Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

pomerancowa
17. kvě 2012

@tyrisa A říkali ti jak velká odchylka je na tom ultrazvuku? Jinak naše rodinka má podobné parametry jako vaše. První syn se narodil díky koktejlu 6 dní po termínu a měl 4,5 kg. Teď holčička,2 dny po termínu, má 4 kila. Vylítla jak namydlený blesk, bez nástřihu a potrhání. Záleží víc na velikosti pánve,kterou by ti měli změřit. Pánbůh nadělí každému jen tolik kolik unese 🙂 . Známá,která ma 165 cm porodila před měsícem 4kg chlapce. Držím Ti palce...všechny co mám 🙂

bocinka
17. kvě 2012

@daksha držíme dřžíme.... rozčil se u hokeje a bude venku hned.... 😅 😵

tyrisa
17. kvě 2012

@pomerancowa Dceru jsem rodila pro nepostupující porod sekcí. Rodit po sekci 4kg dítě je velké riziko ruptury dělohy.Kdybych neměla císaře,neřešila bych velikost miminka.Oni mě spontálně porodit nenechají pokud bude mít ten odhad přes 4kg...nevezmou si to na triko.Na pánvi toto těhotenství prostě nezáleží,jde o ten první císař.Jo a asi tu pánev mít moc širokou nebudu,když mi dceru vyvolávali kvůli velikosti a nenechali ani do termínu.

pomerancowa
17. kvě 2012

@tyrisa No vidiš,tak to jsem nevěděla. A kdy teda vyzkoušíš riciňák?

tyrisa
17. kvě 2012

@pomerancowa počkám na první ko v porodnici a pak se rozhodnu úplně,zatím mám stanoven svůj vyvolávací pokus na18.6......

pomerancowa
18. kvě 2012

@tyrisa držím vám oboum palce 😉

daksha
25. kvě 2012

Ahoj, tak hlásím, že u nás ricin zabral. 17.5. kolem čtvrté odpoledne jsem koktejl vypila. Tentokrát mě tedy pořádně prohnal a nezpůsobil mi ani poslíčky. Tak jsem šla zklamaně spát, že zase nic. No a 18.5. v 1 ráno mi praskla voda a do půl hodinky jsem měla pravidelné čtyřminutové kontrakce. V porodnici to na monitoru vypadalo dobře, ale po vnitřním vyšetření se zjistilo, že se opět jako u prvního porodu neotvírám. Tak jsme posléze přistoupili k císaři. Tentokrát jsem si troufla na spinal a byla to nádhera, hned po ošetření mi dali dcerku na hrudník a nechali ji tam celou dobu šití i tatínka jsme tam měly. A pak po převozu na šestinedělí mi ji ještě nahou přítel přinesl a už jsme jen kojily a mazlili se všichni tři, přítel s námi mohl zůstat jak dlouho chtěl.
Moc děkuju všem za podporu a informace, jsem ráda, že jsem mohla zkusit porodit přirozeně a ne jít rovnou na plánovaný císař.
Jo a váhový odhad byl přes 3900 g a nakonec malá měla necelých 3,5 kilo. To by mě ten císař plánovaný jen kvůli velké váze miminka opravdu naštval... 🙄
@tyrisa držím pěsti, budu ještě nakukovat, jak jsi dopadla.

tyrisa
30. kvě 2012

Ahoj holky,právě jsem do sebe kopla koktejl.Nepočítám s tím,že jdu rodit,ale zkouším to nějak popohnat.Takže mi držte palce,at se dole trošku něco začne dít.....

tyrisa
30. kvě 2012

No,musím říct,že mi začalo tvrdnout břicho a do toho bolest v podbříšku.....takhle to teda neznám,asi se něco děje.Hlavně at mi to tošku pomůže,třeba jen k uvolnění zátky.

bocinka
30. kvě 2012

@tyrisa sleduju Tě 😉 😉 a držím pěsti....

daksha
31. kvě 2012

@tyrisa držím pěsti a kdyby to dneska ještě nezabralo, tak neztrácej naději 😉

angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tyrisa
31. kvě 2012

@angeloo123 Tak se nerozčiluj a nech nás tady těhulky,které tomu věříme 😀

tyrisa
1. čer 2012

tak jsem dala další dávku včera večer,tvrdnutí minimální,zato průjem......takový jsem ještě nezažila.No uvidíme.Další zkoušet nechci,mám bobky 😅

denousek
1. čer 2012

@tyrisa asi bylo jeste brzo..me to 16dni pred terminem nezabralo ale 8 dni pred uz jo 🙂

denousek
1. čer 2012

holky muzu moc poprosit o hlas jde jen o klik dekuji http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/4034

tyrisa
1. čer 2012

@denousek já jsem ani nepočítala s tím,že bych šla rodit mám cs2 a jsem zavřená,totálně nezralé porodní cesty...jen jsem chtěla trošku připravit spodek....uvidím co mi řeknou ve středu v porodnici....

denousek
1. čer 2012

@tyrisa jo no ono se ti to tim pripravuje treba to podruhy vyjde ja jsem byla taky nepripravena a slo to napodruhy 😀 prosimm das mi i ten hlasek 🙂

tyrisa
1. čer 2012

@denousek já jsem ho měla už podruhý.....
jo dám....

tyrisa
1. čer 2012

@denousek hele,tam se musíš přihlásit,nebo registrovat a to já nechci....

daksha
2. čer 2012

@tyrisa tak to jsi měla hodně podoné jako já, poprvé jen pořádné tvrdnutí břicha (a na kontrole otevřená aspoň na špičku prstu), podruhé pořádný průjem a tvrdnutí minimální. Až na to, že podruhé mi pak praskla voda. Jen jsem to zkoušela až po termínu, tak to zabralo. Určitě se ještě před vyvoláváním (nebo rovnou plánovaným sc?) zadaří 🙂

denousek
2. čer 2012

@tyrisa no kdyz nejsou cesty nachystane tak to fakt nezabere hned,zkus to jeste za tyden...

tyrisa
2. čer 2012

@daksha já mám smůlu,že kolem termínu už bych si spíš ublížila a brali by mě na císař,takže zbytečné bolesti.Já se zeptám ve středu,jestli mi dají termín na tu sekci a do té doby se budu pokoušet porodit,pak už je to fuk,nechci riskovat to prasknutí dělohy,to fakt radši ta sc.....
@denousek njn,já vím,ted už ho zkoušet nebudu,jsem zvědavá co mi ve středu řeknou,jestli bude nález stejný jako min středu tak na to prdím 🙄 Ale jestli to bude lepší a pohne se to(třeba mi udělá hamiltona ještě) půjdu na to příští víkend.Nejhorší je,že mi ani zátka neodchází.... 😠

denousek
2. čer 2012

@tyrisa ta mi neodesla ani u jednoho porodu... a muj posledni nalez pred porodem byl na 1,5cm 🙂 rodila jsem na ricinak 8dni pred terminem 🙂 o pul 8 vecer jsem to vypila v 1 v noci zacli bolesti o pul 4 příjezd do porodky a ve 4.09 byl malý na svete takze se vsim vsudy 3 hodiny a bez nastrihu jen diky ricinaku ...jsem moc rada ze sem do toho šla!!

lesys
3. čer 2012

ahoj holky, tak jsem si koktejlík dneska dala a výsledek byl že jsem do 3 hodin od vypití vše vyzvracela a to mi chutnal. dala jsem si meruňkový kompot, ricin. oleje trošku více tak 40 ml a půl panáku slivky. a to mám žaludek naprosto v poho, můžu sníst cokoliv. prostě mi to tělo nepřijalo...a zítra mám TP a jsem objednaná na vyvolávačku kvůli cukrovce (ta je upe v normě). prostě jen preventivní vyvolávaní porodu....☹

tyrisa
3. čer 2012

@lesys fíííha,asi ti nesedla ta slivka tipuju....a jak ti je?já jsem asi padlá na hlavu,ale dala jsem poslední dávku a ted čekám to střevní čoromoro.vysála jsem,vytřela,možná vyžehlím,ale ležet nehodlám....

daksha
5. čer 2012

@tyrisa hmm, že by to zabralo? 🙂

tyrisa
5. čer 2012

@daksha nene,sedím doma jak pipka...zítra jdu na ko do porodnice.....

bocinka
5. čer 2012

@tyrisa tak držím palce a nic si z toho nedělej, mě to taky nezabralo, ale můžu říct, že vyvolávačka pak byla v pohodě, byla jsem krásně nachystaná.... 😉 😉 😉

tyrisa
6. čer 2012

Dobrá zpráva.....sekce mi zatím nehrozí,takže můžu být v klidu.Takže se v racím k původnímu plánu dát si koktejl 18.6. Ufff,akorát jsem se ujistila,že když to není připravený,nepomůžou ani tři koktejly 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru