Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

jankanej
6. lis 2009

jdu uspat tu malou opici je protivná...

lenises26
6. lis 2009

Holky já se holím poslepu a docela to jde.Už abysme se všechny zbavily těch melounů,co?Dá se sehnat v Tescu ten meruňkovej džus?O víkendu se chystáme na velký nákup,tak bych si ten džus asi rovnou koupila a v neděli ho zkusím.Má mi přijet na návštěvu nej kámoška s přítelem a dětma a vzhledem k tomu,že tu píšete,že to i prohání na velkou,tak ho vypiju až odjedou.By bylo blbý lítat srajdit,když tu bude návštěva 😀 😀 😀 .Jenže mi ještě vůbec neodešla ta hlenová zátka,tak mám obavy,aby to vyšlo.Ale mudra říkala,že jsem otevřená na jeden prst.Co myslíte?Poraďte mi,mám to zkusit nebo mám ještě třeba týden počkat? 😒

jankanej
6. lis 2009

myslím že o v tescu seženeš, pokud to není to mrnavý tesco...ale hledej já měla co dělat, maj jich jen pár páč to nikdo nekupuje nebo mě napadlo když jde merunkovej kompot možná že by šla i přesnídávka...uvidíš no...
jinak s tou zátkou - odejít ti může až těsně před porodem takže bych to neřešila, u prvního mi neodešla žádná, ale zkus to, já vlastně byla zavřená úplně a nápoj mi pomohl že jsem se otevřela a změkčil mi ten čípek...hodně štěstíčka 😉

bocinka
6. lis 2009

v tescu ho mají... 😅
taky se holím po slepu, pak to pošahám a dobrý... 😀 se zrcátkem bych to asi taky nedala... 🙂

lenises26
6. lis 2009

Tak já ho prubnu v neděli k večeru,tak budu dávat info co to se mnou dělá.Ta Andrejka je už asi fakt v porodnici,nebo už rovnou na šestinedělí.To by jinak podala alespoň info,že jí to třeba přešlo...Ta se má 🙂 .Já chci taky ☹ .

Janko a ty budeš zkoušet ten koktejlík znovu?

jajik25
6. lis 2009

Holky a kolik zhruba ten ricinový olej stojí?Já jen pro představu.Díky

bocinka
6. lis 2009

lenises - závidíme jí všichni... 😝

kaleilah
6. lis 2009

tak právě dopito, jen jsm musela dát ještě jednu lžičku oleje s čajem, do panáku a hodit to do sebe.Pila jsem to totiž smíchaný ze sklenice a brčkem aby šel i ten olej a neměla jsem to na rtech a jak jsem dopíjela ten poslední hlt, byl tam jen olej tak jsem to vyhodila ven 😅 jen ten poslední hlt, tak jsem musela nahradit,protože to byl samej olej 😠

Jaji, bud od salusu nebo nibilis, ty ho mají 100ml kolem 100kč, v lékárně mi odlili 50ml za 30kč 😉

Tak, kolem sedmý tedačekám první známky, že se něco děje 🙂

jankanej
6. lis 2009

ty jo holky mě je nějak ouvej...už dvě hodiny mám děsnej tlak nakonečník a mímo se strašně hejbe ale až nepříjemně - taky vám to dělá při poslíkách? je mi fakt divně a to jsem celou dobu v klidu a nic jsem nedělala asi vytlačím všechno co ve mně je 😲 je to hnusnej pocit a jakoby mi píchá v čípku...no uvidíme, ale asi to zas přejde
lenises nejdu už do toho nemám olej jinak bych to prubla...

bocinka
6. lis 2009

kali držím palce, určo už to vyjde....

janka - tu bolest v čípku znám, je to moooc nepříjemný... 😖

kaleilah
6. lis 2009

janka, nevím přesně jestli myslíš tu samou bolest, mě áďa kope-nebo teda spíš to dělá rukama, protože nohy jsou pod žebrama, jakoby v pochvě 😅 cejtim tam vždycky takovet tlak, jako dloubání, úplně jako by udělala mističku rukou a škrábala tam 😝 a taky mi nějak brná přes šlachy, takže mě vystřeluje bolest do třísla, až semi podlomí noha, ale je to jakoby brňavka 😀

Zatím se nic neděje, užívám si mimiňáka, protože maminka mu večer odjede rodit 😀 😀 😀

bocinka
6. lis 2009

kaleilah.... jj, to znám... mě to dělá když si sednu nějak, jak se jí to nelíbí... 😀 Pořádně malého pomačkej, já sice mimi nemám, ale mám psa a taky se mi bude těžko loučit... 😅

kaleilah
6. lis 2009

Boci, mě to dělá občas přws den, ale hlavně večer když si jdu lehnout, to je pravidlo. Psa mám taky abudu se loučit až mooooc lehce 😀 😀 😀 aspoň si od tý naší pindy odpočinu 😀

Tak zatím se nic neděje,mám ještě hodinu a půl čas na nějaký první příznaky 😀 oproti minule ale není taková nervozit, minule jsem byla úplně ledová, spocený, vyklepaná 😅

Janka jak s tebou?

jankanej
6. lis 2009

já furt stejný, tlačí to dole jak kdybych měly jít na velkou ale hooodně,ale ty intervaly jsou dost dlouhý ani je nepočítám, ale už to trvá od nákých 3 hodin...já rodit nebudu určo dneskajsem vysílená z toho čekání...
já se budu loučit lehce a dolehne to na mě v porodce jak mi ta malá čertice chybí...a hlavně když vedle mě není ten můj chlap tak se mi špatně spí i dkyž nesnesitelně někdy chrápe 😀 😀 pojedu stejně do porodky až budu mít hlavičku mezi nohama po těch minulých kontrakcích tam zas nechci na příjmu vypadat jako debil.... 😅 😅

kaleilah
6. lis 2009

janka, proč jak debil? i když popravdě se bojim abych to něměla jako ty, že by byly kontra, já myslela že zž, jeli jsme dvě hodiny do porodky a pak zase zpět ☹

jankanej
6. lis 2009

tak ale rozdíl je v tom když tam jedeš jednou - já bych jela už potřetí 😅

kaleilah
6. lis 2009

Tak zatím se nic asi neděje, jsou to tři hodiny co jsem vypila olej, ale mám křeče do břicha, ale jakoby do pupku 😅 jde to ke středu bříška, poslíky žádný, tvrdnutí taky extra ne

jankanej
6. lis 2009

kal to máš ještě čas, nepočítej to já měla asi až za pět hodin...jinak já na tom taky furt stejně...tchýně ta furt prudí páč její děti se všechny narodily v sobotu a naše Teri taky tak mi volá před sobotou jestli nic...už mě to s...jak všichni počítaj s datumem který je s něčím spojený...

kaleilah
6. lis 2009

tak mě začalo tvrdnout břicho, docela dost a měla jsem asi dva poslíky?! já snad ani nepoznám že už to začalo 😀 😀 😝

jajik25
6. lis 2009

Tak to mě taky při bolestech ztvrdne břicho ale úplně děsně.Bolesti jsou ale dost nepravidelný

kaleilah
6. lis 2009

tak jsem se pos...byla jsem na wc jednou, to byla troška a teď jsem si v kuvchyni dělala čaj, odkašlala jsem a vylítlo to ze mě...sice ne moc, ale příjemný mii t nebylo 😅

Pořád nevím jak to se mnou vypadá, ale hodně začalo tvrdnout břicho a bolí to při tom tvrdnutí, i do zad

kaleilah
6. lis 2009

Tak změna, díky bohu za notebook, průjem mega, bolesti zatím časově nevim, ale jsou do břicha a už i do zad. Psala jsem dule a prej je to dobrý...tak snad už? 😀

jankanej
6. lis 2009

tak to možná už začíná...
kdybych měla olej tak jsem do toho šla ale kupovat celou lahvičku se mi nechce...tak dej vědět jestli jo nebo ne, snad to vyjde 😉

kaleilah
6. lis 2009

Tak mám kontrakce dostrychle za sebou, tak po dvou-3 min, na stuonici 1-10 tak 3...

nika
6. lis 2009

kaleilah přeji aby to bylo, vypadá to nadějně 🙂 drž se holka.

kaleilah
6. lis 2009

niko díky 😉

Tak zase nic nevim. Dala jsem sprchu, celou dobu jsem měla tvrdý bříško, asi 15 minut,ale kontra jen dvě a slabší. teď jsem vyšla ze sprchy ,tak budu zase čekat jestli se něco rozběhne. 😒

jankanej
6. lis 2009

tak uvidíš, je dost blbý že tě nevyšetřil mudr jak jsi dole na tom, že nevíš jestli ten čípek je tuhej nebo už rozpadlej...nicméně určitě vyčkej aspon dvě tři hodky, teda pokud to nebude pravidelně aspon hodinu po dvou minutách...taky záleží jak dlouho jsi rodila první, tak to přizpůsob.když by to sílilo radši jed

bocinka
6. lis 2009

holky, tak co, jak to s vámi vypadá??? 😉

Janka, mě to taky štve, já ještě nedošla ani do prvního termínu a už někteří chodí a vyptávají se, jestli jsem ještě celá... 🙄

kali - přemluvej to mímo... 😀 řekni, že se na ni na netu trěší spousta tetiček čarodějniček... 😅

kaleilah
6. lis 2009

janka první jsem měla v poho, kontra hned od začátku(v 15hod) po 5 min, pravidelný, postupně zesilovaly, jeli jsme v 19hod, v 21 hod jsme byli v porodce, chvilku po půlnoci Danýsek na světě 😵 😵 😵

Teď kontra hodně nepravidelný, pořád stejná intenzita. Po tý sprše se to uklidnilo, trošku i změnšila bolest, takže teď tak po těch 5-7 minutách a ne moc silný, já fakt nevim, jsem z toho už na nervy 😝 Jo a bolesti mám vyloženě do podřišku

Boci, nic jinýho jí do tý hlavy nehustim

jankanej
6. lis 2009

no holky po tý třetí hodině jsem si taky myslela že jestli dneska porodím fakt to bylo dost nepříjemný tak si píšu s čarodějkama 😀 , ale je to furt stejný jen intervaly delší, takže nic, já čekám na krásné datum 11.11. 😎
kal tak asi nic no...uvidíš, pokud to bude pravidelný aspon dvě hodky tak radši jed, aspon by ti řekli co a jak možná že by ti píchli vodu nebo něco dali, už jsi prošvihla termín taky tak bys stejně jela na vyvolání...třeba ti řeknou že jsi otevřená a urychlí ti to 😉 nezoufej a odpočívej kdybys fakt tu sílu potřebovala 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru