jsem to před šestou, tak uvidíme, zatím mám nepravidelné poslíčky - stejné jako dosud. Dám vědět, jak to dopadlo 😉

denousek
25. dub 2012

@radun ja jsem to vypila v pul 8 vecer a v 1 v noci me taky zacli ,,nepravidelne poslíčky-teda myslela jsem si to.. ale bylo to ono...ve 3 jsem odjela do porodky a ve 4 byl prcek venku 🙂 tak dej vedet ..

lucahrca
29. dub 2012

Ahoj holky, v úterý to bude 14 dnů co přenáším. Malej i já jsme v pořádku, ale dýl už mě nenechají čekat. Moc jsem si přála aby se narodil tou nejpřirozenejší cestou a teď to vypadá na vyvolávačku ☹ Poslední dva týdny zkouším všechno možné (kořeněný nápoj, sex, procházky, vanu, červené víno, kořeněná jídla, mytí oken) a stále nic. Navíc se prý k porodu tam dole u mě nic nechystá. Zítra jdu na poslední kontrolu, kde se se mnou už domluví na vyvolání, nebo si mě tam už rovnou nechají. Poslední "záchranou" je ricinový olej, tak jej dnes vyzkouším. Pořád jsem to odkládala, protože jsem měla strach, ale když jsem si přečetla všechny diskuze, jdu do toho. Držte palce, ať pomůže 😕

pomerancowa
29. dub 2012

@lucahrca Já držím palce 🙂 , napiš jak se bude něco dít 🙂

radun
29. dub 2012

@denousek Tak dávám vědět: Jsme zpátky z porodnice - píšu jen v rychlosti, mám toho nějak moc 😀 Vypila jsem to před šestou, od osmi nepravidelné kontrakce, od půl jedenácté silné kontrakce po 2-3 min a ve 4:40 odrozeno 😉 Jsem moc ráda, že jsem do toho šla, protože voda byla zkalená (praskla těsně před porozením hlavičky) a kdyby to v pátek na poradně zjistili, císař by mě neminul. Takhle mám nádhernej zážitek včetně 2h bondingu, prostě bomba.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru