Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

kaleilah
3. lis 2009

Amando, tak hodně štestí, choď nás informovat 😉

bocinka
3. lis 2009

marti, vím co to znamená, jen nevím, jestli je to dobře... Ale doktorka se netvářila tragicky, spíš říkala aspon dva týdny a můžem jít do toho... Sofi je velká, takže by to neměl být problém... 😝

lenises26
3. lis 2009

Ahoj holky,tak dneska jsem byla na monitoru a ten je prý klidný,to prý znamená,že děloha ještě nepracuje 😒 .Ale když mě vyšetřila,tak mi řekla,že jsem otevřená na jeden prst.Říkala,že narozdíl od minulého týdne je tam už pěkný nález 🙂 .A ptala se mě,jestli beru na její radu tu pupalku dvouletou,tak jsem řekla,že jo a ona mi povídá,že ode dneška mám brát dvě tabletky denně.No,příští středu jdu k doktorce naposledy a pak už kontroly v nemocnici.Ale když jsem odcházela,tak se smála a říkala,že kdybych už náhodou porodila,ať jí jen zavolám,aby mě nečekala zbytečně.KÉŽ BY!!!Jinak dneska jsem koupila v lékárně ricinový olej,koukali na mě docela divně,že prý jako na co to chci,tak jsem jen pípla,že má mamka zácpu a že už s tím má zkušenosti 😀 😀 😀 .Nic jinýho mě v tu chvíli nenapadlo 😒 ,Ale připadala jsem si jak blb 😅 .

petrolejka
3. lis 2009

Ahoj, jen jsem chtěla napsat, že po 3-denním pití kořeněného nápoje a poloviční dávce ricíňáku jsem věřila, že se dola hne aspon něco ... dle dnešní kontroly absolutně nic, už dva týdny stejný nález a to jsem dle mudry měla rodit už tak před týdnem. takže začíná přenášet a psychicky se připravuju na císaře. O víkendu možná ještě zkusím ten kořeněný nápoj, ale asi to fakt zabírá jen na někoho, ani nemusí jít o tu připravenost k porodu. Já mám už podruhé stejný problém, malá sedí hrozně vysoko, jakoby ani netušila, kudy poleze ven a čípek zavřený. Bohužel kvůli její velikosti bude nějaké babské urychlování za chvilku naprd, protože odhaduju dle prvního porodu, že už neprojde. No já má prostě pech. 😀

jankanej
3. lis 2009

petrolejka nevzdávej to, každý porod je jiný a jak je třeba tedka vysoko tak se to může rychle změnit...já první porod měla úplně jiný i těhu takže vlastně jdu jak poprvý rodit... 😀 to dítko ven musí, hold to někdy nemusí být dle našich představ 😵

kaleilah
3. lis 2009

copak dělá amanda? 😉

jankanej
3. lis 2009

ta se ukáže až za týden 😉 ...
já snad ru poradnu ve čt ještě budu absolvovat...chjo...je mi blbě už druhý de, tlak mám dole jako blbec a nic 😖

kaleilah
3. lis 2009

janka, já jdu do poradny v úterý, jsem si jistá že tam dorazim 😒 Já jsem zase nějak netěhotná 😉

A cítíš že by už mohlo něco být? Já jak blbka koukám při každým píchnutí v břiše na hodinky, snažim se hledat pořád nějaký příznaky že se něco rozbíhá 😀 😝 😠

bocinka
3. lis 2009

kaleilah to znám, jeden den mám stahy, únavu, chodím rozčapená, pořádně si ani sednout nemůžu a druhý den bych mohla "skály lámat"... 😀 dneska jsem, ale bohužel ten první případ... 😖

bocinka
3. lis 2009

janka - to Amanda už rodí??? 😨 jsem to ani nezaregistrovala...
btw. kali úterý je daleko... 😀

marti123
3. lis 2009

Holky, já mám taky pocit že tady budu ještě 2 týdny!!! Ale v sobotu jdu do toho lektvrau a basta!!!!!!!

kaleilah
3. lis 2009

boci daleko je, ale adriance se prostě asi líbí když hekám u obouvání bot 😀 takže mám dojem že ty úterky stihneme ještě minimálně dva...Jinak tedy jak jsem byla na tom monitoru a vedle mě křičela ta rodička, tak na to musim pořád myslet a mám strach...když si představim že by to včera vyšlo a hekala takhle já 😲 😲 😲 bojíííííííííím 😅

Janko, jak jsi přišla na to že amanda rodí?

bocinka
3. lis 2009

marti - takže už je rozhodnuto, jo??? 😉

kali - moje babička pořád jen chodí a říká: "Nikolko, hlavně neřvi jak blázen, já porodila 4 malé slony a radši bych si jazyk ukusla, než zařvat..." a prý ne kvůli sobě, ale kvůli tomu, že by děsila ty, co teprve rodit půjdou... 🙂 asi měla pravdu, když ty na to pořád myslíš...
Jo a u obouvání bot taky hekám jako čuník, už ani psa nemůžu vykoupat... 😠 🙂

jankanej
3. lis 2009

kaleilah já už nevím jaký příznaky sledovat po těch pravidelných kontrakcích...spíš čekám (asi marně)ž mi prdne ta blbá voda a ono prd 😒
no nevím amandab si dělala už nápoj a od tý doby nepísla navíc psala že má zítra nástup na vyvolání ne?
já mám poradnu ted ve čt tak jsem zvědavá zda to stihnu ale při mý smůle ano...zkusím se zeptat mudra jestli by mi udělal ten Hamiltonův hmat...nikdy jsem o tom neslyšela ale když už mám po druhým termínu...
jinak jakmile začnu chodit tak mám pocit že už asi pojedem sednu si a přejde to...já už se na to vy... 😝 😝

jankanej
3. lis 2009

jo a Bocinko já si taky při prvním porodu říkala že nebudu knourat jako ta předemnou co furt naříkala jak to bolí a tak a když přišlo do tuhýho tak mi to trochu pomohlo ulevit si od tý bolesti že si zanadávám, nečekala bych od sebe takové reakce ale v tu chvíli je to jedno kdo tě slyší co v tu chvíli děláš a jsi napospas tomu co se v dalších hodinách bude dít...nadávala jsem i sestřičce at mi dá něco na bolest jinak vyskočím z okna pak jsem se jí omlouvala za svý hysteráky a ona se jen pousmála že jsou i horší... 😎 ale ted jsem si řekla že budu křičet a kousat do polštáře 😀 😀 😀 😀

bocinka
3. lis 2009

Janka, je jasný, že to bolí a potřebuješ to dostat ven, ale zase hysterka ze me snad nebude... když jsem prodělala žlučníkový záchvat, tak ten jeden doktor říkal, že to je jako porod.. to jsem si řekla, že raději rodit nebudu, protože druhý doktor mě ani druhy den po operaci nepozdravil, jak jsem prý byla protivná a po narkoze i sprostá... 😔 ale to si nepamatuju.. 😉

kaleilah
3. lis 2009

Tak já byla u prvního porodu jak myška 😉 neměla jsem potřebu nějak křičet nebo něco, hlavně jsem pořád dejchala, tak by mě to křičení asi rozhodilo rytmus a zdržovalo mě 😀 S při tlačení jsem jednou vykřikla, to jsem se jen lekla jak to zabolelo, pak už jsem byla zase zticha 😀 😀 tak doufám že teď to bude zase bez scén 😉

Pořád si vybavuju jak se mi moje dula masírovala na míči záda a říkala že jsem hodně unavená, že je to na mě poznat a já se jí snažila při těch nejhorších kontrakcích uklidnit že sílu ještě mám 😀

jankanej
3. lis 2009

tak já vyloženě nekřičela ale hodně jsem naříkala že to bolí, ale pak po těch dvou minutách co byly bolesti tak jsem neměla sílu už na nic a stála jsem otupěle ve sprše a dokonce mezi kontrakcema jsem i usnula protože jsem předtím furt pobíhala abych vyběhala bolesti, nabrala jsem sílu a pak mi top hrozně pomohlo při tlačení
holky nevíte jak je to s tím hamitonovým hmatem? chtěla jsem o tom najít něco víc ale nezdrřilo se, chtěla bych se ve čt zeptat mudra jestli by mi ho provedl...máte zkušenost někdo?

bocinka
3. lis 2009

janka - mojí mamce ho prováděli u bráchy po 8 denním přenášení a další den porodila, je to prý fakt jen pro ty, co už jsou plně připravené, ale ne a ne se spustit ten impuls... 😉 jen prý šáhne a hotovo... 😅

bocinka
3. lis 2009

Je to úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohyb uvnitř středu čípku. Už jsem se setkala i s názvem prošťourání. Někdy to vede k nastartování porodu, někdy také ne.

Hamiltonův hmat, který pomáhá porod vyvolat. Pro maminky je často bohužel nepříjemný. Při poševním vyšetření, je-li hrdlo alespoň pro prst otevřené, se lékař pokusí prst zavést co nejhlouběji a následně „odloupnout“ vak blan od děložní stěny. Tím pak dojde k vyplavení prostaglandinů, tzv. tkáňových působků, které mají pozitivní vliv na spouštěcí mechanismus porodu.

kaleilah
3. lis 2009

janka-jak to tak čtu tak by mohl zabrat i sexík, ne? 😅 😅 když bude pořádnej, tak ten čípek promasíruje taky 😅 😀

jankanej
3. lis 2009

bocinka mě řekl doktor při propouštění že jsem krásně připravená už na porod ale furt nic tak nevím co tím myslel...vím jen že zátku nemám, nevím jak ted ale v nemocce jsem byla na dva prsty otevřená...tak nevím mohl by mi to už asi udělat ne?
kaleilah - manža se srágora už bojí, taky jsem myslela že mi pomůže a on se cukal, tak jsem využila momentu překvapení, hupsla jsem na něj a stejně to nepomohlo 😀 😀 😀 😀 😀 asi nemá dost prostaglandinů 😀

bocinka
3. lis 2009

kali - asi jojo... 😀 ale neoddělí ty "vaky"... 😅
Holky dobrou, jdu dát koupel a hajíííí, snad lépe než včera...paaaaaaaa 🙂

kaleilah
3. lis 2009

janka, já si říkám že bych měla zasexíkovat taky,páč jsem tam už nějak "zarostla" 😅 a představa že se tudy bude klubat mimčo mě děsí 😀

naposledy jsme měli sexík tak před 3? měsícema...asi nějak tak, ani ten doktor mě neprohrábne...takže jsem tam taková úzká mi přijde 😀 😕

jankanej
3. lis 2009

boci čusky já jsem si jen neuměla představit co to obnáší, jestli mi jako rupne voda nebo tak, abych z tý poradny ještě sama dojela autem dom...

lenises26
4. lis 2009

Ahoj holky,tak jak se dneska cítíte?

bocinka
4. lis 2009

Dobré ráno...
Janka - neboj zase taková rychlovka to myslím není... 🙂
Kali - mám ten samý problém, včera už jsem udeřila na příťu, že nejsem nemocná ale těhotná, ale on má strach... 🙄 potom řekl, že jo a než jsme se k tomu dostali už zase nemůžeme... ☹ Taky nemyslím, že se procpe... 😀

jankanej
4. lis 2009

chjo jsem furt celá a přitom to včera vypadalo slibně 😖 holky tak příští rok vám dám vědět kdy se narodila no...asi budu prosit pana doktora jak o závod at se už slituje a něco dělá, to není možný
ale jak mi mudr pudr řekl jsem připravená...ale nevím jestli k porodu nebo se už oběsit 😀

kaleilah
4. lis 2009

Dobré ranko. Boci, já myslela v noci že MM zabiju 😠 😠 😠 taky jsme na to vlítli, jenže on je zvyklej těsně před to ukončit, já nesnášim když to ze mě teče 😅 😅 Jsem pak byla skoro hysterická že už mu tejden říkám že potřebuju jeho spermie a pn si je spláchne někam do vany 😠 😠 😀 Takže dneska bude repete 😝

Janka, tak si budeme přát miminka k vánocům, jo? 😀
Jinak mě bolí zase vříško, mám pořád tendenci chodit koukat jstli jsem to nedostala 😀 😀 😀 Ale přijde mi že od pondělka to bolí každý den o něco víc. Tak třeba zejtra už budu chodit v předklonu a v pátek rodit 😀

jankanej
4. lis 2009

jo kal třeba do vánoc se poštěstí 😀 😀 já mám pocit že budu rodit každou chvíli že až to přijde tak si to ani pořádně neuvědomím že se zadařilo 😀 😀 jsem utahaná ani nevím z čeho, jdu chrupkat 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru