Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
8. lis 2009

Davlu... někomu břicho ani neklesne... 😉

Janka - jsem říkala, že máte být solidární a počkat na mě... 😀 Vy jste nechtěly.... 😝

bocinka
8. lis 2009

Cudli, no jo... Hele, jak tak koukám, už jsi 37 tt, tak to asi vyhraješ... 😖
😀 😀 😀

cirrusa
8. lis 2009

CIrr je naprosto v klídku, neděle ráno = kostel,takže to píšu pozdějí 🙂 Heh, měli jsme u nás dneska velkou slavnost, bratránek mi donesl čtení (čte se v průběhu mše před celým kostelem), no a jak jsem tam šla tak najednou křeče do břicha jak blázen, málem jsem si střihla porod před celým kostelem 😅 Ale manžel říkal že dobrý, že to poznat nešlo, jen že jsem měla křečovitý úsměv což by mohlo býti nervozitou. Tak snad to tak v klídku zvládnu i u porodu.

Jinak včera ten riciňák pěkně uvolnil vše co ve mě bylo, ale dneska mám zácpu 🙄 zatím to je tedy silně kontraproduktivní

cudlinka22
8. lis 2009

Boci, jsem dnes 36+0, takže 37.tý až od zítřka 🙂

bocinka
8. lis 2009

Cirr, mno a my už myslely, že už máš chlapečka u sebe.... 😝

Cudli... to já ještě nejsem podle průkajdy ani ten 35 tt... 😒 Stejně mi to blbě spočítali.... 😝

Jooo holky, řeknu Vám fór, včera večer jsem si četla - jako každou noc a okolo druhé jsem šla na záchod - než zhasnu.... mla jsem pyžamo celé od krve, málem mě porazilo.... 😲 hned jsem valila do sprchy a už přemýšlela, jak vzbudím přítele a kde mám tašku a tak.... 😒 měla jsem na krajíčku.... Ve sprše jsem sice nic neobjevila, ale už jsem se oblekala, ze strachu, že se něco děje, navíc mám ted nějak mí

bocinka
8. lis 2009

míň pohybů... ☹

No a jak tak balím a koukám, tak zamnou přijde pes... a koukám na ni... No a Terinka, jak se na mě uvelebila, tak prostě začala hárat... 😀 😀 😀 nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo brečet, každopádně se mi tak dobře ještě neusínalo... 😅

cirrusa
8. lis 2009

Ty jo,Boci, to já bych asi jela hned najít krev☹

bocinka
8. lis 2009

Cirr, to bylo během deseti minut... první jsem chtěla do sprchy, at vidím, jestli krvácím moc, nebo jestli to není třeba zátka... to bych asi volala sanitku, nebo míň a to by mě odvezl autem... 😕

No, ale s těma pohybama mě to taky straší, hýbe se pořád, ale už ne takové pecky, asi je to tím, že má málo místa...

cirrusa
8. lis 2009

Jsem to nedočetla celé, ještě že to tak dopadlo 🙂

bocinka
8. lis 2009

cirr - to jo, ale ted tím tuplem nemůžu rodit, ptž musím hlídat Terri, aby ji nekdo neposkakal... 😀

jankanej
8. lis 2009

no boci byla jsem napjatá co z tebe vypadne, no aspon že jsi v pořádku, to by ještě scházelo... 😉 jinak s těma pohybama už to bude jen horší...mimko mám opravdu málo místa já se taky jednou lekla a dokonce se nehýbalo asi dvě hodiny i když jsem všemožně štouchala do břicha a třásla s ním a mimko prostě nic...já byla tak hotová, pak naštěstí slabě kopla mě se tak ulevilo!
holky mě je furt blbě že bych spala celý dny...jsem zlámaná ani nevím z čeho 😖

cirrusa
8. lis 2009

No u mě v současné době spadly pohoby miminka na cca dvě hodiny denně kdy je aktivní a po zbytek dne ani ťuk. Mám o něj strach, ale ozvy má dobré, tak snad je to jen lenoch ☹

Jani, může lehnout? Může se někdo o dcerku postarat,aby si odpočívala? Potřebuješ hodně sil... Mi sice nechce se spát, ale za to mám silné menstruační bolesti 😖 Nejhorší je, že to k ničemu nevede, mám je často teď v poslední době

davlu
8. lis 2009

Boci, teda ještě, že to dobře dopadlo, ale že jsem se tady zasmála, na tvůj účet-promiň 😀 😀 😀 😀 😀

Cirru, v klidu, mě malý taky pošťouchne málokdy. Celý den nic a večer ty alotrie... 😠

cirrusa
8. lis 2009

Davlu, jj u mě to samé - večer, když si dám kafe a když epinuju 😅

davlu
8. lis 2009

Cirru, jo po kafíčku je teda aktivní dost. Ale já si ho prostě nemůžu odpustit 😠 A žádný bezkofeinový 😒
A na diskusi Epi-no jsem ti psala, že epinuju málo, teď už ne tak 9-10 dní. Jsem líná. A jak jsi na tom ty?

davlu
8. lis 2009

Cirru, odpovím ti sem ať se tak nehoníme. 28cm je už super. Hodně holek tak porodilo bez nástřihu a i větší hlavičky. A jestli trénuješ poctivě, tak se ještě o kousek určo posuneš. Ale přes nějakou extra bolest bych taky nešla. Já cítím spíš jen tlak. Tak že bych dnes zkusila...

cirrusa
8. lis 2009

Když jsem otěhotněla, pila jsem tak 3-4 kávy denně, teď jsem to zkrouhla na cca 1 denně (Espresso s mlékem), víc bych ani nechtěla - pomáhá mi na tlak a je to prostě můj rituál 🙂 Bezkofeinový mi nejede, vím, že by mělo chutnat stejně, ale prostgě ee, nic pro mne. A stejně budu kafařit i když budu kojit, tak myslím, že jedna až dvě kávy denně (kor s mlékem jako si to dělám já) nikmu naublíží 🙂

Já doufám, že se ještě posunu dál, jen se musím občas překonat, tu svoji lenost a cvičit 😠 Naštěstí na to dohlíží manžel, ptá se pravidelně, jestli už jsem cvičila a když ne, tak pořád mne posílá 😀 Masíruješ u toho hráz? Já teda ne, tak nevím, zda ty moje pomalé pokroky nejsou tím

davlu
8. lis 2009

Cirru, k tomu kafču. Já kafe ani moc nepila. Jen občas, když byla chuť a tak to bylo i v těhu. Jenže tak za poslední 3-4 týdny, bych se po něm mohla utlouct. Tak si dám 2-3 ale opravdu piďi kafíčka za den. Taky jako ty espresso s mlíčkem 🙂 Říkala jsem si, celé těhu jsem snad nedělala nic, co by malýmu vadilo ve vývoji a teď už to tím nezkazím, tak co. A jestli mi chuť zůstane po těhu, uvidíme...

A hráz jsem mi manžel namasíroval tak 3x, ale to už není nutný, tu ti roztáhne to epi, takže to už dělat nemusíš. A tebe to bolí při tlačení? Musís tlačit, nebo leze sám? Já cítím jen ten tlak a když jde přes hráz, tak ani to ne. Bolest žádná. Ale musím ho tak na 2x popotlačit, než jde ven sám... 😒
Asi bysme to měly probírat na epinu, ať to tady nezahlcujeme v jiném tématu, viď?

bocinka
8. lis 2009

Janka, už je toho na Tebe asi moc... Sestřenka měla včera první termín a už je z toho hotova... 😝 Řikala mi, že ji štvou úplně banality, nebo se jen tak rozbrečí... pokud se s ní vůbec dá bavit 😠 většinou jenom po někom řve... 😅 její muž říkal, že se asi odstěhuje... 😀 😀 😀 takže jsi na tom ještě dobře...

Davlu, já už se večer potom taky smála... Psovi jsem dala za to, že krvácí ona a né já i kuře, co zbylo od včera... Ale šok to teda byl... 🤐 Co je epino??? To slyším poprvé...

bocinka
8. lis 2009

Tak už jsem si to našla... 🙂 ale koukám jako blázen... fakt jsem o tom neslyšela.... ale jako příprava to může být dobrý... 😅

davlu
8. lis 2009

Boci, to epino má vyfocené v albumu myslím LAMIA, ale nenafouklé, tak se jukni...Funguje nejen jako fyzická příprava, ale na mě i jako psychická, protože když vidíš ten balonek co vytlačíš, znáš ten tlak uvnitř, trénuješ to vytlačování...tak máš prostě dobrý pocit...Jasně, že se to s porodem nedá srovnat, ale na mě to teda funguje 🙂

lenises26
8. lis 2009

Ahoj holky,tak se hlásím.V 15:30 jsem vypila koktejl.Pročítala jsem s kámoškou ty první příspěvky a tam jedna mamča radila vypít 3 pol.lžíce ricinového oleje s 3 pol.lžícemi džusu.Tak jsem to do sebe lupla.To bylo docela v pohodě,jsem to hned zakousla banánem a hned jsem si dala ten hlt slivovice.
Mno,zatím to se mnou nic nedělá,ale malej se dost vrtí 😀 .Ale jak si krknu,tak cítím ten olej 😝 .No ale teď cítím,že za chvíli půjdu na velkou 😅 .Budu podávat info 😉 .

davlu
8. lis 2009

Lenis, tak ať to zabere...info určitě podávej. Akorát ten banán jsi měla vyměnit možná za něco jinýho. Banán zahuštuje stolici... 😒 Je dobrý na zastavení průjmu, tak aby jsi se jen nevykákla a nic...ale třeba ne. Taky už bys to potřebovala mít venku, viď?

bocinka
8. lis 2009

davlu, mám zakázaný i sexík, takže to asi není pro mě... ☹ ale líbí se mi to...

Leni - čekáme... :D

Davlu, potřebuje rodit, ne kakat... 😀

jankanej
8. lis 2009

no ciru ono je to trochu složitý...tchýně se furt tváří jak malou zbožnuje což asi jo ale že by si jí občas vzala to ne atak je to se všema, mamku mám daleko takže to nejde jinak ta by si jí vzala je jediná v důchodu, je to děsný no ale když jsem to vydržela do ted tak ty dva dny snad utečou...závidím každý mámě kterýá může frknout děti k babičce a odpočívat...
leni dávej vědět ...jsem zvědavá, já bych si ho nejradši ala taky i když je to hnusný 😝

davlu
8. lis 2009

Leni...???? Tak jak...???? 😕 😕 😕 ...užžžž???

bocinka
8. lis 2009

Co ta Leňa??? už se neba...??? 😀

cudlinka22
8. lis 2009

Leni asi čučí na Superstar 🙂

cudlinka22
8. lis 2009

Já si dnes byla koupit maliník a lněný semínko a ten sliz ze semínka je fakt mňamka 😀

jankanej
8. lis 2009

no neříkejte mi že lenises mě taky předběhne... 😒 chjo počkejte do středy budte solidární ženy... mě sice tak divne dole pobolívá jakoby uvnitř čípek ale nic z toho opět nebude...ještě jsem nepovlíkla to bude ono.. 😀 😀
manža už je protivnej že jsem vzteklá a protivná, ale chtěla bych vidět jeho jak by to snášel, oni ty chlapi jsou chytrý jak rádio
budete mít u porodu chlapa holky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru