Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

jannelka
22. dub 2015

@zo_ja No právě to je i můj názor, že pokud to k porodu je tak se to rozjede samo,a když ne tak ty tablety nemusí ani fungovat. Já rodila a ted mě doktor posílá občas na ty kontroly do nemocnice ve Strakonicích, dali mě tam ty tablety dvě a celý den jen křeče sem měla a najednou večer v 20h se to rozjelo jak masakr nějakej. PA se tomu divily ptž na monitoru sem byla ani né hodinu před a bolesti neviděli a když se mě zeptaly jestli sem neměla dvě tablety tak že prej to je tim. Prostě to bylo hrůza. A sestra co přišla druhý den po směně tak říkala že si nemysela že to bude ještě ten den, takže si nedovedu představit jak bych se asi vyspala s křečma v břiše a druhej den zas nanovo tu tabletu. Dneska jsem byla zas u doktora a nelíbil se mu monitor takže v pátek du zas. Na jednu stranu bych to chtěla mít brzo za sebou ptž sotva chodim jakej mám tlak na tu stydkou kost, a je to hrozná bolest že se ani nemůžu zvednout z postele když ležim ale na druhou stranu mám strach z těch vyvolávaných bolestí.

zo_ja
23. dub 2015

@jannelka Chudě malý.
Ale při všem tom je zase super, že Tě ještě z porodnice vypustili a tak nějak... co pátek třeba odvolat pro nějakej důvod a nahlásit se na pondělí.... 😉

jannelka
24. dub 2015

@zo_ja Já to napsala špatně, v pátek du zas jako na ten monitor, že mě ted bude hlídat jak blázen, dneska sem byla jen u sestry a v pondělí se dovim až pudu k doktorovi jak sme natom podle toho monitoru zas. No známá co má stejnýho doktora tak říkala že ten poslední měsíc chodila taky hodně často a nechával jí lítat po tich schodech. Takže já si myslim že to udělá i semnou a nakonec řekne 2 týdny před termínem že se mu něco nezdá a pošle mě na to vyvolání. takže mi zbejvaj možná 2 týdny 😀 já vim ted se směju, ale až mi to oznámí mi to příde spíš k pláči 😀 Já se tak těšim až malou uvidim ale už aby bylo po všem

simdan
14. srp 2015

nechci nějak blbě kecat,ale Ricínový olej je při vnitřním použití jedovatý!!!já ho používala jenpo potratu a revizi(špatně udělané) na doporučení zdr.sestry na dočištění dělohy tak,že jsem si s ním masírovala břicho a zahřívala,ale v životě bych to nevypila a ještě jak tady někdo psal,že deci!!!no chudák dítě

drakenn
19. srp 2015

Ricinovy olej, ktery je bezne k dostani NENI JEDOVATY!! Olej se lisuje ze semen rostliny za studena (semena jedovata jsou), pote se ZAHRIVA a tim se jedovate latky odstrani. Hadam, ze vam v lekarne nic jedovateho neprodaji 😉

lusila001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jubinka
3. zář 2015

dobry den ten napoj je s jedleho rostlinneho ojleje nebo s jakeho dekuji

des
16. říj 2015

Taky jsem nápoj vyzkoušela, pět dní po termínu, kdy mi hrozil druhý císař (vyvolávat nechtěli), čemuž jsem chtěla stůj co stůj zabránit. Vypila jsem ho v cca 17:00, kolem 20:00 už bylo nutný kontrakce prodýchávat, o půlnoci výjezd do porodnice a v 5:45 se malá narodila. Čili za mě dobrý, ovšem už několik dní jsem měla časté poslíčky a ten den ráno i odešla zátka, čili je možný, že bych porodila tak jako tak, kdoví 😉

simdan
16. říj 2015

@jubinka ricinovy olej

nikolkaamarianek
2. únor 2016

Co mám dělat ☹ nutně potřebuju rodit. Ricinový olej není nikde k sehnání. Já už fakt nevím ☹...

lamia
2. únor 2016

@nikolkaamarianek Saloos vyrábí ricinový olej a je k dostání i v řadě drogerii. Zkuste i další metody na popostrceni, nicméně jste ještě před TP, ricinový olej muze byt dost drsný (nezkousela jsem), nechala bych az po TP,kdy je větši šance,ze už je tělo na chystané a zabere.

nikolkaamarianek
2. únor 2016

@lamia a odkad vite, ze jsem pred terminem? 😀 prenasim uz 6 dni 😀 😀 ham. hmat mi doktor nechce udelat, jelikoz pry nejsem otevrena. Koreneny napoj mi akorat rozbehl poslicky ☹ a ricinovy olej jsem fakt nesehnala ani v dmku. Fakt nevim co mam delat... uz me silene boli spodek a nic se nechysta... akorat chodim casteji na kontroly.

lamia
2. únor 2016

@nikolkaamarianek Soudim dle údaje 40.týden pod vaším příspěvkem, pokud je zadán správný TP,po něm začíná týden 41.

nikolkaamarianek
2. únor 2016

@lamia ne ne to neni spravny udaj 🙂

dendulevrtule
2. únor 2016

@nikolkaamarianek Já bych ten nápoj neriskovala.Mám v okolí dvě už maminky co to zkusili a akorát se z toho posr...a pozvracely.Den co mohli odpočívat ztratili tímhle a pak si nadávali🙂

nikolkaamarianek
2. únor 2016

@dendulevrtule a nevite o necem, co by mohlo pomoct, aniz bych se posr... 😅

kacinda
2. únor 2016

@nikolkaamarianek kdyz jsem napoj zkousela u prvniho prcka pred dvema lety, tak byl k dostani v kazde dm drogerii. Ted po dvou letech jsem ho shanela znovu a uz jsem ho v zadne drogerii nevidela, tak jsem poslala mamku do lekarny, at rekne, ze to ma na jizvu a v pohode prodali. Takze asi jedina moznost je poslat nekoho do lekarny

lamia
2. únor 2016

@nikolkaamarianek
Potom chápu🙂 U nás obvykle porod začal po předchozím milovani (rodila jsem 3x a vlastně pokaždé byly večer předtím nějaké intimnosti).Rozhodne je to příjemnější než ricinový olej, pokud to nezabere,aspoň prijemne strávený čas. Jinak kamarádce koreneny nápoj zabral az napotreti,asi az bylo tělo nachystastane.

kacinda
2. únor 2016

@nikolkaamarianek pokud uz jsi zkousela vsechny babske rady, pak toto je asi posledni. Jeste pak muzes zkusit rict doktorovi o hamiltona, jinak me nic nenapada. Jsem v podobne situaci a uz zoufala, ze se furt nic nedeje ☹

dendulevrtule
2. únor 2016

@nikolkaamarianek já čekám první takže nemám zkušenosti a známé pak neměli odvahu cokoliv jiného zkouset🙂

nikolkaamarianek
2. únor 2016

@lamia me uz tak boli spodek, ze uz ani sex nejde ☹ nevim jestli to jsou tak silne posly, ale porad se porod nerozbiha... jako by menstruacni bolest od vcerejska vecer. Pres celou noc po intervalech, ktere se zkracovaly a bolest silila, ale odpoledne to preslo. Ted to silne zaboli jen sem tam ☹... no uvidime snad neco zabere ☹

@kacinda jedine ten hamilton... doufam, ze uz mi ho udela. Je to tezce neprijemne ☹ az je mi uz z toho do breku...

kacinda
2. únor 2016

@nikolkaamarianek jojo to jsme dve. Krom poslicku mam silene bolesti kycle a trisla, ze kolikrat nemuzu chodit a v noci brecim od bolesti. Do toho mam doma dvouletaka a je mi lito, ze se mu nemuzu poradne venovat, porad mam blbou naladu z toho vseho... uz bych to taky chtela mit ta sebou. Na kontrolu jdu az ve ctvrtek

nikolkaamarianek
2. únor 2016

@kacinda mam to same... takovy pichani v pulkach k tomu... no proste chutovka v noci fakt. A hold taky se musis starat o sebe, to ze se mu plne nevenujes je prece pochopitelne :-\... hlavne at ti je lip. Zitra jdu do nemocnice zas na kontrolu tak uvidim co ja :-\

kacinda
3. únor 2016

@nikolkaamarianek tak dej vedet, jak jsi dopadla, snad ti pomuzou 😉

nikolkaamarianek
3. únor 2016

@kacinda no je to porod... uz je to celkem nesnesitelne...jsem doma, nechtela jsem tam zustat, jelikoz jsem otevrena jenom na prst :-\ ... ale asi dneska pojedem jeste... to se neda uz. ☹ snazim se nemocnicim vyhybat se, ale ted uz to prestava byt fajn 😀

kacinda
3. únor 2016

@nikolkaamarianek tak parada, preju at je to hlavne rychle a obema zdravicko 🙂 me dneska zacala odchazet zatka a cely den mi tvrdne bricho. rano jsem mela par kontrakci po 12 minutach, ale jak prisly, tak odesly, tak uvidim zitra na kontrole. uz si asi taky o toho hamiltona reknu...

ivie79
23. únor 2016

Tak za me rozhodne ano...v nedeli jsem mela nastoupit na vyvolani (prenasela jsem uz 8 dni) a tak jsem v patek v 8 vecer vypila koktejl (mela jsem teda 20 ml oleje,pul panaka slivky,3deci merun.dzusu a jeste jsem to zajedla merunkama v konzerve a zapila stavou z konzervy)..v 11 mi zacly krece v brise o pul noci mega,ale fakt mega sr..a,v 1 a ve 2 znovu (to uz nebylo ani co)..mezitim stale krece v brise v ruznych intervalech,ve ctvrt na 3 jsem si napustila vanu jestli se ulevi,ale zacly bolesti v krizi v cca 3-4minutach a tak ze teda pojedem do porodnice. Prijem v porodnici o pul 4 ,praskla voda a o pul 5 rano se narodila Martinka 🙂... v ten patek jsem byla na kontrole a nic nenasvedcovalo porodu,otevrena jen na prst...po prijezdu v pul 4 jsem byla na 3 cm, po 10 min uz na 4 a pak uz to nabralo rychlej spad🙂....takze za me opravdu ano,fakt mi to vyvolalo porod a presne po 6 hodinach🙂

lucilunka19
13. bře 2016

Ahoj holky.. tak uz mesic procitam ruzne diskuse na vselijaka tema.. cekame druhe a je to vic o nervy jak u prvniho. Jsem 39+5tt a mam cukrovku na diete a vysoky tlak otekla uz nevim jak dlouho.. bricho mi tvrdne uz 3tydny a hlenova zatka uz 14dni odesla.. v utery na kontrolu k rizikovemu a domluvu na planovany porod. Taky jsem ten ricinocy koktejl zkusila rovnou dneska a zatim absolutne nic jen 2x na wc.. je pravdy ze prirode neporucime

novynka
24. bře 2016

holky, můžu tenhle nápoj pít opakovaně? jakože každý den?

catkin
29. bře 2016

U mě zafungoval. Ve čtvrtek jsem měla nastoupit na vyvolání (9 dní po termínu). Ve středu večer v 21:00 jsem vypila koktejl, o půlnoci mírné pohyby ve střevech, v 6 ráno začátek mírných křečí, které jsem zprvu přisuzovala střevní činnosti po vypití ricinového oleje, který má projímavé účinky, v 7:30 na příjmu v porodnici otevřena na 6 cm a v 9:03 malá na světě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru