Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

kaleilah
2. lis 2009

boci, naopak, přijde mi že po koktejlu všechno vymizelo 😀

bocinka
2. lis 2009

kal - tak to už fakt nevím... 🙂 mimísek asi není připravený...

kaleilah
2. lis 2009

ale já už jo 😀 😉

jankanej
2. lis 2009

holky to chce čas, navíc spousta rodiček to zkoušela až před hrozící vyvolávačkou, co vás čtu tak máte dost času, je i fakt že pokud není porod připravený tak ten nápoj prostě nefunguje, někomu to třeba zabere už po ukončeném 39tt ale většina co to zkoušela byla tak v ukonč.40-43tt, uvidíte sami no...držím palce snad vám to vyjde já si už taky připadám jak slon, ale už to musím doklepat, břicho mě tlačí a pobolívá celý dny, průjem mám i normálně tak podle spousty lidí už rodím tři týdny 😒 známky porodu jsou nevyzpytatelné 😉

kaleilah
2. lis 2009

tak já jsem přestala věřit že se něco rozjede, po nápoji se mi udělalo vyloženě líp, na pár minut mě bolelo břicho víc, ale tak 4 hod. po vypití odezněly všechny příznaky 🙂

Jinak průjem mám už taky hodně dlouho 😉

bocinka
3. lis 2009

kaleilah - to musíš miminkovi vysvětlit... 🙂

Janka - na ten ukončený 39 tt si taky počkám... 😅

Jinak jdu holky dneska na první ozvy, tak jsem zvědavá... 😝

marti123
3. lis 2009

Boci- tak držím palce na monitoru...

Kal- tak to vypadá, že se těm našim miminkům ven prostě nechce!! Zlobidla jedny 😉

betelgeuzz
3. lis 2009

Jdu se s vámi podělit omoji zkušenost. Když jsem byla 38+0, řekli mi, že se miminku nedaří a mám po víkendu (za 4 dny) nastoupit do porodnice, kde s rozhodne, zda porod vyvolají, nebo udělají císaře. Tak jsem si řekla, že není na co čekat a zkusím tomu pomoct. Rozhodla jsem se ale večer, takže jsem neměla nic koupeno. Stadelmann má ve své knížce ještě odvar ze skořice, hřebíčku, zázvoru a sporýše. Měla jsem doma jen tu skořici a hřebíček, tak jsem to svařila a vypila. Večer byl ještě sex, v sobotu jsem začala špinit a měla jsem nepravidelné kontrakce. Dala jsem si znovu odvar, večer jsem špinila růžově, tak jsme radši jeli. V porodce mi řekli, že se to chystá, ale může to přijít za pár hodin, ale i pár dní. V neděli už byli kontrakce silnější a častější, ve 3 odpoledne mi začala odtíkat voda a před půlnocí byla malá na světě.

marti123
3. lis 2009

Betel- já právě také zkusím tu skořici s hřebíčkem jako první..sporýš taky nemám..poslíkuju pořád jak divá, břicho bolí jako na MS, včera jsem musela chodit skoro v předklonu ale u doktorky údajně zavřená..tak zkusím zatím tuhle jemnější verzi a uvidím...

bocinka
3. lis 2009

betelgeuzz - ta paní, co napsala tu knížku, je asi vážně chytrá....

marti - díky, určo dopadne dobře....

kaleilah
3. lis 2009

Dobré ranko, tak podbřišek bolí už dost neříjemně, za chvilku jdu do poradny a ctg, jsem zvědavá co se tam ukáže 😉 držte palce 😀

marti123
3. lis 2009

Kal- držím palce a informuj nás!!!

jankanej
3. lis 2009

no holky furt lepší když vám řeknou že se to nechystá než když vám tři týdny tvrdí že to bude každou chvíli...včera když mě pouštěli tak mi primář řekl že jsem krásně nachystaná k porodu, nevím co tím myslel to už mi neřekl, nicméně tu trčím stále...
ten odvar jaký poměr tý skořice a hřebíčku? myslíte že by stačil i mletý zázvor? jak jste to vykouzlili, bojím se aby mi z toho nebylo zle...zkoušela jsem do aromalampy skořici a to byl smrad že bych spíš rodila z toho zápachu 😀 😀

marti123
3. lis 2009

Janko- mě se z toho upřímně taky chce trochu zvracet, nicméně před chvílí jsem svařila celou skořici s hřebíčkem a vypila jsem to...ten zázvor taky nemůžu sehnat celý, ale pouze mletý a ani jsem ho tam teď nedávala..tak uvidíme..ale už mě to štve..chodím na diskuzi, kde každá už rodí, jen nás pár tam trčí a NIC!

betelgeuzz
3. lis 2009

Cituji: čajový nálev z jedné skořice, 10 hřebíčků, malý zázvor a polévková lžíce sporýše lékařského v jednom litru vody. Popíjet během celého dne po doušcích. Výsledek se dostaví během 1 - 2 dnů.

jankanej
3. lis 2009

hm, malý zázvor to by mohla být tak jedna lžíce mletého ne?, do toho se mi moc nechce...zázvor dávám jen po špetičkách páč je dost silný... 😒 je mi furt divně...ale zařekla jsem se že po těch kontrakcích pravidelných pojedu do porodky jedině tehdy až budu mít hlavičku mezi nohama, abych zas nebyla za debila 😀

jankanej
3. lis 2009

Kaleilah tak co ti u dr řekli?

marti123
3. lis 2009

Kaleilah už určo zůstala v porodce 😉

jankanej
3. lis 2009

hm další štastná která to už určo bude mít za sebou... 😉 já chci taky všechno mě bolí, prej už mi zátka odešla ale furt ze mě jdou náký slizy...blee a porod nikde... 😒

marti123
3. lis 2009

Tak to mě teda neodešla ani ta zátka..vidím to ještě na 2 týdny a to mě tak štve...

kaleilah
3. lis 2009

ahojky, ne v porodce jsem nezůstala, před 5 minutama jsem přišla, byla jsem v čekárně od 11hod!!!!!!! 😠 😠 😠 jsem unavená, ješte jsem od včerejška nejedla a mám žízeň jak blázen. Opět mě nikdo nekontroloval, takže nevim jak na tom jsem

amandab
3. lis 2009

ahojky, tak jsem si právě připravila nápoj a jdu do toho, tak doufám, že budu zas po dlouhý době ta které to zafunguje 😉

jankanej
3. lis 2009

u prvního mi taky nic neodešlo, ale tedka furt, to je děsný, furt se meju páč si připadám jak chodící sliz 😝
kaleilah to nemyslíš vážně? a co aspon to ctg? řekl ti vůbec něco?poslala bych takovýho mudra někam, to je přístup

marti123
3. lis 2009

Kal- já taky nechápu, kam to chodíš..každopádně nemocnice Krč bude taky plná blbů..čím dál tim víc si říkám, že jsem si vybrala blbě...

Amando- tak ať ti to zafunguje, asi se do toho taky brzy dám, páč neustále zvracím, jak mě pálí žáha a ještě do toho neustále bolestivě poslíkuju a nic!!!!!!

amandab
3. lis 2009

marti - moc si to přeju, protože zítra v půl 7 ráno nástup na vyvolání kvůli tlaku, jen mám strach, abych se jim tam ráno potom nápoji nepo 😀

marti123
3. lis 2009

Amando- tak to ti věřím... 🙂 ale já myslím, že když to vypiješ teď, tak záchod bude probíhat večer nebo v noci..

amandab
3. lis 2009

marti - taky doufám, aspoň tak to tady holky psali, žádná snad nepsala, že by měla průjem ještě druhý den 🙂

bocinka
3. lis 2009

ahoj holky, tak jsem zpátky... 😠 Tak dlouho se snad čeká jen v BR, nebo nevím...
První ozvy dopadly dobře, takže malá je v pohodě... 😵
Jinak ale nic moc, prý musím jen ležet, odpočívat, mít nohy nahoře a jíst magnesko... 😒 Jako v 35 tt mám začít jíst magnesko?? nevím nevím.... 😒 Malá prý totiž "naléhá"... Nevím jestli je to dobře, nebo špatně, každopádně jestli to tak půjde dál, tak mě ta vyvolávačka i císař mine, holky... 😅

bocinka
3. lis 2009

amando - někdo se ani nepotento... 😉 Tak třeba Ty taky ne... 😝

marti123
3. lis 2009

Boci- tzn. že by se mohla narodit předčasně..no ještě by to chtělo chvíli vydržet 2v1 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru