Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

kaleilah
4. lis 2009

Já bychtaky spala, ale nemůžu zabrat, a to děti spí už dlouho. takže se budou zachvilku budit,takže to nemá už cenu. Mě přijde že pokaždý je to to pravý, že už se určo něco děje 😀 takže jsem na tom stejně, taky nepoznám až budu rodit 😀

andrea12737
4. lis 2009

Ahojte,
tak vy baby mate aspon nejakych tych poslickov, ja nemam asi 2 tyzdne nic-odrazu sa vsetko vytratilo ☹ dokonca predtym som bola otvorena na prst, a teraz som sa zatvorila.. ☹ Urobila som si len tak do istoty ten koreneny caj..neviete ako dlho ho mozem pit? ci to mozem tak ako malinik? Kiezby sa mi aspon nalez zmenil do utorka 😒

jankanej
4. lis 2009

tak jsem neusla, mám takový bolesti že sotva sedím na židli, kal ono se určo něco děje jen nevíme co 😀 😀 😀
andrea poslíky mít ani nemusíš, já u prvního nebyla otevřená ani naprst a to jsem měla po druhíém termínu až pak na dva prsty ale trvalo to dva dny a pak už mi ze soucitu píchli vodu...a je lepší nemít poslíky a být ráda že se rozrodíš naráz než mít posly měsíc furt doufat a furt nic...

andrea12737
4. lis 2009

Ano ja chapem, lenze ja mam zlu skusenost z prveho porodu nemohla som sa otvorit celych 29hodin(cely cas silne kontrakcie zacinajucich kazdych 15min trvajucich asi po 5min) a neprepichovali mi vodu, nechali ma skapinat v tych bolestiach, a nakoniec som sa zacala otvarat a trvalo to 5hodin az do samotneho porodu. A ked si mam prezit to isteee 😢 ☹
vsetko ma svoje vyhody i nevyhody. Ty mozes zavidiet mne, a ja zasa tebe 🙂

kaleilah
4. lis 2009

jankanej teda to máš takový bolesti? 😲 no snad už to jsou teda ty pravý. Mě bolí bříško jen málo, fakt jako při ms, že to prostě cejtim ale neomezuje mě to v ničem

jankanej
4. lis 2009

kal bolí ale pravý nejsou to neboj...musim se kolikrát zastavit aby to trochu přestalo, takže už nic moc...
Andrea to je mi líto že máš takový zkušenosti, oproti tobě jsem teda měla porod brnkačku...třeba to bude mnohem lepší, máš to projetý a pude to třeba rychleji a bolesti třeba budou menší... 😉

kaleilah
4. lis 2009

andreo, jediná "výhoda" je v tom že každý porod je úplně jiný... někdy horší, někdy lepší. Ty jsi si to horší vybrala tak teď to bude v pohodě 😉

Janka a ty jdeš do poradny teda zítra? A masáž bradavek nepomáhá?

bocinka
4. lis 2009

kali - jááááj... chudáček... místo aby si to užil, tak se ještě hlídal a ještě dostal vynadáno... 😀

holky nezoufejte, ven mimi musí, tak třeba budem rodit spolu - budte solidární a počkejte... 😝

kaleilah
4. lis 2009

boci: jakýpak snažení, se v noci vzbudil a měl choutky 😉 no upřímně se mu ani nedivim, takovou dobu abstinuje 😀 mě normálně začal ze spaní ošahávat 😀 😀 😀 tak mě to probralo a bylo to. Šup sem, šup tam 😀 😀

bocinka
4. lis 2009

kali - zááááávidííííím... já už jsem měla včera v plánu, jak ho hezky ve vaně svedu a doktorka mi to zkazila... 🙄

jankanej
4. lis 2009

Kal masíruju si bradavky často ale jediný co je jako klad tak asi to že se dobře rozkojím páč už tedka mi štříká proudem mlezivo 😀 😀 jinak na stahy to vůbec nemělo vliv...
Boci já si to plánuju denně ale ten můj se furt boojí a ani nezabralo vydírání že vlastně neví jak to bude se sexem pak a že pak může mít delší půst než po prvním ☹ ☹ chjo, ty chlapy nechápou že můžou pomoct i když z toho nic moc nemáme...a na tebe já čekat boci nebudu, nic proti tobě víš, ale to bych si šla připravit tu šnůru 😀 😝 😀

kaleilah
4. lis 2009

boci jak to?
Janka já jsem masírovala asi půl minuty amálem jsem se počůrala bolestí 😠 ale zase měla bych fakt zažít masírovat, aby se mi u kojení nekroutily palce u nohou. Když já se nemůžu mějak přemoct 😒

Já mám snad větší strach z kojení než z porodu ☹

jankanej
4. lis 2009

kal plně tě chápu, já má z toho taky trochu strach páč u malý jsem kojila dva měsíce a brečela jsem každý kojení jak to bolelo - měla jsem rozkousané bradavky a malá se špatně přisávala - ploché bradavky a sestry místo aby mi pomohly tak mi vynadaly že mi to jít musí a vrazily mi klobouček...
ale naštěstí je malá trochu vytáhla a masírováním se to taky zlepšilo, i jsem si koupila takový formovače bradavek a myslím že výsledek určo je...
jinak na kontrolu jdu zítra ráno (opět dvě hodiny prosedím abych za půl minuty vypadla...)super, doufám že jestli mi udělá ten hmat tak se z toho naopak nepočůrám bolestí já 😅 😅

kaleilah
4. lis 2009

Jé, tak to jsi měla kojení ještě o dost těžší kvůli těm bradavkám. Já je mám ok, ale citlivý jsou hrozně moc, na kojení jsem neobjevila nic nádhernýho, dokonce jsem ani neměla ten super pocit že mimčo krmim jen já 😅

Zítra dej teda určitě vědět jak jsi dopadla 🙂 Budu držet palce. A já chci rodit 🙂

jankanej
4. lis 2009

já si myslím že v dnešní době se stresovat kojením zda můžu či ne je naprosto zbytečný, dneska ty mlíka jsou kvalitní a dítě neumře hlady ani tak 😎 takže jsem se vybavila do porodky odsávačkou a vším co mi to určitě usnadní a hlavně už mám k tomu absolutní nadhled a to je to nejdůležitější 😉
jo určo vědět dám, přijde mi že tu hlavičku mám níž než předtím, ale nepoznám to jak mudr, snad mě potěší i když z toho hamiltona mám trochu strach, jsem srágora na bolest dole... 😅

kaleilah
4. lis 2009

janka, malýho jsem kojila 3 měsíce, pak částečně do 4 měsíců. Netrápí mě tolik jen fakt, že nebude mít moje mlíko, ale i ta finanční stránka. To je měsočně min. 1500 jen za mlíčka 😉

Zítra držim palce, to je jasný že se bojíš, každá ženská je na spodek citlivá 😉

bocinka
4. lis 2009

Janka, škoda no, jen jsem to zkusila... Ale když chcete být na mě ošklivé... 😀 😀 😀

Kali - žádný sex pravila doktorka, ještě aspon 14 dní... 😒 ale jedna věce je jistá, když ona nahmatala hlavičku prstem, tak jak by to asi bylo s tím... že??? 😝

bocinka
4. lis 2009

ten H Hmat prý nebolí, tak se neboj...

já se na kojení těším... ono to může i bolet??? 😕

kaleilah
4. lis 2009

boci, to by měla sofinka boule na hlavě 😉 😀
Jinak nechci tě strašit, ale kojení bolí. Bez vyjímky, minimálně první dny. Pak je to některým mamkám příjemný, mě nebylo. Ale to je dost individuální. 😉

Zkus si silně žmoulat bradavku, uvidíš jak to ti bude příjemný, třeba ti to vadit nebude. Ale první přisátí nic moc 😒

bocinka
4. lis 2009

kali - asi by se jí to nelíbilo... 😀
uvidíme, každopádně chci kojit aspon tri měsíce...
co se týká prsou mám už teď č. 5, běžně mívám 4 a nejsem na prsa zrovna moc citlivá...tak to snad nebude tak horký... 🤐

kaleilah
4. lis 2009

boci tak snad ti to vyjde 😉 sakra, holky já mám dojem že se něco děje, jdu dát vanu.

bocinka
4. lis 2009

kali, že byyyy??? 😅 utíkej a ještě dej vědět..

kaleilah
4. lis 2009

ještě musim vyžehlit 😉

jankanej
4. lis 2009

holky tak mám vyhráno....manžel nakonec ustoupil a ještě zkusíme sexík 😉 ooo jakou mi udělal radost já už z toho mám tak dobrý pocit že se uspokojil jinak nic ale třeba bude lepčí nález zítra u mudra 😅 😅
boci já taky nemám moc citlivý prsa ale když mi je malá rozžvýkala do krve a kojit jsem musela páč mi nechtěli dát v porodce mlíko sušený že se mám snažit tak se mi kroutily prsty...pak už to sice bylo lepší, ale na jednu kozu se mi blbě přisávala a stejně to bylo naprd...ale taky chci co nejdýl páč potom když byla plně na umělým tak jsme dali i tři tisíce za mlíko, tak třeba to vyjde 😎 jinak na ten hmat jsem slyšela dost rozporuplných názorů i že to bolí i že ne...uvidíme, horší jak porod to asi není...
kal jestli mě předběhneš tak uvidíš 🙄

kaleilah
4. lis 2009

janka teď mi je teda pěkně hnusně, ale je možný že je to prostě tím stresem kolem všeho...hrozně špatně se mi sedí, tak si jdu stoupnout...třeba k žehličce 😉

jankanej
4. lis 2009

tak se drž holka už to máš za pár no...i když to já si sobě říkám tři týdny 😵 mě taky odpoledne bylo hrozně a ted je to zas dobrý, ale ženský prej vydrží víc jak člověk (výrok MM) takže rambo drž se 😀

bocinka
4. lis 2009

janka - záááávidím, i já scu sexováááááááááááát... 😖

kali - žehlení mi taky MUDr zakázala, že je to blbej pohyb, že bych mohla porodit, tak to zkus... 😀

bocinka
4. lis 2009

jooo a holky už přesně vím, co jsou poslíci... teda jako na vlastní kůži... 😀

andrea12737
5. lis 2009

Ahojte holky,
tak vcera som si cely den po duskach popijala koreneny napoj/caj, a dostavili sa slaby poslickovia 😀 teraz sa mi uz zasa luhuje, dufam ze ho mozem 😒 , snad mi to v naleze pomoze. 😵
Co sa tyka kojenia-ja som nemala ziaden problem, aj napriek tomu som kojila len mesiac(ale to bolo z inych dovodov, ako je uzuzlanie bradaviek a pod.) mne sa to zdalo byt jedno z najkrasnejsich veci, ake som dovtedy zazila 😵

bocinka
5. lis 2009

andrea - jééé, to je hezké, já taky chci mít u kojení takový pocit... 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru