Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

jankanej
9. lis 2009

taky držím palečky, já to už asi nestihnu, ale nápoj mi pomohl aspon připravit ty cesty - teda aspon mi doktor řekl že to vypadá mnohem lépe, ale o nápoji jsem mu raději neřekla 😀 každopádně, je jasný že zabírá, už tu nejsou tři holky který maj míma u sebe a pomohlo jim to, tak snad přibudou další 😎
škoda jen že jsem o tom nevěděla při prvním dítku...

jankanej
9. lis 2009

ciru jak jsi na tom ty? ty už jsi to vypila?

davlu
9. lis 2009

Ahoj holky.

Bekoska, tak držíme palce ať to tam kopneš a jede se. Pokud ti to ještě stav dovolí, tak nám nnapiš, jestli zabírá a jak to s tebou vypadá.

Janka, tak tady zbydeme přenašečky jen my dvě..??? U mě nic. Je mi fajn a břicho drží pořád nahoře. ☹

jankanej
9. lis 2009

davlu koukám že nás všichni předběhnou, bocinka má ještě čas i když nikdy nevíš že... 😎
ty nejdeš do nápoje? mě teda břicho bouří že mám pocit že mi praskne, ale už to musím vydržet, co tobě řekl doktor jak na tom jsi?u mě prý nechápe proč pořád nerodím...super já to taky nevim 😅

bocinka
9. lis 2009

Bekoska - určitě to bude dobrý, potom napiš, jak to dopadlo....

Janka, neboj, já Tě nepředběhnu, jo??? Už ze solidarity... 😀 😀

Davlu, lepší než mít plané poplachy a bolesti měsíc dopředu, třeba Tě to prostě chytně a bude to... 😅

davlu
9. lis 2009

Janka, nápoj nevyzkouším, protože jsem sběhala kde co, ale u nás prostě není k dostání a přes net než to přijde, tak ,,snad,, bude malej venku.
Dr. mi v úterý řekl, že na porod to teda fakz není a že se určitě uvidíme další úterý (zítra) ☹ Že mám pořád hodně vody, ta se prý před porodem trochu vsákne, že malý je sice hlavou dolů, ale hodně vysoko. Do dnes jsem ho dole necítila, čůrat chodím jako netěhu, prostě tlak dolů žádný a že bříško lehce klesne a zmenší se a i váha lehce klesne, nebo přestane růst. Tak přes břicho mám za týden o 3cm víc a váha vzrostla o dalších 2,5 kg...no co dodat... 😉

bekoska
9. lis 2009

Ahoj holky, tak jsem tady zase, nápoj jsem vypila 16.4o a nic ......jen klasika - kopání , píchání,ale žádné nutkání ani kontrakce, tak si jdu udělat ještě jeden. No i za ty připravené porodní cesty bych byla vděčná !!!! Nechci být celý den v porodnici a čekat do středy až začnou vyvolávat................právě článek od tebe Marselina mě povzbudil !!!!! I hodně mi pomáhá si tady pročítat vaše zkušenosti !!!!!!!!!! 🙂 a všem děkuji ,že mi držíte palečky pokud se neozvu ,tak to klaplo a písnu až z porodnice, pokud né tak napíšu ,že to neklaplo 🙂 a i tak napíšu ,jak budu doma z porodnice ..............taže díííííííííííííííííky moc všem jdu na ten lektvárek 🙂

bocinka
9. lis 2009

Davlu, tak to já se dneska cítím tak těhotná jak ještě nikdy, nohy spuchlý, čůrám po kapkách, žáha pálí, břicho bolí... No slast... 😠 A to mám ještě čas a hubnu... už asi tři kila... 😖

bocinka
9. lis 2009

bekoska... na zdraví... 😀

jankanej
9. lis 2009

bekoska tyjo raději bys měla ještě vyčkat, já třeba měla kontrakcec až za pět hodin, radši to nech třeba na zítra ale nepij to takhle rychle po sobě at se ti neudělá zle...v kolikátým jsi týdnu?

cudlinka22
9. lis 2009

Teda dvakrát po sobě bych takovou mňamku neriskovala!!

bekoska
9. lis 2009

Jankanej .......... měla jsem termín 3.11. takže přenáším už 7 den ☹ ,takže už jsem ho vyžungla ,ale byl to poslední .........opravdu 🙂 Jinka Natálku jsem taky přenášela a byli jsem s manželem v porodnici dva dny z toho mám právě hrůzu víš !!! No každopádně jestli se to rozjede nebo né zkusím vám ještě napsat. Jinak jsem se taky dneska dozvěděla,že malá - nenarozená váží už 4ooog což je dost a taky ,že nemám žádnou vodu ,tak se pí.doktorka zhrozila jak to ,že mě nehospitalizovali už minulou poradnu ................ tak tak to se náma je 😖

bocinka
9. lis 2009

holky, ale v té knížce je taky napsané, že se to může opakovat, po těch lžících dvakrát - třikrát, ne??? 🙂

bekoska
9. lis 2009

Taky jsem to četla ,že se to může opakovat jinak bych určitě neriskovala nejsem zas takový sobec,že bych malou vystavovala nějakému nebezbečí !!! Ale čekala jsem ,že mě to aspoň prožene jak tady některé holčiny psaly a nic. Malá akorád dostala škytavku 🙂

bocinka
9. lis 2009

bekoska, to ještě přijde... holkám to taky neudělalo nic moc hned, ale až po několika hodinách.... člověk má holt dlouhý vedení.... 😀

cudlinka22
9. lis 2009

No ono tak 4 až 6 hodin trvá než to projde trávicím traktem.

bocinka
9. lis 2009

cudli, vždyt říkám dlouhý vedení... 😀

bekoska
9. lis 2009

Holky tak hlavně ať se aspoň něco děje ,když už tak dlouho čekáme no ne? 🙂

jankanej
9. lis 2009

bekosko já měla termín 4.11. takže tě chápu a nevím jak hodně dítko příbívá na váze tedka ale taky už nebudu mít takovýho drobečka jako mi říkali před třemi týdny kdy jsem měla rodit...každopádně držím palce at ti to vyjde...taky bych si dala ještě jednu dávku,ale nevím jestli to má smysl když jdu na vyvolání hned ve středu ráno...každopádně vyčkej někomu se to rozjelo i druhý den, takže uvidíš, ale jestli nemáš moc plodový vody tak je to riziko tak jim nadávej at něco dělají 😉

bocinka
9. lis 2009

beko, my Ti to přejeme... s Cudli máme ještě čas.... 😅

bekoska
9. lis 2009

Ale musím říct,že mi ten nápoj zvedl náladu 🙂 přestala jsem se stresovat a uklidnila jsem se ,tak nevím jestli ten hlt alkoholu ,tak zapůsobil na psychiku ............. pokud jo tak aspoň to dobrý,protože jsem byla od rána jak na jehlách a slyzy na krajíčku ............ člověk si myslí,že druhý porod bude brnkačka,ale úplně jsem zapoměla jaké to bylo a nic si nepamatuju jen ten SUPRER POCIT JAK JSEM MĚLA MALOU HNED PO PORODU PRISÁTOU K PRSU TO JE FAKT ÚŽASNÉ NA TO SE MOC TĚŠÍM ...............MY VŠICHNI DOMA 🙂 🙂

bekoska
9. lis 2009

Jinak vám holky určo napíšu co a jak se dělo dál a všem ostatním držím palečky a zdravé dětičky ,dalo by se říct,že je vlastně jedno ,kdy se to dítko narodí, ale otázka je jestli mu prospívá ten stres co zažíváme při tom přenášení a té nejistotě ,kdy to vlastně bude ,že ??? No čert ví.................... 😉 🙄 😵

bocinka
9. lis 2009

beko, hlavní je být klidná.... myslím, že když se stresuješ, tak to ještě spomalíš.... Už sis dala tu druhou dávku??? 😝

marselina
9. lis 2009

bek:držím pěstičky at nápojík zabere a rodíte!!!!když to tady tak čtu tak se uplně vracím o 11měsíců zpátky v čase,vzpomínám jak od nás odešli mikuláši,já si dala nohy na sedajdu s tím že budou mohi milovaní sněženky a machři a najednou lup a všude plno vody,najednou mi byla zima atd.atd.
no třeba budu rodit ještě někdy jednou(konečně děvčátko)a nápoj budu opět bumbat

bocinka
9. lis 2009

marselina, taky to chci nejpozději na Mikuláše prubnout... 😝

jajik25
9. lis 2009

Ahoj holky já jsem si ten olejíček už taky sehnala ale na lahvičce je napsáno "neužívat vnitřně".Mám strach aby to nějak neublížilo mimču nebo mě.Ještě jsem se vás chtěla zeptat v jakém poměru to má být a jestli ten hlt kořalky rovnou do toho nebo zvlášť?Díky moc za radu

cudlinka22
9. lis 2009

Mars, navnadila jsi mě na Sněženky, skvělý program na večer. Snad mě nepotká potopa jako Tebe před rokem, ještě nechci rodit 😀

bekoska
9. lis 2009

Jajik25 ahoj , manžel mi to dneska koupil v lékárně originál nalitý do jejich lahvičky a paní magistra mu řekla,že se to užívá jako projímadlo,takže určitě můžeš vnitřně! 🙂 jak píšu já jsem si to dneska umíchala,tak doufám,že to zabere. Jinak jsem do koktejlového šejkru dala dvě polévkové lžíce oleje , ten hlt to je jak malý panák a dolila do zbytku meruňkovým džusem a zamíchala do zbytku myslím do 3 deci. Tak držím pěstičky pak napiš co to s tebou udělala se mnou od 16.4o zatím nic........ale holky tady mi psaly ,že by se to mělo rozjed tak do pěti šesti hodin, tak si nepřeju nic jiného 🙂

bekoska
9. lis 2009

bocinko jo dala,ale byla poslední ................. 😖 fakt žádná lahůdka 🙂

bekoska
9. lis 2009

Mars , tak mě žádná potopa asi nečeká ,ale to nevadí 🙂 Musím napsat, že když jsem včera četla manželovi, jak jsi zaúkolovala toho svého ,tak jsem se spolu smáli 😀 Dneska to byl úplně stejný scénář jako u vás 🙂 Manžel ,všechno vylítal sehnal olejíček , koupil džusík a vše prožíváme spolu i s Natálkou 🙂 tvoje příspěvky by si měly přečíst nerozhodné holčiny a netrpělivky jako jsem já a spol. 🙂 !!!!!!! Určitě je uklidní a pozitivně naladí 🙂 díky moc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru