Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
1. lis 2009

Kaleilah - strie??? o tom mi ani nemluv - před třemi lety jsem byla na laparo žlučníku a všechny!!! jizvy mi popraskaly, je to hrozné....
tak to zkuuuuus... i já to chci věděěěěět.... 😀

kaleilah
1. lis 2009

Dula mi říkala že po riciňáku jsou ale brutus kontrakce, prý hodně silný, ale zase krátký...a vzhledem k tomu že do porodky jsou to dvě hodiny cesty.... 😝

bocinka
1. lis 2009

dvě hodiny???? 🤐 Jééé, to je moooc, já to mám asi dvacet - třicet minut.... v noci i 15... 😉
Tak jak to teda uděláš???? Ale když to tu tak čteš, není to zas taková rychlovka...

kaleilah
1. lis 2009

Právě že nevim jak to bude u druhýho porodu. A hlavně taky bude trvat než vyjedeme, kdy poznám že je ten správnej čas..musí se zajet pro tchýni, dulu apod, navíc mám strach abych poznala že je to už ono-myslím janka měla kontra po 2 minutách apak nic, tak nechci jet zbytečně. My máme jednu porodku asi 8 min druhou tak 30, třetí tak hodinu cesty a já chci do tý nejdál 😀 😀 😀

bocinka
1. lis 2009

tak to já si moc nevybírala, v Bruntále se už nerodí, Opavu nemám ráda jako město, takže rodit tam nechci, do Ostravy je to cele rozkopané... Takže Krnov - mimo to, že je nejblíže, taky je tam vana (chtěla bych rodit do vody) a trochu to tam znám.... 😀

Hele, tak lupni ten olejík a už abys vyjela, ne??? 😀 Máš toho hodně...

kaleilah
1. lis 2009

dneska nee 🙂 jsem unavená, odpoledne jsem nestihla s dětma spát a večer jsem dvě hodiny chovala našehoprdlouška, rostou zoubky tak hodně plakal, navíc nemáme zajištěný auto a tchýni už teď nic nejede tak nechci zbytečně platit za taxi 🙂 A nemám alkohol a meruňkovej džus 🙂

bocinka
1. lis 2009

tak si přijd, slivovičky mam asi litr... 😉 a měrunky mam kompotovaný... :D
😝
Jdu si lehnout, pravě jsem se napráskla bramborovým salátem - fuj, to je nechutný...
¨Taky se Vám stává, že máte na něco hroznou chuťku a pak sníte tři lžičky a chce se Vám zvracet??? 😨
Fujky - jdu hají... Páááá holky a kdyby jste se zitra neozvaly, tak po porodu tady paaaaaaaaa 😅

kaleilah
1. lis 2009

mě se stává že mám na něco chuť a když to konečně udělám tak už to nechci 😀
Paaa a dneska večer nerodim 😝 se mi nechce 😀

kaleilah
1. lis 2009

Jo holky, napadlo mě s tím alkoholem, my doma máme víno 😀 , ferneta...ale vodka ani slivka nee 😀 a kvůli pár kapkám se mi nechce kupovat 😝

Tak co použít? Máme broskvovou vodku, ta má nějakých 17%, klasická kolem 37%...nebo si dát trochu manžovo Metaxy? To je přece jen čistej alkohol a silný asi jak ta vodka.. 😉

lenises26
2. lis 2009

Ahoj holky,tak už některá budete zkoušet riciňák?Jsem hrozně zvědavá,jestli to některé z vás zabere 😅 .Já mám ještě 15 dní do termínu,ale ten první termín mám 7.11 a to podle poslední menstruace,ale dr.říkala,že se mám řídit termínem dle utz,to je 16.11.Tak s napětím odpočítávám dny 🙂 .Předevčírem jsem měla jednu dost silnou kontrakci,tak jsem si říkala,že by už?Vletěla jsem si dát horkou koupel a...NIC ☹ .Zítra jedu do poradny,tak uvidím.Můžu se zeptat,jakou máte kdo celkovou kritickou hodnotu?Já už mám od 35.týdne jen 5.Ach jo,už to chci mít za sebou a mít u sebe toho prďolku.Jak to tak vypadá,tak Janka už to má asi taky za sebou 🙂 .Musíme čekat,než od ní dostaneme nějakou zprávičku.

kaleilah
2. lis 2009

Ahojte, tak mám docela silný poslíčky, hodně mě bolí břicho, tak se jdu sledovat 😀

lenises26
2. lis 2009

Ahoj Kaleilah,tak třeba už to bude k porodu,tak ti držím pěsti,třeba už se dočkáš 😉

lenises26
2. lis 2009

Kaleilah,to ti přišlo samo,nebo jsi zkusila riciňák?

kaleilah
2. lis 2009

leni, samo 😉 ale riciňák je v záloze 🙂

lenises26
2. lis 2009

Jejda,tak to je super.Moc ti to přeju 😉

kaleilah
2. lis 2009

Stejně si myslím že z toho nic nebude 🙂 Ale kdykoliv mě píchne nebo zabolí v podbřišku, hned koukám na hodiny a čekám jestli bude další, jsem už z toho mimo 😀 😀

Koukám že to bude 4 dítko? zase chlapeček? 😉

lenises26
2. lis 2009

Taky bych si moc přála,aby to přišlo samo.Jen pořád trpím strachem,že přítel porod nestihne 😢 .Porodnici máme 45km vzdálenou.Do Krumlova nechci,chci jet rodit do Budějovic a přítel pracuje po celých jižních čechách ☹ .

lenises26
2. lis 2009

Jojo,zase další klučina.Holčičky se asi nedočkám 😢 .

lenises26
2. lis 2009

A co čekáš ty,chlapečka nebo holčičku?

kaleilah
2. lis 2009

leni, 45 km? Tak to je pohodaaaaa, my si vybrali opět kadaň-to zanmená přes dvě hodiyn cesty 😀

lenises26
2. lis 2009

Ty brďo,tak to možná taky budeš mít jen tak tak.A ty už jsi po termínu?

kaleilah
2. lis 2009

Minulý čtvrtek jsem měla první termín, druhý termín mám 8.11 a mám ještě třetí termín na 17 listopadu. Musim jít dát sprchu,nějak mám pocit že se něco děje,poslíci začínají být nepříjemný...tak jsem zvědavá 😉

lenises26
2. lis 2009

DRŽÍM TI PALCE !!!

bocinka
2. lis 2009

kaleilah - už už??? a já myslela, že uděláš pokusnýho zajdu s tím olejem... 😝
já jdu uklízet - dneska je malá nějaká živá... Jak se projevují poslíci??? mě dneska nějak tvrdne břicho, ale ty moje obvyklé křeče to nejsou... 😒

kaleilah
2. lis 2009

Tak já pořád nevim... 😅 byla jsem 20 minutvesprše, tam se nic nedělo, a teď mě bolí zase říško jako při ms. Spíš mám takovj zvláštní pocit. No usnulo mi dítko tak jdu taky zalehnoutm co kdyby...abych měla sílu 🙂

lenises26
2. lis 2009

Ahoj Bocinko,poslíci jsou takové slabé bolesti jako při menstruaci,takový malý tlak v bříšku a u toho i to tuhnutí.Já už je mám snad měsíc a pořád nic 😒 .Ani ze mě nevyšla ta hlenová zátka ☹ Doktorka říkala,že budu určo přenášet.Zítra jdu do poradny,tak uvidím co mi řekne 😲 .Termíny mám 7. a 16.11.,ale prý se mám řídit tím 16.11.Doufám,že to přijde samo a nebudu muset zase na provokačku.Každopádně bych zkusila riciňák,až tedy budu mít po 2.termínu 😉 .Už to chci mít za sebou.A jak se cítíš ty?

lenises26
2. lis 2009

Kaleilah,běž si odpočinout a pak třeba písni,jak ti je.Pokud tedy ještě napsat stihneš 😀

kaleilah
2. lis 2009

Leni určitě stihnu, pc se u nás nevypíná, a stejně odpoledne uvidim jak mi bude a pak bude muset přijet tchýně, to je taky minimálně hodina...

lenises26
2. lis 2009

Kal.tak budu netrpělivě očekávat zprávy od tebe. 🙂 😉

kaleilah
2. lis 2009

tak pořád jsem na vážkách jestli opravd už něco...já myslím že jestli ne dnes tam večer nebo zítra, asi se poradim s dulou a šla ych třeba večer do oleje, aby to podpořilo...uvidíme 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru